reklama

Jak na torpédo

Prosím o technickou radu. Mám kolo s torpédo brzdou, se kterým jezdím po městě. Problém je následující: zabrzdím torpédem pravou nohou dozadu, levou dám na zem. ALE JAK SE PAK ELEGANTNĚ ROZJEDU?? :-) Buď musím poskakovat na levé noze a popojíždět s kolem dopředu, aby se ta pravá šlapka dostala do polohy, kdy je možný kolo rozjet (nejde protočit).. Já vždycky sesednu ze sedla, dám obě nohy na zem, překlopím kolo a rozjedu se levou nohou. Omlouvám se za tenhle krkolomnej popis. Ono to tak možná nevyzní, ale dost celá ta věc zpomaluje (třeba na křižovatce, kdy zastavím na červenou a v zápětí hned blikne zelená, zdržuje to a je to nepříjemný) a vypadá to blbě.. Kdyby měl někdo zkušenost s torpédem, prosím napište! Pro mě to byl po létech užívání horskýho kola, u kterýho můžu šlapky protočit, docela šok :-) Díky!!

[ Zpět ]
Datum: 26.11.2008
Autor: FastSnake
  • Re: Jak na torpédo

         

    Skus zabrzdit pravou a pravu daj na zem, podla mna sa to da naucit :-).
    Ale zrejme je to naozaj problem, lebo bicykle s torpedom pouzivaju napriklad v Amsterdame hadam na vsetkych bicykloch a tam pouzivaju iny figel. Nezastavuju, stale idu. Ked som sa prvy krat dostal do premavky v Amsterdame a na krizovatke som zastavil, takemr ma presli dalsi dvaja cyklisti. Zastavit a dat nohu na zem je potupa cyklistu v Amsterdame :-) . Inak tuto fintu skusam aj ja, ale dnes som na ceste do prace (8 km) musel raz na krizovatke tu nohu dat dolu (aj ked nejazdim s torpedom), vacsinou vsak prejdem vzdy bez zastavenia(citaj:" bez toho, aby som dal nohu na zem").

    Na druhej strane je vsak pravda,z e v Amsterdame su na cyklistov zvyknuti a vodici motorovych vozidiel su ohladuplni. Citujem kamarata, ktory mi na dva dni pozical bicykel: "davaj si pozor na cudzincov a elektricky, ostatni su v pohode". A druha rada:" bicykel vzdy zamkni o nieco velmi pevne"

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na torpédo

         

    jednoducho pravú nohu posuň vzad,dolu, dopredu a špičkou ťahaj pedál hore, zároveň sa mierne, koľko to dá, postrč ľavou nohou, pritom si pomáhaj zmenou polohy tela.
    Obetuj jednu prechádzku na pozorovanie cyklistov na križovatke

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na torpédo

         

    Musel jsem se pousmát jak jsem vzpomínal na cyklozačátky před XXX lety. Nechci se hádat, ale byla to verze tato : musím poskakovat na levé noze a popojíždět s kolem dopředu, aby se ta pravá šlapka dostala do polohy, kdy je možný kolo rozjet. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na torpédo

         

    Buď to vyřešíš, jak popisováno výše a nebo zkus z toho udělat volnoběžku. Prý to jde, přinejmenším u Sachs Super 7. Dozvěděl jsem se to v německém obchodě, kde s torpédy mají zkušenosti. Dokonce jsem si k tomu koupil u nich nějaké dvě pružiny- ale už jsem zapomněl ten postup, který mi ten prodavač radil. Pochopitelně si pak musíš osadit zadní kolo nějakou brzdou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (9 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024