reklama

Praská lanko u brzdy...uaa!!

Čau,
mám V-čka LX,pokaždý když natáhnu lanko a dotahnu šroub na čelisti který drží lanko tak mi praskne minimálně jedna nit lanka a to se pod šroubem roztřepí a už sem se o to (doprd..!!!))) několikrát píchl,nevím jestli tam není třeba špatná podložka,není tam moc patrnej ten "tunýlek" na lanko a tím pádem se rozplácne když to utahuju - a neutahuju moc ale!!! jen tak aby to při brždění neproklouzlo...už su z toho dost v křeči,další lanko víte kde...ještě mě napadá že to bude možná nekvalitním lankem-nějaký český nerezy.
Jestli někdo něco víte tak prosím poraďtě nebo už vybuchnu...dík!!!

[ Zpět ]
Datum: 12.09.2007
Autor: Egesi
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    A máš tam brzdové nebo řadící ? ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    Tak buď to nějak moc utahuješ, nebo máš smůlu na špatné kusy. Takže koupit lanko, ale tentokrát v jiném obchodu a zkusit znovu a neutahovat nějak brutálně na krev, prostě tak přesně akorát ;-) A na konec pochopitleně koncovku.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2007
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    Asi tak, jako ostatni: kolo neni traktor, nemusis tolik utahovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    nebo je špatně začištěná hrana dírky v tom šroubu a střihá ti ty lanky. vyndat a dofajnovat...:)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2007
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    Taky se mi to stalo, kdyz jsem menil poprve a nemel na to cit. Proste min dotahni ten sroub. Ono to drzi, nemusi se to dotahovat fest.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr#)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

           

      Českej nerez, dobrej nerez. Mě se to ještě nestalo a nevím, co k tomu říct. Leda, že by byly nějaký zcela zvláštní hlavy na šroubech, pak bych tam teda zkusil vrazit podložky mírně většího průměru, který by ten tlak rozložily.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2007
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    Vyměň lanka za hydrauliku a máš nadosmrti pokoj - to je zkušenost za deset let bezúdržbového provozu :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praská lanko u brzdy...uaa!!

         

    Je potřeba máznout olejem šroub s podložkou, aby se při utahování podložka neotočila se šroubem. Neotočí se podložka - lanko nepraskne.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ondřej7)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (2 přihlášení)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024