Labská stezka patří k nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. V únoru proběhl slavnostní křest nového cykloprůvodce, který poskytuje cenné informace o hlavních atrakcích, ubytování, přívozech či turistických informačních centrech na českém i německém území toku Labe. K dispozici je cykloturistům zdarma.
Slavnostní křest nového oficiálního cykloprůvodce Labská stezka 2016 proběhl na stánku Ústeckého kraje v rámci únorového veletrhu Holiday World v Praze. Průvodce vychází v české a německé jazykové mutaci a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. Návštěvníky stezky tak provede podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. „Na 104 stranách průvodce naleznou cykloturisté kontakty na 580 certifikovaných ubytovacích zařízení po celé délce Labské stezky v různých cenových kategoriích, od kempů až po čtyřhvězdičkové hotely, od ubytování v soukromí na venkově až po hotely ve velkoměstech, všechny certifikované dle kritérií Cyklisté vítáni či německé Bett und Bike," říká koordinátor stezky pro ČR Daniel Mourek z Nadace Partnerství.
Kromě nového průvodce čekají na cykloturisty v letošní sezóně i nové úseky a značení Labské stezky jednotným, česko-německým logem. K návštěvě zvou i nově zpřístupněné objekty hradů a zámků se zahradami jako je barokní areál Kuks v Královéhradeckém kraji, zámecký areál ve Veltrusech ve Středočeském kraji či nově zrekonstruovaná část proslulého hřebčína v Kladrubech nad Labem v Pardubickém kraji. V Ústeckém kraji si pak můžete např. vyzkoušet vylézt po zajištěné via ferrata na Pastýřskou stěnu v Děčíně. Labskou stezku v ČR koordinuje Nadace Partnerství a spolupracuje se třemi koordinačními místy Labské stezky v Německu.
Cykloprůvodce po Labské stezce 2016 si můžete buď stáhnout v elektronické podobě (PDF) nebo objednat tištěného na webu Nadace Partnerství.