Ahoj,
koho to zajímá, tak se společností Iceland Express (asi nejlevnější lítání sem) lze přepravit i kolo pouze za 25EURjako příplatek. Limit je 12 kg ale já měl 15 a nikdo to neřeší (Berlín). Na batoh maji 20, takze celkem 32. Kdyby něco tak napište. Jo a hodně tady prší a fouká větr. Jinak dobrý, jídlo je drahý jak u nás teď co přišla kreppla - krize.
prosím nevíš jestli a kde se dá v keflaviku koupit plynova bomba a k jakemu typu vařiče... neche se mi začínat rejkjavikem ...
Plynové bomby se dají sehnat téměř u každé pumpy- když
ne v Keflaviku,tak v Reykjaviku určitě.Já kupoval bomby
typu Coleman na zašroubování -ideální kombinace s českým vařičem Var2. Bomby typu Camping Gaz témeř nejsou k sehnání.Ten sortiment u pump je většinou stejný.
Teď mne napadlo - bomby prodávají na recepci v campu
hned u letiště v Keflaviku avšak jsou o něco dražší než u pumpy.
Jeste tam k vam lita Air Berlin. Maji taky zajimavou politiku prepravy sportovnich potreb.
Studoval jsem to loni, ale co si tak pamatuji, tak kdyz si koupis jakousi clenskou kartu (tusim 30 euro), tak pak mas veskerou prepravu sportovnich potreb zdarma (u kola snad omezene na 15kg). Navic se ti tusim zvysuje vahovy limit i na ostatni zavazadla na 30kg.
---------------------------------------------
Ty tam studujes, nebo pracujes?
Letenky nepotřebuji ty mám a vím kdy jak nejlépe:-) ... hodila by se mi ta informace o plyn bombách jestli se a kde e dají koupit v Keflavíku a jaké typy jsou k dostání abych si vzala s sebou ten správný a opět nekupovala další ....předem díky za info
A co strejda google?
Ja teda zas vygooglil nejake informace o kartusic. Takze ja tuhle informaci nepotrebuji, ja ji mam:-)
Nevšimla jsem se že by se tady v té diskuzi ptal někdo na letenku...pod mojím dotazem na kartuši si odpověděl na letenku ..- nějak se v tom ztrácím, tak si popovídej tedy raději ze stejdou googlem o kartuších nebo snad letenkách :-)
Ja jsem na tebe nereagoval. Reagoval jsem na tema diskuze....jak se dostat na Island s kolem! Egesi pridal sve zkusenosti a ja pridal to, co vim. Je to informace pro vsechny.
Na to ty jsi na muj prispevek odpovedela s tim, ze letenku mas a ze nepotrebujes radit. Ze jen neco s bombou. Tak jsem nejak nechapal, proc reagujes na me:-)))
Tady je zvykem, ze si pomahame navzajem. Proto asi ta reakce AV. Ja si o bombach informace vygooglil. Ale budu reagovat jako ty. Ty neco vis o letenkach a nechces nam o tom neco napsat. Ja neco vim o bombach, tak proc bych to mel psat?:-))))
Tak abych tu nebyla peskovaná, že jen tahám rozumy a nepodělím se, tak se podělím:-) ...jsem si s sebou dokoupila ještě hořák VAR, a vzala i starý používaný Campigaz, a bomby měli na oba, jak v kempu u letiště (tam jsem si mimo zakoupeny vybrala ještě něco z koše a před odletem tam zase zbyteček přidala...) tak u pump ... v Rejkjaviku jsme se zastvovali až při zpáteční cestě, tak tam jsem se už ani nekoukala. Prožili jsme krásné necelé tři týdny obě (dcera i já) jsme byly nadšené z nekonečně krásné a drsné přírody, nejvíce z opuštěných míst ... pokud by někoho zajímali podrobnosti pak na http://www.zdeninka.cz/za.htm
V Rekyaviku je kempík přímo uvnitř města a tam všichni kdo odlétají nechávají nevypotřebované bomby. Jinak na cestě z letiště je po pravé straně nákupní centrum a je tam myslím i outdoor.
K tem bombam:-)
Dle diskuze na: http://www.mllynch.ie/scandinavia/kniha.php...
Tam z vlastni zkusenosti pisou, ze bomby Coleman se daji sehnat na kazde benzince. Problem je udajne s Campingasem. Kdyz jsem se dival na dovozce Colemanu na Island, nasel jsem, ze je dovazi Olis...provozovatel benzinek. Takze asi to tak bude.
Navic kousek od letiste je kemp. Na svem webu maji, ze je zde mozne koupit bomby (alespon to tam pred dvouma rokama meli). Navic nabizeji odvoz z letiste do jejich kempu. Myslim, ze je to navic docela dobre misto, kde by mohli schovat krabici (prepravni vakl) na kolo.
Navic bomby Coleman se povaluji snad vsude po svete.
díky, ten kemp je se mi líbí (také jsem na něj koukala ale informaci o bomách jsem neviděla) i jsem tak nějak myslela že by bylo dobré tam nechat vaky, jestli tedy není problém při případném popojetí autobusem naložit kola bez vaku. S těmi bombami to vidím jako problém protože máme právě campingaz a to hned dva typy... vloni jsem zapoměla hořák a nesehnala jsem potřebný typ tak jsem byla nucena koupit celý další krám...nejlepší by bylo koupit asi benzinový ale to se mi teď finačně vůbec nehodí, no oo to nějak dopadne, každopádně děkuji. A k letenkám to je tak že ty mě více jak deset let živí, takže by bylo smutné kdybych to nějak dobře pro sebe nepořešila, tady se špatně dávají nějaké konkrétní rady důležité je průběžně sledovat ceny a jakmile se naskytne něco výhodného neváhat a koupit ...docela záleží i na dalších věcech - teda pro mne lowcost který je vcelku slušný ale lítá z nějakého z ruky místa 1 x týdně je pro mne riskatní ( jednak mohou zrušit pak vše padá a nebo nenaloží kolo a dopraví ho za týden a pak je to také v ..) takže pro mne je ideální dobrá cena s koly pokud lze raději bez přestupu a ftrekvence rozhodně vícekrát než 1 x za týden nebo klasickou kde případně pošlou kolo i jiným náhradním spojem než vybranou airlines ...letenky máme s Icelandairem z Berlína za necelých osm jeden kus včetně poplatku, za kolo se platí 28EUR tam a 2500 ISK zpět
Ja si myslim, ze sroubovaci kartuse dostanes snad uplne vsude. Dneska je to standart.
Jestli nechces benzin, tak kup treba cesky osvedceny varic Var 2. Za par korun mas uzasny a spolehlivy varic. A dostanes na nej vsechny sroubovaci kartuse.
zdravím z Reykjavíku! mám tu hořák Coleman (stejný závit jako Var) a bez problémů jsem na to koupil bombu Primus. Sehnal jsem ji v Cintamani (místní obdoba Hudysportu) na hlavní nákupní třídě Laugavegur, jiný bomby neměli. Benzínky jsem nezkoušel, ale můžu podívat se i tam. Přeju příjemnou cestu! Už se nemůžu dočkat, až sednu na kolo a projedu to tu...
Prave jsem se vratil z Islandu, ale byli jsme auty, nikoliv na kolech. Bomby zn. Primus jsou na Islandu opravdu asi vsude. Na Campingas jsem na benzince narazil pri tankovani jen jednou. Cyklisty jsem za ty dva tydny potkal tak asi do deseti, vetsinou po parech, ale byli i samotari.I jednoho Nemce ve vnitrozemi na sotoline pod Heklou. Prosekl si o neco ostreho plast a nemel nahradni, tak stopoval nejake auto. My ale zrovna prijeli a nechystali se jet dale smerem do mesta. Za10 minut vsak jel kolem nejaky turista s rodinou na pujcenem off roadu, tak ho vzali. Predni kolo s vadnym plastem a veskerou bagaz vzal sebou, zbytek kola zamkl o info tabuli. Na dalsi den vecer, kdyz jsem jeli z Hekly,tam jiz nebylo. Jelikoz se na IS nekrade, tak nemam pochybnost o tom, ze vybavil vse potrebne a pokracoval dale. Drzim vsem letosnim cykloislandanum palce hlavne k pocasi, protoze to se koupit neda, a jinak neni co resit.
Dodatek - za 1 Euro je, ci bylo 168 ISK. Menit se da kdekoliv, ba dokonce se Eurem da platit primo v obchodech, ale vydaj "drobnych" je samozrejme v ISK. Na kazdem blocku je uvedena cena v Euru, kurz a prepocet na ISK. Nejlevnejsi nakup potravin na Islandu je v marketech "Bonus" s ruzovym prasatkem. Jsou ve vetsich mestech, a napr. 500 gr jogurt prirod. stoji 138 ISK.Lepsi jsem jeste nejedl. Vysoce kvalitni jsou i ostatni mlecne vyrobky vcetne syru. Nejlevnejsi krajeny chleb zn.Bonus do 200 ISK, krabicovy pomeranc. dzus 1 l do 100 ISK. HAME tam jeste neproniklo, tak z konzerv leda s obsahem zeleniny ci ovoce, a ryby. Nejlevnejsi,do100 ISK, vysly paradoxne nikoliv vlastni, ale Marocke sardinky. Maji i masne vyrobky a mnoho pomazankovych masel. Snad kazde je vsak mirne slane. Ze zeleniny jsem nejvice kupoval rajske a papriku.
V kempech se plati za osobu od 4 do 5 Eur.Za stan, auto, ... jine, se neplati. Nekde jsou sprchy zdarma, jinde na mince v cen.relaci od 200 do 400 ISK. Strava v restauraci je neco drazsi. Za kremovou polevku jsem platil 800 ISK, druhe jidlo se pohybuje kolem 3 az 4000 ISK.Byla to restaurace ve stylu nasi koliby. Hotel by mozna byl o necem jinem. Ve vetsich, jiz zabehnutych kempech je k dispozici pracka se susickou.Vetsinou se plati dle odberu elektr. energie na recepci. Da se vsak take bez problemu stanovat po ceste na odpocivadlech. Mnohe maji kolem i trochu zelene ve forme travy. Pokud jsou u turisticky zajimavych mist, vzdy je soucasti drevena budka se zachody pro pany a damy, na rozdil od CR, ve vzornem stavu a se vsim. Mnohde i s teplou vodou. Hlavni cesta kolem ostrova c. 1 je asfaltova. Do vnitrozemi a k dulezitym pamatkam ostrova taktez. Pak jsou jiz, a to vetsinou ve vnitrozemi, cesty v mapach oznacene pism. F, coz jsou uz jen pro Off Road. Jsou sotolinove s ruznym druhem povrchu. Jaka lava, takova cesta. Proto sebou nahr. plast, pokud mozno s hrubsim dezenem do terenu. Mapy pro orientaci na ostrove a realizovani cyklovandru jsou dostat koupit vsude,a to v ruznych velíkostech- meritcich. Islandstina je dle prirucky jazykem nejblizsim stare reci Vikingu a jke udajne dost tezka. Ale anglictina je tam v ramci komunikace s turisty uplatnovana vsude.takze nikde nebyl zadny problem.Ostatne i veskere napisy byly reseny timto zpusobem dvojjazycne. Jen Isladsti konici nam stale ne a ne porozumet.