reklama

Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

Omlouvám se za duplicitní téma, lepší způsob, jak řešit zneužívání blacklistu neznám, doufám, že si Lanna svůj odchod rozmyslí.

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2024
  • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

         

    ..

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2024
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

         

    Mládě od palmy :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

           

      Kde?

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2024
      Autor: Rob144
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

             

        V kempu na terase, Calella, Španělsko.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2024
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

         

    Ale jo, potěšilo. Jsem zahradník na baterky a když jsem po pracovním týdnu vyrazila dnes obhlédnout zahradu, zjistila jsem, že toho dozrálo nějako moc naráz.
    Papriky, rajčata, lilky a ostružiny. (Taky brambory, ale ty jsem jen vyryla a dala do sklepa.)
    Není toho nějak moc, ale víc, než bych stihla sníst. Tak bych to zítra potřebovala nějak zpracovat. Nějaké tipy? Takhle od pasu bych to viděla na kečup, ajvar, lečo a ostružinovou marmeládu. Nebyly by nějaké nápady a osvědčené recepty?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2024
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

           

      Jeden tip ,áš tady.

      https://www.prozeny.cz/clanek/recepty...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2024
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

             

        Zajímavé. Zkusila jsem letos poprvé rajče Bellarubin a to by na to bylo jak dělané.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2024
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

           

      Co to bezpracně rozdat? Stačí to napsat sem, jistě si někdo přijede :)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

             

        Ale jo. Při zkoumání, že to nedozrálo tak úplně rovnoměrně, tj. lilků spousta, ale papriky zatím jen tak stíhám ujídat a z rajčat taky dozrály spíš ty "konzumační" než kečupové, jsem naložila košíček a jak Karkulka jsem se odebrala k babičce. Teda mamince. K okamžitému zpracování tím pádem zůstaly jen ostružiny.
        A našla jsem recept na "lilkový kaviár", tak počkám do pozítří, až mi trochu obeschne zatím čerstvý chleba a udělám si topinky. Zavařovat se bude příští víkend.
        Ale když už teda potěšilo... před pár týdny mi na zahradě vyrašila jakási rostlina, co jsem stopro nesázela. To je v tom mém "permakulturním" pojetí běžné, ale tahle vypadala fakt divně. A začaly mi na ní růst melouny. Asi to vyklíčilo z kompostu, co jsem tam pohodila. Nejspíš to už nedozraje, je na melouny dost pozdě, ale pořád vypadají lépe než ty, co jsem s velkým nadšením cíleně zkoušela pěstovat předloni a předpředloni.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2024
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

               

          Nebo to rozdat pracně, s přidanou hodnotou, kečup, lečo :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2024
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

                 

            Vás se teda ještě někdy zeptám. :-D
            Ale o té rajčatové marmeládě docela uvažuju. Já u těch Belarubinů nepoznala kvůli té divné barvě, zda už jsou zralé a teď tedy jsou opravdu hodně (ale ještě ne přesmoc). A chuťově se fakt blíží spíš ovoci, jmenovitě meruňkám, než rajčatům.
            Mohlo by to být zajímavé.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2024
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

                   

              Manželka tohle řeší každý rok, už třicet let, zavařováním, monodietou, rozdáváním(no, tak já si jich pár vezmu, když toho máte tolik), vlastně v tom lítám už odmala, díky rodičům.
              Někdy má ještě tendence si stěžovat, že neví co s tím.
              Ale už dopředu ví, že se ode mne dočká velkého nadšení v tom smyslu, že na podzim záhon nezryju, na jaře ho necháme zarůst trávou a někam vypadneme na celé prázdniny.
              Trochu mi to nadšení kazí představa, jak celý rok jíme kupované brambory, zeleninu, ale alespoň jeden rok by se to určitě vydržet dalo.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.08.2024
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

               

          Tohle se mi také jednou stalo. U nás připadal v úvahu zbytek krmení pro činčilu, který jsme po úklidu klece vyhodili do záhonu.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2024
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

           

      Papriky, lilky, rajčata - dělám si něco jako ratatouille. Buď zavařuji nebo dávám směs do mrazáku.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Co pobavilo, potěšilo - 192 no-black

         

    Jsme již čtvrtý den s vnoučaty na Severu v Norsku. A je to prima. Užíváme si volnosti, volného pohybu, volného kempování kdekoliv. Vnoučata jsou úžasná????

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2024
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka nejen na kolo

30.08.2024
Ahoj, já 180 cm, 52 let, mladistvého vzhledu i myšlení, hledá parťáka na kolo. Odpoledne, víkendy, okres Plzeň …

Hledám: Víkend na kole v České Kanadě 27.-29.9.

Hledám: Víkend na kole v České Kanadě 27.-29.9.
12.08.2024
Hledáme cyklistky i cyklisty na víkendovku 27. - 29.9. Cyklovíkend v České Kanadě nás zavede do pohraniční oblasti…

Hledám: Cyklistka z Prahy

04.08.2024
Ahoj, hledám tu pohodovou cyklistku na cyklovýlety do okolí Prahy dle dohody a třeba i na dál
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

186 cyklistů (3 přihlášení)

Centrální stezkou od západu na východ 1

Loni v dubnu jsme úspěšně projely Stezku Středozemím. Pochopitelně nám to dodalo odvahu k pokusu o zdolání…
Aar | 27.08.2024

Samotářská cesta skrz Polsko k Baltu

Tak jako každý rok, přichází čas, kdy manželka odjíždí na týdenní workshop BTZ neboli Bělotínský týden zpěvu…
Pavel63 | 19.08.2024

Slovakia Divide 2024

Pokud sledujete scénu s vícedenními závody na kolech, určitě jste zaznamenaly, že cokoliv s označením „Divide…
Fabulator | 14.08.2024