reklama

Mrtvění něčeho jiného.

Vážení cyklisté. Rozhodně to neberte tak, že bych si dovolil zlehčovat téma "mrtvění nohou", ale mám podobný problém. Po cca 80 - 120 km mi jakci "mrtví" víte co. Záhada je v tom, že zcela nepravidelně. Někdy ujedu 170 - 200 a OK, někdy po ujetí poloviny jakoby mi to nepatřilo. Řekl bych, že sedlo mám přímo skvělé, různé jeho nastavování jsem taky vyzkoušel, bezvýsledně. Prostě někdy jo a někdy ne. Máte s tím někdo zkušenost? Nemůže to mít vliv na funkci (nemyslím tím rostlináře)?

[ Zpět ]
Datum: 03.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Mrtvění něčeho jiného.

         

    No obvyklý postup je změna nastavení sedla nebo změna sedla, ale jestli se to objevuje nepravidelně a četnost výskytu nezávisí na sedle a jeho nastavení, tak nic dalšího mě nenapadá. Možná ještě závislost na oblečení, protože obecně je příčinou nedokrvení, tedy přiskřípnutá tepna. Osobně jsem tohle všechno přestal řešit když jsem začal jezditl vleže, ale je mi jasné, že to není řešení pro každého. Navíc jsem četl, že vliv na funkci (nikoli rostlináře) to má velmi často, občas dokonce trvalý a nevratný nebo jen obtížně napravitelný.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvění něčeho jiného.

         

    mám stejnou zkušenost. mě pomáhá chvilka jízdy "ve stoje". častěji se to projevuje při nižších teplotách. ani u mě nastavení a změšna sedla nepomohlo - samozřejmostí jsou kalhoty s vložkou. co se týče fce, tak zatím (po cca. 10ti letech aktivního ježdění) žádné nežádoucí vlivy nepociťuji - ostatně přírůstky naší rodiny to potvrzují:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvění něčeho jiného.

         

    No, mám stejný problém a začalo to výměnou sedla, takže v tom bude zakopaný pes. Prostě to někdy zmáčkne nerv a při odskočení do křoví se potom člověk nestačí divit.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Orfanik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvění něčeho jiného.

         

    nevhodné sedlo. Mi se osvědčilo sedlo s dírou, nebo sedlo s velmi měkkým prostředkem, kde to tlačí na trubice a nervy

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024