V Praze se objevila nová epidemie. Shodli se na tom zástupci města a občanských sdružení na společném setkání 19.1.2006. Počet postižených se odhaduje na 2,4 % populace.
Je zajímavé, kolik typů stojanů se dá vyrobit, osadit a vykazovat jako pokrok.
Ministr životního prostředí Libor Ambrozek se včera obrátil dopisem na primátora hlavního města Prahy Pavla Béma s prosbou, aby vedení metropole dávalo větší důraz na budování bezpečné infrastruktury pro cyklistickou dopravu v hlavním městě.
Již dva roky jezdí v letní sezóně po Ostravě unikátní vozidlo – cyklotramvaj. Jedná se o speciálně upravený vůz, který po odmontování sedadel v zadní části vozu a namontování úchytů umožňuje přepravu jízdních kol.
Mezi stojany jsou velké rozdíly. Podívejte se na několik z nich – kterému dáte přednost?
Dnes večer (12.1.2006) zemřel ve věku třiceti let předseda občanského sdružení Oživení a koordinátor Auto*matu Jan Bouchal, mezi přáteli a spolupracovníky též znám pod přezdívkou Pup.
Jak vidí cyklistickou Prahu cizinci? „Praha patří k nejmotorizovanějším městům v Evropě. Aby se tu dalo jezdit na kole, je zapotřebí pořádná dávka kuráže,“ říká Steven Logan z Kanady.
Dvacet vteřin – jenom tolik času zabere celá operace s vypůjčením kola. Systém Homeport umožňuje rychlý a jednoduchý pronájem jízdních kol v pražském Karlíně.
Před pár lety na kolech, tentokrát s kočárkem a s malými dětmi. Pokaždé na mě Stockholm zapůsobil stejně. Je přátelský, svěží a dobře přístupný pro všechny.
Po pěti letech snažení se liberečtí cyklisté dočkali – jejich první městská cyklostezka se dostala až do centra, na Soukenné náměstí. Bezpečnější cestu kolařům umožnil zvlášť vyznačený pruh o délce 43 metrů jednosměrnou ulicí Barvířská, vedle kavárny Nisa.
« Předchozí | 1 … 23 24 25 26 27 28 29 30 31 | Další » |