reklama

Výdrž náboje Novatec

Zajímalo by mě, jestli někdo jezdí Novatec F652SB dost dlouho na to, aby sdělil svoje zkušenosti. Je to tenhle - http://www.velosport.cz/cs/eshop/cyklo... Koupil jsem ho proto, že předtím jsem měl taky Novatec, ale o pár generací starší typ a vydržel asi 60 tisic km, než se objevil vakl. Teď začíná mít vůli ani ne po roce, už po 15 tis. km, ani jsem ještě nepřehodil kazetu. Nějak málo, ne? Záleží, jak se to zatěžuje, atd, ale mám to na krosu a že bych soustavně lítal po šutrech, to zas ne. Vypadá to, že s vývojem kvality je to všude stejné.
Dají se tam přehodit ložiska? Protože rozplítat to a posílat na reklamaci, to sotva.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2009
Autor: Radek
  • Re: Výdrž náboje Novatec

         

    Jde to všude stejně, životnost dolů aby se víc kupovalo, ale na druhou stranu jsou třeba díly lehčí atd... ty průmyslové ložiska mají teoreticky nějaký vakl jako "přirozený", so jsem se dozvěděl, ale jenom malinký, jinak jdou samozřejmě vyměnit, zkus se mrknout na ivelo do sekce dílna, mají na to krásné návody.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2009
    Autor: Egesi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výdrž náboje Novatec

           

      Tak jsem tam mrknul, kdyby to mělo takhle jít, tak to zkusím. Ten starý úplně špatný mám nachystaný na vyhození i s ráfkem, ještě nebyl čas, tak to zkusím vyměnit napřed tam. U toho nového takováhle vůle prostě být nemůže. To bych snad radši dotahoval kónusy. Jsem asi dost ovlivněný tím předchozím hodně povedeným kusem, byl to můj první a nějak jsem se namlsal.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2009
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výdrž náboje Novatec

         

    Série od série, kus od kusu. V době tlaku na výrobní náklady je obvyklejší že méně vydrží novější díl.
    Já zadní čtyřložisko (normální osa) jezdím jen asi 3000km.
    U Novatecu se údajně ložiska měnit dají, ještě jsem to ale nezkoušel.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výdrž náboje Novatec

         

    Zajímavá informace. Mám čtyřložiskové Novatecy disc různého data výroby na dvou kolech a zatím šlapou jak Švícary. Asi máš fakt smůlu na vadnej kus :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

240 cyklistů (12 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024