Najít si trasu zpět, když zabloudíte, cíleně jezdit podle mapy a objevovat nové cesty v okolí, navigovat se na dovolené v neznámé krajině, porovnávat trasy s ostatními bikery nebo podle mapy vyrazit na pěší výlet nebo se nechat navigovat v autě. Všechny tyto úkoly zvládne multifunkční mobilní aplikace SmartMaps Navigator.
Naplánovat trasu a následně se navigovat je možné několika způsoby. Je možné využít nejjednodušší variantu z vaší pozice přímo do cíle, kdy pouze vyberete,. jak se budete po trase pohybovat – auto, kolo nebo pěšky a aplikace vše propočítá a rovnou skočí do navigačního režimu a můžete vyrazit.
Pro podrobnější plánování je možné vybírat min. dva nebo více průjezdních bodů. Ty jsou jednoduše snímat z obrazovky a přidávat do trasy. Pak již jen stačí vybrat variantu a zobrazí se itinerář trasy se všemi potřebnými statistickými formacemi o trase včetně výškového profilu. Odtud již jen jedním stiskem se dostanete k samotné navigaci.
Pro ty, kteří chtějí mít trasu nejvíce propracovanou, je možnost vše si připravit na PC. Pomocí PC Manageru je možné si naplánovat neomezen množství tras, které pak v mobilním telefonu pouze zobrazíte a můžete se podle nich nechat navigovat.
Aplikace si poradí i s naimportovaným výletem od někoho jiného, případně připravené z webu. Do aplikace se daný výlet(stopa) naimportuje a následně zobrazí na displeji a vy můžete proti své pozici tuto stopu následovat.
Dalších funkcí je velké množství, z těch nejvýznamnějších – záznam a zobrazení vašich výletů (stop) nad mapou, offline databáze adres pro ČR, databáze 100 tis. bodů zájmu samozřejmě offline, hledání souřadnic v různých formátech, importy a exporty .gpx souborů stop a POI. Samostatnou kapitolou je pak podpora geocaching.com , kdy je možné stahovat, importovat a pracovat s neomezeným množstvím keší.
Aplikace SmartMaps Navigator na Google Play ZDARMA k vyzkoušení – stahujte ve vašem mobilu či tabletu.
http://gps-software.heureka.cz/smartmaps-navigator/recenze/
http://www.smartmaps.cz/smartmaps-navigator/
Otázka, na kterou je možné odpovědět více způsoby. První nejjednodušší je zařízení zavřít do voděodolného pouzdra. Exitují např. ty od Aquapacu, Biologic, atd., které nabídnou maximální voděodolnost, kdy ale zařízení je možné přes pouzdro pohodlně ovládat. Mobil tak strčíte do kapsy dresu, batohu a můžete si být jistý, že přežije prakticky cokoliv. V telefonu pak na pozadí pustíte aplikaci SmartMaps , která zaznamenává projetou stopu a když si nebudete jistí trasou, můžete telefon z kapsy vyndat, rozsvítit displej a na displeji uvidíte situaci, kde se nacházíte a rozhodnutí jak dál je hračka.
Nevýhodou pouzdra, je v neznámém terénu neustálá manipulace s mobilem z kapsy a do kapsy.
Druhou pohodlnější variantou je dát telefon rovnou na řidítka kola. V současné době existuje již několik možných a hlavně bezpečných způsobů uchycení mobilu. Jedním z nejelegantnějších je systém Quad Lock, který je univerzální pro jakékoliv zařízení.
Dále pak jsou v nabídce držáky na kolo i s ochranou displeje od Topeak, Biologic, atd. Případně všemožná pouzdra, kam schováte celý mobil a přichytíte na rámovou trubku.
SmartMaps je produktem firmy Seznam.cz a.s.