reklama

Jaké to bylo 149

Dneska?
Dneska to bylo fajn.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.07.2024
Autor: Jindra8526
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    V tuto noční hodinu normální lidé buď šukaj´ nebo chlastaj´, ale rozhodně nečuméjí na monitor!
    8-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2024
    Autor: AV
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Nebo makaj a zrovna u monitoru :-)

      Ať se Pacient třeba zblázní...

      https://online.fliphtml5.com/vrrnn/vryd/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        No, a na přání několika čtenářek jsem ještě vyměnil font Akrobat za klasický Times Roman, že prej se to líp čte na mobilních zařízeních :-)

        A tím mám dneska hotovo.
        Vypadá to, že taky dám "pár bazénů"

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Taky jeden přidám :-D Šipku do toho neskočím, ale dobře se v tom čte knížka a rychle se to ohřeje slunkem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2024
          Autor: bara2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Já mám na to ohřejvání ty spirály, voda z filtru jde přes ně, a fakt je o stupeň vyšší než v bazénku.

            To čerpadlo bere 450W, panely mi dávají 1800, tak 1000 posílám do bojleru a zbytek do baterie.

            Když svítí, tak fakt ČEZ nedostane ani kačku.

            Hele, zlevnili to

            https://ecoflow.cz/products/ecoflow-power-stream

            To iluž se fakt rentuje. 2x400W panel, píchne se to do zásuvky, a krmíš domácnost když svítí.když se k tomu píchne baterie,je už to super, ale celou věc ta baterka prodražuje.

            Nastavit to tak aby nepřetrjkalw výroba do sítě lze snadno, a měnit nastavení mobilem taky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2024
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Jak si zadministroval toto? Bez problémů?

              Tento výrobek spadá do kategorie tzv. mikrozdrojů. Jedná se o malou fotovoltaickou výrobnu elektřiny (FVE) s instalovaným výkonem do 10kW. Platí tedy pro něj povinnost uzavření smluvního vztahu s Vaším distributorem elektrické energie. Před uvedením tohoto výrobku do provozu prostudujte podmínky připojení definované ustanovením § 16 vyhl. č. 16/2016 Sb.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: petrp
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Neadministri vůbec nijak.
                Pracuji v systému ostrov, a s distributorem to nemá nic společného.

                K přetokům do sítě dojít nemůže, mají to ošetřené.
                Nejlépe to funguje s tohle zásuvkou. Je potřeba si ohlídat, aby připojený(é) spotřebič(e) nebral víc než 800W.

                Takže jakmile vyrábím, bere krmím, u mě konkrétně počítač a monitory (občas skener a tiskárnu) sluníčkem. Pokud je sluníčka moc, přebytky z tečou do baterie)

                Pokud je sluníčka málo, bere si ten krám proud z baterie a ta až dojde, ze sítě ČEZ. Baterii mám 1000Wh

                Krám má možnost nastavit trvalý odběr domácnosti - 0 až 800W, mám nastaveno 10W, to zhruba pokreje ty všechny trvale zapojené šajzíky jako je wifi a různé hračky, co skoro proud nežerou, ale přesto se to vyskládá.

                V létě se můj čas u počítače zhruba kryje se světlým dnem, takže jedu zadarmo a trochu střádám do té baterie, který mě vyrovnává málo energie brzy ráno a odpoledne, když se slunko otočí.

                Kdyby náhdou byla baterie plná, slunce pralo jako blázen, stejně ten krám do sítě více než 10W nepustí, takže ČEZ osuší. Ale kdybys chtěl být stopro jistý, že nic, nastavíš si odběr nula. Pokud je odběr nula, a zásuvky smart plug nic neodebírají, solární systém nevyrábí, k přetokům nedojde.

                Takže to poodléhá stějnému schvílení, jako když si domma nahodíš benzinový agregát, nebo třeš liščím vohonem ebonitovou tyč.

                Obecně, solární systémy připojen na síť jsou málo výhodné= jak pro majitele, tak pro soustavu, kterou destabilizují. A budou dělat všechno pro to, aby to ještě více znevýhodnili, právě kvůli té destabilizaci. Blafy o komunitní energetice jsou jen politické proklamace.

                Problém ostrova je jediný, drahé baterie a malá výroba v zimě. Tedy odříznout se od ČEZu je nemožné, ale v létě lze vážně hodně minimalizovat odběr ze sítě.

                Ono to s přebytky není tak zlé, protože v létě třeba často zalévám, tedy potřebuji čerpadlo do nádrže, a to si vezmě 1200W jako prd, takže špičku vykropím klidně na trávník, nebo krmím filtr bazénu

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Já si to přečetl na stránkách, které si odkazoval. Takže proto se ptám, pochopil jsem, že to funguje jak píšeš, ale to jejich vlastní upozornění mě zarazilo.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.08.2024
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Ráno napustím čistou vodu, v poledne už je to ohřáté a večer s tím zaliju kvítka. Když se mi nechce zalívat, zakryju to na noc plachtou a dvatři dny se to dá i bez chemie.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: bara2
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                To jo.
                jen té vody je malinko míň. Chhymei tam cpo Soňa malinko, mám filtr na bázén 4x tak velký takže voda se čistí rychleji (za větší energetické nnáročnosti což je mi fuk), nějaké ty ionizační lampy, zatím to funguje dobře.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Můj škopek má 120cm v průměru a obsah 220 litrů, napouštím max 200 litrů vody ze studny. Něco, jak takové ty nafukovací dětské bazénky, ale z pevného materiálu, takže se stěny pod váhou nebortí. Do toho se dá pěkně zalehnout, opřít se o okraj a číst si :-) Na plavání by ani pětimetrový bazén nebyl, tak není důvod pro víc vody. Toto je zcela bezúdržbové a na zimu to vytáhnu na půdu.

                  Kdysi jsem si říkala, že bych mohla mít podél plotu pětadvacítku plaveckou dráhu se zatahovací střechou i se startovacím blokem z terasy, šířka necelé dva a hloubka aspoň metr. Ale padesát kubíků vody už by se blbě udržovalo, to by bez chemie, různých filtrů a ohřevu nešlo a je otázkou, kolikrát bych z tom za rok plavala. Za ty pořizovací a udržovací náklady si můžu do konce života koupit permanentku i s dopravou do bazénu v Brně a bylo by to bez starosti, akorát výdaj na plavky a ručník :-D

                  Škopek je zcela dostačující, večer pak vyjíždím na svých 20-30 na kole. Jak se trochu ochladí, pojedu zase někam dál, ale v těchto vedrech by to bylo o život dělat venku cokoliv.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2024
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Taky jsme léta měly ten nafukovací, malej.
                    A pak mě chcípla třešeň, já ji vyhrabal a zůstala díra, tak jsem díru zvětšil a udělal jezírko s vodotryskem. Přebytečnou hlínu jsrm odvozil k potoku a zvýšil hráz rybníčka. Ale bylo to málo, vykopal jsem tedy druhou díru na 16 kubíkovou nádrž vody na zalejvání. A když tam byla osazená vzpomenula si Soňa, že by to byl hezkej bazén, a že je skoda, že to je nádrž na vodu. Tak jsem vyhrabal třetí díru a udělal ten bazén.

                    Teď do mě rejou, že bych měl zrušit to jezírko i bazén, a udělat místo toho velký bazén,ve kterém by se už dalo fakt plavat.

                    Ale když jsem děvčatům vysvětlil, že když to budu dělat sám, že to jen hrabat budu celý rok (tedy od jara do zimy) a pak že někdo bude ten bazén muset udělat a svařit na místě, protože žadný stroj se tak nedostane, a že i kdy6 hodně udělám sám že to bude tak za milion, a za 3 roky, řekly, že naše čvachtadlo je docela fajn :-)

                    Dobry je ten kryt, že tam nelítá svinstvo.
                    Vodu měním tak 2x za rok.
                    Po zimě, a teď až přijedeme, zase vypustím a napustím to stačí.

                    Holky se tam vyvalují rády, ale na plavání to není. Ale hloubka je 1,5 metru, tak vody celkem dost.

                    Na dno mají takovej vysavač na batetky co tam hodinu rejdí a vybere to svinstvo co tam napadá, celkem s tím práce moc není, měl jsem větší strach

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.07.2024
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                    • Re: Jaké to bylo 149

                           

                      Pěkné to máte, mě už unavuje i stříhání křoví, mám to rozepsané po jednotlivých keřích v kalendáři. Některé keře se stříhají i dvakrát do roka, ale naštěstí na to dosáhnu ze stolečku. Minimalizuji co to jde, kvítka jen trvalky a už jsem musela vzdát kosu, prostě jsem to neutáhla a tráva roste furt, ruská sekačka to jistí, jede dobře a jsem s ní spokojená :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.07.2024
                      Autor: bara2
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    U nás je na prodej nemovitost za 30 mega a nějaký drobná... v podstatě je to pozemek na hovno zapláclej rozcapeným bazénem s garáží a 3+1 + fontánou.. (podnikatelský baroko). Za stejný prachy lze mít celý zámek s poněkud praktičtější dispozicí.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.07.2024
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jaké to bylo 149

                           

                      Jindrův bazén je velký škopek obestavěný dřevěnou terasou, ani to celé není v zemi. To se demontuje celkem snadno. Velké bazény betonové či zděné se likvidují hůř, ale dá se z toho udělat pařeniště nebo skleník. Nejjednodušší je to zavézt hlínou a pěstovat v tom třeba brambory :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.07.2024
                      Autor: bara2
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Mně by se 25m bazén, jedna dráha a třeba jen 1m hluboký velice líbil. Ale podél družstevního domu ho nepostavím. Takže za tepla Vltava a Lhota u Staré Boleslavi a za chladu Podolí.
                    Včera jsem si pustil triathlon žen v Paříži a zjistil jsem, že trať 1.5km plavou více než 2x rychleji než já. Mám co zlepšovat.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.08.2024
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                    • Re: Jaké to bylo 149

                           

                      Tak plavecká dráha bylo jediné, o čem jsem vážně uvažovala, technicky by to nebyl problém, od terasy s převýšením 80cm se táhne na konec zahrady přes třicet metrů plotu. Dát těch 80cm převýšení terasy dál do zahrady jako zídku pod plot, do země dalších 60 jako základ k plotu a jedna stěna bazénu je hotová. Stejně se ten plot musel dělat. No a druhá stěna by bylo totéž o dva metry vedle. Pokud by se to rušilo, tak by tam byl prostě podél plotu záhon :-)
                      Izolace by něco vzala a případné zakrytí by byla až další fáze, to zas tak nutné není, ale na pařeništi by se pak taky neztratilo :-)
                      Ale udržovat vodu není žádná sranda, to mě odradilo. kdo by se s tím drbal. A moc využité by to nebylo, i kdybych tam fakt denně tu hodinu plavala. Starat se o vodu, která je 23 hodin ze 24 zcela k ničemu mi přijde fakt jako zbytečnost. A o pařeništi jsem nikdy nesnila :-D

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.08.2024
                      Autor: bara2
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Jaké to bylo 149

                             

                        No když by to bylo podél plotu, mohlo by to plnit i funkci hradního příkopu, tohle by případné zloděje mohlo dost překvapit... :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.08.2024
                        Autor: Jrr
                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Poněkud stísněné. U nás kolem bazénu preferujeme prostor a pořádek...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2024
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    V neděli docela foukalo, ale zase nebylo horko.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Projela jsem si okruh kolem Devíti Křížů, Rapotické věznice a těžební věže dolu Simson ve Zbýšově. Dá se to jet po pěkných lesních a polních asfaltkách bez aut a kochat se okolím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Se jen zeptám, zda jsi do tohoto tématu "pro všechny" opět zakázal vstup lidem ze svého blacklistu?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2024
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Vzhledem k tomu, že do tvého "Jaké to bylo 148 No black" nepřispěl vůbec nikdo, tak asi tvojí otázce většina nepřikládá velký význam.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Téma "Jaké to bylo 148 No black" nepovažuji za své.

        Považuji ho za téma společné, proto tam může přispívat každý, na blacklistu nikoho nemám.

        Pokud se ale Jindra zdržel zneužívání blacklistu při zakládání společného tématu, "svoje téma" zamknu.

        Mám ale nepříjemné tušení, že Jindra svoje téma krátce před půlnocí založil, aby se mu lépe usínalo.
        Po dobře vykonané práci :-/
        O "mém" no-black tématu určitě moc dobře věděl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2024
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Nevím, to může zodpovědět asi jen Lanna. Považoval bych to za přirozenný projev slušnosti. Ale Jindra je samorost podobný mnohým jiným tady. Jsme všeobecně poměrně staří a už neochotně přiznáváme svou chybu a neomalenost.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Kdepak, věkem to není, člověk se může učit i v mnohem vyšším věku, než je váš.
            Pokud je někdo schopen se naučit jazyku francouzskému, kdyby chtěl, naučí se i slušnému chování.
            Ale proč by měl chtít, když se mu po většinu života vyplácelo to, co praktikuje tady?
            Na tohle existuje trefné rčení - navzdory všem varováním se nic zvláštního nestane, dokud realita nebolí víc, než změna.
            Znám spoustu stejně starých, ale i podstatně starších lidí, než jste vy dva, kteří absolutně nemají žádný problém přiznat chybu i neomalenost.
            Jindrovy postupy (jak ty estébácké, tak i ty totalitní), by bez váhání odsoudili.
            Protože za totality, na rozdíl od vás dvou, stáli, jak se říká, na druhé straně barikády, jsou na tyhle metody velmi citliví..

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2024
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Co ty víš o mně, že mne tu ztotožňuješ s Jindrou? Mluv o sobě, mluv o Jindrovi, ale proč si vymýšlíš nehoráznosti o mně. Jindra se ti dostatečně neozývá, tak hledáš nový terč pro své odreagování?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Kdybys neustále nepodléhal nutkání na mne reagovat, a Jindrovy sviňárny omlouvat vaším věkem, asi bych ti neodpovídal v tom smyslu, že jste jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet?
                Nikdo po vás nechce, abyste svou neomalenost přiznali a chyby přiznali, stačilo by bohatě, kdybyste je v tichosti přestali praktikovat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Kdežto ty tu budeš dál do omrzení někoho vysírat, abys ukojil svou zlou povahu potencovanou nemocí?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2024
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Tak proč na mě reaguješ, když nejsi schopen unést můj názor? Jen jsem se Jindry zeptal, zda sem mohou psát uživatelé z jeho blacklistu. Mohl ses zdržet chytrých komentářů a byl svatý klid.
                    A že jste oba stáli na druhé straně barikády? To je očividné, jinak byste nemohli za totáče dělat to, co jste dělali.
                    Tebe by komunisté do jaderného výzkumáku těžko pustili, kdybys nebyl 100% loajální, protekčního synka Jindru už jsme probrali několikrát.
                    Jak ona se vlastně loajalita prokazuje, třeba tím, že na někoho donášíš, nebo o něm začneš šířit pomluvy, že je duševně chorý? Jako to děláš tady, společně s Jindrou? Takhle se ti podařilo dostat do výzkumu, že ses postaral, aby se pro tebe uvolnilo teplé místečko?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.08.2024
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                    • Re: Jaké to bylo 149

                           

                      Jsi už vážně do prdele, šíravníče...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.08.2024
                      Autor: Sodoma
                      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Jaké to bylo 149

                             

                        Tož mohl bych ti podrobněji vysvětlit souvislosti, možné důsledky, principy, evidentně vůbec nechápeš, která bije. Hlavně že to toho furt kafráš.
                        Jenže bys mi zas odpověděl, že o tom nic nevíš, vůbec tě to nezajímá.
                        A tak je to s tebou pořád dokola, evidentně tě baví plakat na špatném hrobě..

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.08.2024
                        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Ony ty tvoje příspěvky dávají za pravdu všenu (skoro všemu), co tu Jindra o tobě foru sdělil.
              Méně by bylo více ...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: AV
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Není nic překvapivého že je tu docela dost lidí, kteří nedokáží odolat a kopnou si do mne, klidně i s rozeběhem.
                Přestože já jim nic takového nedělám.
                Od takových to naštěstí nebolí, protože si jich vůbec nevážím. Pokud se ti uleví, příště si kopni zas..

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Kdepak, ty jsi tady jen trpitel, co nastavuje druhou tvář pro políček :D

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.08.2024
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Nesedí to spíš na tebe?
                    Jindra už spoustu dní v klidu pracuje, zatímco ty se kuli němu usilovně ztrapňuješ, skautíku..
                    Já píšu sám za sebe, určitě z toho mám lepší pocit, než ty, když dobrovolně lezeš do cizí, bolševické řiti..

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.08.2024
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                    • Re: Jaké to bylo 149

                           

                      O pocit nejde. Tobě to určitě pomáhá zvládat agresivitu v nemoci a odventilovávat tvou špatnou povahu. Já to chápu. Je to sice pro okolí nepříjemné, ale lepší než kdybys zmlátil manželku a sousedy.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.08.2024
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                      • Re: Jaké to bylo 149

                             

                        Nechtěl bys na pár týdnů zařadit zpátečku a nereagovat? Zvlášť když to nemá žádný přínos, smysl a jen to tady zasírá debato o tom jaké to bylo.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.08.2024
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Jaké to bylo 149

                             

                        Se zvládáním agresivity problém nemám.
                        Co mi ale tvoje a Jindrovo chování výrazně zvládat pomohlo, je nauzea.
                        V tomhle směru jste mne tuze zocelili, děkuji.
                        Rovněž děkuji Lelkovi, že našel odvahu a poprosil tě o zdrženlivost.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 02.08.2024
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                        • Re: Jaké to bylo 149

                               

                          Myslel jsem, že pochopíš, že to patřilo i tobě a každému dalšímu. Asi jsem se spletl.
                          Tak specielně pro tebe. Už se na to vyser a nech toho blábolení o hovně. Pokud to nedokážeš, založ si vlastní téma na sračky a tam se v nich můžete ráchat všichni kdo máte tu potřebu.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 02.08.2024
                          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Jaké to bylo 149

                                 

                            Lelku, prosím, přijmi moji omluvu, přecenil jsem tě.
                            Myslel jsem, že jsi konečně pochopil vo co go, ale je to marné, je to marné.
                            Dokud o mně bude Jindra (a jeho nesvéprávní poskoci), psát rozličné pomluvy, místo aby věcně argumentovali, nepřestanu na reagovat.
                            Čili nejlepší způsob, jak se ty (ale i ostatní, co z toho mají nervíky na pochodu) můžeš zbavit zasviněných témat je, když to svinstvo zastavíš hned v zárodku.
                            Zárodek poznáš snadno - místo věcných argumentů na mě Jindra začne být sprostý a pomlouvá mne.
                            Nebo, jako v tomto případě, Jindra ignoruje můj dotaz na zneužití blacklistu a zavelí svému svému ratlíkovi Brahmovi, aby to nějak zaonačil za něj.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 03.08.2024
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                            • Re: Jaké to bylo 149

                                   

                              Ty si vykoleduješ blacklist a s tím související věci i od lidí, kteří dodnes netuší, jak se blacklist vůbec používá.
                              Jsi na nejlepší cestě...

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 03.08.2024
                              Autor: Sodoma
                              Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                              • Re: Jaké to bylo 149

                                     

                                Jo, bylo by to krásné, kdyby si tyhle hádky přesunuli do vlastního tématu, kde je nikdo nebude rušit... :-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 03.08.2024
                                Autor: Jrr
                                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                • Re: Jaké to bylo 149

                                       

                                  Jsi ještě mladý, tak si to asi nepamatuješ, ale v dobách, kdy byla nově zavedena možnost mazat příspěvky a používat blacklist, a někdo toho zneužil, končívalo to úplně naopak - většina lidí jeho témata ignorovala tak dlouho, dokud s tím nepřestal.
                                  Týkalo se to hlavně a právě pana Jindřicha, tenkrát se na to těšil, jako malé dítě.
                                  Dnes toto téma založil, blacklist opět zneužil, a vám je evidentně jedno, že kvůli němu odcházejí lidé, cítíte se tu s ním, jako doma.
                                  Jeden by skoro záviděl, jak málo ovečkám stačí ke štěstí.
                                  Jsem zvědavý, kam to nakonec dospěje, dalo by se z toho odvodit, jak to skončí celkově, v té naší malé zemičce uprostřed Evropy, ve které se Rusové už spoustu let učí, jak zneužívat slabá místa demokracie.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 03.08.2024
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                            • Re: Jaké to bylo 149

                                   

                              Všechno co o tobě píše Jindra je pravda. A dokázal si to ty sám. Podle toho jak se tu projevuješ si neskutečná svině a bezcharakterní šmejd a není důvod o čemkoliv z toho pochybovat.

                              Takže už sakra chcípni, polož to někde pod kamion. svět se tak stane lepším místem.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 03.08.2024
                              Autor: xtonda
                              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                              • Re: Jaké to bylo 149

                                     

                                Neupad ty si náhodou hlavičkou na obrubníček?
                                Neměli by tě z diskuze vyhodit za nenávistné příspěvky? Tohle už je hodně za hranou, co jsi mi napsal. Omluvu nečekám, ale něco bych od tebe přeci chtěl.
                                Buď konkrétní - co konkrétně je pravda?
                                Na základě čeho jsi dospěl k názoru, že je to pravda?
                                Na základě toho, že si od Jindry ani od Brahmy nenechám srát na hlavu?

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 03.08.2024
                                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                • Re: Jaké to bylo 149

                                       

                                  Kéž ty bys upadl hlavičkou na obrubníček, samozřejmě bez přilbičky.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 03.08.2024
                                  Autor: xtonda
                                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                                  • Re: Jaké to bylo 149

                                         

                                    Hm, takže nic nového, pohybuješ se na vysoké úrovni kulturního pana Jindřicha, umíš vypotit jen pomluvy a kýbl vlastní žluče.

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 03.08.2024
                                    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                  • Re: Jaké to bylo 149

                                         

                                    To spíše doufám, aby ti plně naložený tirák rozmačkal tvoji vodnatou hlavičku Xtondovou jako citron. Takovou podívanou bych si nenechala ujít.

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 11.08.2024
                                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                            • Re: Jaké to bylo 149

                                   

                              Víš co, Sašo?

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 03.08.2024
                              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                              • Re: Jaké to bylo 149

                                     

                                Čtyři plusové body pro xtondu za přání, abych chcípnul pod kamiónem.
                                Mínusový žádný.
                                Příště mi nezapomeňte napsat něco o zlé povaze, potencované nemocí.
                                A nezapomeňte si to vzájemně ocenit plusovými body abyste měli pocit, že jste slušní občané.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 03.08.2024
                                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                                • Re: Jaké to bylo 149

                                       

                                  Jsi velmi populární.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 03.08.2024
                                  Autor: Brahma
                                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                                  • Re: Jaké to bylo 149

                                         

                                    Je mi to jedno, nevím přesně, jak funguje blacklist, nikdy jsem ho nepotřeboval.
                                    Normálnímu člověku by mohlo stačit, že ve společných tématech neuvidí příspěvky lidí, které má na blacklistu.
                                    Zakázat někomu vstup do společného tématu kvůli osobní averzi už je nadbytečné, už to není jen o snaze vyhnout se nepříjemnostem, je to snaha omezit někomu možnost se všemi svobodně diskutovat na dané téma - ať už potěšilo, vytočilo, jaké to bylo, prostě já tenhle přístup považuji za vadnej už z podstaty.

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 09.08.2024
                                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Dneska jsem si malinko přivstal a stavil se na čerstvě napuštěném koupališti už cestou do práce.
    Uplaval jsem si 4 bazény, usušil se a vzhůru do pracovního procesu... :-)

    Škoda, že ta voda takhle krásná nevydrží. ;-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      To je nějaký průtokáč napájený z potoka? Teď to vypadá pěkně.
      V Radosticích bývala sokolská padesátka s pěti(?) dráhama, vypadala podobně, ale už se to dávno rozpadlo. Naposledy to fungovalo jako bazém tak před dvaceti lety (to už vypadalo fakt škaredě) a bylo to napájené z Bobravy, na jedné straně vtok a na druhé straně přepad. Čístící zařízení žádné. Teď tam barguje těžká technika, tak jsem zvědavá, co tam kdo dělá.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Bejvávalo.

             

        Zaniklých a zanikajících přírodních koupališť bude asi více :-(
        Tohle je v Nučicích,
        https://mapy.cz/s/kupekecafa .
        Obrázek pochází ze třetí minuty videa
        https://www.youtube.com/watch?v=ETmZsR3WTfc .

        Jo, komanč, ten se uměl postarat...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2024
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Bejvávalo.

               

          To jo, to se uměl, za komančů tady v okolí všechna koupaliště postavená Sudeťáky vesele zchátrala.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2024
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bejvávalo.

                 

            Koupaliště ve Vinařicích (postavené za minulého režimu) bylo pěkné a hojně navštěvované.
            Leč "nová doba" mu nepřála a nechala ho zchátrat
            8-(

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2024
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Bejvávalo.

                   

              Dtto koupaliště v Rosicích u Brna.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bejvávalo.

                     

                Ale podívejte se na letecké snímky kolik vyrostlo soukromých bazénů na zahradách. Před lety se to řešilo u nás ve vedlejší vsi, jestli se má za obecní peníze zrekonstruovat přírodní bazén. Nakonec se ukázalo, že vlastně o to není zájem, že lidé spíš chtějí mít soukromí a ne se s někým společně cachtat.

                Ono asi záleží na místní komunitě. Naopak jsem se u jednoho obecního bazénu v Německu, ve vsi, která má cca 200 obyvatel, dozvěděl, že se dohodli na tom, že si pořídí jeden společný 15 x 7 m bazén a k tomu si budou ze svého středu platit někoho, kdo se o provoz postará.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bejvávalo.

                       

                  Jo, časy se mění. Ale zrovna tohle mě nijak netěší. Cachtat se v domácím bazénku. V mém rodišti bylo a stále je nádherný koupaliště. Zamlada patřilo k "dobrému tónu" mít pronajatou kabinu. Stačilo tam na kole zajet, v kabině byly plavky a ručník, pokladní si nás děti pamatovala, ani jsem nemusel mít u sebe permanentku. Potkal jsi tam spoustu známých a kamarádů, lepší než sedět na zahradě u bazénku a čumět do mobilu.
                  Naštěstí se zdá, že alespoň tam to takhle funguje i dnes.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2024
                  Autor: JNSK
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bejvávalo.

                         

                    Jj, takové dřevěné šatny od architekta Fuchse v Třebíči, to se dneska už nevidí...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.07.2024
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Bejvávalo.

                 

            Znám ty Sudeťácké bazény. Betonová vana protékaná potokem. Koupání vyžaduje notnou dávku otrlosti a tvrdosti. Ale je to hodně přírodní a začleněné do krajiny, žádné svítivé kachlíky. Vltava včera v Bráníku zmrazovala hlavu. Plavat kraulem dlouho nešlo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Bejvávalo.

                 

            Nejen v Sudetech. V Klánovicích byly lázně, golfové hřiště, bazén s výsuvným pódiem, kde se dalo i tancovat... to všechno bolševik zkurvil, zbořil. Něco málo se podařilo obnovit, poté, co šel do prdele, ale většina ne... v současné době by to stálo ranec, který se asi nikdy nevrátí. No aspoň že máme koupák (opravený) v Klánovicích a Úvalech a bazén v Čelakovicích...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2024
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Brandýské koupaliště fungovalo naposledy nějak před Covidem, pak roky chátralo a letos se ho pokusila opravit parta místních nadšenců...
        https://www.facebook.com/groups/1098786468013131

        Nazvat to průtokáčem by už asi šlo - prý jsou ve dně díry, takže voda se musí pravidelně dopouštět. Letos opravili malý bazén a tenhle velký snad zkusí nějak opravit příští rok...

        Každopádně funguje to na cykly: bazén se napustí, voda je krásně čistá, ale ledová, takže normální lidé tam nelezou. Žádnou filtraci to zřejmě nemá, takže za pár dnů se voda ohřeje a zvolna začne zelenat. Normální lidé si pochvalují, že je voda teplá, ale já už tam pak nelezu... a když už je to tak hnusné, že tam nevleze nikdo, tak to celé vypustí, nechají vyschnout, vyčistí dno a stěny od zeleného hnusu a znova začnou napouštět...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2024
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Tak oni přece jen bazén zprovoznili? Ještě na podzim to vypadalo, že je definitivně po smrti.
          V tom studeném údolí to musí trvat dlouho než se voda prohřeje, takže spíš pro otužilce :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2024
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            No hlavně před Covidem býval v provozu maximálně jeden bazén (ta padesátka), ale teď mají nově vybetonovaný ten menší sousední bazén a zprovoznili i brouzdaliště, takže lze říct, že jsou v provozu tři bazény zároveň, přičemž lze předpokládat, že se voda bude ohřívat nepřímo úměrně objemu = když ti nevoní studená voda, šup do brouzdaliště. ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2024
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              To brouzdaliště určitě dobrý že funguje.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2024
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Tak dneska ráno už 6 bazénů (6*50m), ale voda už tak hezká jako včera není, takže myslím, že moje ranní plavání skončí stejně rychle jako začalo. :-(

      Tak zase pár fotek... no možná jsem mohl vyndat foťák z baťohu, to širokoúhlé zkreslení kamerky je tady dost vidět... :-D

      Jo a ještě jeden poznatek, skákat do takovéhohle bazénu šipku z bloku u mě moc nefunguje... ač jsem se snažil skočit co nejvíc do dálky, stejně jsem jsem jel břichem po dně... naštěstí je tady dno celkem hladké, ale znova to asi zkoušet nebudu... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2024
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Já jsem včera v Bráníku přeplaval Vltavu. Voda celkem teplotně ušla, ale na hlavu to bylo zmrazující. Musel jsem střídat kraul a prsa, aby trochu rozmrzla. Příště si vezmu čepičku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2024
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          No nevím, u Vltavy bych se víc než teploty bál chemického složení kapaliny...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2024
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            :-)
            Ale pamatuji si, že když jsem kdysi, coby pachole, poprvé jela a Trojský ostrov s konima na závody, chodili jsme je k rozbitému mostku směrem k Zoo brodit a napájet. Vodu z tamního ostrovního vodovodu koně odmítali pít. Tenkrát tam byl takový rozpadlý mostek s dřevěnou mostovkou, kde chyběla prkna, pak tam jezdil přívoz, to se pořád ještě chodilo s konima do řeky. My jsme se ráno a večer u Vltavy myli, nějaké koupelny či sprchy na ostrově k dispozici nebyly a spávalo se na seně.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2024
            Autor: bara2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Když si byla pachole, byly řeky mnohem špinavější. Která pak vesnice měla čistírnu. A nejen vesnice. O tom jak vypadá Vltava pod papírnou ve Větřní se vyprávěly hrůzostrašné legendy. Tam se ČOV stavěla až kvůli Temelínu.

              **************************************

              V sedmdesátých letech minulého století vznikla iniciativa nejprve snad ze senzorických estetických důvodů, což bylo následováno i legislativní iniciativou, potřeba vybudovat čistírny odpadních vod u všech větších měst. V tu dobu platný „vodní zákon” předepisoval výstavbu ČOV u všech nově stavěných aglomerací s tím, že u stávajících existovaly výjimky, které měly mnohdy velmi dlouhou platnost (např. ČOV v Kolíně, Ústí nad Labem i v dalších okresních i krajských městech přišly na řadu s výstavbou až po roce 1990).
              zdroj: https://www.vtei.cz/2019/10/prispevek-k...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: petrp
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                To nebyly legendy, ale krutá pravda. Jezdil jsem tehdy vodu a bylo neuvěřitelný, co jedna malá trubka dokázala udělat s čistou řekou.... Jako kdybys jel ve smardlavejch rozmáčenejch vločkách a papírmaši.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Větřní...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2024
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Tak ono se to zase tím tečením pročišťovalo. Jako děcka jsme lezli do řek všude, pod chalupou do Fryšávky, v Brně do Svratky i Svitavy, u babičky ve Zlíně do Dřevnice i Januštice, u tetky v Kunovicích do Moravy, na Slovači do Váhu i do Dunaje. A taky jsme vyrostli a aspoň já žádnou alergií netrpím, narozdíl od dnešních děcek, co se máchaj na zahradách v bazénech s modrou vodou plných chemie a mají alergii na kde co, včetně vody v rybníce. Akorát z chlórované vody v bazénu jsem mívala červené oči, brejličky jsme tehdy nepoužívali, plavalo se s otevřenýma očima bez brýlí.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2024
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Tak špinavější asi byla, aspoň, když jsem byla v Praze novodobě, zdála se mi voda čistší. Ale zase jsme nebyli tak rozmlsaní, a když to pili koně, nebyl důvod se tím neumýt, pít jsme to nepili, to teda zas ne :-) Ano, dala se někde u břehu i chcíplá ryba vidět...

                Pak jsem byla v sedmdesátých letech na Slovači a můžu říct, že ve Váhu a i v Dunaji na Petržalce byla voda čistá a chodili jsme se tam koupat. Na Petržalce byly na březích bílé oblázky, moc pěkné to tam bylo. Kalná voda byla jen po deštích a při velké vodě, jako v každé řece. Loni jsem po mnoha letech dojela k Dunaji do Blavy a dalo by se tam vlézt, ale neměla jsem čas hledat vhodnou pláž, tak jsem pod Devínem aspoň nohy smočila. Letos, když jsem dojela do Vídně, byl Dunaj zakalený a u plánované plážičky byl dokonce zaplavený mostek, nedalo se projet a musela jsem pak dojet domů vlakem.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Autor: bara2
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Brodění koní v Petržalce na úrovni dostihové dráhy v druhé polovině 80. let pamatuji... dívával jsem se "přez vodu" od loděnic :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 08.08.2024
                  Autor: cibi
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Jo, jo, na protějším břehu byly loděnice :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 09.08.2024
                    Autor: bara2
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Jo, jo, kdopak si dnes vzpomene jak vypadala Úpa už ve Svobodě a takové Labe za Dvorem Králové. třikrát týdně se měnila barva řek, v Jaroměři se to smíchalo to neutrálně hnusné hnědé a v Hradci Králové se rodiny s dětmi chodili dívat do parku k jezu s elektrárnou Hučák na různobarevné pěnové chuchvalce co se dál valily k Pardubicím :-)
                Dnes je to nuda, voda čistá žádná peěna, žádné zbarvení, dokonce je dost často vidět i půl metru pod hladinu, koupat ser v řece dá bez obav z nějakého onemocnění.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2024
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  No zrovna před dvěma týdny bylo Labe v Hostinném nevábně kalné, červenice z nějaké bouřky, i když bylo málo vody. A pořádně smrdělo splaškama a ještě k tomu vedro k padnutí ..

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2024
                  Autor: Karel-ch
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Červenice v Labi je běžná po větších deštích, když to z okolních polí s kukuřicí spláchuje urnici. Tahkle barva je v pohodě to je jen hlína a za pár hodin je to zase pryč.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.07.2024
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jaké to bylo 149

                           

                      Ano známá podhorská červenice, ta je třeba i v okolí Letohradu. Ale ten smrad z kanalizace, asi jim tam čistička moc nefunguje, pokud vůbec nějakou mají.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.07.2024
                      Autor: Karel-ch
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jaké to bylo 149

                             

                        Čistička tam samozřejmě je a vůbec ne malá. Možná nějaký momentální problém. Ono takové vyvážené kaly nebo vybagrované bahno z rybníků, to je taky lahůdka než se to vyvětrá :-)
                        Čističku by dnes měla mít každá obec tuším nad tisíc obyvatel.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 31.07.2024
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Koně se moc rádi koupají! Pyreneje, Port de la Bonaigua

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.08.2024
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                To je moc hezké :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.08.2024
                Autor: bara2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Vltava v Bráníku je ještě pstruhová voda. Pod Vraným je úplně čistá a ledová a nejvíc jí špiní Sázava a Berounka.
            Naučil jsem se plavat na plovoucím prámu na Mejzlíkárně pod Vyšehradem ve Vltavě. Tehdy v 60 letech byla asi ta řeka mnohem špinavější. Teplota byla ovšem stejná.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Berounku špiní, bych řek´, Rakovnický potok. Berounka teče hlubokým údolím (kaňonem) a i kdyá hodně prší, nrmá se co se strání splavit.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2024
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        no když čtu o vodě napuštěné z potoka a ohřívané sluncem... klobouk na zem a pošlapat. Sám mám problém vlézt do bazénu co mí míň než 22 stupňů..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2024
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Já nevlezu do bazénu ani když má míň jak 30 stupňů :o)))
          Studenou vodu prostě nemám ráda.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2024
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Termály existujou, ale u nás je jich po čertech málo :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2024
            Autor: Sodoma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Já jsem skromná. Mě stačí bazén na zahradě, Aurora v Třeboni a lázeňská radonová koupel v Jáchymově :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2024
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Pro některé lidi je snazší do vody skočit než tam lézt pomalu, ale asi bych srdce takovými šoky zbytečně netrápil.
            Myslím, že to je primárně v hlavě. Pokud se člověk rozhodne do vody vlézt, na teplotě příliš nezáleží, rozdíl je spíš v tom, jak dlouho člověk v té vodě vydrží.

            Nakonec zkoušel jsem lézt i do vody, kde plaval led, problém to není. Rozdíl oproti otužilcům byl v tom, že já byl během 20 sekund z vody venku, zatímco oni tam čtvrt hodiny plavali... :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2024
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Je to tak. Skočit do vody není problém, ale okolo 16° už mne to tak bolí, že musím hned ven. Přitom v 18° vodě dokážu i plavat přes řeku. Nejvíc citlivá je hlava. Třeba v těch 18° nemohu trvale plavat kraulem, musím hlavu ohřát na vzduchu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2024
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Jo, když je voda studená, taky už se mi už nechce do vody namáčet hlavu, čímž samozřejmě rychlost a efektivita plavání dost utrpí...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2024
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Ano, je to v hlavě. Moje hlava je nastavená na to, že voda, co má méně jak 30° mi nevyhovuje :o)))
              V bystřinkách mi stačí osvěžení po kotníky :o))) Ostatně já se do jakéhokoli živlu nikdy víc nenořím. Čúrají do toho ryby a žáby :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2024
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                No jen si nefandi, živlů je víc.
                A zem nebo oheň tě určitě čekají, i když dneska už se dá použít i ta voda :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2024
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Předpokládám, že z vlákna je každému jasné, že je řeč pouze o vodě.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2024
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Zajímavé je, že navzdory horoskopu je mi z živlů nejvíc symaptická voda a nejméně oheň.

                  Pokud by ses chtěl živlům vyhnout, pak možná vystřelit do kosmu, vzduchoprázdno nepatří pod žádný živel - už název napovídá, že tam není ani vzduch... ale, že by to byla výhra? ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2024
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Já jsem na střední škole dělal nějakou práci na téma "amébová encefalitida z oteplených vod" a od té doby mám raději vodu chladnější. Bazén na zahradě jsem kvůli tomu nikdy nechtěl, protože chemickou polívku snesu jakž takž v plaveckém bazéně, ale koupat se v tom doma se mi fakt nechce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2024
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Teploučko...

         

    > ale v těchto vedrech by to bylo o život dělat venku cokoliv.

    :-)

    Dnes tedy bylo teploučko! Předpověď hlásila 32 °C, a tak jsem si neplánoval žádnou těžkou práci, jen pár průzkumných sond. A stejně, když jsem ve 14 hodin lezl dolů, trošku se mi točila hlava. To zas je něco nového, to jsem za mlada nemíval...

    Ale na sobotu už mám koupenou jízdenku vlakem s kolem do Majdaleny. Pískovna láká. Tak doufám, že bude pršet!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2024
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Zlaté velké lesní rozlohy se stovkami kilometrů cest, nic lepšího v podobných teplech jako dnes.
    Příjemný projížďkový okruh. Zajel jsem si na druhý konec města pro těsnění do čerpadla a pak přesun polními cestami a k hradeckýcm lesů, dál přes Marokánku především lesními cestami směr Borohrádek a kolem Holic Cyklo občerstvovny u arboretu ve Vysokém Chvojnu. K chuti přišel dobře vychlazený Vilém pak lesními cestami a kolem rybníků domů.
    Moc pěkných a oddychových 70 km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2024
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Borohrádek, Vysoké Chvojno... tam jsem jela na jaře a pak přes Hradecké lesy po Hradečnici. Moc se mi tam líbilo, rovina a krásně tam voněly borovice. Věřím, že i teď v létě je to tam pěkné, akorát tam už asi bude víc lidí. Zjara tam moc lidí ani u Hradce nebylo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Dnes (vlastně už včera) jen obvyklá večerní vyjížďka Údolím Bobravy. V pátek má pršet a o víkendu by nemuselo už být takové vedro :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Pěkné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2024
      Autor: choura
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        :-) Teď mi to večer vychází na západ slunka, tak je na co koukat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2024
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Navrhuji, aby každý zakladatel vlákna v úvodu povinně uvedl, zdali jest připuštěn pan Čmuchař alias Šíravník.
    On totiž zasere prakticky každé vlákno svým ublíženým já a přes jeho vejšplechty se stane toto zcela nečitelné a jen zdržuje.
    Já bych si ihned takové vlákko se Šíravníkem skryl jakožto zbytečnost, a neztrácel zbytečně čas.
    Stejně tak činím i s tímto. Gratuluji k zasrání další diskuze.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2024
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Paní Michálková, už přišla pochvala od pana Jindřiška číslo?
      A lízátko jsi dostala? Brahma jich prý dostal deset. Proč chodíš v těch prvorepublikových hadrech a legrační čepici pro pány? Šaty by ti na tom vehiklu lépe slušely.Kolik piv jsi vypila dnes?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2024
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Uber a dej si studenou sprchu, to docela pomáhá proti blábolení

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2024
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Čmuchař (nomen omen) allias Širavík má přístup povolen, zatím.

      Jediný kdo je a natrvalo zůstane blokován je jedovatá tchyně Lanna, ta dokázala rozesrat úplně všechno.

      Když jsem kousek po kousku slepoval z těch debat a blogů to povídání z cest, bylo až bolestivé přeskakovat všechny ty nesmyslné hlody.
      Širavík si čmuchaří ale vysírá jen když na něj přijde ta depresivní perioda jeho onemocnění.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Vždycky tady platilo nepsané pravidlo, že obecná témata Jaké to bylo, Co mě... apod. jsou přístupná všem. Svoje apatie by sis měl řešit jinde nebo taková témata nezakládat.

        Samozřejmě, nikdo tě k tomu nemůže nutit, ale zakázat přístup jiným i do těchto témat je na úrovni mateřské školky. Totální ubohost...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Takže Lannu blokuješ, aby se ti lépe slepovalo povídání z cest? Co slepuješ z tématu "pobavilo", že ji blokuješ i tam?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2024
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Napadá mne další otázka, když píšeš, že někdo dokázal rozesrat každé téma a bylo pro tebe bolestivé přeskakovat nesmyslné hlody, zda jsi vzal v úvahu skutečnost, že se jedná pouze o tvůj subjektivní pocit?

        Ostatní diskutující to mohou vnímat úplně jinak, kdyby jim Lanna vadila, mohou použít blacklist dle vlastní úvahy.
        Ve společných tématech nemusíš rozhodovat za všechny, nebo si myslíš, že zde diskutují nesvéprávní lidé?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2024
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Odpoledne jsem se stavoval pro balík do zásilkovny a rozměry mě poněkud zarazily. Nezbylo než konstatovat, že tohle do brašny lehokola fakt nenacpu...

    Na to, abych to při jízdě držel v ruce, to bylo poněkud těžké, navíc to nemělo žádné držátko a pěšky se mi domů nechtělo...

    Nakonec to ale pár gumicuků vyřešilo. Trochu jsem se bál vlevo posunutého těžiště, ale to vadilo jen při rozjezdu, pak už se lehokolo chovalo normálně...

    Takže 50m slackline mám doma, teď už se jen naučit takovou dálku chodit... :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      50m, to už je dálka. Ale dali ti to do obří krabice. Horolezecké lano 9mm průměr a 60m délky by se vešlo do poloviční krabice. Já to před poštou vybalím, krabici nacpu do kontejneru a pak se to na nosič vejde.
      Tak ať ti to šlape :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        No to je ten problém, že ta krabice není až tak obří, jak jsem myslel, ona byla celkem plná... :-/

        Ono je tam nejenom popruh 50mx25mm, ale ještě popruhový kladkostroj, jehož součástí je 20m napínacího popruhu a pak kotvící smyčky.

        A já teď budu muset vymyslet, jak to vůbec budu vozit do parku.

        Už jsem vyzkoušel, že dost místa ušetřím jiným smotáním popruhu. Oni to měli jak se motá lano (panenka?), zatímco když popruh namotám jakoby na virtualní cívku, zabere menší objem, ale do brašny se pořád nevejde... ale když popruh začnu motat od každého konce zvlášť, vzniknou mi dvě klubíčka, které když se trochu zmáčknou, snad nějak do cyklobrašny nacpu... jestli ale zvládnu sbalit i zbytek potřebných věcí, to jsem zvědav...

        Každopádně tak, jako jsem slackline vozil na lehokole dosud, abych se cestou z práce mohl stavit v parku, to s touhle asi nepůjde... :-/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2024
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Když se na to připravíš, můžeš vozit toho spoustu. Takhle jsem kdysi vezl síťový kabel.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2024
          Autor: petrp
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Horolezecká panenka má skvělou vlatnost, že nezakrucuje lano. Když jí rozhodíš, tak je lano rovné. Pokud ho namotáš jako na cívku, tak bude podélně zakroucené a budeš muset rozkrucovat 50 m popruhu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            To je sice bezva, ale zabraný objem považuji za důležitější parametr, jinak by to zabralo celou krosnu, kterou na lehokole vozit ani nejde...

            Vzhledem k tomu, že se ten popruh stejně napíná, neměla by kroutivost ničemu vadit...
            Blbé je, že se dost prodlouží doba instalace a pak úklidu. S ráčnou to přecijen bylo jednodušší...
            https://www.youtube.com/watch?v=1XdFjkR2dbM

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2024
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Brahmo, zdravím a mám dotaz: v jiným vlákně jsi před pár dny psal, žes strávil nějaké dny v tee-pee táboře u Nežárky. Já Nežárku dost podrobně znám od jejího vzniku (soutoku) po ústí do Lužnice, teď jsem tam zase týden byl. Můžeš mi říct, kde ten tábor je?
            (můžeš i do obálky, pakliže to nechceš říct všem)
            Díky :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2024
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Kousek od Metele proti proudu. Je to na stejné louce jako je seník. Ale už tam žadný tábor není, jen louka.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2024
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Aha. Je to tak 3 - 4 dny zpátky, jel jsem tam na kole od bývalé hájenky Vršková na Karštejn a dál na Metel, a kousek za novým mostem přes Nežárku stálo nákladní auto, právě "likvidovali" a nakládali tábor - zřejmě asi ten Tvůj.
                Tak děkuji :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.08.2024
                Autor: Airline
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  To by odpovídalo, ale bylo to v neděli.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.08.2024
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          hele tu slacklinu tam můžeš eát nejak takto:
          https://1gr.cz/fotky/idnes/11/102/org/KLU3e8da6...
          půlku do každé brašny...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2024
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Ono to nakonec vypadá dost podobně. Půlka 50m popruhu smotaná těsně do klubíčka má průměr 33cm. Když se klubíčko dostatečně zmáčkné, aby se zdeformovalo na elipsu, tak se dá do brašeny strčit. Vzhledem k tomu, že popruh má šířku 2.5cm, tak dvě klubíčka vedle sebe lze do mé brašny při dostatečném úsilí nacpat, akorát už se tam nevejde prakticky nic dalšího.

            No a do druhé cyklobrašny je potom potřeba nacpat zbytek - kotvící smyčky, kladkostroj s 20m napínacího popruhu, koberečky na omotání stromů a pár dalších blbostí.

            Ideální to není (hlavně instalace a úklid zabere dost času), ale přepravit slackline takhle na lehokole lze.

            Nepředpokládám, že bych v dohlednu potřeboval ještě delší popruh, tam už si přepravu moc představit neumím...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2024
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              8-D
              https://cyklisticke-voziky.heureka.cz/f:28169:41426564/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2024
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                No dobře, představit umím, ale nechci. :-)
                Prostě mi bude 50m slackline stačit.

                Světový rekord v přejité vzdálenosti po slackline překonávat nehodlám. To je myslím 2.7km (poslední pokus byl prý 3.6 km, ale spadnul pár metrů před koncem, tak mu to neuznali), smotat takový popruh, to bude pořádné klubíčko... :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2024
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Dnes mě pobavili tito tři dárci: pásli se na louce, odstavila jsem kolo u ohrady a šla o kus dál podél plotu, abych měla hezčí pozadí a neměla v záběru budovy. Jeden z koní se najednou zakoukal kamsi ve směru mého kola a vydal se tam. Oslík s druhým koněm se vzápětí přidali a upalovali za ním. Myslela jsem, že se třeba někdo ochomejtá kolem kola, ale ne, je zaujalo jen to odstavené kolo a šli si ho prohlídnout :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    V tuto dobu, kdy jde "léto do podzimu", se mi vybavují slova básníka:
    Při pohledu na vratiče verše "Když zvony půlnoc zazvoní a vratiče se rozvoní..."
    Jeřabiny zas evokují "Pod tmavočervenými jeřabinami zahynul motýl mezi karabinami..."
    A strniště připomíná text: "...hnal vítr plevy z polí..."
    Patří to k srpnu, jak šeříky a Mácha k máji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Zhruba po roce se konečně můžu pochlubit novou přejitou vzdáleností na slackline. Logicky na 20m popruhu víc než 20m přejít nešlo, teď mám 50m popruh, takže prostor pro posouvání maxima je zatím veliký... :-)

    Nejdřív jsem zkusil nainstalovat nový popruh mezi stromy, kde byl 20m popruh využitý na maximum. Kromě toho, že s kladkostrojem vše trvá mnohem déle než s ráčnou, tak starý popruh měl průtažnost 9%/10kN, nový jenom 3%/10kN, díky čemuž se chová dost jinak, ale po několika pokusech jsem přecijen na druhou stranu došel.

    Pak jsem zkusil přendat popruh na následující strom, to už odhaduju na cca 25m. No a nakonec se mi to přejít povedlo (poslední 1-2m od stromu je kladkostroj, takže seskakuju před ním).
    https://ulozto.live/watch/22176

    Na videu to možná vypadá jako nuda, ale mě to přišlo napínavé hodně. Čekal jsem, že nejhorší místo bude uprostřed (popruh tam může mít největší rozkmit), ale kupodivu mi nejnáročnější přišla poslední čtvrtina. Zajímavé, jak vysilující mi ty poslední kroky přišli...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Vždycky mě zajímalo, zda slackline nad vodou je vážně obtížnější než nad trávou, jak se píše, ale nějak to nikdy nebylo kde vyzkoušet.

      S delším popruhem už jsem nebyl striktně omezený délkou 20m, takže pokus proběhl a můžu potvrdit, že to je fakt MNOHEM těžší než slackline nad trávou...:-)

      Už jen nainstalovat takovou věc v jednom člověku, je výzva. Dneska nebylo úplně koupací počasí, ale jako plus jsem bral, že ze mě nebude mít srandu zbytečně moc lidí. Že budu muset do vody, mi bylo jasné... ale nečekal jsem, že tolikrát... ale zase mám spoustu poznatků:
      1) Popruh je těžší než voda, tudíž neplave, ale rychle se potápí
      2) Potápějící popruh za sebou táhne zbytek, takže je nutné přivázat zbytek klubíčka, aby zůstal na břehu
      3) Je potřeba hlídat i druhý konec, protože by se mohl zaseknout mezi kameny kdesi hluboko, kam by se mi potápět fakt nechtělo
      4) Aby se nepotopil hluboko ani prostředek, je potřeba plavat docela rychle
      5) Zjistit v půlce, že se zbytek popruhu zaseknul na břehu, vážně naštve...
      6) Manipulace s popruhem a kladkostrojem je mnohem složitější, když člověk stojí na břehu a nechce, aby něco spadlo do vody
      7) Neplavou ani kovové díly, kupodivu se mi vypadlý šroub mezi kameny podařilo vylovit
      8) Prusík z lezecké odsedky na hladký mokrý slackline popruh funguje blbě
      9) Lezecká odsedka se hodí, protože na nezatížený popruh nejde z vody jinak dosáhnout
      10) Trénovat sit-start hned na začátku popruhu (metr vedle stromu) se ukázalo nedostatečné, když u břehu byly kameny, na které bych fakt nechtěl spadnout
      11) Jako relativně bezpečný jsem hodnotil prostor 4 metry od kraje a tam už jsem se postavit prostě nedokázal
      12) Dokázal jsem se na popruh posadit, ale zatímco normálně před vstáváním čekám, až se popruh zastaví, netlumené kmity signalizovaly, že mi rovnováha moc nefunguje. Jak to dopadlo je jasné - popruh se pokaždé rozkýval tolik, že me nakonec shodil, aniž bych se pokusil postavit.
      13) Takže bohužel ani jediný krok nad vodou jsem neudělal. Možná příště..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2024
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        To je zajímavé, co ta hlava dokáže natropit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2024
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Taky by mě zajímalo, od koho byl ten jeden mínus? ;-)
          Možná že jsem zapomněl napsat, že celý tenhle výlet znamenal 97km na lehokole?

          Nicméně když jsem v práci ukazoval fotku kolegům, tak nechápali, jak jsem se tam vůbec dostal, takže to, že se mi nepodařilo postavit, asi nemusím brát jako úplný neúspěch. Ideální by bylo nejdřív nad vodou natrénovat kratší vzdálenost (10-15m), ale kde takové místo vzít?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2024
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Třeboňsko s Favoritem

         

    https://mapy.cz/s/horulecetu

    "To jsem ale moc rád, pane, že mluvíte vo tom sedmnáctým století. Vy jste taky z těch lidí divnejch, co vědí, jak je to s těma stoletíma?"

    Voskovec + Werich - Kam asi svět míří.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2024
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Třeboňsko s Favoritem

           

      Konečně se objevila nový cyklostezka od třeboňské vodárny "Na kopečku" do Staré Hlíny (alespoň pro mě nová). Konečně se lze rychle a bezpečně dostat z Třeboně do Staré Hlíny, což už je rozcestí dalších cykloturistických možností. Aniž by se to muselo objíždět přes Sv. Víta a rybník Vítek.

      Třeba s v příštím životě dočkám prodloužení až do Mláky... Stráže nad Nežárkou...?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2024
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Jsou věci, které člověk dokáže a není jich málo.
    Prostě zatnout zuby, zapřít se a makat.
    Ale jsou i jiné, které přes veškerou snahu nikdy nedokážu.
    Pak nezbývá než zatnout zuby, zapřít se, a mlčet.
    Mezi ty druhé patří Sonina posedlost španělskými blešáky, ať už se jim říká merkadillo či rastro a jsou pořádány ve všední den či o víkendu. A v neděli, v neděli bývá právě mercadillo v sousední vsi jménem El Verger
    „My někam jedeme?“ snažím se ráno, leč marně.
    „Nedělej ze sebe blbečka! Však dobře víš!“
    Vím co mě čeká, a kdyby nebylo venku 29 stupňů ve stínu, běhal by mi z toho mráz po zádech.
    Za ta léta jsme ze Španělska přivezli asi osm židlí, čtyři křesla, z toho dvě houpací, zrcadlo v dřevěném rámu, dva noční stolky a jeden stolek toaletní, ozdobnou mříž na okno a stůl do obývacího pokoje, ale jeho putování z nejjižnější obce provincie Valencia jménem Oliva do Perly středních Čech je na samostatné vypravování.
    A už se řítíme tou rozpáleno planinou, kde každý rozumný živý tvor hledá kousek toho stínu, vstříc nesnesitelné výhni na vyasfaltovaném parkovišti, kde ve Vergeru trhy probíhají.
    „O né, on ten Šéf mě má vážně rád!“ raduji se.
    Parkoviště liduprázdné, jen úplně v rohu posedává nějaký týpek co popíjí víno přímo z krabice.
    „Jak to, co se děje? lamentuje Soňa. „To je dneska nějaký svátek? Že by fiesta?“
    „Já mám svátek, já mám fiestu“ říkám si v duchu, ale předstírám velké zklamání.
    Kdo zná Soňu ví, že ona má vždycky plán B.
    „Jedeme do Pedregueru. Stejně cestou zpátky chceme do toho obchodního centra…“
    “No, množné číslo není na místě“ pomyslím si, ale předstírám nadšení.
    Pedreguer je vesnice od nás už asi 20 kilometrů, ale kdo by počítal nějaký ten kiláček, když jde o zásadní a velkou věc.
    Zřejmě nade mnou drží šéf ochranou ruku jen v provincii Valencia, protože v provincii Alicante, kde už se Pedreguer nachází, se mercadillo koná v plné parádě.
    Oči planou, srdce hoří.

    pokr.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      „Na steč, Slované, na steč“
      „Českou slávu českou čest, v Čechách Čech jen pánem jest.“ notuji si.
      „Co to zase meleš?“
      „Ale nic, tomu bys nerozuměla.“ Už jistě tušíte, že tohle jsem také nahlas neřekl.
      „Tak ne, tohle fakt ne!“ to už bylo zase hodně hlasité.
      „Stojí jen 5 euro! Jsou z masivu, poctivé dřevo.“
      „Ne, židlí máme doma asi desetkrát víc než zadnic!“
      První vyhrání, z kapsy vyhání.
      Ten ohromný keramický květináč i se stojanem z kroucené páskové oceli už máme v autě.
      A taky dvě kila meruněk a stejné množství fíků – bude se prý zavařovat marmeláda, dvě sklenice medu a šest kilo pomerančů na vymačkání džusu.
      A navíc hexenšus, jak jsem to všechno vláčel k tomu vozu.
      Tady, mezi svými, to mohu přiznat. Taky jsem se rozhlížel.
      Prý Murano.
      Co myslíte?
      Jo, a taky jsem zprovoznil svoji mobilní kancelář.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        A co španělské antiparkovací sloupky, ty by nebyly?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2024
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Těch už má dost, i na výměnu, s ostatními sběrateli :-)

          Oni španělé jezdí jako prasata, vylomených se ru válí spousta.

          Ty dva napravo, s koulema, ty jsou z Olivy, ten nalevo, plochý vršek, to je fešák z Perpignanu :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2024
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Mám pro Tvoji Soňu plné pochopení!
        Taky jsem jezdíval řadu let na jeden malý blešák v jižních Čechách. Pronajatá louka, u vhcodu stánek s kafem a pivem, chodili tam stejní lidé, pokecali, prostě takové sousedské setkání. Měl jsem to tam fakt rád, ani mi nevadilo, že to tam a zpátky bylo (dohromady) něco přes dvě stovky kiláků, jezdil jsem na silničce a na ní to odsejpalo, vyjížděl jsem ráno před pátou.
        Předloni to tam zrušili...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2024
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Já byl na blešáku v Kolbence každý víkend, ale je to už přes 15 let. Kupoval jsem tam lisované sklo pro Marcusovu knihu, pak škrdlovické sklo pro naší knihu, a pak spoustu skla, pro sebe.
          A pak mi to zakázali domů nosit....

          Malá si tehdy stěžovala takhle

          https://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25...

          Ovšem Soňa si pro sebe vyhradila výjimku, na španělský nábytek...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2024
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Zuzanka se dokáže krásně vyjadřovat. Má talent. :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.08.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Tak teď nevím kdo je pacientem posuzován,jestli Zuzanka a její literární styl, ty,nebo my oba.

              Je to otravné, ale změnu čekat nelze.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.08.2024
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Dneska našla Soňa u kontejneru originál Fernanda Salinase.
        Prý tady nemůže zůstat, pojede do Republica Checa.

        Když se snoubí píle s talentem, vzniká prostě dokonalé dílo

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Tak hlavně pozor, abys nebyl popotahován za pašování uměleckých děl :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2024
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          A co je pod tímto? nějaký ranný Picasso?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2024
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Ranný Picasso vykopává na Ranné ranné brambory. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2024
            Autor: abernathy
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Důležité upozornění.
            Poté, co jsem zveřejnil Sonin objev originálu Salinase se okamžitě na aukru objevilo pár Salinasových padělků.
            Padělky lze celkem snadno poznat, pokud znáte Salinasův rukopis.Ale pro laika, který je konfrontován s jeho tvorbou poprvé, to může být obtížné.

            Poté, co Soňa poznala skutečnou hodnotu díla, rozhodla se ho nikomu nedat, tím méně mě Katka Španikova .
            Protože popelnic je v okolí "neurékom" je možné, že během zbývajících dní dovolené ještě nějaká Salinasova díla objevíme.

            A pak, držte nám palce, založíme museum F. Salinase. Pochopitelně a podporou EU. Platí jiné broskvoviny, tak proč zrovna my bychom měli být za křeny.:-)

            Takže na aukru opatrně.
            Vodítkem snad mohou být mistrovské tahy štětcem, které zvládá, a nebojme se to napsat, jen Salinas.
            Viz detail obrazu

            A pak možná podpis,těžko napodobytelný.
            Mužné a rozhodné F, které je v protikladu onomu vykroucenému S. I zde Salinas, na počátku 70. Let, předběhl dobu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: včera v 23:48
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              A kdo to byl ten malíř? Wikipedie mi nabízí nějakého Pabla, pak nějakého fotbalistu ...
              Pošli alespoň slušný odkaz, díky.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: dnes v 00:03
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Asi nějaký místníamatérský mazal.
                Ten obraz našla Soňa u popelnice. :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: dnes v 07:27
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  No já jsem o nějakém Salinasovi nikdy neslyšel. Tak jsem se chtěl poučit.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: dnes v 10:19
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Jedna velmi pěkně zrestaurovaná křížová cesta na Křížovém vrchu ve Frýdlantu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2024
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Jako že Raspenava, Hejnice, a tak?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2024
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        No, spíš Hraničná, Bedřichov a tak. Do Frýdlantu jsme jeli za kultúrou - mají na zámku dětský prohlídkový okruh (mohu vřele doporučit). Křížový vrch byl bonus, abychom se trošku prošli a sesbírali nějakou tu kešku :o)))
        Jinak dovolená se všemi velkými i malými háranty, a aby nás nebylo málo, přidala sestřenice se dvěma kousky :o)))
        Musím ale konstatovat, že letos už jsme toho docela dost nachodili a posbírali jsme fůru kešek.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      no doufám, že uznání za velmi pškně restaurovanou křížovou cestu bylo míněno ironicky.
      Z uvedených maleb jsem nepoznal, o které zastavení by se mělo jednat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Autor: zprazak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Ne, vůbec to nebylo myšleno ironicky. Mě osobně se líbí, pokud je historie propojená s něčím novým.
        U prvního zastavení jsem také měla trošku problém, ale pokud znáš jednotlivá zastavení křížové cesty, pak to v těch obrázcích opravu najdeš.
        Fotí se to velmi obtížně, protože obrázky hází odlesk - chce to vidět na živo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Opět na Třeboňsko a opět anabáze s Černou Dírou.

         

    Jako před týdnem, i tentokrát mě lákají letní třeboňské lesy a pískovny. Ovšem Černá Díra ve čtvrtek odpoledne už má všechna (tedy těch pár) místa pro kola v „mém“ sobotním spoji obsazena. No, já nevím, ale provozovat vlak do cykloturisticky významné destinace, mít všechna místa pro kola pravidelně obsazena (i před týdnem byl vlak nařachnutý koly i lidmi) a NEzařadit alespoň nějaký ten hytlák pro vehikly – prostě Černá Díra.
    Pojedu tedy s Eskou, se složeným kolem v kabele. Proto ji mám. Esku i kabelu. Jen musím radikálně omezit plánovanou délku výletu. Eska prostě nemá ergonomii na takové výkony, jako Favorit.

    Cestou na Hlavák přemýšlím, co ještě tak by mohla Čekej Draze podělat. Vypíše umístění vlaku na nástupiště dvě minuty před odjezdem, takže nestihnu s dvacetikilovou brašnou doběhnout na nástupiště 24 FŇ?
    Jsem na perónu a už to vidím! Namísto velkoprostoru, ve kterém jsem si zaplatil místo na dvousedačce u stolečku, je řazené šestimístné kupéčko. No skvělý, vy kreténi, kreténi, kreténi z nábřeží! Takže místo pohodlného stolečku balancuji s notebookem na klíně.
    Průvodčího se ptám, zda tak nááhodou neměl být řazen velkoprostor s místy pro kola? Povídá, že se podívá, a hledá cosi v tom peklostroji, co nosí na břiše. Tak prý ano. Ptám se, kam dal všechna ta kola, co byla dva dni předem obsazená? Tak prý do vedlejšího vagonu... Tak von tam přendá kola, ale na mě hraje divadlo, že se diví jinému řazení... To prostě nepochopíš.

    No nic. Z hluboka dýchat a těšit se na vůni bobrovic.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jaké to bude se čtrnáctkou?

         

    Protože jedu (musím jet!) s Eskou, vyzkouším alespoň něco nového. Přemýšlím, jaké to asi bude v lese u pískovny s tou novou docela hezkou plochou čtrnáctkou, se kterou jsem to zatím nedělal?

    Na Esince mám standardně pastorek 18 zubů. Ten spolu s dvoustupňovou nábojovou převodovkou a s ostatními díly na kole dává výsledné převody asi takové, jako jsou na silničním Favoritu 46/16 a 46/22. To mi vyhovuje a stačí na veškerý pohyb s kolem po Praze, jakož i na výlety ve středních Čechách, jakož i na výlety k Podkrušnohorskému přivaděči ( https://www.nakole.cz/blogy/favorit1970/1266... ) nebo na brdský Tok ( https://www.nakole.cz/blogy/favorit1970/1278... ).

    Dále mám ke skládací Esce pastorek s 24 zuby. Ten je určen na výlety s opravdu velkým stoupáním. Zatím jsem jej použil jednou.

    No a pak mám pastorek 14 zubisek. Čili ten asi bude ďábelsky rychlý :-) Dnes jej poprvé vyzkouším.

    (Pakůň vedle mě v zaplněné šestce mi hamtá sandálem na kabel od noťasu, neboť zásuvka je pod sedačkou. Banda pakoňů v uličce mi vráží a okopává kabelu s Eskou. Jo, chápu, dá se okolo ní projít jen obtížně, ale kupoval jsem místo do velkoprostoru, Česká Krávo!)

    (Stojíme ve stanici Pekařství.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • A zas tu máme ten Benešov.

         

    Projíždím Benešov.
    Před týdnem si jedna pozorná čtenářka všimla, že za Benešovem se ztrácejí cestovatelé ( https://www.nakole.cz/diskuse/30647-stafeta-via... ).
    Je tomu bohužel tak. I když se to oficiální místa dlouho snažila tajit. Za Benešovem mizí vlaky i cestovatelé. Bude zapotřebí ještě mnoho let – desetiletí! - podrobných vědeckých výzkumů (granty, dotace!), co se to tam děje. Vědci zatím pracují se dvěma hypotézami.

    Za prvé, že kvůli katastrofálním a chronickým (každý den a na každé trati) zpožděním prostě Černá Ďoura občas nějaký ten vlak zašantročí. Šoupne ho pěkně potichu do šturcu mezi kopřivy na zrezlé třetí koleji služebně minus tři sta patnácté v Dolní Šišce pod Dubem. Tam ho schová za výdejnu zavazadel, což je ta shnilá nahnutá bouda za hromadou štěrku, co vypadá jako kůlna na chrampejští. A protože tam není nástupní hrana a nelze tam vystupovat, uzamknou se zvenčí dveře. Co na tom, že zoufalí pasažéři ve vozech marně tlučou na okna. Problém vyřešen. Akorát místní hajnej pan Větvička poslední dobou jaksi pozoruje, že křížky na lesním hřbitově tam v bažinách za ostružiním divně přibývají a po setmění se v lese potácejí divné přízraky.

    (No tvl!! Tak hamtosandál vystoupil, což uvolnilo na trojce místo mezi mnou a nějakou dvacetiletou číčou u okna. Ta si vyhodila nohy na lištu topení, batůžek si dala na prostřední místo pod hlavu a normálně oprskle a nespolečensky tady hajá! Šmarjá, co jestli se bude vrtět a položí mi hlavu do klína?! To by mi tlačila na močák!)

    Druhá hypotéza pracuje s nepoznaným. Víme, že existují všelijaké ty různé velké třesky, antihmota a kontrolní hlášení. I když víme, nerozumíme. Co když tam za Benešovem opravdu probíhají nějaké náhlé a dosud nepoznané přesuny v časopros

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Třeboňsko.

         

    Třeboňsko.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Třeboňsko.

           

      Socialistické skládací kolo Eska splňuje limit Č(S)D pro příruční zavazadlo s lehkou nevelkou rezervou. Docela by mě zajímalo, jestli bolšán stanovil rozměr zavazadla podle Esky, nebo Esku vyrobili tak, aby mohla jezdit vlakem. Myslím si, že asi to první, že dříve než slepice (pravidla) bylo vejce (Eska). Protože ty deklarované rozměry jsou esčí rozměry zaokrouhlené na decimetry nahoru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Třeboňsko.

             

        bílé válce jsou co? pití v obalu?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2024
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Třeboňsko.

               

          Ano. Bílý válec je pití v obalu a bílá porcelánová miska s ušima a s obrázkem kočičky je nastrouhané jablko s bílým jogurtem a oranžovou marmeládou (zatím oranžovou, tak za měsíc - dva bude zelená).

          Musíš uvážit, že jsem prostě potrefený profesí. Takže mám-li přepravní brašnu na Esku ze střešní folie, mám obal na lahev - z geotextilie. To mě tak jednou napadlo, bafl jsem Leistera a kus geošky a vyzkoušel to. Je to ze tří vrstev geošky. Mám to asi 3 roky. Včera večer před výletem si mi to zdálo už neúnosně zašmourané, tak jsem natavil 4. vrstvu geošky. Na obalu je výřez, aby lahev bylo možné napasovat do košíku.
          Ale nutno přiznat, že to příliš tepelně neizoluje. Ona také geotextilie není tepelně izolační materiál.

          Perfektní, funční a hezký obal na lahev jsem kdysi dostal od jedné čičiny (ne mňoukací). Je to nějaká pevná látka, uvnitř je vrstva molitanu a ještě více uvnitř, čili ve styku s lahví, je hliníková folie. Vejde se tam PET 2 litry. Víko se zapíná zipem. Ve víku je otvor na hrdlo lahve. A celé to opravdu dobře funguje.
          Ale mám to už desátým rokem a už se hliníková folie trhá a molitan páře. Nemohu a nemohu na celém internetu sehnat nic podobného :-((

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2024
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Třeboňsko.

                 

            https://www.google.com/search?client=firefox-b...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2024
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • termoobal

                 

            Začátkem 90. let jsem měl "termosku" z PET lahve a mirelonové "hadicové" izolace. Tehdy překvapivě funkční, jen teda nákup 40 cm mirelonu vyžadoval pevné nervy jak ode mne tak od prodavače v Baumaxu. Nakonec mi dal potrhanou "hadici" za nějakou zůstatkovou cenu :-)
            Krátce po škole, plat který umožnoval bydlet u rodičů a podílet se na chodu domácnosti. Jo a cestovat stopem nebo na kole:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2024
            Autor: cibi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: termoobal

                   

              Z téhle izolace jsem si udělal "termosku" na plechovku piva a funguje perfektně, dokonale vychlazené vydrží několik hodin. Z jedné strany nalepené dno, z druhé odklápěcí víko. Nějaký zbytek mi dali v prodejně zadarmo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.08.2024
              Autor: JNSK
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Dneska? Dneska jsem se poprvé posral. Neudržel jsem stolici a je mi teprve 52. Přitom nejsem žádný pecivál, docela sportsman. Věděl jsem, že to jednou přijde, ale nečekal jsem to tak brzy.
    Jak to řešíte? Nosíte pleny? Jakou značku doporučujete?
    Nebo mít při sobě náhradní trenky a gatě?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Nechlastat.
      Když chlastat, tak nepsat na internet.
      Když chlastat a psát na internet, tak ze sebe nedělat debila.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Hovno. Měl jsem 3 piva za celý den a výsledkem jsi ty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2024
        Autor: Rob144
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Já se držím starýho hesla: "Pijte Šaratici, zrychlí váš krok." Pokaždý jsem to stihnul.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Jel jsem na koloběžce 44 km/h.... průser je, že jsem to necítil.
        Prostě to vyplavalo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2024
        Autor: Rob144
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          ... ´si posera!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2024
          Autor: AV
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          A už je z toho zase téma o hovně

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2024
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Ale jak jste se všichni hned chytli :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2024
            Autor: Rob144
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Ale to si nejspíš myslíš, jen ty sám, když napíšeš něco podobného. I když ses neposral fakticky, tak slovně určitě

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.08.2024
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo 149

                     

                Žádal jsem o radu, jak řešit pro mě novou situaci. Stárnu, povolují řitní svěrače a potkal jsem Česko.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.08.2024
                Autor: Rob144
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Jaké to bylo 149

                       

                  Jasně, jsme tady jeden internista a proktolog vedle druhého. jak jsem psal, už je z toho zase téma néjen o hovně.
                  Možná by nebylo špatné přidržet se rady favorita, skoro bych řekl, že je docela na místě :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.08.2024
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Rozumím.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.08.2024
                    Autor: Rob144
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo 149

                         

                    Ještě hranaté-ušaté vlajky.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.08.2024
                    Autor: Rob144
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Ale není tak obsáhlý jako tahle balada. :-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2024
            Autor: abernathy
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Trvalo mi to léta, ale pochopil jsem princip.

    Není přednost zprava.
    Pokud máš dát přednost, máš tam stopku, výjimečně trojuhelník.
    Pokud žádnou znacku nemáš, máš přednost ty a jedeš.

    Oříšek pro pojišťovnu i policii by asi byla bouračka na téhle křižovatce, pár metrů od nás.
    Oliva/Valencia/Španělsko

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Hádal bych, že stejně jako u nás - neznalost neomlouvá?
      To je stejné, jako dovolávat se neplatnosti čar, jen protože na nich zrovna leží vrstva sněhu... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        To je pragmatické a moudré řešení.
        To, že značka není vidět neznamená, že tam není a že neplatí :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Stejně tak když tam vůbec není...
          Fízl úředník má prostě vždycky pravdu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2024
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Nechce se mi věřit, že ve Španělsku existuje nějaká pojišťovna. Můj celkový dojem zůstal na "cualquiera hora de la mañana".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Autor: Rob144
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Povinné ručení mají.
        Ale jinak máš recht, poslední pojišťovák ve Španělsku umřel hlady ještě za Franka.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Třeba to řeší jako kdesi v jižní Americe:
      Máš-li nabouraný předek nebo levý bok, jsi vinen. Nakrčená záď nebo pravý bok, není vina na tvé straně ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2024
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Tak se zrovna pokouším reklamovat výsledky včerejšího triatlonu.

    Zatím marně přesvědčuji pořadatele, že když sečtu časy disciplín z jeho výsledků: plavání+kolo+běh a výsledná hodnota je VYŠŠÍ než uvedený "celkový" čas, tak je to proti fyzice a někde MUSÍ být chyba... navíc se to týká několika dalších lidí, tak ze mě musí mít radost...

    V tabulce výsledků neuvádí čas v depu, ale zdá se, že do žádné disciplíny depo nepočítají, protože většina závodníků má celkový čas o 1 až 3 minuty vyšší než je součet časů disciplín, to dává smysl, ale nenapadlo mě žádné zdůvodnění, proč by někomu vyšel o 12 minut kratší "celkový" čas než je součet časů disciplín. To by musel například vyjet na kole dřív než doplaval? ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Že se na to ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Tak člověk platí nějaký startovný, tak za to chci, aby výsledky byly správně... a já teď například nevím, zda jsem letos měl lepší nebo horší čas než vloni...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2024
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          A ty si myslíš, že takhle zpětně se ta chyba dá věrohodně opravit? Blbé měření zpětně už nejspíš nespravíš. Ale dalo by se to změřit znovu, co ty na to? :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Ano, předpokládám, že když se měří pomocí čipů, tak by někde měli mít soubor s časy průchodů všech přes senzor, ze kterého následně vznikla excelová tabulka.
            A hádám, že buď mají špatně některý vzorec - co od čeho odečítat nebo se jim při kopírování některý sloupec prostě o řádek posunul.

            Nemyslím, že by to bylo extra složité (startovalo 40 lidí, to lze opravit i ručně) a bylo by i v zájmu pořadatelů zjistit, co kde blbě nastavili, aby to už příště fungovalo správně...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2024
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké to bylo 149

                   

              Ty jsi prostě takový milý rejpal :-)
              abych to vysvětil- jsem rád že s touto povahou děláš u železniční zabezpečovačky, tuším. Člověk co nad něčím hodí rukou by tam nadělal spoustu škody.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.08.2024
              Autor: cibi
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Mám dojem, že je potřeba si odpočinout od Širavíka a dát Čmuchařovi čas na zotavení, protože manická fáze vrcholí.
    pápá

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Cigaretku?!?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
  • Re: Jaké to bylo 149

         

    Po delší době jsem zkusil, jestli MTB ještě vůbec jezdí (budu ho brzy potřebovat na závod) a cestou domů jsem dojel osobní auto.
    Na závodech jsem měl vždycky dojem, že jsem jediný, kdo se bojí jet rychle do zatáček... nevím, co tomu autu bylo, vypadalo nějak nemocně a když nezrychlilo ani na rovném úseku, tak jsem ho prostě předjel a během chvilky mi zmizelo i ze zrcátka...
    https://ulozto.live/watch/22182

    Kdyby to z videa nebylo poznat, je to dost s kopce (serpentíny od Kozlova) a už začínalo šero, tak se kamerka evidentně nemohla rozhodnout jestli 30 nebo 15 fps.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2024
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Asi nespěchal, držel to na pětce bez plynu a sunul se dolů :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 00:02
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Že by začátečník za volantem?!?
      Pořád lepší pomalu než aby tě "opískoval".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 07:43
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        To zase jo, však já si nestěžuju, žádné nebezpečí mi nevzniklo, prostě jsem si počkal na místo, kde uvidím tak daleko, abych si na předjetí auta troufnul. Jen jsem se s takovou situací zatím myslím nepotkal... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: včera v 10:34
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Zřejmě nějaký rozumnější člověk, který se nechce trefit se srnou, chodcem nebo někým odnaproti. Naštěstí jsou i lidi, kteří jezdí i opatrně. To, že jsi předjel auto, bych zase nebral jako takovou frajeřinu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 09:34
      Autor: choura
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Jízda autem v těch místech rychlostí ani ne 40 už není o opatrnosti. Možná šetřil brzdové destičky, protože na nové mu nezbylo :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: včera v 09:51
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo 149

               

          Ve 40 km/h bych se o předjetí nepokoušel, na to, abych se rozjel výrazně rychleji, už prostě nemám na MTB převody.
          Její rychlost byla okolo 25 km/h.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 10:31
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo 149

                 

            Tak dokonce jen necelých 30, ze záběru se to blbě odhaduje.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: včera v 13:59
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Takhle jsem jela jednou, když jsem po příkopech hledala ztracenou (na střechu odloženou a ulítlou) věc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 10:45
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo 149

             

        Vida, varianta, že něco hledá, mě vůbec nenapadla. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: včera v 11:14
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo 149

           

      Mně to přijde, že tam hledá nějakou chatu. Mezi stromy je tam těch chatek plno.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 18:43
      Autor: bara2
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Víkend na kole v České Kanadě 27.-29.9.

Hledám: Víkend na kole v České Kanadě 27.-29.9.
12.08.2024
Hledáme cyklistky i cyklisty na víkendovku 27. - 29.9. Cyklovíkend v České Kanadě nás zavede do pohraniční oblasti…

Hledám: Cyklistka z Prahy

04.08.2024
Ahoj, hledám tu pohodovou cyklistku na cyklovýlety do okolí Prahy dle dohody a třeba i na dál

Hledám: parta cyklistu , cela CR

Hledám: parta cyklistu , cela CR
02.08.2024
Ahoj vsichni, momentalne pobyvam v Moravskoslezkem kraji a hledam partu cyklistu idealne z teto lokality ale neni…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (9 přihlášených)

LABE - Proti proudu

  "Ty, Monolema, kam jedeš letos na dovolenou, zase na kolo? To ti ten Řím nestačil?""...ne, jedu na vodu..."…
Monolema | včera

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024