reklama

Železná opona na mapách

Pro všechny které toto téma zajímá a pro všechny kteří tyto informace využijí třeba při plánování výletů, jsem dnes něco našel.
Na stránkách www.zeleznaopona.com jsou ke stažení zazipované soubory obsahující mapy archivu Ministerstva vnitra ČR s vyznačeným prúběhem ŽO, průchodů signální stěnou, špaků, budov rot PS a tkzv. zásahovek. Je tam Rakousko i Německo - Česká hranice. Na ukázkových foto se podle vzdálenosti od státní hranice zdá, že se ve většině případů jedná o zákres druhé, novější "signální" ŽO. Jak píše na stránkách autor, v některých místech zákres úplně nesouhlasí (já už jsem jedno takové místo hnedle našel :-))) ), ale toto je to nejpřesnější co je v současné době k disposici. A upřímně řečeno, pochybuju, že se někdy něco přesnějšího než vnitrácké mapy najde.
Tak teď ještě ten odkaz :
http://www.zeleznaopona.com/mapy.htm

P.S. A kdo si třeba náhodou myslí, že dneska nejdu spát, neb v tom budu ležet do rána......tak neni daleko od pravdy ;-)

[ Zpět ]
Datum: 26.02.2007
Autor: Zakarr
  • Re: Železná opona na mapách

         

    Mmm, to je prima. Když mě něco takhle zatne, okolo 2 hodiny noční si odcházím do kuchyně pro zmrzlinu...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2007
    Autor: stan-pilot
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

491 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024