reklama
Země: Řecko Řecko

Kérkyra - Corfu

Mate nekdo procestovano?
Zajimaly by mne treklogy na par overenych vyletu. Z netu moc nepoznam, jestli jsou ty ktere co k cemu. 8-(

[ Zpět ]
Datum: 24.06.2013
Autor: Murphy
  • Re: Kérkyra - Corfu

         

    Kerkyra je pěkné město. Bohužel jsem tam na kole nebyl. Pouze jsme je procourali pěšky. Vím že tam jezdí nějaká česká cyklocestovka. Viděli jsme bus zaparkovaný kousek od Dasii. Dá se prý vyjet na Pantokrátor - nejvyšší horu Korfu. Krásné okolí a pláže jsou kolem Paleokastrici.
    Není tam takové stálé počasí jako na Krétě a tak počítej i s deštěm a ochlazením.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2013
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kérkyra - Corfu

           

      A nemas z toho courani zaznamy z gps? Nebo - podle ceho jste courali?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kérkyra - Corfu

             

        Tak to bohužel nemám. GPS je pro mě vesnice španělská. A courali jsme stylem kam nás nohy zavedou.
        Ale zkus zajít na web Ostrovanka bloguje. Je to paní z Prahy, která tam žije a pracuje pro nějaku cestovku. Na stránkách má kontakt a když jí napíšeš, určitě Ti poradí.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2013
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kérkyra - Corfu

             

        byl jsem tam 2x před pár lety, jednou na severu a jednou na jihu ostrova. Ubytovaní jsme byli v Kavosu což je děsné místo plné ožralých mladých anglánů, ale mimo město byly fajn pláže a silničky kolem pobřeží. Takže na treka nebo horáka fajn. Na Pantokrátor jel švára stopem a prý super výlet. Chodili jsme se koupat na Arcoudilas Beach a tu jsem našel na Google Earth.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2013
        Autor: Grille
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kérkyra - Corfu

         

    Na Korfu jsem byl někdy v roce 1994. Na mopedu jsme s kamošem projeli sever ostrova. Na Pantokrátor do sedla vedla slušná asfaltka, ze sedla pak taková kozí stezka. Protože jsme měli městské skútry, tak jsme nejeli až nahoru. Cesta ze sedla po kozích stezkách byl na těch malých kolečkách městského skútru docela zážitek.
    Na kole jsem si projel jih ostrova. Menší provoz slušné asfaltky, pěkná projížďka.
    Ten jih mi proti severu připadal placatější. Na severu to bylo z vnitra ostrova k pobřeží do takových zajímavých kopců. Vnitrozemí ostrova se mi osobně líbilo nejvíce. Blížilo se to hodně mým představám o Korfu z knih Geralda Durrela.
    Treklogy ty myslím tenkrát ještě ani nebyly vymyšlené :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Přečtěte si také:

Tip na letošní dovolenou

Rhodos na kole

 (CK Extremtour)
22.09.2024, 8 dní
18 890 Kč
cyklistický Letecky

Kréta na kole

 (CK Extrem Tour)
28.09.2024, 8 dní
17 800 Kč
cyklistický Letecky

Hory Kréty – turistika

 (CK Kudrna)
29.09.2024, 8 dní
17 500 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

493 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024