reklama

dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od kole

dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od kolene vč. kolena. chtěla bych poradit, jestli lze získat na pořízení handbiku nějakou dotaci opř. jak, protože ceny jsou dost vysoké. děkuji, hezký den LENA

[ Zpět ]
Datum: 24.02.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (lenatedaalena ([email protected]))
  • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amput

         

    netusim, zeptal bych se nekde u vyrobce.
    Tady se asi pise o tobe, vid?
    http://hebike.borec.cz/handbike.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2009
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od

         

    V České Kamenici jezdí jeden handbiker (Mirek Pitra) a zrovna rozjíždí nějaký nový projekt "paracycling". Ten by určitě dobře poradil. Koukni sem: http://www.cernikone.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2009
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od

         

    Tuším že lidi s nadkolení amputací jezdí na klasickém kole. Pokud jim ze stehna něco zbylo, šlapali i protézou (měli nášlap, takže se nesmekali). Ale viděl jsem i borce co jeli jen s jednou nohou.

    Nevím jaké by to bylo na lehokole, určitě by odpadly problémy s nestabilitou v sedle.

    Na každý pád i jen jedna noha má vyšší výkon než obě ruce.

    Nevím co znamená "ceny jsou dost vysoké"- většina lidí co tu odpoví bude považovat 15-20kkč za běžné kolo za normální s tím že jakýkoliv speciál je pochopitelně dražší. Zkusil bych kontaktovat české stavitele rámů...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2009
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od

           

      Kamarádova manželka má stejné postižení a jezdí na obyč. kole úplně běžně.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2009
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od

         

    zkus se zeptat tady:

    http://www.benecykl.cz/cs/handbike-uvod

    Hand biky vyrábějí a majitel je na vozíku, takže má informace z první ruky.

    Ale jinak je pokud vím možné si zařídit příspěvek od zdravotní pojišťovny, záleží ale na pojišťovně a postižení. detaily nevím.

    Něco by ti o tom mohli říci také tady:
    http://www.loped.cz/
    vyrábějí i pro různé druhy postižení a pokud vím pomůžou s vyřízením příspěvku od zdravotní pojišťovny

    Podle mne by to pro tebe bylo lepší než handbike. I když asi uplně nejlepší by byla kombinace obojího, ale to jsem viděl jen na SPEZI a u nás nikde ne....

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od

         

    http://www.dobryskutek.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2009
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dobrý den, je mi 34 let a před 4 lety mi amputovali nohu od

         

    u nás držitelia preukazu ZP majú percentuálne príspevky od štátu na určité veci a zariadenia, so žiadosťou sa obracajú na príslušný sociálny úrad

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (15 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024