reklama

Početnější skupina cyklistů

Ahoj, řeším další problém - a vůbec nevím, co s tím. Jedu v srpnu na soustředění na kolech a budu mít na starosti 20 dětí (věk 13 - 16). Máte někdo zkušenost s jízdou v tak velké skupině? Není lepší je rozdělit? (maximálně však můžu na dvě skupiny). A co nějaké označení?

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dana)
  • Re: Početnější skupina cyklistů

         

    Dano, mám sice zkušenost s dětmi v jiných "oborech" (klasický tábor + voda), nicméně loni v létě jsem v jižních Čechách potkal celou řadu táborů "na kolech". A dost jsem si jich všímal. Těch 20 dětí by bez problémů měli obsáhnout dva vedoucí. Děti v tomhle věku bych ani nedělil na dvě části, protože výkonnost není vždy přímo úměrná věku, jede se podle nejslabšího. Nějaké speciální označení neměli, všichni naopak povinně přílby a náhradní duši. Na Tvém místě bych se toho nebál, jezdit pokud možno po vedlejších komunikacích, pro mě je představa vedoucího na cyklo táboře vysloveně dost lákavá.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Početnější skupina cyklistů

         

    S velkou skupinou cyklistů (zejména nezkušených, tj. dětí) se špatně jezdí - když se má zastavit nebo odbočit, je potřeba to vždycky dopředu signalizovat, jinak ti zadní najedou do předních. Takže já bych doporučil rozdělit do menších skupin. Stejně počítej s tím, že si někdo rozbije hubu - to je skoro pravidlem. Takže lékárničku s desinfekcí a obvazivo v dostatečném množství. Ale 13-16 let už jsou celkem velké děti, nejspíš je znáš a víš co od každého můžeš čekat, tak se tomu zkus přizpůsobit. Označení skupiny cyklistů myslím není nutné - postačí individuální vybavení (odrazky, blikačky a tak).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Početnější skupina cyklistů

         

    Řekl bych, že by měla být povinná helma, blikačky a možná i tu náhradní duši. Na víc skupin bych to nedělil, jedině v případě silnice s víc auty na dvě, aby mohli předjet po částech, ale na nefrekventovaných silnicích v celku. Hlavně ale dohodnout klasický signální systém, to znamená jak se ukazuje odbočení, zastavení a upozornění na velkou díru. Mělo by to fungovat tak, že znamení dává ten vpředu co nejdříva a za ním ho řada lidí lavinovitě kopíruje až k poslednímu. Zabrání to srážkám při zastavení a podobně a taky to dobře vypadá:-).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

452 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024