reklama

velikost crossového kola Pells

Nevím co mám vybrat.Podle ukazatelů z příruček mně vychází, že bych měl mít velikost 19". Měřím 182 cm a v rozkroku mám 82 cm. I podle měření té délky paže (loket,představec) to vychází na 19".Prodavač mi, ale doporučuje 21". Těžko se mně rozdíl posuzuje, ale asi o trošku líp se mně jede na 21". Staré horské kolo ještě s rovnou horní trubkou máml 21,5" ale bolí mně z něho záda.Proto jsem chtěl menší.

Viz příručka :
Velikost rámu pro Vaší osobu záleží na Vaší výšce, resp. vzdálenosti Vašeho rozkroku od země, a na druhu kola. Obecně se udává vzorec pro výpočet vhodné velikosti rámu jako násobek výšky do rozkroku a čísla 0,56. Dostanete výšku rámu v centimetrech, pro převod na palce výsledek vydělte ještě číslem 2,54.U správně zvolené délky kola by při opření lokte o špičku sedla měly prsty ruky končit uprostřed představce.

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Paty)
  • Re: velikost crossového kola Pells

         

    Nedej na příručky, nakonec si stejně budeš muset vybrat sám, podle toho jak ti sedne.Seš si jistý, že ti záda bolí z nevhodné velikosti kola ?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (8 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024