reklama

Technické dotazy a poznatky III

Všeobecné krátké technické dotazy a poznatky, které asi nevyjdou na celé téma a pro které to téma nemá smysl zakládat.
Prosím o technické dotazy, odpovědi a připomínky, poněvadž to patrně někdo bude i později procházet a hledat. Tak ať to nemá zaplevelené osobními sděleními jednotlivců.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.05.2024
Autor: Brahma
  • Re: Technické dotazy a poznatky III

         

    Protože to vypadá že začínáme nepopsaný list, rád bych připomněl že se objevila varianta dvoustupňové planetovky s názvem Classified Powershift.

    Jedná se o promyšlený produkt v podobě zadního náboje, který je na planetu poměrně lehký, a počítá s kooperací kazety a přehazky.
    Výhoda spočívá v absenci přesmyku a lepší aerodynamice, plus možnosti řadit v tahu.
    Klíč je v direkt těžkém převodu.
    Nevýhoda je papírově neviditelná, což je závislost účinnosti na přenášeném krouťáku, jejich deklarovaná účinnost je na ozubený převod až moc cool.

    Ale po 100 letech je opět planetovka v závodní cyklistice, a vypadá že úspešně a to je co říct.

    Kdyby někdo tenhle produkt jezdil, tak sem s tím!
    ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2024
    Autor: single
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technické dotazy a poznatky III

           

      Totok?

      https://www.youtube.com/watch?v=UFMhUYoqFyc

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2024
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technické dotazy a poznatky III

           

      Tohle se objevilo už před pár lety, má to úplně netypický vlastní způsob uchycení kazety, takže je to odkázané na kazety od nich. Má to bezdrátové elektrické řazení a cena je docela brutální.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2024
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Technické dotazy a poznatky III

         

    Tak jupí, nový kotouč konečně dorazil, trvalo mu to pouhých 14 dní!
    https://www.nakole.cz/diskuse/30564-technicke...
    Zas TAK mě to mrzet nemusí, protože se od té doby posralo snad všechno co mohlo a prakticky jsem nevyjel, ale do budoucna jsem zvědav na účinky 203mm kotouče :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2024
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technické dotazy a poznatky III

           

      Ty věšíš trika za zadní kolo? Máš to zavěšené komplet nebo nějak "očesané" na čumáku?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2024
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Technické dotazy a poznatky III

             

        Věším, čumák není na to, aby to na něm stálo; primární podpěrné body jsou kola.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2024
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technické dotazy a poznatky III

           

      Tak jsem to deska byl dneska zajet.
      Ty hubené nožky dostaly fialový přeliv, ale vzhledem k tomu že si na příslušném kopci teprve sedaly destičky, těžko říct jak moc je výsledek odolnější proti přehřátí.
      Co je určitě příjemné, brzda je citelně ochotnější brzdit a i dávkování je příjemnější. Docela se to posunulo směrem k hydraulice na druhém konci stroje, člověk za to nemusí tak rvát a spíš jen ovládá. Hydraulika to samozřejmě sama od sebe není, ale přiblížilo se.
      Jelikož mi nehrozí, že bych při parkování kola do stojanu tu obludnost ohnul, píšu si jako závěrečné poučení, že kotouče větší skutečně lepší...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2024
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Technické dotazy a poznatky III

         

    Nyní vyhazuju rok starý bezdrátový tacháč Sigma 14, protože přestalo komunikovat čidlo s tacháčkem. Kolečko baterie 2032 za to nemohlo, čidlo cvakalo a modře problikávalo, tacháček občas protočil číslo a tak jsem nakonec na 70km trase ujel asi 400m... Jak ověřit, co z toho je blbě, to už jsem studovat nechtěl a koupil dráťák. Ten ostatně koupím ještě jeden a nastavím na kadenci, bo Bára2 tu někde spočítala nastavení pro toto.
    Pak jsem měl zážítek s celoprsťákovýma rukavice Force za zhruba 400Kč, kdy po celkem 3 dnech používání, to je zhruba 20 hodin na rukách, jsem jako rezignovaný bůmr nasadil brýle a vytáhl šití a na těch dvou rukavicách po 20hodinách pooužívání jsem přešil ručně odhadem 40cm stehů. Ano ano, 40cm stehů, protože nelícovali ty celkem přesně nařezané díly a steh vedl v poslední desetině milimetru látky. Takže jakmile jsem musel sundávat rukavici, tak povolila nejen poddimenzovaná nit. Jako v rukavicách se ty mobily zrovna ovládat nedají. Netrčet mokrý v hamace v poli a nepotřebovat je, tak jsem je šel hlasitě reklamovat.
    Ta představa, že by se mi takto rozpadl můj papouškovský převelek na cestách, nechcu domýšlet, co by to bylo za trapas.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2024
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024