Dáváte něco kolem dítěte ve vozíku, aby se mu pohodlněji spalo, když usne (začínáme jezdit ve vozíku bez autosedačky)? Máte vyzkoušenou tu sluneční clonu, co se k některým vozíkům prodává, nebo to řešíte jinak? Díky, Jitka
Jitko, taky jsme letos vyrazili porvé bez autosedačky a řešíme obodný problém - obkládáme malou polštářky, ale ve výsledku jsme zjistili, že nejpohodlněji se jí asi spalo, když za zády neměla nic, trochu sklouzla dolů a skoro ležela, jen hlavu měla opřenou o zádovou opěrku - máme vozík azub tom, kde není žádné polstrování ani nic jiného, takže mám strach, aby jí to bylo pohodlné...No každopádně jí hlava klimbala, což ale bylo stejné i u autosedačky...Vzhledem k tomu, že ve vozíku spala fakt dost dlouho a hodně tvrdě, tak to bylo asi v pohodě:-)
Sluneční clonu bych ráda vyzkoušela, zatím jsme to řešili buď provizorně připnutím nějakého stínidla (deka, plenka apod.) nebo čepicí s kšiltem:-)
Ahoj to spaní ve vozíku taky vnímáme jako nevětší bolest, my jsme hned vyměili celý vozík, kde jsou sedačky tvarovanější a záda jdou na řemínkách v zadu trošku povolit, je to lepší...
Dcerka má už dva roky, takže jiný režim spaní, prostě nám hned neusne.Ne vždycky to jde, ale snažíme se zastvit a malou nechat prospat, když zalomí.Před rokem jsme se toho nedrželi, nikam bychom nedojeli, ale tehdy mi to nepřišlo tak děsné jako letos, takže raději zastavujeme.Ony ty starší děti mají jinou stavbu tělíčka....
Co se týká clony tu jsme sice dokoupili, ale nějak ji zatím nepoužíváme, zatím nebylo počasí.
Koukni na stránky velofiala.cz mají tam nějaké rady, já jsem tam odkoukala návod na protiprachovou síťku, akorát jsem použila míň kvalitní material -tkaninu proti pylu zakoupenou v Lidlu asi za 70 korun. Tak nevím jestli nebude na jedno použití.
Ahoj,my to vyřešili tak, že jsem ušila takový dva samostatný dlouhý polštáře, co měly v horní polovině otvor. Když se čekalo, že malá bude spát, tak jsme do těch otvorů strčili třeba mikinu, tričko ... aby se ta horní polovina teda rozšířila a tak zabránila pádu hlavičky na stranu. Když se vzbudila, tak jsme to zas vyndali. Fakt to dřív vypadalo hrozně, jak jí tam měla tu hlavičku celou spadlou. Spíš bych teda poslala fotku, protože to neumim pořádně vysvětlit ;)
Dobrý den,
mohla byste mi prosím poslat fotku, jak jste vyřešila podložení hlavičky ve vozíku..
Děkuji
S pozdravem
Jiří Kuba
Sluneční clona k vozíkům je bezva věcička, pokud jedete proti slunku, můžete si ji posunout nahoru, dolů, aby dítku nesvítilo do očí, my to využíváme hodně. Nejsem moc příznivce spaní malých dítek ve vozíku za jízdy, hlavně po těch našich cestách. Přijde mi to trochu nezodpovědné hartusit se se spícím dítkem po hrbech a vidět jak mu hlava lítá vpravo vlevo... A takových rodičů jsem už pár potkala. Vloni jsem to řešila polštářkem pod hlavu ala polštářek do autobusu - koupila nám to bábi, bylo to plné nějakých kuliček, vypadalo to jako slon a dobře se to tvarovalo, ale spíš jsem to používala při pěších výšlapech. Jízdu ve vozíku nemůžeme srovnávat s vozením v kočárku.
Když děti ve vozíku usnou, zpravidla brzy zastavíme a necháme je prospat. Hlavy většinou opírají o sebe navzájem nebo o stěnu - moc zalomené je nemají. Když už se musí jet se spícími, vyplatilo se mi silně podhustit kola vozíku. Je neuvěřitelné, jak moc to pomáhá - s tlakem v kolech vozíku pracuju docela dost průběžně - třeba podle převažujícího terénu výletu. Je jasné, že je to něco za něco: valivý odpor se zvětší, i když ne tolik, jak jsem se původně bál.
Upozorňuju ale, že naše zkušenost je ovlivněná tím, že vozíme děti dvě. Výrazně těžší vozík podstatně méně skáče. Samotného mě překvapilo, když jsem letos v březnu vyjel jen s jedním dítětem (mladším=lehčím), jak strašně tam najednou lítalo :-)))
Já jsem se chtěla zeptat, jestli je velký rozdíl vozit ve vozíku jedno a dvě děti; je to hodně znát?
Jinak je zajímavý, že necháváte děti prospat, to mně naopak příjde výhodnější, když usnou, tak jet, jet, jet .... :-) Ale my jezdíme převážně silnice, žádný terény.
No, já právě moc nevím, vozík máme právě proto, abych uvezl dvě (nejstarší dcera jezdí sama a manželka veze případný náklad navíc), takže nemám srovnání. S jedním dítětem ve vozíku jezdím zřídka :-)
No, ale asi tak: nejsou-li v cestě prudké kopce, moc ten rozdíl v hmotnosti nevnímám. Rovina nebo dlouhé táhlé kopce znamená akorát řadit lehčí převody a brzdit dříve, jinak rozdíl není. Jakmile se ale profil trasy výrazněji zvlní, je to okamžitě znát. Hlavně v tom, že nemá smysl "najíždět" si kopce z protisvahu - vozík mě stejně okamžitě zbrzdí. Nezbývá než řadit a oddřít to.
Jen pro úplnost - s jedním dítětem (necelý rok) má náš vozík asi 23 kg, když přistoupí to starší, jde to ke 40 kg.
Díky za info, no uvidíme časem :-))
Máš pocit, že máš lepší kondičku? Jaký to pak je sednout normálně na kolo bez vozíku ?? :-))) To musíš letet jak (proč jak) utrženej ze řetězu :-))
No, kondičku zrovna extra nemám. Je fakt, že cestou do práce mám 2-3 km ostrého stoupání, tak se pravidelným užíváním :-) asi něco natrénuje, ale nijak zvlášť to nepociťuju. A je taky fakt, že po delším ježdění s vozíkem bez něj najednou radostně vystřelím, ale ta euforie přejde po pár minutách - znají to všichni, co někdy jezdí natěžko. Akorát bez něj jezdím rychleji, protože můžu řadit těžší převody, ale pocit je dost podobnej.
Moje řeč, jsem zvyklá vozit svoji dcerku a poznám to až v kopci, dneska jsem k naší skoro dvouleté dcerce přidala asi 4letou sousedku a bylo to poznat i v táhejším stoupání... ...jinak mi přijde, že když jedu bez vozíku jede kolo do kopce téměř samo, ale pořád je to lepší než sedačka nebo 20kg na nosiči v brašnách.
Ahoj, my jsme jsme pro dvojčata pořídili závěsné sedačky Baby Seat Chariot, byť jsou deklarovány do 10 měsíců, což jim právě v tu dobu bylo. Zřejmě jsme udělali dobře, jezdíme asi měsíc, nejlépe nám spí právě za jízdy a na nepohodlí si rozhodně nestěžují :-). Časem plánujeme uprade na podpěru hlavy a ramen Baby Supporter. Vozík máme odpružený, Chariot Corsaire, což asi taky dělá svoje. Sluneční clonu jsme zatím nepoužili. Jinak naložený vozík - cca 30 kg - za kolem jednoznačně cítím. Jindra
Vozíme tříletého dvacetikilového syna ve vozíku. Minulý týden nám opět usnul a hlava se mu klimbala, byl to problém. Příště sebou vezmeme límec, co používají lidé při delších cestách autobusem, a dáme mu ho obráceně (nafouknutá část pod bradu, vzadu to nějak budeme muset spojit, zatím to řešíme). Límec bude fixován popruhy. Uvidíme, jak se to osvědčí.
Ahoj, my jsme jezdili s mimčem od jeho sedmi týdnů do 10 měsíců též s autosedačkou, a pak jsme řešili stejný problém. Nakonec jsme koupili speciální nákrčník pro děti se zúženou částí za krkem a zapínáním na suchý zip vpředu (FEHN). Polštářek má navíc na šňůrce plyšové zvířátko, se kterým si dítko hraje. Pokud ovšem nespí, což je zhruba prvních 10 minut jízdy. Je ale pravda, že cestu vždy naplánujeme podle jeho potřeby spánku. Teď ve 14 měsících nám spí hodinu a půl dopoledne a stejnou dobu odpoledne. O přestávce necháme chlapečka pořádně vyřádit, aby se unavil a spinkal v klidu dál. Zvládneme tak za den ujet trasu dlouhou zhruba 50 km. (Máme Chariot Cougar)
My vozíme 6-ti měsíční dvojčátka zatím ještě ve vložkách do vozíku. Vždy je přikurtuji pásy a nasměruji hlavou ke straně vozíku - každého do jednoho rohu vozíku. Za hlavu jim podložím lehkou složenou deku - oni se do ní zaboří a spí i bez límce.Hlavu jim drží deka do níž jim zapadne hlavička. Ten límec nám taky nabízeli, ale myslím, že hlava sice naklimbá ze strany na stranu nicméně to asi nezabrání jejímu padání dopředu na prsa dítěte, nehledě nato, že dítě musí být v horku kolem krku pěkně upocené,což proudící vzduch kolem něj asi nečiní zrovna nejštastnějším řešením.
ahojky, ja pro malou koupila polstarek, vzadu je uplne hubeny a kolem krku naducany,a moznost zapnuti na suchac.mrkni na http://www.dveplusdve.cz/ do produktu a pak prislusenstvi k vozikum.Prislo mi to dnes tak jeste nemam vyzkousino. Clonu mam taky, byla mi doporucena, je fakt, ze 190 kc neni moc a rozcilovat se letaci plenou je zbytecne.
Teda dóst drsný.
Zkusil jsem si do těch jednotlivých příspěvků dosadit "štěně" místo "dítě" a myslím, že u ochránců psů by tento způsob transportu neprošel.
Možná bych měl zlepšovák - u těch dvojčat jak se strčí do vozíku, přikurtujou se, pak se upustí pneumatiky tak, aby jim ty klimbající hlavičky netřískaly o sebe, tak by se jim nasadily takové gumové přilbičky (kupovaly by se v Lídlu) a ty hlavičky by do sebe jen jako takhle ducly vždycky do měkkého, nafoukaného. Normální přilbičky se použít nedají, protože by o sebe třískaly a budily je a rodič by pak sesedat a neměl by kondičku.
Plácáš nesmysly. Nejspíš ses ještě o žádné dítě nestaral. Lidé dnes musí kurtovat děti do autosedaček v autě už od narození. Z porodnice jsme vezli - jedno mělo 2,01 kg a druhé 2,16 kg - úplně se nám ztráceli pod těma širokýma trákama v autosedačce. To v těch ve vozíku mají "tráčky" ve srovnání s tím, co mají ob týdně na sobě v autě, když s nimi musíme jezdit po špitálech vozem. Ostatně ležící děcko si dnes moc pohodlí ani v kočárku neužije - máme moderní značkový kočárek a plastová kolečka na podvozku tedy mnoho cestovního komfortu na českých chodnících rozhodně nenadělají. Co se týče klimbajících hlaviček - s tím nemá vůbec nic společného vozík, kurty, či nějaký štěně. Je to dáno vyvíjející se svalovou hmotou v oblasti krční páteře a zad a individuelní schopností dítěte vypořádat se s narůstající váhou rozvíjecící se "mozkovny". Cvičíme s dětmi tzv. Vojtovu metodu od jejich narození a přestože byli o dva měsíce dříve narození tak malý nám skoro leze a holčina ve stejném věku sotva drží hlavičku. Přesto je ve vozíku holčina klidnější než kluk. Ve vozíku se jim měkkou dekou podložené hlavy hlavy klimbají asi tak jako tobě se klimbá hlava po 20 pivech - máš ji schovanou mezi rameny a tvrdě chrníš. Třibodové pásy jsou tam od toho, aby se dítě nemohlo sesunout ne proto, abys ho tejral, vyjížděl s ním výmoly, čekal jestli vypadne a zkoušel jim vzájemně tlouci hlavou o sebe v naději, že zjistíš, co jejich lebka vydrží. Nezmá rodiče, co by dal v sázku zdraví svého mrněte.
Ještě mne napadl jeden zlepšovák. Jak jsou takhle ty dětičky přikurtovaný v tom vozíku, pod plenou a vycpaný dekou hlavičkama od sebe (a strašně se jim to líbí), tak by se jim taky mohla okolo hlaviček každému obtočit jedna náhradní duše. Mírně by se nafoukla a ony by pak jen takhle těma hlavičkama obalenýma o sebe pěkně ducaly, když rodič zamíří do terénu. Předpokládám, že taková 26 duše se obtočí tak desetkrát okolo těch padajících hlaviček, ale nevím některý dětičky mají hlavu už v šesti měsících dost velkou. Jen ventilkama je naštelovat radši od sebe, aby si děcka nevypíchala očička navzájem. A taky na ventilky radši čepičky i když je to nebikerské.
Já to mít, tak jim je vzepřu fošničkou. Malou, na míru říznutou fošničkou. To kdyby se tam jako nějak šikovně našprajclo, tak to musí držet, to mi neřikej. A eště by to vonělo dřevem jakože příroda. Guma smrdí.
Je to vsechno dost komplikovane.
Drive se daval detem misto dudliku klucek namoceny do odvaru z makovic.
Dnes bych dal asi prednost stavebni pene, nastrikat do voziku kolem tech deti, do dvou hodin to vyexpanduje a po zbytek dovolene je klid.
My jsme vyrobili na náš vozík odpružení takže si děti jezdí velmi pohodleně a hlava jim při jízdě nedrncá zprava doleva. Tím, že vozíme dvě tak je také vozík těžší a tolik neposkakuje. Na spaní dávám kolem hlavičky srolované dvě až tři bavlněné plínky - udělat okolo krku límec, dole stáhnout konce gumičkou. Takové ty "cestovní" polštářky/límce se nám neosvědčily. Za prvé pořád dětem hlavy vypadávaly, za druhé z té uměliny, ze které se většinou vyrábějí, měli opruzené krčky. A taky děláme časté zastávky takže se buď proběhnou a když spí, tak se v klidu ve stínu vyspí. Sluneční clonu nemáme, přiděláváme na dvířka vozíku na šířku ručník.