Mame v planu vyrazit na Sardinii, v uvahu pripadaji 2 terminy - od 19. srpna a od 2. zari, oboje 14 dnu...vyrazit do stredomori na kolo v srpnu je ale nejspis sebevrazda, co?
No... tak v srpnu se upečete . Raději bych volil září .
druhé poloviny srpna bych se nebál,slunce už takovou sílu nemá a dny se zkracují.\byl jsem na korsice v červnu a to byla výheň.Vloni jsme byli v první polovině září na elbě,je už brzo tma a i pršelo,ale na koupání to bylo.Plánuji sardinii letos 14 dní na kole s plnou polní s přítelkyní,tuším že 26 srpna jede jenda tour do livorna za 14 dní zpět,Když budete chtít spojit síly tak napiš
Pokud mám zkušenosti s jihem, tak u moře a zvlášť na ostrovech je mnohem líp, než na pevnině. Moře nedovolí příliš vysokým teplotám a vánek zvlášť, je-li od vody, se stará o ochlazování. Přes poledne je třeba najít nějaký strom u vody, a to na Sardinii je na dost místech. Je pravda, že zeleň už je v srpnu žlutá, kde ale najdeš stálejší a zaručeně teplé počasí na koupání. V Chorvatsku je to někdy ke zlosti, když chytíš frontu.
Tohle jsem slyšel mockrát a mám osobně ověřeno, že to není pravda. Specielně v Chorvatsku po přejezdu z vnitrozemí k moři bylo u moře k zalknutí, vyprahlo, žádné pořádné lesy. Přitom ve vnitrozemí bylo sice vedro, ale ne tak zničující. U moře jsou pak jen keříky, skály, maximálně borovice, pichlavá tráva. V Řecku totéž.
Na Jadrane mas pravdu, to som si odskusal v Taliansku, aj ked to je asi samozrejme,ked som vysiel z Alp na tu rovinu :)
Ale napr. v Severozapadnom Spanielsku ked prides z horuceho vnutrozemia k moru, tak sa schladis, ale velmi prijemne.
Informátor by měl informovat na základě svých zkušeností z projednávaného místa. Podle tvé výpovědi jsi ale na Sardinii nebyl. Takže asi nevíš, že se místní dost starají o zeleň nejen ve vnitrozemí zavlažováním ze stovky přehrad, ale sázejí i lesy v místech, kde dříve nabyly. A takové piniové háje, jako na pobřeží Sardinie v Chorvatsku a Slovinsku nevidíš. A když musíš v létě zůstat na slunci přes poledne, tak ti bude horko jak na pobřeží, ve vnitrozemí i doma mezi paneláky, nebo na dvoře.
po zkušenostech doporučuji září, i tak tam bylo dost vedro, pokud zrovna nepřecházela fronta více info http://www.sedlonka.com/zahranici/sardinie_05...
Myslím, že my češi jsme velmi nerozumní v tom kam kdy jet. Červenec a srpen jsou v našich hlavách jako nejlepší měsíce na cesty. Ale to platilo v dobách, když člověk směl nanejvýš do Rumunska (a i tam je nejlepší září).
Ani české cestovky se s tím ještě nevypořádaly a důsledně nabízejí nesmyslné termíny. Přitom, přiznejme si to, počasí stejně o úspěchu cesty rozhoduje.
Takže ve Středomoří, když přijedeš úplně na konci srpna, tak budeš pozorovat jak je víkend od víkendu lépe. Turisté ubydou každou sobotu. Ceny klesají. Pravda den je kratší, ale aspoň je přijatelnější teplota. Největší pohoda je koncem září a začátkem října. Na jižní Krétě máš někdy absurdně problém od 1. října sehnat noclech, protože se tam všichni z ostrova stáhnou.
Sardinie je něco trochu jiného. Ale myslím, že po dvacátém srpnu končí v Itálii (možná jen v Sudtirol) prázdniny, takže ubude lidí. Ještě někde okolo 20.srpna jsou v Itálii nějaké svátky a to bývá husto.
Myslím, že na Sardinii se neprojevuje vliv prázdnin v Bavorsku, který je jinak dost výrazný, třeba na Gardě.
Na Sardince může v září přijít déšť, ale je to tak otázka dvou dnů. Takže já radím - určitě jeď až v září.
Jo a zkus si tam vyjet k nejvyššímu kopci a pak na něj kousek popojít. Pěkná túra.
Oni i termíny cestovek se dneska řídí poptávkou a ta je dána především celozávodními dovolenými a prázdninami. A jezdit v září s poloprázdným autobusem se žádné cestovce nevyplatí.
Teď ale můžeme využít prázdné autobusy v září na jih a zpátky nízkonákladové letadlo. Ze Sardinie třeba trajektem do Janova a z Milána - Bergama za 600 Kč do Prahy.