Neviete mi poradiť, aký je rozdiel medzi vodotesnými brašňami od Sport Arsenalu. Mám záujem o brašňu na riaditka (310), ale sport arsenal uvádza dva typu a to 310 os, vodotěsná brašna na řidítka over size a
brašna na řiditka s klick-fix držákem. Na svojom biku mám riaditká tzv. vlašťovky. Aký typ mám preto zakúpiť. Nemáte aj nejaké konkrétne skúsenosti s týmito brašnami?
Zkusenost - "Blbe se s tim jezdi" (manzelka) a "Je to bezvadna vec a jezdi se s tim dobre" - Ja :-)
Muze to trochu ztizit ovladani kdyz se teziste sestavy kolo+vidla+predstavec+riditka dostane nad bod otaceni, to ma pak kolo tendenci samo zatocit. Jinak jsem zaznamenal same plus. Jo, mam vlastovky.
Ja vozim prednu brasnu Art 510 s klik fixom. Prednu brasnu pouzivam na veci, jktore potrebujem mat po ruke. teda penazenku, doklady, mobilny telefon, fotoaparat a rozne ine drobnosti. Ale hlavne ju nosim preto,z e na nej mam vzdy ked ju vozim mapnik s mapami. Pri jazde ta brasna velmi nevadi, jediny problem je,z e cez nu si nevidis na predne koleso, co moze byt niekedy v terene problem (ale da sa zvyknut). Brasna vadi, ked bicykel stoji, vtedy ma predne kolo tendenciu stale sa stacat do strany. Klix fix ma vyhodu v tom, ze ked ochadzam od bicykla mozem ju velmi jednoducho zobrat so sebou aj so vsetkymi mojimi dolezitymi vecami v nej.
Pre mna je dolezite, aby mal dostatok bocnych vreciek rychlo dostupnych nez nepremokavost (mimochodom aj tato ma nepremokavy navlek, ale potom sa uz do bocnych vreciek lezie nesikovne).
Ale aby som odpovedal na otazku podla mna je v brasnach, ktore uvadzas rozdiel v tom, ze ta over size ide nasadit aj na sirsie riadidla ako je priemer 24,5 mm, ta druha len na priemer okolo 24,5 (presne rozmery najdes na strankach SA).
Ja osobne by som tu vode odolnu brasnu nechcel, lebo sa straca to co potrebujem ja, mat rychlo niektore veci poruke (aj napriklad pocas jazdy). Na ostatne veci mam bocne brasny (jednu nosim kazdy den). Ty mas mozno ine pohnutky, preco chces prednu brasnu/
Už se to tu řešilo - já na přední brašnu nedám dopustit, ale šiju si vlastní. Vyšlo mi z toho, že na silnici, do lehkého terénu a do města se hodí, do těžšího terénu o ní bikeři nechtějí ani slyšet :-)
K brašnám od SA jen jedno upozornění: čnějí poměrně vysoko nad řídítka, takže může být například problém s umístěním světla.
Ano s tym vycnievanim hore mas pravdu. Mne to vsak vyhovuje, lebo na brasni mam este mapnik a ten mi aspon nezakryva napriklad computer (je trochu vyssie nad nim). Svetlo mam namontovane pod brasnou(ale drziak som si vyrabal sam).
vďaka za rady priatelia. teraz z toho musím spraviť svoju konečnú voľbu a ta znie. Brašne na riaditka jednoznačne chcem. teraz vozím na biku vodotesné brašne SA a tie nemajú žiadne vrecká. keď chcem z nich vybrať nejakú maličkosť (foťák, malú svačinu), tak musím "demolovať" celý rolovací systém. Z vašich odpovedí som vydedukoval, že je lepšie voliť verziu 310 os over size a tým pádom sa zbavím riešenia otázky priemeru veľkosti na riaditkách. Myslím, že tie over size sú taktiež s klick fixom. Tvrdíte, že rozdiel u oboch verziií je hlavne v priemere hrúbky "vlašťovek" na ktoré sa dané brašne uchytávajú?
Máte někdo přední vodotěsnou brašku od Arsenalu č.310?
Potřeboval bych zjistit vnitřní rozměr mapníku (jak velká mapa se do něj vejde). Děkuji všem ochotným.
nemuzu slouzit, ale u art. 440 je to jen 21*13cm. tak si to zkus odhadnout a jinak je ta brašna dost k vzteku :-/ (440)
Díky. Tak to je dost málo. Ale ta 310 má snad mapník větší.
ten rozměr je šxv 25x24cm, ale u spodní strany bez rolování jsou rohy do oblouku, takže v tom místě je to pouze 22,5cm. Cyklomapa od SHOCARTU 1:75 000 v pohodě dvojstrana (22x22cm), cyklomapa od SHOCARTU 1:60 000 blběji pouze též dvojstrana, ale tam jsou přehyby menší takže dvojst. má rozměr 21x17cm, pokud chci z této mapy kousek víc, musím ji přeložit lehce v polovině mezi přehyby a tím se vejde o kousek víc. Jinak to co píše Murphy o kamarádovi sedí, pokud neprší mám rolovací systém vložený uvnitř brašny sedí to zhruba do 2/3 výšky brašny. Doklady vkládám na dno brašny a pak tam vrazím fotovložku. Pokud leje vytáhnu rolovací systém a věci jsou jak v bavlnce. Jediný problém, který jsme musely vychytat je, že při větším větru se musí mapník chytit kolem brašny gumicukem, protože ty dva pruhy suchých zipů to nezvládají a byl bys bez mapníku. Jo ještě pokud prší, nebo i mrholí mapník není vodotěsný a mapy jsou vlhké. V tom případě mapník přeložený vkládám mezi zarolovanou brašnu a víko.
Děkuji moc za vyčerpávající informace.