reklama
Země: Německo Německo

Výlet z Bad Schandau na Zschirnstein

Chystám se o víkendu, když má být to léto, vyrazit kousek za čáru, viz nadpis. Ještě jsem na Zschirnsteinu ale nikdy nebyl, tak bych raději předem chtěl vědět dvě věci:

1) znáte to tam někdo - dá se to jet až na tu vyhlídku? (klidně i s občasným tlačením, když půjde o kousek a ne o celou cestu)

2) dá se sjet z městečka Schöna k nádraží Schöna po cestě zvané Bahnhofweg? Na mapě je vidět pěšina a zdá se, že by to snad šlo, ale přece jen to je sešup skoro o 200 metrů dolů na jednom kilometru, tak bych nerad potkal v půlce nějaký šutry nebo schody...

[ Zpět ]
Datum: 14.03.2012
Autor: 7seconds
  • Re: Výlet z Bad Schandau na Zschirnstein

         

    Doplněk: u toho Zschirnsteinu mi jde o přístup buď od obce Kleingieshübel po Wiesenweg a Zschirnsteinweg, příp. podjezd pod kopcem po Schifferweg, a pak odjezd po žluté turistické směr Zirkelstein/Schöna.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2012
    Autor: 7seconds
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet z Bad Schandau na Zschirnstein

           

      Byl jsem týden na lyžích, tak odpovídám až teď, asi už pozdě, no...
      Pokud bys jel až zítra (nebo jako inspirace pro ostatní): Na vyhlídku na Velkém Čirnštajnu se dojet dá, po červené od východu, občas to dám :o) Výhled je fantastický, stojí za tu trochu námahy. Z Kleingiesshuebelu po Alte Tetschener strasse, nebo mírnějším stoupáním podél Krippenbachu, pak po žluté objet horu objet jihem. Pokud bys jel tudy, můžeš v polovině té žluté trasy (naproti Drei Brunen) navštívit památku na pád Charouzovy Cessny před dvěma roky (dneska jsem se tam byl pěšo). U rozcestí k České bráně je zas pomníček "Rudých horolezců" a o kousek dál starý kamenný pomníček zabitého hajného (Schachers kreuz). Pak už začíná pořádný krpál nahoru). Zpátky bych doporučil směr k Wolfsbergu (pěkné výhledy) a silničkou do Neue Sorge. Ale v téhle oblasti žádnou z cest neuděláš chybu. Bahnhofweg je asfaltka k lesu, pak dolu k Labi a nádraží kočičí hlavy - v pohodě.

      Pokud pojedeš v neděli, možná se potkáme, budu se tam někde motat :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2012
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Bavorsko – Tyrolsko na kole

 (CK Mamut tour)
17.07.2024, 5 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Rakouské a Bavorské Alpy

 (CK Mamut tour)
14.08.2024, 5 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Bavorsko – Tyrolsko na kole

 (CK Mamut tour)
18.08.2024, 5 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

504 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024