reklama

Dobrý den, jsem každodenní cyklista a prakticky se pohybuji jak

Dobrý den,

jsem každodenní cyklista a prakticky se pohybuji jak v lesním terénu, tak v silničním provozu a nyní plánuji zakoupit kolo, které by se mi hodilo na tyto tůry, které čítají každý den minimálně 10 km.

Nejsem příliš znalý do trhu s koly, ale padlo mi do oka Avalanche 2.0 Disc GTW , což je dámské kolo a trochu mě frustruje, že jsem muž. Vadí dámský typ kola pro muže a nebo víte o lepší volbě?

Měřím přes 170 cm

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Iban ([email protected]))
  • Re: Dobrý den, jsem každodenní cyklista a praktic

         

    Asi nemá klasický nízký rám, jen snížený, takže pokud Ti jinak sedí, tak ho kup.

    GT je dobrá volba :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2008
    Autor: kolombo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dobrý den, jsem každodenní cyklista a praktic

         

    Tyhle kola sice nemají klasický "dámský" rám jako dřív, takže na první pohled to vypadá jako "normální" MTB, ale skutečnost je trochu jiná. Modely GTW mají upravenou geometrii rámu, ale i sedlo, řidítka atd., podle typických rozdílů mezi mužskou a ženskou stavbou těla. Takže pokud máš spíše typicky ženskou stavbu těla (délka končetin vs. délka trupu, šířka pánve vs. šířka ramen, vzdálenost sedacích kostí od sebe atd.atd.), pak není důvod váhat, většina lidí vůbec nepozná že jde o "dámské" kolo a tobě se na něm bude jezdit dobře.

    Pokud jsi ale postavou spíše cyklista než cyklistka, tak bych rozhodně doporučil zůstat u klasické pánské geometrie za stejné peníze, tedy :
    http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?nodeId...

    .... příp. ještě maličko dotlačit, pokud portmonka povolí a koupit o jednu vyšší řadu, rozdíl v kvalitě komponent je tam celkem znatelný:

    http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?nodeId...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (7 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024