reklama

Jaké to bylo poprvé ?

Krásné, protože jsme byli mladí. První cykločundr možná ještě v minulém století. Děti jsme uskladnili na skautském táboře a vyrazili z Valach směr Jižní Morava. Moc naježděno nebylo, zkušenosti taky ne,ale nadšeni nechybělo. Ženě jsem namluvil, že to bude po rovince. V Hluku překvapil nějaký dobrý člověk, očividně zcestovalý, nabídkou pohoštění, napojení, sprchy. V Česku vyjímečné. S díky jsme odmítli, první den na cestě nebylo třeba. První nocleh ve stanu v lese za Ořechovem. Pobavila paní v nějaké vesnici,když na dotaz "Máte tady hospodu, kde se dá najíst?" , rozvážně pravila: "Nevím, my jíme doma". Další noc v jakémsi malém kempu u Nových mlýnů. Nepospíšili jsme si dost, takže ve sprše byla jen studená voda. Brrr. Dále přes milovaný Mikulov na západ, někde jsme překročili hranici a víceméně podél Dyje po rakouské straně. V Laa an der Thaya jsme se v místním termální bazénu konečně vykoupali v teplé vodě. V Rakousku jsme tenkrát byli jako v Jiříkově vidění. Ochota místních byla neskutečná. V každé dědině pítka s pitnou vodou. Postupně jsme se začali bát otvírat mapu na veřejnosti, aby nám někdo nepřiskočil německy radit. Jednou nám dělal předjezdce nějaký místní vašnosta, kterého všichni uctivě zdravili, snad starosta nebo farář ? Jindy zas chlapík neváhal vytáhnout ze stodoly traktor, aby nás vyvedl za vesnici a ukázal nám správný směr. Když jsme k večeru u nějaké křižovatky přemítali, jak dál, zastavilo u nás auto. Zvědavý pán se vyptával, kam míříme a kde budeme spát. Když jsme řekli, že někde v lese, zavrtěl hlavou, že to není dobrý nápad a vyzval nás ať jedeme za ním. Následovala večeře s rodinou v jejich domku, poskytli nám nocleh v pěkném dřevěném přístavku a nechali otevřený dům ať můžem do koupelny. Eva si povzdechla: tak ráda bych si s nimi popovídala, ale umím německy jenom Schweine hunde, Scheiße katze. Ráno ještě výborná snídaně a loučíme se. Zpátky do Česka přes Valtice, ještě jeden kemp v okolí a vlakem domů. Napoprvé to nebylo špatné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.09.2024
Autor: Pavel63
  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

         

    Poprvé co? Jestli tamto, tak to už si nepamatuju. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2024
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo poprvé ?

           

      Jdu na Kulaťáku na metro, proti mě houf vysokoškolaček a mě se v hlavě honí: něco jsme s těma holkama dělali, ale zaboha si nevzpomenu co. :)

      Co se cyklovzpomínek týká, tak já to mám z tohodle pohledu lepší, protože to, že bych mohl vyrazit na čundr na kole, to mě došlo teprve před necelými 20 roky. O to víc mě mrzí, že mě to nenapadlo dřív.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

         

    Matně si vzpomínám, že poprvé to stálo za prd.
    A pokud myslíš na kole, tak jsem cca ve třech letech v kraťasích spadl do kopřiv a taky to nebylo nic moc.

    Začátky jsou těžké... :-)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2024
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

         

    Ane nedávno pořídila nový "speciální" hrnec, má to veliký displej s různými symboly, dotykové ovládání, různě to svítí a dá se v tom dělat úplně všechno - vařit, péct, smažit, ohřívat...
    Včera v tom poprvý upekla bábovku - a fakt, je prostě jiná, mnohem lepčejší než ta klasicky upečená.
    Tak asi takhle :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo poprvé ?

           

      To je dobrá zpráva, můžete vyházet všechny věci z kuchyně a zřídit si tam posilovnu, v jednom hrnci na všechno uvařit můžete i na stolku s televizí. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo poprvé ?

           

      Já mám Remosku, ta sice nemá ani displej, ani dotykové ovládání, dokonce ani žádnej čudlík, prostě se jen strčí do zásuvky! Ale bábovku umí stejně dobře, jako šnicl, rýži, dušené maso ... prostě umí fšechno, snad jen vánoční cukroví jsem v tom nědělala, ale babička v tom uměla určitě i to :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo poprvé ?

             

        Jestli ono to nebude spíš o kuchařce? ;-)
        Já bych připálil i vodu na čaj...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2024
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo poprvé ?

               

          Ty si děláš srandu, ale mě se připálit čaj fakt povedlo...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.09.2024
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo poprvé ?

               

          A taky o chutích. Někdy je znát jestli to jídlo bylo připravované tou či onou technologií, někomu to pak vadí a jinému to ani nepřijde.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.09.2024
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo poprvé ?

             

        Remoska je k nezaplacení. A vánoční cukroví? Nebeská ho v ní peče rok co rok; loni zkusila i vosí hnízda, ale nějak se z nich vypařil ajrkoňak. A Mozartovy koule se taky nepovedly. :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2024
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

         

    Jednoho krásného dne mi došly ženské, se kterými by se dalo cestovat jako člověk, tedy autem a po ubytováních. Ono to ani cestování nebylo, prostě jsme jenom někam zajeli na dovolenou, jako průměrný čech.

    A někde jsem zahlédl informaci o cyklostezce Bečva. Jet mimo cyklostezku by mě ani nenapadlo, spaní ve stanu jsem považoval za horor. A mimo kempy za úchylárnu.

    Ale lepší plán jsem neměl. Zajímavé bylo balení, kdy jsem měl jedno tričko na den. A těch dnů bylo myslím 14. Taky jsem sebou bral prodlužku a obří nafukovací matraci. A spoustu dalších nesmyslů. Pak jsem to v půlce posílal poštou domů.

    Kolo byl starý dětský favorit se špatnými pláštěmi a dušemi. Ty jsem musel na cestě měnit.

    Dojem z první cesty po návratu domů byl smíšený. Ale pak mě napadlo, že by se dalo jet i do zahraničí a tam by to mohlo být zajímavější. To už jsem byl odhodlaný spát nadivoko. Moc dobře si vzpomínám, jak jsem přejel hranice s Rakouskem a na noc se důkladně ukryl v lesích. Byl jsem přesvědčený, že konám cosi nelegálního a že po mě půjdou. :-)

    Teď už se ani neobtěžuji zjišťovat zákony a spím nadivoko všude. Je to pohoda a něco nesrovnatelně lepšího, než ubytování nebo kempy,

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo poprvé ?

           

      Veliký souhlas. Je to krásné, napínavé, neotravuje tě žádný kempový souputník. Jen musíš to místo vyhledat dříve, než kemp na mapě, nečeká tě teplá sprcha, nedobiješ si mobil, který potřebuješ na mapu. Nejdéle tak třetí den už ten kemp na to dobíjení při cestě na kole potřebuješ. Při putování po nějaké cyklisticky frekventované trase si ještě můžeš večer užívat mezinárodního cyklistického společenství v těch kempech. I to je docela příjemný bonus.
      Ale jistě je tohle jen můj názor a můj způsob cestování. Určitě se to dá úplně bez kempu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo poprvé ?

             

        Mám to taky tak. Ale možná než do kempu, tak radši jednou za čas přespím pod střechou, kvůli tomu nabíjení, hygieně atd. V kempu se většinou kvůli těm souputníkům moc nevyspím.
        Taky se snažím předem vytipovat místo na spaní podle mapy, ale člověk musí být připravený improvizovat, protože ne všechno se dá z mapy vyčíst. A to je pak to napínavé, ale i krásné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2024
        Autor: Pavel63
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo poprvé ?

               

          Letos jsem spal na krásném klidném místě u jezera. Ovšem najednou, tak okolo 10. večer se zjevila parta mladých mužů s tím, že se vykoupou a to jsem fakt měl trochu strach, přeci jen v jistém okamžiku může být kombinace testosteron, alkohol, rapová hudba a proti tomu osamělý stařík nebezpečná? Takže jediné co jsem udělal, že jsem si vzal do ruky alespoň sprej s repelentem. Ale nejspíš si mě ani nevšimli a po nějakých dvou hodinách jsem zase byl sám v hotelu s nekonečným počtem hvězdiček.

          (Fotka je z rána dalšího dne, kdy jsem si báječně zaplaval)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.09.2024
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                 

            Krásné misto. Na podobném mi nějaká vydra nebo co to bylo ukradla v noci tlačenku s příslušenstvím. Viděl jsem jenom mizející bílý pytlík. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2024
            Autor: Marin7
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                 

            V létě si rád zajedu zaplavat někam do lomu, s tím, že tam přenocuju. Bohužel stejný nápad mívá taky hodně lidí, kteří jsou milovníky, ne-li apoštoly, techna. A svoji víru šíří pomocí výkonných aparátů. Na Šífru jsem musel utéct do lesa, tuc tuc ze všech stran jsem fakt nevydžel. Zkusil jsem to ještě jednou, že jako chytře zabivakuju na druhém konci, daleko od parkoviště. Tam zas v romantickém koutku před kroužkem stanů seděl borec s mikrofonem a duchaplně, řádně hlasitě, rapoval. Snesl bych snad radši i ty profláknuté "Stánky". Nicméně po půlnoci byl klid a vyspal jsem se pěkně. Okolí toho břidlicového lomu je kouzelné.
            Podobně to funguje i s neoficiálním tábořením na Výklekách.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2024
            Autor: Pavel63
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                   

              Nejsem si jistý, jestli se každému břidlicovému lomu neříká Šifr. Jestli jde o ten na Opavsku, u Svobodných Heřmanic, tak tam jsem se taky spálil. Ale nedaleko mam bunkr. Tam sice není voda, ale je tam klid.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.09.2024
              Autor: Marin7
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                     

                S tím šifrem máš asi pravdu. Jo, myslím ten u Heřmanic.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.09.2024
                Autor: Pavel63
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                       

                  Ale trefili jsme se do toho samého a to je důležité. :-)

                  Ono tam moc placu na přespání není, pokud chce člověk soukromí.

                  Další lomy jsou u Jakartovic. Prý taky břidlicové, ale mi to spíš přijde, jako by se tam těžil kaolín. Je tam takové správné kaolínové bahno a kalná voda, ale koupe se tam dobře a ani jsme nebyli špinaví.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.09.2024
                  Autor: Marin7
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                         

                    Tam jsem se taky cestou stavil. Břidlice tam byla. A taky všude zákazy vstupu. Lomy pěkné, ale nejvíc se mi líbil tady ten nekoupací.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 23.09.2024
                    Autor: Pavel63
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                     

                Jestli to nebude proto, že der Schiefer = břidlice :)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.09.2024
                Autor: petrp
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                       

                  To jo, ale na mapě je to označeno tak, že to opravdu vypadá na místní název konkrétního lomu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.09.2024
                  Autor: Pavel63
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo poprvé ?

           

      W.A.: "To, že jsi paranoidní ještě neznamená, že po tobě nejdou".
      Já jsem byl/jsem bohužel měkký abych cestoval sám v zahraničí nadivoko. I když bych rád. Začal jsem Polskem, tam mi to připadlo takové domácké. Zpravidla ale ani nemám tolik potřebného volna k dispozici, tak většinou vyrážím někam u nás na 3-4 dny a utěšuju se, že je tu taky krásně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2024
      Autor: Pavel63
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo poprvé ?

             

        Ono to vyjde nastejno, v Česku i v zahraničí, pokud jde o bezpečnost, cenu a krásu. Výhoda je, že v zahraničí na jihu se dá udělat léto i v zimě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2024
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo poprvé ?

               

          Nakonec mě napadá, že i časově je to podobné. Teď mám koloběžku u Lipna a když se tam chci dostat vlakem z Ostravy, tak nejméně 7 hodin. Za tu dobu se dostanu kdekoli po Evropě letecky včetně cesty na letiště vlakem nebo busem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.09.2024
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                 

            No nevím, ten opruz s balením kola do letadla mě taky odrazuje. Pokud tedy nemyslíš koloběžkou opravdu koloběžku. Teď mám nejradši když se vyfláknu na všechny dopravní prostředky a vyrazím na kole rovnou od baráku.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2024
            Autor: Pavel63
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                   

              Balit kolo do letadla není nic hrozného. I tady jde jen o to "poprvé" :o)))

              P.S.
              Když jsem prvně balila kolo do letadla, přebalovala jsem tu bednu během týdne 3x.
              A jsem hodně pyšná na to, že jsem nezapomněla žádné z důležitého nářadí a že se mi v Paříži podařilo kolo zpátky zprovoznit poměrně rychle a bez problémů.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.09.2024
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                     

                Na kolo jsem zrovna nemyslel, ale taky to jde. Kdysi jsem bral zadarmo krabice od kol, až mi jednou jeden prodejce nacenil krabici na 600Kc. I mezi prodejci kol jsou blázni a věřím, že už neexistuje. Pak jsem koupil tašku na kolo a ta je geniální a opakovaně použitelná.

                Nedá mi to a ještě přidám historku, jak jsem před 20-ti lety kupoval kolo. Dnes by bylo asi za 100 tisic, tehdy tuším za 30.
                Dost jsem tápal a ptal se na netu i v obchodech. Prodejce v jednom malém obchůdku se mě ve dveřích ptal, co sháním. Tím mě dost vytočil a odpověděl jsem mu, že od revoluce nic nesháním, jen nakupuji. Pak byla další diskuze ze které vyplynulo, že si kolo můžu objednat z katalogu, ale před zaplacením ho nemůžu vyzkoušet, protože bych mohl ujet. Díky bohu tyhle parodie na prodejce už neexistují, aspoň už jsem se s ničím podobným nesetkal.

                Samozřejmě jsem časem zjistil, že drahé kolo je pro mě nepoužitelné a od té doby leží na půdě.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.09.2024
                Autor: Marin7
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                       

                  A to pak tu tašku vozíš sebou? Není to rozměrný krám ? Tuhle logistiku holt nemám zmáknutou.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.09.2024
                  Autor: Pavel63
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

                         

                    Nechávám ji u letiště a beru cestou zpátky. Celkem to jde, sbalená je docela malá. Kolo nechávám na místě, to už se mi tahat nechce.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 23.09.2024
                    Autor: Marin7
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo poprvé ?

         

    Asi tak...
    https://vrstevnice.com/blog/2008/080308.html

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2024
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklovyjížďky na e-kole

19.09.2024
Hledám prima parťáka - cyklistu s e-kolem ve věku cca 60 let na společné pohodové výlety do okolí Prahy i dále. Já…

Hledám: Nejen z mého kraje - parťačku nejen na kolo :-)

01.09.2024
Ahoj,rád bych vyrazil na projížďku s parťačkou. Sdílení zážitků je přece jen prima :-). Jezdím na kole bez motoru…

Hledám: Parťáka nejen na kolo

30.08.2024
Ahoj, já 180 cm, 52 let, mladistvého vzhledu i myšlení, hledá parťáka na kolo. Odpoledne, víkendy, okres Plzeň …
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

217 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 11. část

Kolečko se uzavírá Ještě v Kazachstánu jsme byli tak trochu celebrity. „Zdrastě, jak se máte? Viděl jsem vás…
Peggy | 24.09.2024

Dámská 2024 – jezero Milada, Děčínský Sněžník, Ploučnice, Husí cesta a z Roudnic

Začínáme další desítku naší tradiční Dámské, dlouho jsme nevěděly kam vlastně pojedeme a kdy pojedeme. Radka…
HMS | 18.09.2024

Slovinsko – Rakousko – relax v lázních Zreče 13.6. až 18.6. 2024

Letos opět s Mamutem, líbí se nám precizní připravenost tras i znalost místa, kde vedou trasy po cyklo i…
HMS | 18.09.2024