reklama

Brašny na kolo Ortlieb

Mám troje:
Největší Ortlieb - na ekolo, fungují, kapsička bokem se hodí, fajn. Ale na bezmotoráče moc velké.

Brašny na silnicku Tailfin, včetně nosiče na silničku. Lehké, fungují, ale jsou zase na vestování mimo léto, kdy jeden den pere slunce a druhý dden je zima, moc malé,

A pak třetí, Otlieby Classic. Ty fungují, i jdyž Brahma říká že je to jen pytel, a to taky je, dobře. Promyšlené uchycení na nosič, není co vytknout. Tedy až na to, že mě opouští. Pár šroubů jsem vyměnil, i kus jedno prasklé plastové držadlo. Ale teď jsem polámal ten plastový zobák úchytu, o dírách, které mám zevnitř záplatovsné, ani nemluvím.
Deset let sloužili, čas je vyměnit.


A tady se chci zeptat.
Kromě Roller Classic je na trhu i Roller Plus, stejná velikost, jiný materiál brašen a jsou taky dražsí.

Máte někdo zkušenost s tímto modelem?
Je lepší než starý Classic? Má smysl si to kupovat, nebo prostě zůstat u Classic a jen vyměnit staré za nové?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.04.2024
Autor: Jindra8526
  • Re: Brašny na kolo Ortlieb

         

    Mám oboje.
    Ten materiál na Classic je asi odolnější a o něco těžší. Ale raději jezdím s Roller+, protože mají QL2 systém uchycení, což je dobré když střídám různá kola s různými nosiči. Navíc do QL2 se dá přikoupit lanko k zamykání na nosič. Sice je fakt jen lanko, takže stačí nůžky na manikúru, ale před takovým "jdu okolo, tak popadnu brašnu" to trochu chrání.
    Já bych primárně volil to, kde je QL2 právě kvůli té možnosti zamknout.

    Mimochodem, do "pytle" se prodává organizér, takže jednu brašnu provozuju v režimu pytel, tu druhou pěkně s organizérem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašny na kolo Ortlieb

           

      Díky, Petře, koupím ty Roller+.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Brašny na kolo Ortlieb

         

    Pluska mám asi 5 roků. Jsou lehčí než klasika, materiál je proto taky míň odolný. Už se mi podařilo udělat do jedné brašny dole v rožku díru (ani nevím jak). Řešil jsem to přelepením stříbrnou páskou.
    Druhé mám City, materiál stejný jako Clasik, ty mám 8 roků. Zatím bez dír, jen výměna spony a pár šroubků.
    Je na zvážení, co pro tebe bude lepší volba.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašny na kolo Ortlieb

           

      Už mám ty pluska, v akci :-)
      V Bochumi....

      Uvidím

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Dojel držák řídítkové brašničky

         

    Tak mi začala vypadávat brašnička pod pravou rukou a tu hledím. Praskl uchytávací zobáček, zkusím to koupit jako náhradní díl, ale spíš to vypadá to na utracení 650 za náhradní. Taková ilustrace, kde asi tak všude jezdím :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2024
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

           

      ... to by nešel vytisknout?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2024
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

           

      Hm, tak to sundám a rozdělám. Pokus o výkres by taky neměl být úplně marný. Mám možnost tisku kromě ABS. To by mohlo být. Nadhodím dotaz do vlákna 3D. Vytisknout to určitě lze, když bude soubor, ale netuším houževnatost a UV odolnost.
      Ale to je verze se zámkem, jestli to nebude moc komplikované. Teoreticky by to bylo bez zámku. Uvidím a díky za tip :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2024
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

             

        Já bych to asi řešil "po zámečnicku" - upnul kus duralu do svěráku, JENŽE pokrok nezastavíš ...
        8-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2024
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

               

          Nink říkal o běžné dostupnosti i takových náhradních dílů, takže počkám na azubáky. Ale pilníček s hranolkem duralu v pracovní době taky udělá svoje. Holt budu "chvíli" opilníkovanou sekretářkou, když budu mít ten kvádřík duralu :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2024
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

                 

            Jsem asi nenapravitelný sprosťák, takže prvně jsem přemýšlel co znamená, že budeš chvíli opilníkovat sekretářku.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2024
            Autor: petrp
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

                   

              Nic takového jsem sice ani nenaznačoval, ale Tvůj tok myšlenek není až zas tak úplně k zahození...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.06.2024
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

               

          Tak ani na alíkovi, takže nový držák a pak ingotek s pilníčkem. Na to, že mají i náhradní háčky na ty brašny, tak tu podporu udržitelnosti zapichly tak nějak před cílem...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2024
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

                 

            Tak mi dosel drzacek a hned ho rozmontil a sfotil. Nebude to jen tak pro neznalost kresleni.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2024
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

                 

            Hele, Arnošte, napadlo mě, že ty moje brašny, a měl jsem je rád, co už jsou na odpis, vlastně na sobě mohou mít dost užitečných náhradních dílů.

            Pokud bys o to měl zájem, napiš.
            Až se vrátíme, Soňa ti to zabalí a pošle.
            Jinak by to hodila do kontejneru s plasty...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2024
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

                   

              Ale jó, rád to uvítám :-D Na tom je použitelné skoro všechno :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.06.2024
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dojel držák řídítkové brašničky

                     

                Arnoste, prosím ozvi se po 6/7 to budu asi na 14 dní doma
                Promoň že tě úkoluji, ale když se neozvešs, asi na to zapomenu.
                Prostě mám hlavě plno, a nové sliby či závazky snadno zapomenu, ne ze zlé vůle.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.06.2024
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

306 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024