Závodní cyklistika vyžaduje poctivou přípravu před každým závodem. Často k tomu patří i odstraňování chloupků, které má několik důvodů a nejlépe by vám je vysvětlili samotní sportovci. Jaké ale mají muži cyklisti možnosti odstraňování chloupků na těle?
Asi nejčastější metodou, po které závodní cyklisté sáhnout, je klasická žiletka. Je to zejména proto, že práce s ní je velmi rychlá a jsou viditelné okamžité výsledky. Zároveň je tato metoda nejméně časově a zdá se, že i finančně náročná, a pokožka je vždy dokonale hladká. Po žiletce na pokožce nezůstávají žádné chloupky. Nevýhodou této metody je jednoznačně krátkodobost těchto výsledků. Oholená pokožka žiletkou vydrží opravdu hladká přibližně dva dny. Pak je nutné holení opakovat, což není vždy zcela žádoucí.
Další a o něco bolestivější cestou, jak se zbavit chloupků, je vytrhávání. Největší výhodou vytrhávání chloupků jsou dlouhodobější výsledky. I když je to u každého jinak, tak minimálně týden nebudete muset sáhnout po žiletce ani žádném jiném nástroji pro odstraňování chloupků. Největší nevýhodou této metody je bolestivost při samotném vytrhávání chloupků. Zároveň častěji dochází k zarůstání chloupků, kterému se ale dá zamezit například pravidelným peelingem.
Epilaci mohou i muži provádět pomocí epilátoru. S ohledem na to, že není na trhu mnoho epilátorů určených pro muže, mohou používat ty pro ženy, protože pánské epilátory se od nich liší pouze barevným provedením. Další variantou je epilace voskem, která je velmi rychlá, ale je nutné kvůli ní navštívit kosmetický salón.
Pro vrcholové cyklisty existuje několik možností, jak se zbavit chloupků, které jim při závodech na těle vadí. Záleží jen od požadavků na dlouhodobost výsledků a také finanční dostupnost dané metody.