Bohnice jsou zvláštní částí Prahy. Jsou proslavené po celé Praze a jejím okolí, možná i daleko na Moravě. O jejich věhlas se postarala Psychiatrická léčebna, teda dnes Psychiatrická nemocnice, ale pro místní je to a vždycky bude léčebna.
Nicméně to není zdaleka jediné, co je v Bohnicích zajímavého.…
Na žáka sedmé třídy ZŠ v Bohnicích docela dobrá slohová práce na téma Mé bydliště.
Ale čekal jsem, kdy to přijde. A přišlo. V posledním odstavečku :-))
A co je tam ještě zajímavého?:-)
Skvělá práce s mateřštinou :-)
Tak ono to není tak ani o Bohnicích, jako spíš o tom konkrétním okamžiku na konci.
Byl jsem kritizován za to, že nepoužívám popisy, tak jsem je tady použil, respektive jsem začal popisem, hned je to jiné. Ale já vím, vám se člověk nezavděčí.
Nutno říct, že mne překvapuje, že jsi to opravdu přečetl až do konce a neskončil jsi někdy v půli, protože toho popisu je tam až moc.
Ale vždyť jo, proběhl jsem to celé, napnutý jak strunka, jestli to bude celé jen ta slohovka, nebo se dočkám oslího můstku k nějaké té šoférské zvrhlosti.
Toho se mi dostalo, tak jaképak nezavděčí...
Tak jestli v každém mém článečku čekáš kritiku řidičů, tak jsi fakt vadný. Na mušce mám zejména lidskou blbost. Jednou jsem se fakt vyřádil, přestože to s auty nemělo nic společného.
Rozbil si všechna zrcadla?
Podle čeho usuzuješ, že té paní by oněch 100 metrů pěšky se šlo tak snadno, jako tobě?
Zamyslel si se někdy nad tím?
Koukám, takže jaksi vidím. I když, teď koukám, že je to spíš třetina, což už by fakt, pokud člověk na tom není úplně špatně, což ta paní na tom byla líp než já.
Aha, ty u paní, co sedí za volantem, poznáš, jak dobře se jí chodí?
Jsi genius, nebo to druhé...
Psychiatrická nemocnice Bohnice
Ústavní 91
181 02 Praha 8
Vjezd motorových vozidel
Do nemocnice je povolen vjezd jen těch motorových vozidel, která si vyzvednou parkovací lístek, případně s platným povolením kvjezdu do nemocnice (čipová karta ). Při jízdě motorovými vozidly v areálu nemocnice jsou řidiči povinni dodržovat předepsanou rychlost (maximálně 30
km/hod), dbát při řízení vozidla zvýšené opatrnosti, jezdit jen po vyhrazených komunikacích, dodržovat zákaz houkání a dbát toho, aby hlukem vozidla nebyl rušen klid nemocných.
http://www.bohnice.cz/wp-content/uploads...
Jednou jsem takhle v prostředku MHD zvaném tramvaj , bylo to ve zvláštní části Prahy ve Strašnicích, byl svědkem toho, jak pečlivě udržovaná blondýna ve věku opravňujícím již nepracovat ale žít z penze , tepe do mladíka sedícího na křesle vyhrazeném údajně jen pro její věkovou kategorii do té doby, než evidentně zdravý a pohyblivý mladík vytáhl od stěny francouzské hole a na zhruba o třetinu kratších nohách oproti normálu se odpajdal o kus dál .
Představte si ta bába si studem ani nesedla, inu evidentně Strašnice.... :)
ha lstivý invalida a ještě ke všemu proutník, když chodil s dvěma francouzkama současně.
Hodně exotický typ šachů. Hraje se na normální šachovnici. Nesmí se udělat tah, který dovolují normální pravidla šachů. Přitom je ale tah figurky složen ze dvou normálních tahů, což má dost zvláštní efekt na pohyb figurek po šachovnici. Nejen, že není možná rošáda, ale zároveň pěšci smí ze základního postavení pouze o tři pole(o dvě by byl možný tah). Koně můžou směle přeskákat celou šachovnici, nebo téměř zůstat na místě, na pole, na němž stojí se nesmí vrátit, věže, dáma a střelci vidí za roh, atd.
Cílem je dát nemožný mat.
Tato modifikace, pokud vím, není příliš rozšířená, narozdíl od holanďanů.
A hraje se na nekonečné plachtě, toru, kleinovce nebo mobiovi?
Nic víc, než běžná šachová deska.
Škoda. Přejít figurkou přes hranu je také nemožný tah.
I takové modifikace existují. Kupříkladu v Holanďanech dochází ke změnám stran figurek, to se ale figurka přesouvá z jedné šachovnice na druhou. Hraje se ve čtyřech, a nejlépe na čas. Spoluhráč, který získá figurku, co jsi sebral, ji může kdykoliv nasadit místo tahu. Jen ji nesmí dát do matu.
Pak taky vtipný jsou zatloukačky. Figurku, kterou sebereš vrátíš na šachovnici tam, kde ti je libo. V této modifikaci se pěšec neproměňuje, respektive dojde-li na konec, je soupeřem sebrán, aniž by ztratil tah, a umístěn dle jeho libosti.
V obou uvedených modifikacích se mohou na šachovnici objevit stejnobarevní stejnopolní střelci. Hodnotnou figurkou bývá kůň.
Že má každý hráč dva tahy je známá modifikace pravidel (obvykle bílý začne jedním a pak už má každý dva). To, že se musí zahrát oba tahy jednou figurou a dát dohromady nemožňák je dost dobrá omezující podmínka.
BTW je možné v nemožňáku jedním tahem brát dvě figurky?
Nejsem autorem, nicméně brát 2 figurky nelze. Nelze též hrát dvěma různými figurkami (došlo by k dvěma, možným tahům.) První tah bílého má charakter jako každý jiný (jinak by došlo k možnému tahu).
Ostatně jinak by to i odporovalo cíli, to jest dát nemožný mat.