Město Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka - regionu proslulého svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji a řadou zachovalých lidových tradic. Ministr dopravy a ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury ocenili vybrané obce a města na Uherskohradišťsku za přínos pro rozvoj cyklistické dopravy ČR.
V pátek 20. července 2007 vystartoval z přístaviště v Babicích nezvyklý peloton. Zástupci Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) a Ministerstva dopravy se přijeli na vlastní oči přesvědčit, jak dané finanční prostředky mění krajinu, jak přispívají ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu a jak jsou hojně využívány obyvateli daného regionu a návštěvníky.
Čtyři města (Kunovice, Staré Město, Uherské Hradiště a Uherský Ostroh) a čtyři obce (Babice, Huštěnovice, Ostrožská Nová Ves a Velehrad) potom převzaly ocenění za přínos pro rozvoj cyklistické dopravy ČR. Cenu předal ředitel SFDI a náměstek ministra dopravy při příležitosti cyklistické exkurze po stezkách Uherskohradišťska.
Uherskohradišťsko nebylo vybráno náhodou. Právě tento region je jedním
z nejúspěšnějších v čerpání finančních prostředků z SFDI. Obcím
a městům se podařilo vybudovat v období pěti let síť bezpečných
cyklistických stezek, přesahující délku 25 km.
Město Uherské Hradiště buduje již od konce 90. let cyklostezku do Veselí
nad Moravou. Jde o zhruba šestnáctikilometrový úsek přes Kunovice,
Ostrožskou Novou Ves a Uherský Ostrov až do Veselí nad Moravou.
„Dokázali jsme, že umíme efektivně využít dotace na cyklostezky ze Státního fondu dopravní infrastruktury i Ministerstva dopravy a tímto směrem chceme pokračovat. Momentálně poslední dotaci ve výši 10 mil. Kč použijeme na dlouho očekávanou cyklostezku do Jarošova. Připravujeme však již nyní další projekty, jako cyklostezku na rozhlednu Rovnina a přes Kunovský les,“ řekl k tomu místostarosta Uherského Hradiště pan Tichavský.