reklama

Merida odpružení LRS

Zdravím vás všechny,
chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti a jaké se systémem odpružení zadního kola u kol Merida. Jedná se o systém Low Ratio Suspension.

http://www.merida-bike.cz/clanek/49

Díky všem za info.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2006
Autor: pro_pa
  • Re: Merida odpružení LRS

         

    Standardně jezdím Fox Float RL (dvě hodnoty zdvihu + možnost úplného zavření, na Spešlovi Enduro S-Works). Asi před měsícem jsem 4 dny testoval Meridu s LRS. Jako závěr jsem si pro sebe udělal toto : nevyhovuje mi "inteligentní" tlumič (ten můj foxík je neinteligentní). Kolo se nechová podle mých představ. Na silnici se tváří jako "pevné" a v terénu v určité chvíli začne pružit - OK, takto to bylo zkonstruováno. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se chceš odrazit ke skoku přes překážku. Jednou se mi tlumič otevřel, jindy zase zůstal zavřený - odraz byl dost problematický. Zůstanu u neinteligentních tlumičů. To ovšem není věc jen LRS od Meridy, ale obecně všech tlumičů s SPV, ...
    Obecně k LRS - krok téměř 1:1, nízký tlak v tlumiči (to mají i jiné tlumiče)... spousta chvály na firemních stránkách Meridy (to je ten článek 49).
    Letos používá Merida tlumiče Manitou Swinger SPV nebo DT Swiss SSD 190 LRS.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024