reklama

Favorit Brigitte rok výroby 1996.

Nová Řeka 2012.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.07.2024
  • Klínovec jaro 2024.

         

    První výlet po 7 měsících bez kola, kdy jsem po pádu ze střechy nemohl jezdit. Takže jenom krátká trasa 48 km Ostrov - Jáchymov - Klínovec - Měděnec - Klášterec nad Ohří.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2024
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Klínovec jaro 2024.

           

      S Brigittou na Klínovec:
      https://www.youtube.com/watch?v=LJESU4iRiJs

      S Brigittou na dolní tok Radotínského potoka:
      https://www.youtube.com/watch?v=b7o40cvK4BA

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2024
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Klínovec jaro 2024.

           

      A já si říkala, že už jsi se dlouho neozval.
      Gratuluji k návratu do sedla i k dosažení Klínovce :o)))
      Koukám, že jsi to z Jáchymova vzal nejkratší cestou - po hlavní.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Klínovec jaro 2024.

             

        Ano. Vím, žes v jáchymovsko - láázňovském tématu psala, žes jela po turistických značkách (respekt, jak říká Lexa z Comebacku).
        Ale já jel po silnici. První důvod je asi moje myšlenková strnulost a lpění na tradici. Prostě gymnaziální deníček z roku 1987 píše, že jsem jel z Ostrova po silnici, a tak už to vždy budu jezdit stejnou cestou...
        Druhý důvod byl asi trošku plánovací. Počítal jsem s tím, že po několikaměsíční pauze budu mít co dělat to vůbec vyjet, budu tupě čučet do asfaltu a budu v duchu myslet na holky, a že nějaká navigace po turistických značkách bude nad moje mentálně - fyzické síly, chichi...

        A také, že ano. Hrabal jsem se nahoru skoro tři a půl hodiny!! Včetně přestávek, ty jsou v tom celkovém čase. Prvně jsem odpočíval 20 minut nad Jáchymovem, kde jsem si hrál s kamerou. Postavil ji na stativ vedle silnice, nasměroval do údolí, na kole sjel kousek dolů a natáčel se, jak přijíždím zdola do zatáčky. Pak zase kameru nastavil směrem vzhůru, zase jsem sjel kousek dolů a natáčel se, jak ze serpentiny vyjíždím směrem na Klínovec :-)

        Hned kousek dál jsem musel 5 minut odpočívat na odbočce k Jezírku.
        A poslední nutný odpočinek byl nad Božím Darem, kde jsem se musel během dvaceti minut resuscitovat dvěma termixy a kafem z termosky, kterého jsem zhltl celý 0,5 litr a nenechal si nic na Klínovec :-)

        Z Ostrova na Klínovec je to 860 výškových metrů.
        Nějaká dívka tu v komentářích ke svému blogu nedávno psala, že na výletech vystoupá 300 výškových metrů za hodinu. Tak to je dobrá, to by Klínovec z Ostrova měla za 2 hodiny a 50 minut.

        Deníček z roku 1987 říká, že tehdy jsem to z Ostrova na lehko vyjel za 1 a 3/4 hodiny. Už to nemám jak ověřit, ale předpokládám, že sám sobě do deníku bych si jistě nevymýšlel. Pak jsem se vrátil do Ostrova pro stan a spacák a dojel ještě přes Karlovy Vary do Lokte na místo dalšího táboření. Jo, to jsme byli mladí, silní a krásní...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2024
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Klínovec jaro 2024.

               

          Po turistických cestách jsem to plánovala, ale nakonec jsem to jela také po silnici - nad kostelem vlevo kolem štoly 1 na Mariánskou, pak na Cihelny a z Abertamské zatáčky už po té hlavní, ale tam už je to k Božáku skoro rovina :o)))

          Po turistické jsem to jela dolů a byl to neskutečný tankodrom.

          Ale chápu, že jsi si chtěl dát reprízu :o)))

          Každopádně gratuluji k výkonu !!!

          Já mám s kolem letos asi utrum - od konce května bojuji s jakousi virózou - osobně si myslím, že je to post-covid syndrom. Teď se mi to dost zhoršilo, nicméně doktorka mi dala ještě týden, než mě pošle na RTG a začne přemýšlet co se mnou. Je to virové, takže ATB jsou tak nějak na prd.
          Každopádně fyzička v háji.
          V sobotu jsem měla odjíždět na Dámskou a pojedu tak akorát... kamsi... I když tam už teď jsem...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2024
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Klínovec jaro 2024.

                 

            Jo, okolo toho Freudensteinu, cos už kdysi psala, to mi vrtá hlavou víc než klínovecké turistické značky. Je to 5 km versus 2,6 km přímo po silnici č. 25. Uvidím příště...

            Ad tankodrom. Nejstrašňákovatější silnici jsme zažili teď v sobotu se synkem při sjezdu z Bohostic do Solenic pod přehradou Orlík. 4 km dlažebních kostek, ale zřejmě za ty roky rozježděných. Jakeš takeš šlo jet ve vyjeté stopě po autech, ale při uhybání ke kraji to byl rozbitý výškově rozházený tankodrom. Strašný.
            Objevovali jsme pozůstatky bývalé vlečky Tochovice - Orlík. Penzion Solenická hospůdka: supr čupr! Restaurace Kaskáda: tak dobrý kuřecí řízek jsem ještě nejedl! A synkovi se moc líbilo, že jsme potom po slečně servírce poslali kuchaři Ballantinku :-)

            S gratulací k výkonu prosím nepřehánět. Jsou tu borci, co za den nastoupají násobně více.

            Viróza - lituji, ale neznám a nerozumím. Jsa z rodiny, kde se na marodění nehrálo, k doktoroj celoživotně nechodím, pokud to není na šití. Kokodák to ví a netroufl si na mne. Akorát mi ten rok bylo jeden týden blbě o dost víc, než při běžné rýmičce... Strašně jsem se bál, že mi stát nějak píchne včelku násilím, naštěstí na to nedošlo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2024
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

         

    Návod na zrušení Brigitty:
    Malý cyklista v dosti rychlém sjezdu najednou nečekaně zastaví a postaví se s kolem na šíř přes cestu.
    Velký cyklista jedoucí nezdopovědně bez dostatečného odstupu to napálí předním kolem Brigitty z boku do zadního kola Mirage. Přes metrákový velký cyklista se vydává na výlet vzduchem kotoulem letmo přes řídítka, aby dopadl na povaleného malého cyklistu, který je mezitím již rozpláclý na asfaltu jako žába.

    Škody a zranění:
    Malý cyklista - prasklá přilba a nepatrně odřené kolínko. Celé dopoledne jezdil malý cyklista po lesních a polních cestách bez přilby, bylo veliké vedro. 300 metrů před karambolem dostal příkazem vzít si helmu, neboť jsme vjížděli na silnici.
    Velký cyklista - nic, prostě nothing. Kopřivu mráz nespálí.
    Mirage - ohnutý zadní výplet.
    Brigitte - ohnutá přední vidlice.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2024
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

           

      To je smůly kopec. V čtyřiašedesátým jsme s klukama jeli Bílina - Karlovy Vary - Bílina a na zpáteční cestě někde před Lubencem jsem, rozšlapav to z kopečka, přehlíd výmol v dláždění a letěl jsem podobně. Vidle ohnutá, ale jen nepatrně, dalo se šlapat i při zatáčení. Jo, jsou to věci. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2024
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

             

        To tenkrát v 64?!?
        Naplňuje mne to optimismem, že také vydržím při cykloturistice do mnoha dalších let...
        Tak ať se daří.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2024
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

               

          Už se přestalo, z jedný zdravotní komplikace se jakžtakž vyhrabu, když nastoupí jiná. Jako v tý Erbenově Polednici: "...o berličce, hnáty křivé..." Kolekce mých potíží začne brzo připomínat Britskou encyklopedii. Ale i tak díky za přání. :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2024
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

                 

            Vydej to knižně, přilepšíš si k důchodu :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.07.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

                   

              Nepotřebuju, mám dost. Žijeme s Nebeskou skromně a hlad máme málokdy.:-)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2024
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

                     

                Ani nebudu hádat, ve které skupině jsi :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.07.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

                       

                  Pak je ještě jeden, čtvrtmilionovej důchod, ale to já nejsem. Zatím. :-)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.07.2024
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

                         

                    Nebuď chamtivý, stačí skupina "93" :o)))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.07.2024
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

         

    Centrování kola v terénu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2024
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kotoul letmo přes řidítka - kterak zrušit Brigittu :-((

         

    Brigittku zapřeli středem rámu o lavičku a táhli a táhli, ...až vidlici vytáhli poněkud dopředu. Nejbližší nádraží bylo 11 km daleko. Což jsme dojeli s velikou opatrností, pořád jsem čekal, kdy to pode mnou definitivně křupne. Ale nekřuplo, je to ECHT ocel.

    Je mi líto, že jsem si zrušil Brigittku.
    Malý cyklista lituje nejvíce toho, že v okamžiku karambolu jsem neměl zapnutou kamerku na řídítkách...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2024
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024