Já jsem spíš už tak nějak otupěl, těch postižených lidí je mi ale samozřejmě líto. V r. 2002 jsme s manželkou přišli při povodni o byt v Praze na Zbraslavi, takže vím, co voda umí. :-(
Proč brečet, není důvod, příroda jen předvádí do dovede. Je jen otázka do jaké míry si za ty důsledky člověk může.
Blb zůstane blbem. Přál bych ti, abys to prožil. My si prožili obě vlny v roce 2002 a díky bohu jenom sklepy, jenže jak my tak i rodiče manželky. Několik mých kolegů to měly až ke stropu.
Mě osobně tedy do breku, při pohledu na ty nešťastné lidi, je.
Co je na jeho příspěvku blbého? Pokud bydlím u potoka a ještě volím melouny co rádi regulujou vodu i energetiku, tak si holt zvyknu co pár roků vyklízet vytopenej barák. Ty možná přeješ Lelkovi něco ošklivého, já naopak přeji každému, ať má, co si zaslouží;-)
Nepřeji mu nic ošklívého, přál bych mu jen ten prožitek, aby veděl, jak se takový člověk cití.
Když bydlí u vody v domě po svých prarodičích a nevolí melouny co rádi regulujou vodu i energetiku, je ti to stejně hovno platné a podle tebe si za to mohou zřejmě sami, ne ? Navíc, to co se stalo na moravě, se může stát kdekoli a vůbec tam nemusí žádný potůček téct.
Jen mě trochu naštvalo to bagtelizování. Ano příroda ukázala co umí, nikdo netvrdí opak, ale v tom prvním příspěvku bylo vlastně napsáno, "je mi jich líto ". A s tím souhlasím a každý dnes může něco, podle svých možností, udělat.
No poslední dobou jsou to samý zrovnaný zpevněný břehy, jezy a rovný hladiny, malý vodní elektrárny, etc etc.
Poslední dobou je těch záplav nějak moc, a všichni to věděj. Takže racionálně uvažující člověk pokud zdědí či jinak získá barák u potoka nebo v potenciálně záplavovém údolí, první co udělá je, že buď jej pojistí na obnovovací hodnotu (a řádně se prohne neb pojišťovna si ke skutečnému kalkulovanému riziku připočítá rizikovou prémii), nebo jej prodá a koupí si barák na kopci.
Každý svého štěstí strojvůdce, že.
Nedá se vždy všechno předvídat. Máme chajdu vysoko, mnoho, mnoho metrů nad kótou přelivu orlické přehrady. Ač jsem "racionálně uvažoval" že nás velká voda nemůže v žádném případě ohrozit, při velké povodni jsem nestačil mrkat na drát, kde se ta řeka před barákem vzala, když tam normálně neni ani studánka. Občas neuvažuje racionálně příroda. Ani na tom kopci nemusíš mít vyhráno.
Nesuď abys sám nebyl souzen.
Když pominu toho blba, tak mi vysvěztli jak to těm lidem pomůže, že tobě je do breku, nebo že u toho brečíš ?
Každý kdo bydlí poblíž tekoucí vody nebo pod hrází rybníka by měl do určité míry počítat s určitým rizikem, stejně jako ten kdo bydlí na horách musí počítat s občasným velkým množstvím sněhu, apod.
Mě osobně je líto lidí, kteří přišli ne vlastní vinou o veškjerý majetek, ale já zřejmě na rozdíl od tebe nad tím nebrečím, protože vím, že jim to nepomůže, a tak se snažím jim pomoct, a protože nemám jak jinak tak se plácnu přes bankovní účet.
Buď zdráv.
Do breku znamená projev citu a lítosti, vím že tím nijak nepomůžu, na to jsem použil dmsky. Co se týče těchto záplav, je to něco nového, nečekaného co nikdo nepamatuje, obzvlášť ta rychlost je děsivá. Mnohde to vytopilo lidi kteří ani u řeky nejsou, jen příkop a nad nimi kopec napitý vodou, to z nějakou zodpovědností kde stavět nemá vůbec nic společného. Jsem na kopci a stejně mi to vyplavilo sklep, stačilo nedovřené větrací okénko a ryny které nestačily brát vodu, prostě to teklo vrchem, takový to byl šupec!
Když jsem psal o tom, že je možné, že do určité míry si za to lidé mohou sami, tak jsem předpokládal, že je jasné, že tím nemyslím konkrétní jedince ve vyplavených domech, ale lidi obecně jako živočišný druh na zemi a jejich činnost za uplynulých několik set let.
Fajn, asi jsem trochu podrážděný z těch keců na novinkách. ;-)
...ani ne tak SET, spíš tak kolem PADESÁTI let. Brečet se může, ale pomůže např.: tak asi 30-LETÉ UPOZORŇOVÁNÍ, že "kukuřice a brambory se do svahu nehodí, že se splavuje úrodná půda (1000 let trvá, než je), že se vymývají do veškerých vod hnojiva (rakovinotvorná), že se oře "brzdící brázda" . A to počasí, extrémů přibývá a přibývat NEPŘESTANE..."
Dále je nutné chodit na pole s lopatou a ukázkovou "brzdící brázdu" osobně a urputně LÉTA vyrábět alespoň v nejkritičtějším místě.
Tak to vidím z velkoměsta, z toho mlácení hlavou do zdi jsme byli mrtví asi tak jako z vyklízení náplavů.
Výsledek: LETOS POPRVÉ pole rozdělili v místě bývalé meze, 1/2 = žito, 1/2= kukuřice.
Neřekl bych, že lidé, které to postihlo za to většinou můžou. Těžko můžou spoustu věcí ovlivnit.
Také netvrdím, že ti postižení si za to můžou, to by bylo napsané jinak. Psal jsem, že je jen otázka do jaké míry si za ty důsledky člověk může. Už jsem to tady vysvětloval, člověk, nikoli konkrétní jedinec, ale člověk jako živočišný druh s jeho činností nejména za posledních 200 let.
Do určité míry za to samozřejmě člověk může, někdy má větší podíl, někdy menší. To nic nemění na faktu, že je to dost velká tragédie. A vyjádření, že s tím ti lidé měli do jisté míry počítat mi přijde skoro jako, že si za to můžou ti jednotlivci sami.
To snad ne ? Já vidím docela velký rozdíl mezi uvědoměním si možnosti nějakého rizika a vlastní schopnosti a možnosti to riziko ovlivnit, resp. snížit nebo být k němu naprosto lhostejný nebo ho dokoncxe zvyšovat.
Mě už v 97-mém překvapilo, co lidí nemá bydlení pojištěný (já třeba auto taky ne, ale to není k životu nutné a to riziko prostě beru na sebe). A jak se divili, že přišla voda do lokality "Zátopisko" (už nevim v kterém městě). Pak tušim v 2002 když jsem viděl že se proti vodě někde na dolním toku Moravy (takže informace byly včas) "opevňovali" položením dvou pytlíků s pískem k oknu do sklepa.... O to víc člověk ocení borce, co si na straně k potoku postavil masivní zeď a další povodeň přežil naprosto OK. Bohužel mu pojišťovna stejně platby nesníží. Ten musí být možná i nas.anej, když nepojištěný sousedi dostanou náhradu od státu.
Samozřejmě se nedá předvídat všechno, ale zdá se mi, že jsou lidé u nás strašně pasivní (asi zvyk z totáče, kdy se stát o všechno postaral).
Žene někdo k zodpovědnosti developery stavějící (a prodávající) domy a domky na pozemcích přiléhajících k řece (nejen v Berouně)? Nebo je vina na straně kupce, "protože si měl rozmyslet, zjistit, prověřit, vystudovat stavařinu nebo hydrogeologii atd."?
A kdo by to měl za kupce hlídat? Jako mít ve smlouvě ujednání, že pokud tu bude v nejbližších 500 letech záplava, bude jednatel developéra vymrskán na pranýři? :-)))
Kupec si může najmout stavaře nebo hydrologa, popřípadě použít selský rozum a nekupovat barák tři metry nad hladinou Berounky.
Taky dobrá finta je nechat si udělat nabídku pojištění nějaké renomované pojišťovny all-risk na obnovovací hodnotu. Pokud se pojistné za 5 let nápadně podobá ceně nového baráku, mohlo by to o riziku leccos napovědět i naprostému neználkovi v vodohospodářství i pojistné matematice;-)
No do jisté míry třeba stavební úřad, který nepovolí v zátopovém území nové stavby. Nj, jenže kapsička sem, kapsička tam a není povolení, které by nešlo získat.
Jak správně píšeš, stavební úřad (státní orgán) může selhat a tudíž selhává.
Prostě člověk nesmí spoléhat, že jej někdo ochrání, musí si své zájmy a svá práva pohlídat především sám. Nějak nechápu, proč čím dál víc lidí a už i v této diskusi slyší na iluzi jistot (a prosperity) od státu, který už tolikrát selhal a zklamal:-(((
Tak proč platit ty nehorázný daně za všechno a všude, proč živit ten státní moloch??!?!?!Když ....policii raději neobtěžovat - majetek si musí každý chránit sám tak, abych zloději však náhodou neublížil - jinak půjdu sedět já, takže vlastně nemám právo na nic, jen mohu tupě přihlížet a platit...Proč živit hory úředníků, provoz budov a paláců ministerstev, kteří neporadí a své povolání nevykonávají v zájmu veřejném - tedy tak, jak mají - prostě jako službu veřejnosti, kteryou my platíme ze svých daní??? Pokud mi stát nemusí v ničem pomoci a ochraňovat mě a má práva, tak jej nepotřebuji. Můžeme se vrátit do povobytně pospolné společnosti = každej si pomoz sám a dělej jak myslíš.:-()
S předposlední větou 100% souhlas.
Řešení naznačené v poslední větě je možné, nikoliv však nutné. Co takhle se vrátit řekněme o nějakých 140 let zpátky. Práva garantovaná ústavou z roku 1867 bych docela bral a jednocifernou míru zdanění taky. Mimochodem občanský zákoník vycházející z této ústavy platí v Rakousku dodnes.
Zas tak prvobytně pospolná společnost tady tehdy nebyla, úředník sloužil svému pánu (císaři), a spravoval mu svěřenou oblast, byrokracie tedy nebyla nadávkou. Zemědělci pěstovali mlíko, mrkvu aj erteple bez nějakých dotací a žádné hladomory nehrozily. A tak dále.
Za císaře pána, že nehrozily hladomory a že nebyla nouze před 140 lety?????? No, to si děláš snad pr....!:-((())) Za císaře pána Franze Josefa byla ta největší byrokracie a cirkevně -policejně-vojenský stát v dějinách tohoto národa. A právě proto se postupně svým vlastním zehníváním zevnitř sám zahubil. Každý muž a každí rodiče tehdy toužil/ se snažili, aby se jejich druhorozený synek stál bud´ farářem, úředníkem nebo vojákem(oficírem) v CK monarchii. Já bych tuhle dobu, o které mluvíš, nechtěl ani kdyby mi za to ještě platili!:-()
Ráčej vodpustit, moc žerou Jiráska. Přečtou si něco seriozního k tématu.
Toulky českou minulostí nejsou špatný a nabízejí zrovna na období Habsburků dostatek informací k tomu, aby si nezaujatý čtenář udělal vlastní obrázek.
A že, když bylo tak blaze za toho císaře pána, že po něm lidi tak dychtili a toužili s ním zůstat na věky:-() Ne, že by si tedy za následné 1.republiky prostý lid nějak výrazně polepšil. A to nemám z Jiráska ( i když jem ho četl hodně :-) ), ale vím hlavně, co mi vyprávěli moji praprarodiče a prarodiče. Nebylo vše zcela špatné ale zrovna té bídy bylo tolik, že by ji mohli mnozí ve velkém vyvážet.:-()
IMHO Lidem to bylo celkem jedno, akorát pár ambiciozních politiků chtělo moc, slávu a vlastní koryto a tak si vyjednali s Anglií a USA podporu vlastního státu. Tatíček masaryk akorát dobře ovládal politický management a marketing;-)
Právěže, prostý lid si od France Josefa k Masarykovi moc nepolepšil, od Masaryka ke Gottwaldovi taky né, a od komunistů po dnešek taky nic moc. Je zbytečné spekulovat co by bylo, kdyby monarchie zůstala, třeba by pověsili Hitlera za kule do průvanu (btw Otto Habsburský jej několikrát odmítl přijmout), byť byla spoločnost značně polarizována, nenašel by se nikdo tak velikášský a zároveň schopný strhnout davy jako Hitler a dějiny se mohly ubírat zcela jiným směrem.
Ovšem nepopiratelně střední třída tj. lidé, kteří něco vlastní a svou vlastní prací a péčí to zhodnocují, ta šla do háje zcela a dodnes je u nás nejutlačovanější menšinou:-((( Přitom každý panovník věděl nebo aspoň podvědomně tušil, že právě tato vrstva, mistři řemesel a vzdělaní lidé jsou ti, kteří vytváří prosperující společnost a tlumí společenské rozpory.
http://gruber.blog.idnes.cz/c/73214/Cibule...
Úvod článku trefil přímo na hlavičku...
Rozhodně bych neřekl, že lidem bylo celkem jedno, jestli monarchie nebo vlastní stát. Mám ten pocit, že českému národu toto silně leželo v žaludku už od Bílé hory a poté opětovně po rozdělení monarchie na Rakousko - Uhersko.(když mluvíš o té střední třídě, tak právě té to hodně leželo v žaludku;-) celá staletí)
Ostatně je to stejné, jako bys tvrdil, že lidem je dnes jedno, kdo jim dnes vládne nebo jim vládnul z cizích mocností a jejich vůdců - jestli Hitler nebo Stalin nebo dnes Putin nebo Bush jestli jim diktuje Moskva nebo Brusel....Nebo si diktují sami... Komu je to jedno, nemá asi vlastní národní hrdost nebo ten - jak se tomu říká - vztah k vlasti? Prostě "mám tu svoji chaloupku na návsi a tu svoji kupičku hnoje u ní a víc mě nazajímá???Hlavně po mně nic nechtějte!"..No to snad ne...za tak hloupý snad český národ nepovažuješ,že? Myslím, že pokud by tomu tak bylo, neseděli by naši vojáci / dědci na hranicích v roce 1938 v pevnostech a nechtěli by bránit naši vlastní vlast a stát - republiku a nebrali jako obrovskou potupu zabrání státu Němci a nešli by pokládat své životy na bojiště ve Francii a v Anglii...právě za tu vlastní svobodnou a nikým neokupovanou republiku. Nehájili by ji v 68 roce, prostě by jim to bylo jedno...jak píšeš...brrr...ještě, že není pravda co píšeš. Lidem tohle prostě nikdy jedno nebylo. A pokud se tak jednou stane, doufám, že se toho už nedožiji. Musel bych se hanbou propadnout, že jsem členem takového národa, nebo z této země odejít.:-((((
Martisi, je mi líto, ale prameny hovoří pro Joeův náhled na věc. Ostatně českému národu nic v žaludku neleželo - rozhodně ne od Bílé Hory. To, že se pár tehdejších zkrachovalých politiků nedokázalo smířit s tím, že zbabrali povstání vyvolané jen kvůli dosažení vlastních soukromých politických cílů (a zcela bezohledně k tomu, čemu říkáš "lid"), určitě nijak nesouvisí s českým národem, i když se to zpětně domalovávalo všelijak. Dokladem pro to budiž fakt, že už hned následující generace Čechů a Moravanů oddaně a upřímně přijala ideologii habsburského státu a naprosto ji spojila s českým vlasteneckým cítěním, což bez problémů vydrželo následujícíh skoro dvě stě let (a máme pro to bohaté pramenné doklady). A tak dále...
Při posuzování nějaké epochy třeba vycházet z jejího vlastního myšlení, nikoli (ahistoricky) z hodnocení pozdějších generací. Tak i podklady pro hodnocení doby pobělohorské třeba čerpat v době pobělohorské, nikoli v politicky angažované rétorice 19. století...
Ještě bych k době pobělohorské doplnil, že tehdy asi ani tolik neřešili panovníka jako náboženství. Jinak by tady u nás v Lužici, těsně za hranicemi Rakouska nevzniklo tolik vesnic založených envagelíky emigrujícími z území Čech a Moravy.
Nejspolehlivější zdroj jsou - či spíše byli- pamětníci. Moje babička se narodila v roce 1904 a líčila jak ve škole švejkovala píseň Pro císaře pána....a také pamatovala 14-letou vojenskou službu (dcerkám brali mládence) . Za Masaryka, kdo byl pracovitý a zdravý - s největší pravděpodobností se prosadil, ona toho byla živoucí důkaz. Veškeré další převraty brala s nadhledem...
Pro Františku: švejkování je samozřejmé, zvláště ve škole, švejkovalo se i za "otce vlasti" Karla IV., mám doma dokonce doklad o zesměšňování tatíčka Masaryka za první republiky... Zkrátka švejkování o ničem nevypovídá.
A čtrnáctiletou vojenskou službu - nezlob se - tu si tvoje babička pamatovat prostě nemohla. To ti spíš vyprávěla vyprávění své babičky, které to říkala její maminka.
Pro k.vl., (nelze další úroveň): No já jen že cca 10-14leté děti vyjadřovaly samostatně humor (Švejk tuším ještě nebyl napsaný) z Rakouska-Uherska. Kdyby něco nezaslechly doma....?? Například pan farář se musel brát vážněji. Sloužilo se císaři pánu až do roztrhání. Ta 14 let dlouhá vojenská služba mohla být ze dříve, ale ne tak o moc. Za Masaryka muselo hodně dušení lidu odpadnout, protože co všechno si moje cílevědomá babička mohla dovolit prožít....to já coby dítě komančské doby tak jen asi z 1/5.
A že, když bylo tak blaze za toho císaře pána, že po něm lidi tak dychtili a toužili s ním zůstat na věky:-() Ne, že by si tedy za následné 1.republiky prostý lid nějak výrazně polepšil. A to nemám z Jiráska ( i když jem ho četl hodně :-) ), ale vím hlavně, co mi vyprávěli moji praprarodiče a prarodiče. Nebylo vše zcela špatné ale zrovna té bídy bylo tolik, že by ji mohli mnozí ve velkém vyvážet.:-()
Samozřejmě, že na úředníky nikdy nespoléhám. Ono je to ale trochu složitější.
Na to, abych nestavěl barák 6m od vody nepotřebuju vyjádření znalce, na to stačí selský rozum. Ovšem, jestli v tom místě velká voda "nikdy" nebyla, tedy třeba 50 let zpátky, tak se normálně staví.
Další věc je, že když postavíš barák a stojí tam x desítek let, v průběhu této doby můžou probíhat např. úpravy toku a jiné změny, které ti změní riziko aniž bys to mohl ovlivnit.
Mapy zátopových oblastí se neustále upravují, stejně tak mění svůj názor na různá území pojišťovny.
Takže někdy to může být asi celkem problém zjistit opravdu reálné riziko zatopení.
Jsem si taky prošel přímo osobně povodněmi 2002 na vlastní kůži i vlastním majetku a nepřál bych to nikomu. Těch lidí lituji, protože vím, co to je o něco přijít a pak to svinstvo ještě uklízet. Většinou vám s tím nikdo moc nepomůže, i když televize vykládá, jak si všichni navzájem pomáhají a kolikse posílá pomoci...u nás na tom ještě hyeny koukali zbohatnout a vydělat a obrat ty chudáky, co přišli kolikrát skutečně o všechno..... Jen vysoušet nemovitost trvá i několik let!!! Kolikrát je lepší to hned zbořit a postavit nové, než opravovat to vodou poničené. Ono se to vlastně ani pořádně opravit nedá. Navíc, co je horší, Vás každý déšt v následujících letech děsí a vyvolává vám ty nejstrašnější představy. Znám spoustu lidí, co si tím zde prošli a zbořili to a odešli úplně pryč z města i kraje, aby aspoň trochu zapomněli.
Kdyby něco podobnýho postihlo mě, koupil bych si kus lana. Když to vidím na TV záběrech, tu sisyfovštinu s uklízením, vysoušením, likvidací zničenýho,... je mi slabo. Zaplatí za tebe někdo tu vysoušecí eketryku, nebo si ji cvakaj lidi sami? Možná jsou na tom trochu líp ti, kteří si vybavili bydla plovoucími podlahami a nepřetížili je. ;-)
Než jsme byli v r. 2002 vytopeni, taky jsem si myslel, že bych si v případě povodně koupil kus provazu a hodil si mašli. Pak to přišlo. Byt, kousek od Vltavy, byl kompletně pod vodou od podlahy po strop a ještě žiju. Člověk se holt dokáže rychle přizpůsobit nastalé situaci a život jde dál. Při té povodni jsem necítil žádné emoce, třeba je to nějaký obranný mechanismus v mozku, aby člověk nezešílel. Po povodni jsme vyklízeli tu spoušť, já jsem vyhazoval např. postupně svojí zničenou sbírku sci-fi knížek a videokazet, kterou jsem dával dohromady asi dvacet let, a necítil jsem vůbec nic. Byt byl naštěstí pojištěný, dostali jsme s manželkou ještě různé příspěvky od státu a od nadace Olgy Havlové a postupně jsme se vzpamatovali. Dneska žijeme 9 km od tehdy vytopené Zbraslavi na kopci, kam voda nemůže. Nevím, co bych měl dneska při další hrozící povodni za pocity, kdyby jsme na té Zbraslavi zůstali dodnes v již opraveném bytě. Znovu bych to zažít nechtěl. A to se v tom domě našly takové lidské hyeny, které žily ve vyšších patrech domu, nebyli vodou zasaženy a záviděli nám po povodni nová plastová okna, která se v postižených patrech dávala místo těch zničených vodou. No, naštěstí i těch jsem se přestěhováním na kopec zbavili.
Ne, já bych se vyprovodil ze světa. Loni jsem prožil po dvacetiletý přestávce stěhování a tři měsíce jsem se dával psychicky dohromady. Pravda, hlavně se na tom podepsali noví vlastníci domu, kteří s námi vydupali stran odstupnýho (sami ho navrhli!!!).
Pro Jurase: Lidský hyeny, co navrhuješ? Zabít je je moc humánní. Navrhoval bych neveřejný (veřejný by asi přece jenom neprošly napříč spektrem) středověký tresty - takovýho novodobýho Bobliga z Edelstadtu na ně.:-][
Povodně jsem zažil v 97. Letos jsem poslal trochu peněz na konto Člověka v tísni...
Nás (mne) to v 2002 minulo o asi tři centimetry (po povodních to vyhodnocovali)... Bydlím 100 metrů od Dyje. Každý večer jsme "to" chodili kontrolovat a pokaždé byla hladina o něco vejš... Nic moc pocit, jestli to ještě vydrží... Voda v lesích vydržela až do příštího léta...
Tyhle noční kontroly jsem tehdy zažil na dovolený na Kristýně u Hrádku nad Nisou. Nebeská vyměkla a opustila mě i se synkem. Celou noc jsem zkoumal, jak Nisa stoupá, ale nevylezla z koryta ani v Žitavě a Gorlitz, kam jsem jel ráno ohledat škody.
Tak z Libne do Troji po dnesku nedoporucuju - pri objizdeni te rozkopane cyklostezky pod Bulovkou se na trech mistech brodi a cesta stejne beznadejne konci u dreveneho kone. Ale zase me to poprve primelo tam na jedno zastavit a zjistit, ze je to moc prijemny misto. Doufam, ze neodplave...
Včera jsem se zas vytočil u televizních novin - lidé postižení velkou vodou by se měli podívat do smlouvy, jestli jsou pojištěni na povodeň (nemovitost je zatopena v důsledku vylití = vzestupu vody ze břehů řek, rybníků...) nebo záplavu (ta vzniká v důsledku srážek = dešťů). Tohle považuju za lumpárnu non plus ultra - jak jinak dojde k povodni než když přímo v místě nebo o kus dál proti proudu hodně prši ???!!! Nebo snad velká voda vznikne v důsledku nadměrné úrody borůvek?
Jo tuhle pojišťováckou fintu si dobře pamatuju. Slyšel jsem, že takhle natekla voda do baráku, protože se v důsledku povodně zatopila kanalizace a u nich prostě natekla voda do domu odpadem. Tedy byla to záplava, nedostali ani korunu.
To je podobné jako pojištění proti úderu blesku. Shoří vám doma všechno, co je v zásuvce, ale pojištění proti úderu blesku nefunguje, protože blesk prásknoul do transformátoru 500 m od baráku. Takže to je jen přepětí v síti.
Ta "finta" je přímo na přes hubu...
Co není dnes na " přes hubu" ??? Každý se snaží vydělat na neznalosti či nejistotě, naivitě či důvěřivosti, dobráckosti nebo neštěstí toho druhého. Tzv. politická "elita národa" tomu ještě salutuje/ žehná a hlásá jak je vše dobře nastaveno...takže to žehnání a pití vína zatímco se káže voda bychom tu už měli dobře nastaveno, ted´jen ještě nějaké ty odpustky pak Hus II, Kostnice a můžeme se pustit do novodobých hustistkých válek.:-(). ...Tedy tady z tvého příkladu je např. vidět jak a pro koho je co nastaveno! Dnes, pokud chce člověk zůstat uchráněn, musel by být lékař , právník, stavař a nevím co ještě....v jedné osobě...:-()
Mne včera právník řekl, že toho půl mega z bejvalky (doplatek za byt plus moje dědictví) prostě nevyrazíme. Všem je jasné, že se mnou vyjebala, bohužel ale mám tzv důkazní nouzi, takže mám prostě smůlu.
Dědictví jsem dostal v hotovosti (byl jsem vyplacen; že mám notářský zápis a doklad na příjem peněz nic neznamená, protože z toho není zřejmé, že jsem peníze opravdu vložil do tehdá společného bydlení); a s bytem by to možná šlo přes podvod, ale opět nemám na to ten správný papír (jen "nepřímé" důkazy), prostě jí nedokážou úmysl...
Za dobrotu (a slušnost) na žebrotu...
To je jen další příklad toho jak se tu zachází se slušnými a dobrými lidmi. Vyjabela s tebou a ty teď seš v /prd***/ na podlaze. Zkoušel jsi armádu spásy nebo tak něco ? Upřímně řečeno je mi tě moc líto a nevím jak ti pomoct. Na ženský pozor chlapče !!! :o(((
Já mám za sebou něco podobnýho. Dost jsem se tím natrápil, myslím rozvodem celkově. Až pak mi jedna moje přítelkyně řekla "dokud neležíš pod kobaltovým zářičem, tak je všechno dobrý" - trvalo ale víc než šest roků, než jsem se s tou její radou ztotožnil
A nemůžeš v tomhle případě vymáhat náhradu škody na majiteli rozvodů, kterými to k tobě přišlo ?
To jako nevím, to byla rada od pojišťováka abych případné poškození bleskem nehlásil jako poškození bleskem, ale jako přepětí v síti. Že když nahlásím blesk, tak budu muset dokázat, že mi udeřilo do baráku. :-/
Problém je v tom, že pojišťovna sice chlamstá peníze, ale když má plnit, tak často hledá, jak se z toho vyvlíknout.
Neměl bych to asi říkat (ale bať! :-) ): před pár rokama jsem taky utrpěl škodu na domě. Pojišťovák přijel, prohlídnul - a začal hledat, proč to nepude. Tak jsem ho zarazil - a najednou to šlo. Nebudu tady psát, co bylo příčinou změny jeho myšlenkového přístupu ... (slovy klasika: můžete mě za to odsoudit, můžete mě i nenávidět, ale to je asi tak všechno, co můžete :-))) ).
Proti škodám za přepětí v síti jsou energetické podniky pojištěné, ze zákona. Náhrady se musí uplatnit u rozvodných podniků. Je to hrozný, ale je to tak.