reklama

Dneska v noci jsem vyplet svý první kolo -

a bylo to úděsný :-). Večer jsem před sebe položil ráfek, náboj, dráty a niple, centrklíč, poixtý přečet podrobný návod, začal jsem právě v tu chvíli, co godzilla potopila tu první loď, a skončil jsem ve 4:05 ráno. Samotný zapletení bylo bez problémů a to mi zdvihlo sebevědomí a dodalo odvahu k dalšímu, ale pak to centrování, aby to bylo ve svislý rovině a aby střed byl stejně od ráfku. I jsem si v noci udělal takový zařízení do svěráku, na který jsem kolo nasadil a podle "stavítka" centroval, ale i tak - tímhle tempem se to asi běžně nedělá. Tak vás chci poprosit - až to zas na mě někdy příjde, jestli by mi to někdo, kdo to umí a ovládá, neukázal, jednou vidět je určitě lepší než desetkrát přečíst :-)

[ Zpět ]
Datum: 07.08.2006
Autor: Airline
  • Re: Dneska v noci jsem vyplet svý první kolo -

         

    S výpletem kola ti určitě neporadím, ale báječně jsem se bavila při čtení tvého příspěvku. Děkuji za veselý úvod do nového týdne a přeji úspěchy při dalším vyplétání kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dneska v noci jsem vyplet svý první kolo -

         

    Kdepak. Sice plati "jednou videt, jednou zkusit a uz to umis", ale v tomto pripade plati spise "mnohokrat zkusit". Ja jsem si prvni kolo vypletl a vycentroval kdyz mi bylo tak sestnact. Taky jsem koncil nad ranem :-) Ne, ze bych ted pletl nejak casto, ale uz mi to trva mnohem mene. Takze opakovani matka moudrosti :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dneska v noci jsem vyplet svý první kolo -

         

    Gratuluju. Věř, že potřebná doba klesá exponenciálně a v nekonečnu se limitně blíží cca jedné hodině:-). První mě taky dalo tak zabrat, dneska už zvládnu i za hodinu a půl, a nikdy mě to nikdo neučil. Prostě jsem vzal vypletený kolo a jal se kopírovat. Chvíli mě trvalo přijít na to, který sady drátů mají jít jako první a druhá a který až potom, abych nemusel něco zas vytahovat a podobně. Současný rekordní čas mám asi 1,5h včetně vycentrování (samotný vypletení 40min), mám za sebou asi deset kusů, všechy až na dva 36 drátů 3x křížený, ty zbylý dva jsou děsný zběsilosti - 32 drátů má sklon jakoby byly třikrát křížený, ale jsou tam ještě 4 radiální dráty, a některý z těch delších jdou třeba dva sousedi spolu a tak, u kořene těch radiálních se kříží tři dráty na jednom místě, no prostě budu muset někam dát fotku. Pokud o ni někdo stojíte tak tady urgujte, jinak se nedočkáte. Mám ta kola na tříkolce a přežilo to blbnutí na zamrzlé přehradě i brutální závody včetně skákání ramp.
    Pro začínající vyplétače mám jeden tip ke zkrácení centrování: niple šroubuju na dráty tak, abych viděl všude stejný kousek závitu, a aby to po vsazení všech drátů bylo dost povolený (třeba že jsou vidět 3mm závitu). Když se tohle dodrží, kolo je poměrně málo rozhozený co se týče kolmosti roviny ráfku na osu. Pak cyklicky dotahuju niple třeba každý o jednu otočku, když je to hodně volný tak o dvě, ale zas tak, aby to ještě nebylo úplně dotažený. Když se to dotáhuje moc, vznikne právě ten odklon od roviny v době kdy máš dotaženou třetinu až polovinu obvodu a děsně se nadřeš s tou druhou polovinou.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (10 přihlášených)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024