reklama

Tip kam s dětmi?

Tak mi nečekaně spadly na víkend vnučky. Včera je nafasoval dědeček, do rána dostal horečku a je mu zle, takže jsem nakopla auto, holky si přivezla a zítra je musím zas vrátit rodičům. Takže víkend ve znamení spousty kilometrů za volantem. (Ještě že mám to nové auto, takže to zatím ještě pořád beru jako zábavu...)
Nejraději bych je tedy zítra vrátila s nějakou zastávkou na trase, případně bychom si tam i zašly i na oběd.
Tj. nemá někdo rychlý tip na nějaké pěkné místo, kam s dětmi na hoďku či dvě zajít někde mezi Brnem a Hradcem Králové? Nějaká menší zajížďka by nevadila.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.09.2024
Autor: Ifča
  • Re: Tip kam s dětmi?

         

    Jsou to holky, tak by se jim mohl líbit zámek v Litomyšli, to je tak na na 2 hodiny a je to bez zajíždění. Jsou tam dva docela hezké prohlídkové okruhy podle období.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2024
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tip kam s dětmi?

         

    Ještě mě napadlo, že by se jim mohlo líbit pod Kunětickou horou, je tam muzeum perníků, ptej to je pro děti pěkný a líbí se jim to. Bude neděle, tak by neměl být problém se vstupem, ale když tak pro jitotu tam zavolat. malý kousek od chaloupky je obora s různými i přítulnými zvířaty, co čekají na děti až je nakrmí a pohladí. To je taky asi tak na hodinu.
    https://mapy.cz/s/dumefuzune

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2024
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tip kam s dětmi?

           

      Díky za tipy. Kunětickou horu už mají skoro doma, tam nejspíš už někdy byly buď s rodiči nebo s druhou babičkou. Něco podobného, ale tak nějak v půli trasy by bylo úplně ideální. :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2024
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tip kam s dětmi?

             

        Když se jede druhou cestou přes Žďár, tak tam je Veselý Kopec, ale to je na víc než dvě hodiny, ale tam bych já děti nebral, jedině za trest :-)
        https://mapy.cz/turisticka?source=firm&id...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2024
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tip kam s dětmi?

               

          Vidíš, zrovna ten Veselý Kopec jsem si už skoro naplánovala. Máme tam kousek chatu, takže s dětmi jsme tam jezdili často a líbilo se jim to. Tak jsem se právě přeptala dcery, jestli tam už byli a prý ne.
          Bydlím od Brna sice kousek, ale západně, takže moje tradiční trasa je přes Žďár (často se zastávkou na té chatě u rybníka Řeka, kde bude letos nákolácký sraz). Vrchem jsem to, myslím, jela jen jedou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2024
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tip kam s dětmi?

                 

            Když tam je doprovodný program a nějaké ukázky tak to tam špatný není, jen to není pro všechny děti, musí se volit co se kterým líbí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2024
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tip kam s dětmi?

                 

            Kousek od Žďáru je Polnička a tam občerstvení Vagon. Velmi se to líbilo. Železnice, minizoo... Je to ale tak 5-6 let zpátky (kurňa to to letí), jede to tam furt. Třeba někdo tam nedávno byl a má čertvější info.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2024
            Autor: iiki
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tip kam s dětmi?

                   

              Kousek? To je skoro hodina jízdy a ještě z trasy :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.09.2024
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Tip kam s dětmi?

                     

                Tak z trasy je to minimálně - je to po směru. Taky by to nebyl špatný nápad.
                Ale měli jsme dnes u nás dětský den, takže holky se docela vyřádily a já taky sotva pletu nohama.
                Takže ten zítřek vidím, že je po obědě jen odvezu domů a bude. Stopadesát kiláků, tam stopadesát zpátky, v pondělí jdu do práce. Nejspíš žádné další povyražení už nepotřebuju. :-)
                Dobré nápady si odložím někdy na příště.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.09.2024
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Tip kam s dětmi?

                     

                Ale když šlapeš na pedál plynu místo pedálu kola, tak hodina sem, hodina tam. :)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: dnes v 08:42
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Tip kam s dětmi?

                       

                  Pokud se ti za zády dva hlásky neustále ptají "kdy už tam budem", pak je každá minuta navíc dost draze vykoupená. Hodně si pak zvážíš každou zajížďku.

                  Náš mrňous to ještě vylepšil tím, že odpočítával "budem tam za hodinu a dvacet minut... budem tam za hodinu a devatenáct minut... budem tam za hodinu a osmnáct minut..."
                  Místo čtvrtky kinedrylu dostal celou půlku a zbývající hodinu a sedmnáct minut spal jak pařez :o)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: dnes v 09:33
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Tip kam s dětmi?

                         

                    Místo činnosti (zábavy, hry) pro děcko - odrovnat ho drogou?
                    Co si budeme povídat - každý lék obsahuje nějakou (občas i návykovou) drogu
                    Takoví rodiče (prarodiče) by zasložili potrestat

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: dnes v 10:13
                    Autor: AV
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tip kam s dětmi?

                 

            Nebo v Hlinsku Peklo. Sami jsme tam ještě nebyli - s úplně malými dětmi jsme tam nechtěli, ale recenze jsou na to dobrý.

            A pak je ještě ve Slatiňanech muzeum k hřebčínu.

            A v Licibořicích minizoo Babiččin dvoreček. To je teda kousek z trasy, ale nijak dramatická zajížďka to není.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tip kam s dětmi?

         

    Neuvedla´s, kolik jim je. Cestou by mohl být nějaký Aquapark ...
    Beru-li to podle sebe, pak nejstarší vnuk letos maturuje, nejmladšímu jsou 2. roky (to by byl oříšek)
    8-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2024
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tip kam s dětmi?

           

      Jo, to znám Mezi mnou a bratrem je velký věkový rozdíl a bratr si třetí dítě po dvojčatech pořídil taky s velkým věkovým odstupem. Takže když se někdo mé maminky ptal na vnoučata, tak v době po promoci mojí dcery říkala "mám šest vnoučat, nejmladší vnučka má rok a nejstarší je právnička". :-)
      Holky mají 4 a 8. Za čtrnáct dní s nimi jedu do Chorvatska, kde budeme týden v aquaparku od rána do večera. Zíta bych nejradši něco, kde by se v půli cesty trochu vyblbly venku, daly bychom si oběd a pak bych je jela vrátit rodičům.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2024
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tip kam s dětmi?

         

    Žamberk, technické muzeum (za podmínky že jsou vnučky "tak trochu kluci :-)" možnost projet se vláčkem.

    opět poněkud klukovský je Mladějov.(úzkokolejka)

    včelí arboretum Nasavrky - ale zajížďka

    Litomyšl, zámek, obecně město.

    Nové Hrady,(mezi Vys Mytem a Litomyšlí) bludiště u zámku

    Naše holky byly kdysi nadšené z papuščí Zoo, ale ta je prakticky pod Brnem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2024
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tip kam s dětmi?

           

      ehm, věk jsem přečetl až teď. To mi z toho zůstává jen to bludiště na Nových Hradech, eventuelně Nasavrky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2024
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tip kam s dětmi?

         

    Do děcáku, jak jinak :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Tip kam s dětmi?

           

      Proto jsi s vnukem tak málo! Rodiče ho dali na tvoji radu do pasťáku, viď!?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2024
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Tip kam s dětmi?

         

    Díky za všechny tipy. Dnes už asi nevyužiju - nějak jsem včera přecenila síly a dnes budu asi ráda, když to vše ve zdraví odřídím. Ale holčičky mají ještě půlročního bratříčka, takže je výhled, že tuto trasu budu s dětmi jezdit ještě mockrát. Určitě si tu navržené cíle budu postupně odškrtávat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2024
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tip kam s dětmi?

           

      "Nechceš k nám přijít?" "Proč, co se děje?" Ále, máš narozeniny, tak abychom ti mohli popřát ..."

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2024
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Nejen z mého kraje - parťačku nejen na kolo :-)

01.09.2024
Ahoj,rád bych vyrazil na projížďku s parťačkou. Sdílení zážitků je přece jen prima :-). Jezdím na kole bez motoru…

Hledám: Parťáka nejen na kolo

30.08.2024
Ahoj, já 180 cm, 52 let, mladistvého vzhledu i myšlení, hledá parťáka na kolo. Odpoledne, víkendy, okres Plzeň …

Hledám: Víkend na kole v České Kanadě 27.-29.9.

Hledám: Víkend na kole v České Kanadě 27.-29.9.
12.08.2024
Hledáme cyklistky i cyklisty na víkendovku 27. - 29.9. Cyklovíkend v České Kanadě nás zavede do pohraniční oblasti…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

477 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 10. část

Pro velký úspěch Kazachstán ještě jednou Pokračování vyprávění o putování po Kyrgyzstánu a Kazachstánu s…
Peggy | včera

Centrální stezkou od západu na východ_2

Na dnešek jsme spaly v Davli. Úterý 16. červencePo snídani všechno uklidíme, pozamykáme, klíče dáme na…
Aar | 09.09.2024

Centrální stezkou od západu na východ_1

Loni v dubnu jsme úspěšně projely Stezku Středozemím. Pochopitelně nám to dodalo odvahu k pokusu o zdolání…
Aar | 27.08.2024