Rozhodl jsem se, že si to nebudu číst sám a jen pro sebe, ale pokusím se důsledněji překládat zprávy z francouzského tisku.
Ne, že bych se domníval, že informuje nějak extrémně objektivně, ale abych se především pocvičil v reálném jazyce /když to člověk přeletí, chytá smysl, ale uniká mu řada obratů a detailů, prostě přesnějším překladem se učím, kdežto bleskovým jen udržuji.
Možná i ostatní bude zajímat, co se píše jinde.
Nehodlám nijak vybírat či zvýhodňovat některé zprávy před jinými. Prostě beru první, co je na titulní straně.
Vybral jsem si dva on line deníky
spíše pravicový Le Figaro: https://www.lefigaro.fr/
a spíše levicový Le Monde:
https://www.lemonde.fr/
Donc, s'est parti
Koronavirus:
Žaloba na Eduarda Philippa a Agnès Buzin byla podána
Kolektiv stovek lékařů a ošetřovatelů podal žalobu na premiéra a bývalou ministrini zdravotnictví pro „lhaní veřejnosti“. Shromáždění uskupení více než 600 lékařů, které si říká C19, ve čtvrtek 19. března podalo žalobu proti bývalé ministrini zdravotnictví Agnès Buzin a premiérovi Édouard Philippe, které obviňují z „klamání státu“ (lhaní veřejnosti) při řízení svách resortů během koronavirové krize. Tři zakladatelé sdružení Philippe Naccache, Emmanuel Sarrazin a Ludovic Toro předložili žalobu soudu Cour de Justice de la République
(pozn. tenhle soud je francouzská specialita, byl zřízen v roce 1993 Mitterandem a zabývá se a má posuzovat kriminální delikty členů vlády při výkonu jejich funkce)
Obviňují je konkrétně z toho, že nepřijali nezbytná opatření k zastavení vpádu epidemie do Francie navzdory tomu, že měli informace o hrozícím nebezpečí.
Žaloba u správního soudu
Skandální nedostatek ochraných masek je první věc, kterou žalují.
Vláda tvrdila, že masky dorazí koncem února, počátkem března, kdy bylo jasné, že masky nebudou, začala vláda tvrdit, že už nebudou potřeba. To je reálný důkaz neschopnosti a lhaní, protože pravdou je, že prostě masky prostě nebyly na skladě.
Sdružení ošetřovatelů považuje za zvláště vážné, že jim byly ochranné pomůcky přislíbeny, nedodány a přitom bylo zjištěno, že nějaká továrna ve Francii je vyrábí a dodává do Britanie na zakázku jejjich ministerstva zdravotnictví, protože objednávku zadali dříve než Francie. (pozn. navíc roastbeefové, to Frantíkovi rve srdce).
Žaloba u Cour de Justice de la République
Žalobci navrhují trestní stíhání pro neschopnost a nečinnost ( zhruba asi 5 přesně právně formulovaných deliktů, které je pro mě obtížné přeložit, protože neumím ani naši ani jejich právní terminologii).
Ze zákona vyplývá, že budou-li tito dva usvědčeni, hrozí jim pokuta 30 tisíc euro.
pokr.
Seskupení C19 požaduje, aby vláda zajistila ochranné pomůcky – tedy masky, vesty, brýle, rukavice, pro všechny zdravotníky a techniky, co přicházejí do styku s nemocnými.
Chtějí, aby se přijala stejná opatření jako zavedla jižní Korea a tvrdí, že mohou být vzorem pro celou Evropu. To tvrdí právní zástupce toho uskupení.
pozn. překl.
zdá se, že tímto je vysvětleno, proč všude roušky doporučované nebo nařízené, jen ve Francii ne.
Neměli je, tak tvrdili, že nejsou potřeba. :-)
Si pamatuju, že jsme kdysi měli každej plynovou masku ve skladě CO...
My tady máme všici nafasovaný masky/roušky (či co to vlastně je) pro případ havarie Dukovan. Zatím jsem nikoho neviděla, že by ji použil. Je vidět, že atomu se lidi bojí víc, jak nějakýho víra, a šetří si to :-)
Hele díky, moc mne potěšilo, že řeší stejné problémy jako my, včetně těch politických. Furt nám říkají, že jsme zaostalí a hloupí a ejhle, taková stará demokracie, která si jako první na světě popravila svého krále a jsou na tom s covidem stejně.
No, oni jsou nám v tomhle dost podobní, bez úcty k autoritám, brblající kverulanti. Podobně jako naše vlast je země prorostlá byrokracií.
Mají ale zavedený politický systém, který by měl umožnit lépe kontrolovat vládnoucí garnituru, ale je to stejně prokorumpované jako u nás. Nicméně, předseda vlády nebo president si nestoupne na stupínek a neředstírá, že všechno sám osobně zařizuje a řídí.
Další věc, která je celkem odlišná, jsou poměrně vysoké pravomoci obcí a starostů (starostek). Spoustu věcí může rozhodovat starosta sám, aniž by na to svolával hned obecní radu. Takový presidentský systém v malém.
Tak že přesně takový bordel jak u nás, no fuj žabožrouti :-)
Ne tak docela, Bobe, bordel stejnej, ale dovedeš si představit, že by někdo žaloval našeho Kena a Bureše, ne za to, že nezajistili ochranné pomůcky, ale za to že "veřejně lhali národu", že jsou k skladem a dispozici?
Otázkou je, jak si s tím ten jejich slavnej soud poradí, jestli to nebude taky jen takové plácnutí do vody....
Ano dovedu, už se tak stalo, sakra jakto že ti to uniklo :-)
link prosím, vím o tom, že někdo žaluje nezákonné vyhlášení nouzového stavu, ale "lhaní premierá národu", to mi fakt uniklo.
Možná také, že narozdíl od Francie, lhaní vládních činitelů národu u nás je běžné a není to trestné.
Umíš snad googlit nebo ne?
Koronavirus :
Objednali jsme více než 250 milionů masek, které budou postupně distribuovány během příštích týdnů
Olivier Véran (pozn. nový ministr zdravotnictví)
k distribuci masek
V lednu bylo rozhodnuto, že všichni producenti ochranných masek mají upřednostit dodávky na naše území, před všemi ostatními zeměmi. Učinili jsme opatření, abychom zvýšili jejich zásoby, v této obtížné situaci na trhu. Také jsme učinili několik zahraničních objednávek abychom rychle vytvořili větší zásoby. Objednali jsme více než 250 milionů masek, které budou postupně distribuovány během příštích týdnů. Do toho nezapočítáváme další masky jako dary velkých podniků, kterým děkuji.
Chápu, že potřeba dodat tyto masky všem, kteří nás chrání, kteří nás ošetřují a kteří jsou nemocní, je velmi naléhavá.
Moje zodpovědnost, jako ministra, je zařídit, aby tyto masky byly dodány.
Vědecká rada vydá v pondělí své stanovisko k opatřením
Vyjádření ministra zdravotníctví naleznete na naší stránce s videi.
«Od nynějška lépe roumíme našemu nepříteli » řekl ministr Olivier Véran. Ujistil však však, že jedna věc zůstavá zaručená « musíme být trpěliví »
« Předepsaná opatření jsou klíčem k překonání epidemie a k záchraně našich životů» řekl.
Situace se bude zhoršovat než začnou přijatá opatření působit.
Vědecká rada vydá v pondělí své stanovisko k rozsahu a délce trvání těch opatření, také oznámil.
« Francouzi nám kladou legitimní otázky týkající se rozsahu přijatých opatření a naši schopnosti zajistit jejich dodržování. Táží se nás na délku trvání těch opatření. Pověřil jsem vědeckou radu (vytvořenou vládou jako poradní ke krizi Covid 10) aby na tyto legitimní otázky odpověděla toto pondělí » prohlásil.
až se projedu na kole, najdu jaká "opatření" vlastně přijali....
Tohle ti, Jindřichu, schvaluji. Překládej, překládej! Když najdeš něco, co není Covid, tím spíš.
Není to jednoduché. Všichni si musíme najít něco užitečného, co dělat, když jiné možnosti jsou omezeny. Dodržovat nějaké rituály, něco dělat, nejlépe něco, co přináší užitek. Duševní pohoda je základ a zabrat se do činnosti hrozně pomáhá. Třeba už jen v tom, že zapomeneš na chvíli na Bureše a přestane tě štvát. Věř, že štve spousty lidí, nejen tebe. Tak nám ho sem nehrň vidlema.
Držím palce:-))
Covid je teď v záhlaví obou denníků
Koronavirus :
Města zvětšují opatření : zákon zdravotní nouzi přijat
Podle poslední bilance : Od začátku epidemie ve Francii zemřelo na Covid 19 562 osob, tedy 112 od pátku 20. března do včerejšího večera. Bylo testy celkem potvrzeno 14 459 případů, 6 172 osob bylo hospitalizováno z toho 1 525 na intenzivní péči.,
Nejvíce zasaženo je sedum regionů Grand-Est (pozn. Alsasko-Lotrinsko), Ile de France (pozn. Paříž a okolí), Korzika, Hauts de France (pozn. kolem Amiens, Calais), Burgundsko, Auvergne (pozn. Lyon a fr. Alpy) a naposledy i Nová Akvitanie (pozn. Bordeux)
Národní shromáždění odhlasovalo v noci ze soboty na neděli zákon povolující zavedení stavu zdravotní nouze na dva měsíce kvůli koronaviru, ale přetrvává nesoulad se stanoviskem Senátu se kterým bude pokračovat jednání v neděli.
Mezi návrhy přijatými s sobotu večer: podniky mají v případě nezbytnosti poskytnout týden placené dovolené svým zaměstancům v průběhu platnosti opatření.
Několik francouzských obcí zavedlo zákaz vycházení: Nice a Cannes (Alpes-Maritimes), Béziers (Hérault), Roquebrune-sur-Argens (Var), Charleville-Mézières (Ardennes), Arras (Pas-de-Calais) i Perpignan (Pyrénées-Orientales).
Nemocnice v Île-de-France čelí náporu
Reportáž : s 665 nemocnými v intenzivní péči j epařížský region zavalený případy koronaviru Co-vid 19.
Ještě nějaká volná lůžka se neúprosně zaplňují : neděle Île-de-France, sčítá 665 nemocných v intenzivní péči. Pozatím ten šok služby zvládají. Ale co až se začne překlápět špička vlny, která se očekává v polovině týdne ? « Obvykle v Île-de-France přijímají jednotky intenzivní péče v průměru dvě osoby v opravdu vážném stavu za noc, máme jich teď deset… « povzdechl si prof. Stéphane Gaudry, odborník na restutitaci v nemocnici GHU Paris-Seine-Saint-Denis (Bobigny).
Našel si nějakou chybu v předkladu, mínusující blbečku?
Nebo co konkrétně je špatně, s čím nesouhlasíš, co se ti nelíbí?
Třeba se jim nelíbí "restutitaci" :-)
« Je to šok. A je to jen první případ »
Zdravotníci konfrontováni s první obětí koronaviru v jejicj řadách.
Jeden lékař v neděli zemřel na následky nakažení Covidem 19. Drama, které jake se očekává, vyprovokuje hněv personálu zdravotnických záchranek kvůli nedostatku ochranných prostředků.
Tohoto okamžiku se obávali. Dny a týdny zdravotníci, kteří bojují s epidemií Covidu 19 očekáva-li, že na ně při jejich práci zaútočí.
Ten okamžik nastal v neděli 22. března. Ministr zdravotnictví Olivier Véran oznámil první úmrtí zdravotníka nakaženého SARS-CoV-2. Jean-Jacques Razafindranazy, 67 letý lékař záchranné služby z Compiègne v l’Oise – jednoho z prvních silně zasažených departementů Francie - hospitalizovaný před třemi týdny, zemřel v podvečer v zdravotním středisku university v Lille, kam byl převezen po zhoršení svého zdravotního stavu.
A přesně tohle je ten důvod těch opatření.
Ono se nakonec může stát, že budeme mít dostatek těch nejlepších respirátorů, ale málo zdravých, odpočatých , do prví linie schopných lidí.
Proto se nákaza nezastavuje, ale zpomaluje.
(Dala jsem palec nahoru)
Ne, to je důsledek toho, že francoužští zdravotníci neměli respirátory...
nezaměňovat, prosím.
když přivezou nakaženého, a oni ho přivezou přes všechna opatření, zátarasy a roušky, a zdravotník nemá respirátor, je slušná šance, že to chytí
a to je problém, který jak se zdá udělá teď bouři mezi zdravotníky v Hexagonu. Oni jsou revolučně naladění už tradičně několik staletí, tak čekám co vyvedou, budu to sledovat
Nejhorší, co se může stát, je, že budou zdravotníci "revolučně naladění.
Lepší by bylo, kdyby byli obezřetní, dostali všechny nutné ochranné pomůcky a aby jim okolní společnost vyšla vstříc.
Třeba tím, že nebude závodit na kole po lese, aby se zbytečně nezrakvila, a tak podobně:-))
Čili aŤ drží hubu a krok, ať makají, ať neruší kruhy a klídek těm, kteří jim potřebné měli zajistit. A ať cyklisté nelítají po lese, samozřejmě... Hlavně neupozorňovat na neschopnost těch odpovědných a za tu odpovědnost dobře placených. To je mi logika :-/
Promiň, ale já fakt nevím, kdo je ve Francii za co zodpovědný.
Ale vždyť to z toho, co překládal Jindra jasně plynulo. Neměli zajištěný ochranný materiál. Lhostejno, kdo je to jménem.
Naši ho taky neměli, taky byli oprávněně naštvaní a nejspíš pořád jsou. Taky se jim to nelíbí. Nikomu z nás se to nelíbí.
Ale že bychom vyšli do ulic stávkovat? K čemu by to v této situaci prospělo?
No, oni astávkovat asi nebudou, ale budou padat hlavy.
Žaloby, které podali, se netýkají toho, že materiál nebyl, ale toho, že jim lhali že bude, a když ho neměli, lhali jim, že ho nepotřebují a že je zbytečný.
U nás to proběhlo taky tiskem, ty informace z Francie, že roušky jsou k ničemu. Ono zřejmě půjde o slovíčkaření, rouška nechrání, respirátor ano.
Co přesně rozumí francouzská jurisdikce pod pojmem "masque" se asi brzo dozvíme.
Kde jsi četla ode mne (i v ostatním) co o stávkování ?? ;-)
A ty jsi četl kde, že bych říkala, že: "Čili aŤ drží hubu a krok, ať makají, ať neruší kruhy a klídek těm, kteří jim potřebné měli zajistit"?
https://www.nakole.cz/diskuse/28241-francouzsky...
"Nejhorší, co se může stát, je, že budou zdravotníci "revolučně naladění."
Hlavně nerušit odpovědné a počkat, až jim společnost vyhoví a dodá potřebné.
To by se načekali....
Problém, že pod "revolučním naladěním" si umíš představit hned akorát stávku.
A dál...? Co jsem tam psala dál? Proč to necituje?
(moje "revoluční" byla reakce na Jindrovo "revoluční"
Co co dál ? Co je špatného na "revolučním naladění" v takové situaci ?
Napsala jsi, že "revoluční naladění" zdravotníků by bylo to nejhorší, co by se mohlo stát. Tak mě jen zajímalo proč. Říci si důrazněji o potřebné, na tom nevidím nic špatného. Furt lepší, než naše smířlivé reptání bokem a bohorovné bití se v prsa těch neschopných nahoře.
to mají v genech, být revolučně naladěni
oni jim od ledna slibují ty respirátory, odešla kvůli tomu ministrině zdravotnictví, a na ní a na premira podali žalobu.
Nový ministr je slíbil v pátek, že se o víkendu postará, a asi je ještě nedodali, protože by to bylo jinak palcovými titulky.
No a tak si zdravotníci připadají jako když je pošlou s palcáty proti kulometům.
Hele, jak to vlastně bylo s tou jejich ministryní zdravotnictví. Jsem někde četla, že odešla z postu ministryně, protože kandidovala na starostku Paříže.
nevím, můžu to najít, jestli je to důležité, ono vždycky se najde nějaká důvod, pro neschopnost se neodchází nikde :-)
Mohl bys zjistit ve francouzském tisku něco o tom Plaquenilu? O tom antimalariku, jak jsem tu o něm nedávno psala.
U nás ho stahují z oběhu.
Mají frantíci už nějaké zkušenosti s jeho nasazením pacientům z koronavirem?
Děkuji.
https://www.lemonde.fr/planete/article/2020/03...
Bref,
vypadá to, že přes skepsi řady odborníků i ve Francii se naděje upínají k tomuhle léku. Pokusy v malém měřítku s tím zahájil nějaký prof z Marseille
kouknu dál
https://www.lefigaro.fr/societes/coronavirus...
tihle toho píšou víc
ten prof z Marseille to zkoušel na 24 pacientech a údajně po 6 dnech nemají už toho vira. Debata o tom, jestli je vhodné pustit lék ven bez dalšígo protestování, firma Sanif tvrdí, že může vyléčit až 300 tisíc nakažených.
Ministr zdravotnictví povolil další rozsáhlejší testování v jiných zařízeních než toho z Marseille a pak se uvidí.
K masovému nasazení léku zatím nebylo uděleno povolení
Největší problém v používání nějakého léku je, že nemají otestováno a zjištěné nějaké vedlejší účinky a případné následky do budoucny. Tohle zjišťování trvá hodně dlouho a je dost velké riziko pustit nějaký lék bez toho ověření.
V minulosti už tady několik pořádných průserů bylo s dost blbými následky.
Nestahují ho z oběhu.
Byl je a nadále zřejmě i bude na recept - viz stránky SÚKL
http://www.sukl.cz/modules/medication/detail...
Máš tam i který doktor je oprávněn to předepsat a na léčbu čeho se lék užívá. Tedy u nás - našla jsem označení i "antimalarikum", což je u nás pasé.
Zjednodušeně - je to antirevmatikum určené zejména pro centrová zařízení (tj. léčba nákladných pacientů - v tomto případě revmatoidní artritida, juvenilní revmatitis apod.)
Děkuji za upřesnění, vyjádřila jsem se nepřesně.
Stát omezuje jeho předepisování.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3065878...
No, je rozumné, že to neuvolní, jednak by to davy preventivně zkoupili, a pak taky se fakt neví, co to všechno dalšího muže zase působit. V tom článku se píše o nebezpečí předávkování.
Toho se asi vyplašenec dopustí raz dva.
Ano, je to rozumné. Má to spousty nežádoucích vedlejších účinků. Takže obezřetnost je na místě.
Podle toho článku, co jsem sem dávala, se u nás skupoval ve velkém (takže může chybět pro pacienty, kteří ho potřebují pro stávající léčbu, eventuálně, až se prokáže účinek, najde správné načasování a dávkování, i pro lidi s koronavirem).
https://www.expres.cz/celebrity/karantena...
Ta psychická pandemie. Projevuje se taky tady Nakole. Tisíce komentářů k jednomu tématu o tom svědčí, jak nemocný je náš národ. Nikdo není ochoten naslouchat druhému, všichni chtějí vysílat, ale nikdo přijímat, čest vyjímkám.
Nervy našeho národa na pochodu, agresivita, urážky, ukončená, zamítnutá přátelství a to jenom pro jiný názor.
NEJVYŠŠÍ ČAS VYPADNOUT, v zájmu zachování duševního zdraví, běžte odtud, vypadněte kdo můžete a dokážete. Skončete s těmi nikam nevedoucími diskuzemi, alespoň na několik dní.
Věnujte se svým blízkým, kteří žijí s vámi vedle vás. věnujte se svým třeba dlouhou dobu zapomenutým koníčkům. Vypněte tu televizi chrlící v jednom kuse znepokojující zprávy o tom jak se šíří koronavir a kolik lidí zemřelo. Na několik dní si zakažte mezi sebou toto slovo.
Kdo můžete, tak běžte někam do přírody, kde začíná jaro a končí zima. Kvetou první kytičky a lze sbírat jarní bylinky, tolik prospívající vašemu zdraví. Jen tu pořád netvrdněte mezi židlí a obrazovkou s klávesnicí, jinak brzy budete řešit dosti vážné zdravotní problémy a to nejen psychického rázu.
Nečekám že mne mnoho lidí poslechne, to je ale vaše věc. Dělejte si co chcete. Já si beru sněhule a jdu někam do přírody, na běžky to tady není, na běžky je málo sněhu. Na sněhule je to OK. A taky se musím věnovat svým živým kamarádům a přátelům, které vlivem vysedáváni na internetu zanedbávám. Ne, navštěvovat je nebudu, mohl bych je ohrozit, ale zavolat jim mohu, nebo napsat povzbudivý a pěkný mail.
Především své manželce poděkovat za to že existuje a snáší moje vrtochy, kvůli kterým se ji se mnou žije všelijak a které ona trpělivě snáší. Nevím co, snad nějakou bláznivinu. Třeba donést snídani do postele, jako kdysi před mnoha lety, když jsme byli ještě blázni. Momentálně mne nic jiného nenapadá:)
Ty jsi samá plamenná výzva (nejen v tomhle příspěvku).
Poslouchej, člověče, kde ty jsi studoval rétoriku ? ;-)
Když jsem ta samá výzva, tak ještě jednu výzvu tentokrát z Bible ode mne strp.
"Nedávejte psům, co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás."
Nic nového, všechno už tu někdo napsal, toto zrovna nějakých dva tisíce let přede mnou. No tak řekni, není-li to moudrá výzva?
Pak nějak nechápu, proč to rovněž čteš a diskutuješ?!?
A zrovna tvoje příspěvky jsou plné paniky a hysterie, kterou tak rád přičítáš druhým.
Ale chápu to - u tebe platí "podle sebe soudím tebe".
Stačí použít tlačítko "skrýt" a máš po starostech.
No, to je teorve začátek.
Špajzy jsou plné, a výplatu zatím asi všichni dostali.
Bude o dost hůř.
Nepanikař, "bude lip" :-)
Jak komu :-)
Je to strašně rychlé. Jako na potvoru máme roční kontrakt od dubna do konce března. Právě jsem dostal na stůl k podpisu jeho kopii.
Dobrá zpráva je, že pokračujeme.
Špatná je ta, že jsem nedostal prachy na dva kluky, co letos končí školu. Prostě jakoby pořád jeli na půl úvazku.
Za normální situace bych seděl večer v autě a ve středu ráno byl v Leedsu a rval se za ně a dostal je.
Z očí do očí se mnohem hůř říká ne, a nemůžeš nezvedat telefon.
No, ani jednoho z mladých si nemůžem dovolit pustit, neučíme za svoje 3 roky studentíky, abychom je pak hotové a zachičené předali konkurenci.
Takže se na ně budeme muset složit, což znamená, každý si trochu ubrat.
To je věc, kterou je taky lépe vyřizovat osobně, než po síti. Takže doufejme, že to s tím dubnem pomine a budu moci s každým jedním promluvit z oka do oka.
Musíš to vidět také tak, že bys už klidně mohl ležet na infekci s trubkou do hrtanu a připojeným měchem, aby ses neudusil. Takže tvůj současný stav je docela pohodový. :)
Jo, je málo situací, kdy nemůže být hůř.
Technikou jsi obklopen zprava zleva a telekonference přes Skype k tobě ještě nedorazila?!?
Víš, já tě neučím zakládat kopíráky, a tak mě prosím neuč jednat o penězích, pro můj manšaft.
Tahle "důvěrná,jemná a citlivá politika" se dá dělat pouze osobně. Věcných argumentů víc nikdy mít nebudeš, jde o to, podívat se pevně do očí a říci: ale to je něco jiného, než o čem jsme mluvili vloni ve Vilniusu. To přes kameru nedáš.
Ostatně, tyhle telekonference jsou, podle mých zkušeností, k ničemu i v oblasti technických porad a rozhodnutí. Je to taková spíše móda těch v kravatách, co si hrají na to, že něco řídí, takové honění si ega na dálku.
Lepší je komunikovat písemně, zvláště, pokud jde o technické detaily a zadání. Předejde se tak nerorozuměním a něčemu, co by se dalo nazvat "ztraceno v překladu".
Já se přiznám, že jsem to taky tak úplně nepochopila.
Dobře, důležitost osobního jednání je mi jasná, ale věta "nedostal jsem peníze na kluky" teda ne.
Já s vlastním podnikáním už prakticky úplně sekla (a přiznám se, že s tím, co se teď na podnikatele sesypalo, si k tomu rozhodnutí gratuluju čím dál víc), ale s podnikatelskou sférou pracuju celý život. Neznám nikoho, kdo by bral peníze na "kluky". Mám zboží nebo službu nebo výrobek... a za to si vyjednám cenu. S kolika lidmi, s jakým vybavením a s jakou režií to dokážu zajisit, to je zákazníkovi snad ukradené, ne?
No já už před delším časem dospěl k závěru, že některé softwarové firmy jsou soukromé jen navenek.
Ve skutečnosti se jedná o pobočky větších firem.
A tihle, co se bijí v prsa, jak vybudovali firmu a jsou svými pány, jsou v rámci těch větších firem jen dobře placení pěšáci, kteří plní příkazy shora.
Pošli jim link na relive od vás z českého kanclu. Můžeš přidat i tepovou frekvenci a teplotu. To by v tom byl čert, aby z toho nepadli na zadek:-))
Hlavně tady nebreč jak puberťák, co mu vzali mobil. Lidé jsou na tom mnohem hůř. Ležícího pacienta po netu neumyješ a nepřebalíš.
Milé dámy, těší mě vaše starost o to, jak si poradím, a vaše moudré rady, které mě mají ukázat, jak si ve své neschopnosti dále počítat.
Pro objasnění, máme tři studentíky teď už vlastně čtvrtým rokem, na poloviční úvazek (přesto ta jejich poloviční mzda je o dost vyšší než průměrná celá v ČR). Venca vloni dokončil školu a jede už na plný úvazek. Další klučina skončil teď s poslední se stane inženýrem koncem jara.
Brtitským partnerům fakturuji odpracované hodiny a každoročně obnovujeme kontrakt na množství odpracovaných hodin. Je to ještě malinko složitější, protože jsou 4 kategorie kvalifikace s různou hodinovou sazbou, ale to je nepodstatné.
Bylo dohodnuto, že jak hoši budou končit, zdublují se jejich hodiny, které zákazník bude platit, protože pojedou na plná uvazek. Bylo dohodnuto, že když se mi podaří sehnat dalšího studentíka, nebo dva, na půl úvazku, že berem všechny, protože v tom je budoucnost.
Jenže, z návrhu kontratu na příští rok vyplývá, že počty hodin zůstávají stejné jako vloni. Čili jako by 3 mladíci jeli na půl úvazku, nikoliv dnes už dva na plnej a jeden naskočí na plnej v létě.
Prostě se sichrují, čekají ránu, nechtějí zvyšovat své náklady. Mohlo to být horší, jako kdysi, a škrtnout nám 10 procent jako prd. Ale mohlo to být lepší.
A to je chvíle, kdy je potřeba vyjednávat.
Vyjednávání, to je vlastně obchod.
Někdo vám umí vnutit zboží a přesvědčit vás, proč ho potřebujete, jiný nikoliv. A pak tu je eshop.
Porovnáte si parametry, koupíte.
Elektronická komunikace je takový ten eshop.
Není prostor pro emoce, non verbální komunikaci, zesilování argumentace, opakování téhož než pochopí.
Je to jiné, účinější, rychlejší.
No, my si poradíme, a žádného mladého nepustíme, a kdyby náhodou šel kolem nějaký další studentík, vezme si ho do party.
Protože, až se to přežene, budeme ho potřebovat.
Průšvih je, že manažeři těch velkých společností tahle neuvažují, musí uspokojovat akcionáře, a to hned.
Ale my o tebe žádnou starost nemáme. Ale když to sem pořád cpeš, tak člověk holt občas zareaguje.
Člověče, všichni teď máme v práci starosti. Kdyby je sem každej podrobně vypisoval, tak už se sem nevejde nic jiného.
(Pominu, že by to pro dost lidí, jejichž zákazníci, klienti, či zaměstnavatelé umí česky, bylo i docela rizikové. Na vynášení obchodních podrobností ven, bývají většinou hodně hákliví.)
No, nic tajného nesděluji něco jako "confidental agreement" je součásní smlouvy také a ten neporušuji.
V softwaru je to strašnej průšvih.
Všechno mnohem déle než si naplánuješ a tím pádem je to mnohem dražší. Většinou v násobcích.
Pokud se jedná o rozsáhlé projekty, nelze ani dost dobře vymezit rozsah díla, protože během vývoje se mění. Písemné zadání - specifikace - je vlastně jen takovým nástřelem. Kam se hrabe stavebnictví s vícenáklady.
Začínali jsme, před tím čtvrt stoletím s tím, že něco dobrého naprogramujeme, a budem to sami po světě prodávat. Naprogramovali jsme, ale prodávat jsme nedokázali, možná dneska, když je všechno on line by to šlo, ale v jiném oboru.
Naštěstí jsme měli dost uděláno a dost dobře, takže jsme dostali menší zakázku, za fixní prachy, na tom jsme neprodělali, ale zdaleka nevydělali, jednak ten průšvih, že všechno trvá déle, a pak kurzové pohyby, kdy libra z 56 klesla za rok na 45 Kč. A tak se hledal jiný model, protože s prací našich byli spokojeni, jak to financovat a neprodělat. Až nakonec ta hodinová sazba, něco jako naprosto čistý outsourcing. To je pro sw nádeníky poměrně velká výhra.
Na německém projektu pořád jedem formou platba za odvedenou práci, proto, a nejen proto, jsem tam furt a hlídám, abychom měli přesné informace co se má dělat a taky abych průběžně odevzdával hotové, a udržel tak to "cash flow". Je to o dost náročnější, jsou tam nervy, tlaky, termíny, všechno, co nádeník v hodinové sazbě nemá.
Ale je to druhý, i když významně menší zdroj obživy. Takové jistění, pro případ výpadku, nebo omezení zdroje prvního. Plán B s ohromným potenciálem.
Německá firma, pro kterou ty stožáry programujeme, patří totiž nadnárodní (převážně francouzské) společnosti VINCI. A když uspějem v Německu, je jistá šance expandovat do Francie, a znalost místního nářečí bude pak podmínkou, aby se s tebou nějaký žabožrout vůbec bavil.
Ale je možné, že dřív než to stihnem, půjdu na odpočinek.
K první větě... věci nemusí být vyloženě tajné, ale jakmile se člověk prezentuje jako "slepičí prdelka", tak si prostě ve většině firem už neškrtne.
Omlouvám se, že zbytek jsem nečetla. Podobná témata řeším ze všech možných úhlů celou pracovní dobu; na cyklistickém serveru už by to na mě bylo moc.
Nicméně uznávám, že toto vlákno je tvoje a je tím pádem tvá věc, o čem tu chceš psát.
Když nečteš, tak neraď a nevyjadřuj se
.
Vrať se k tématům více cyklistickým, jako Covid, Nejlepší vtip, Co právě čtete, popř. Zpracování hovězího tuku :-)
Vyjádřila jsem se k té části, kterou jsem přečetla, k těm ostatním ne.
Mně nešlo o trvání na tématické čistotě fóra. Čistě jsem ti jen vysvětlovala, proč nereaguju na zbytek.
Hovězí tuk je pro mě relax, ekonomické potíže či strategie firem ať kvůli Covidu či jiným, vnímám jako práci.
Máš právo si psát, o čem chceš, zvlášť když je to tvé vlastní téma... a já zas mám právo si číst,co chci, ne?
Bezpochyby.
Dbeska je tady hezky, jdu posilovat imunitu na terasu :-)
Ono to s tou "slepičí prdelkou" není tak jednoduchý. Pokud se hraje příliš "optimalisticky" a k tomu třeba ještě nějaké šméčko, pak je jasné, že není zájem o jakoukoliv publicitu.
Ale u seriózní firmy to nemusí být tak háklivé, dokonce u akciovek je spousta údajů ve výročních zprávách k dispozici, a je-li ve firmě třeba podílníkem stát, pak už je to téměř věc veřejná. Střeží se know-how, ale jinak jde o prd (neplatí, pokud se tam krade či podvádí, to se tají), naopak, transparentnost a otevřenost může být pro firmu plusem.
:-)))
No, to už jsem se dostali trochu do jiných sfér. Jindra se zatím pohybuje jen v rovině baby, co na ulici sousedkám vykládá, jakou barvu trenýrek má ten její nejradši. (A jistě - dá se říct, že proč by mu to mělo vadit, když přece to není žádná kriminální činnost.)
Prostě to nedělá dobrý dojem (i když si to možná některá z těch sousedek ráda poslechne).
To, že to "nedělá dobrej dojem" je jen místní zvyk. Tady jsme si (od jisté doby) zvykli tajit příjmy a dokonce to ve firmě musí lidi podepisovat, že nikomu neřeknou, kolik (jak málo) jim firma platí. Ale nebývalo to tak vždycky.
Jinde jsou jiné zvyklosti. Mezi Vietnamcama je prý běžná otázka, kolik kdo bere, bo to vyjadřuje určitej status a úroveň.
Že se u nás musí lidi "stydět" za to, kolik mají, není samo sebou a má to své důvody.
No, ona chce jen tak rejpat.
O výšce platů se nemluví běžně nikde, přesto, zejména v Anglii se dost přesně ví, kdo do jaké vrstvy patří, a až dost snobsky to dávají najevo třeba i oblečením, nejen tím, s kým se stýkají.
Ve Finsku jsou si zase naopak všichni naprosto rovni, i když v kanclu nejsou, ve firemní kantýně už ano a všude jinde pak taky.
Frantíci mají společnost pomalu jak za starého Karla Marxe, nafoukanou buržoazii a obyčený lid vždy revolučně naladěný a ochotný stávkovat.
U nás na vsi se dělíme spíš na starousedlíky a naplaveninu, přičemž já jsem byl přijat mezi starousedlíky až asi po 20ti letech, co se sem začali opravdu masově naplavovat sateliťáci.
Jestli někdo řídí náklaďák a druhej autoservis a jinej oddělení v bance, moc nikoho nezajímá, všichni spolu chodili do školy a společně kradli třešně, kopali mičudu, a páchali další klukoviny, tak se nikdo moc kasat nemůže. Proto ta averze k náplavám, které nikdo nezná, a oni zase netouží po tom se zapojit mezi nás.
A ve firmě, tam máme socialismus, o kterém se bradatým prorokům ani nesnilo, před čtvrt stoletím nastavený systém dělby peněz a konsensuální rozhodování o zásadních věcech (to jest, musíme přesvědčit i Liborka).
Jenomže to kdo nezažil nepochopí, a už vůbec ne ten, kdo chce jen rypákovat.
Ono v týmu mimořádně chytrých lidí to jinak úspěšně fungovat ani nemůže.
Čili, pokud jsi "čistý exportér" bude tě zajímat spíše ekonomická kondice v zemích tvých odběratelů.
Ono je to dnes mnohem složitější, než bylo zhruba před 10 lety. Tehdy jsme pracovali pouze pro britskou firmu (kromě těch Němců, kteří tak jako tak činí asi pouze 20 procent příjmu, dle dobře za to).
Takže my krizi pocítili zhruba o 10 měsíců dříve, než přišla k nám. Tehdy nám chtěli vzít 20 procent, uhádal jsem 10 procent. Důležité bylo, jak dlouho to bude trvat. Šéf a spolumajitel firmy my tehdy řekl "všichni jsme si ubrali těch 10 procent abychom přežili, až si sámm vrátím plat na původní výši, zavolám ti, a i vy se vrátíte do původních čísel". A dal mi na to ruku.
Asi za 15 měsíců mě osobně zatelefonoval.
"Víš proč ti volám?"
Jenže pak, ve vhodný okamžik, firmu prodal. Američanům z Trimble (nagoogluj). Britové, jako část inženýrského segmentu byli přiřazeni pod finskou společnost Tekla se sídlem v Espoo, která ovšem taky patří pod Trimble.
Trochu šok pro ně bylo, že stěžejní produkt firmy je programovánm jakousi partou externistů z Prahy. Po komplikovaném jednání jsme našli ten model, roční kontrakt na dobu neurčitou s 6 měsíční výpovědní lhůtou. Spolupráce se stejnými lidmi už čtvrt století, ale v UK sedí podšéf, větší šéf v Espoo u Helsinek, ale hlavní šéf v Denveru.
Produkt se prodává po celém anglicky hovořícím světě, největší příjmy zřejmě ale jdou z jihovýchodní Asiie, Malajsie, Singapur, čísla vidím jednou za rok na celofiremní presentaci. Prostě jsou globální.
Obchod, marketing, strategické směřování, to dělá někdo jiný a jinde, neznáme se, kromě těch týdenních mítingů jednou za rok, kdy spolu zachlastáme, a můžu se malinko dozvědět, jak se to vlastně prodává. Oficielně se čísla nedozvídáme, už ani o počtu prodaných licencí.
Kolik vydělají nás nezajímá (teda kromě Liborka), ale hodně motivační pro kluky vždycky byl fakt, že jejich soft používá 3 tisíce lidí v UK, tisíc v USA, atd. Prostě hrdost a pýcha taky trochu motivuje. Ve Vilniusu mě slíbili, že to změní, a i prachy na mladé.
Jenže moc velká firma na to, aby se to vyřešilo podáním ruky
Přečti si, prosím, poslední dvě věty z Ifčina příspěvku dnes v 7:28. Ty v závorce.
Mám dojem, žes zase nedočetl na konec:-))
Zase máš zbytečnou starost.
https://www.facebook.com/646943748767701/posts...
cyklista v karanténě
Šikovnej. Tohle bys měl dělat také na vylepšení řízení a
a zlepšení rovnováhy. Ne jen tupě šlapat na rotopedu.
Půjdu na to jinak, Doňa mi udělá na dvorku slalom. Sloupků má snad dost.
V celé Francii jsou to pokladní, které jsou v první linii
Větsina pokladních bez přestání pracuje od pořátku epidemie, povinny zůstávat věrně na svých postech, přes strach z nakažení virem.
Tyhle rukavice nestojí za nic. Během krátkého okamžiku klidu, sedí za kasou a prohlíží si svoje ruce jako cizí objekt. Její až moc dlouhé prsty prosvítají plastem, lehce uvnitř opocené. Třepe s nimi jako s loutkami a naslouchá šustění plastu. O trochu později mi dává své telefoní číslo, aby mě seznámila, skryta před nepovolanýma ušima, se svým životem pokladní, během epidemie
----
tak ne, do tohohle nejdu, sepsali to čtyři baby -
Raphaëlle Rérolle , Marie-Béatrice Baudet , Béatrice Gurrey, Annick Cojean - a zřejmě se jedná o literární útvar vyzdobený květnatou mluvou, než o nějakou reportáž....
Tak asi 4 roky se snažím najít ve francouzském tisku sebemenší zprávu o naší vlasti, neměl jsem to štěstí, až teď, bohužel:
Prague envoie à Rome 110.000 masques pour remplacer un contingent saisi par la police
Les autorités tchèques ont annoncé ce lundi avoir envoyé 110.000 masques en Italie, pour compenser un contingent saisi récemment par la police auprès de trafiquants présumés, qui s'est avéré faire partie d'un don de la Chine à l'Italie.
Les autorités tchèques ont saisi le 17 mars 680.000 masques et des appareils respiratoires dans un entrepôt d'une entreprise privée de Lovosice, au nord de Prague, présentant l'opération comme un grand succès contre le trafic de cette marchandise. Mais le gouvernement a dû concéder ultérieurement que "malheureusement, après des investigations plus poussées, il s'est avéré qu'une plus petite partie de cette saisie était un don chinois pour l'Italie". Décrite comme un "vol" par des médias, la saisie a provoqué la colère en Italie, actuellement l'épicentre mondial de la pandémie de Covid-19 avec près de 5500 morts et des hôpitaux au point de rupture des stocks.
Praha posílá do Říma 110 000 masek jako náhradu za zásilku zadrženou policií
České úřady oznámily že toto pondělí odešlou 110 000 masek do Itálie, jako náhradu za zásilku nedávno zabavenou policií jako domnělé zboží překupníků, která prokazatelně tvořila dar Číny Itálii.
Ale vláda musela pozdeji připustit, že “po důkladnějším vyšetření pouze malinká část této obstávky byla prokazatelně čínský dar Itálii.
Popisováno medii jako “krádež” to vyvolalo pobouření v Itálii, která je v současnosti světovým epicentrem pandemie COVID 19 s kolem 5500 mrtvými a s nemocnicemi na pokraji zásob.
vypadla mi jedna věta:
České úřady zabavily 17. března 680 000 masek a dýchacích přístrojů ve skladu jedné souromé společnosti v Lovosicích, na sever od Prahy, presentovaly to jako velký úspěch proti překupnictví tohoto zboží.
Další přitvrzení opatření oznámil předseda vlády ve 20:00 na TF1 – jde o přísnější omezení sportovních akcí a uzavírku otevřených trhů.
Každý má svou úlohu. Toto pondělí odpoledne, president republiky Emanuel Macron se vrátil do ubytovacího centra pro bezdomovce aby projevil svoji podporu jeho personálu a ubytovaným. V podvečer, mnistr zdravotnictví Olivier Véran, se vyjádřtil k chloroquinu (pozn.) během tiskové conference, dříve výhradně protimalarickému léku. Nakonec ve 20 hodin, to byl předseda vlády Éduard Philippe, který bránil své postoje na TF1. Z paláce Matignon (pozn. oficielní sídlo fr. premiera v Paříži), oznámil že podepíše půlnoční dekret ve smyslu “přitvrzení” ochranných opatření, která by mohla “ trvat několik týdnů”
Takže jsou tam, co my před týdnem...
Zdaleka ne.
Krámy mají pořád otevřeno, nešílí s hadrovýma rouškama.
Ale mají (včera v noci nevím jak teď) 36 obcí se zákazem vycházení, někde vzali regály útokem, jinde život plyne jako by nic.
On je tam takový problémek.
Ty banlieu velkých měst, předměstí Paříže, Toulouse, Marseille, Lille....
Tam v rouškách chodí jenom ženský, ale zato furt. Něco jim nařídit nebo přikázat nelze, policajti tam nelezou, když opravdu nutně nemusí.
Takže nejlepší možností, jak zabránit šíření viru, je tyto oblasti totálně izolovat. Jestli to tak dopadne, a vznekne něco jako Okrsek 13 (https://www.youtube.com/watch?v=bzCZ2uAiLiM) si netroufnu předvídat.
Ale vzhledem k milionům obyvatel Francie, kteří nejsou ochotni a nikdy nebudou respektovat žádná nařízení, to budou mít hodně složité.
Ne jako u nás, kde lidi udávají policii, že viděli osamělého chodce u řeky bez roušky....
Před týdnem se u nás roušky také ještě nešili.
Neboj, i Francie k tomu dojde.
Myslím, že ne.
Ale jak píšu, problém tam je, že i kdyby cokoliv nařídili, zhruba 5 až 6 milionů lidí to respektovat nebude nikdy.
Poměřuj to Francouzema, Evropanama. Ne exotikou.
To je ve Francii velmi specielní.
Prostě máš francouskou občanku, jsi Francouz.
Původ, barva či rasa, náboženství, politická příslušnost - nic se nesmí evidovat a sledovat. (nebýt toho víra, tak možná by zmizlo i pohlaví)
To pochopitelně dost komplikuje práci těm policajtům, když nemají ale hlavně ani nesmí legálně mít seznam militantních náboženských sdružení či spolků. Vyšťourat to nějakej novinář, jdou do civilu bez nároku na penzi.
Exotika?
Tou bude brzo čistě bílej Frantík.
Jenže my jsme xenofobní rasistický ateistický hovádky, pro nás je furt Frantík ten bílej s baretem na hlavě. A s ním srovnávám. Jejich Chánov mě nezajímá.
ten baret....
to je velmi zakořeněné klišé....
Pravej pařížan je černej jako bota a hubu má pořád od ucha k uchu
nosí pak šálu s barevnými pruhy a stejného kulicha, i v létě.
Zas tak moc dlouho takhle pravej pařížan nevypadá. Jsou tam sice už nějaký čas, ale "převahu" početní i morální získali až v poslední době. Prostě, držím se dlouhodobější tradice a kořenů.
Koukni na 40 let staré filmy. Tam byla exotika furt dost exotická.
Můžeš uvést případ, kdy lidé udali policii osamělého chodce u řeky bez roušky?
A jak na to policie zareagovala?
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/rouska...
nebudu googlovat všechno, zkus sama....
A jak na to zareagovala policie?
Tomu, co dalekohledem sledoval osamělého chodce u řeky vysvětlila, ať neblbne a dá pokoj?
Vidíš, vlastně jsem to dnes mohla testnout, ale jsem měkká :-(
Jsem jela do Ivančic, tam přímo po státní (přes jednu obec) a zpátky oklikou údolíma podél řek (přes čtyři obce, ale po klidnějších okreskách), tři hodinky na vzduchu. Vyškolena místní diskuzí jsem vytáhla stařičké mockrát proprané až průsvitné kapesníčky, nacpala je do kapes, jeden přišpendlila k čelence jako roušku a až mi tekla nudle, použila ho na vysmrkání a přišpendlila novej. Spotřebovala jsem jich celkem pět, na smrkání dobrý a na kole se s tím dalo v podstatě normálně dýchat.
Pokaždé, když mi pod tím kapesníčkem tekla nudle z nosu a musela jsem zastavit, mě hřál pocit, že u dětí prej právě ten sopel snižuje riziko větší nákazy. Roušku na knoflíčky jsem zcela čisťounkou použila až při jednání, celkem asi dvacet minut.
Benga v autě (dva a bez roušek) jsem potkala asi desetkrát (furt ti stejní), asi dostali za úkol patrolovat po kraji, normálně je tak často nepotkám. Fakt jsem neměla odvahu testnout, jak se budou tvářit, kdybych si ten kapesníček v otevřené krajině odepla, ale nedělám si moc iluze.
Můžeš to jít testnout, pokud si troufneš.
PS: Přenašeč žab ani jeho pes si s náhubkem hlavu nelámou, jim fandím :-)
Ty už jsi to testovala.
A já mám taky otestováno.
Žádné problémy s tím nejsou, pokud člověk nechce záměrně provokovat nebo je totální magor.
Já jsem nic neotestovala.
Krom sběrače žab (bez náhubku) jsem v minulých dnech, drze jezdíc bez náhubku, nikoho v lese nepotkala, ale přímo tady jsem se dozvěděla, že jsem se nezodpovědnou jízdou bez roušky zachovala sobecky.
Dnes jsem jela úředně a pokud možno nesobecky projížděla krajinou a obcema s kapesníčkem...
Takže otestovala a nic. Ani přenašeč žab ani ty.
Ostatně při výměně kapesníků jsi musela taky alespoň na chvíli být "bez".
Lidi neblbněte, chce to brát s rozumem.
Ti policajti a měšťáci pár pokut rozdali, ale nikomu, kdo by si sundal roušku v lese, kde v okruhu 100 metrů není ani živáček.
Ty seš zas chytrá jak rádio.
Ono to bude kus od kusu.
Nejhorší asi budou měšťáci, sle ty nemáme.
Soňa právě vyběhla do lesa, roušku na krku, že kdyby někdo náhodou šel kolem.
Já se byl projít, protože dneska vynechávám rotoped, nějak jsem si něco včera natàh či co, ono se to pro jeden den nepo...
Připadsl jsem si jako blbec, tak jsem to vzdal
Ano, je to kus od kusu. Některej kus prostě provokuje nenošením roušky. Pak se ale nemůže divit.
Nemáte náhodou ještě týden karanténu?!?
Když už ji porušujete, tak to aspoň netrub do světa.
To vypadá na zahradu s odskočení si k plotu.
Soňa ale byla zcela zjevně za plotem.
M8 nařízenou karanténu?
Pokud jsem to správně pochopila, tak se rozhodla být v přímém kontaktu s Jindrou, takže tím pádem by měla být v karanténě s ním.
A sám Jindra to po příjezdu komentoval slovy, že to holt 14 dní doma oba vydrží a zásoby mají dostatečné. Takže si to zjevně uvědomoval.
Hele, já bejt jeho ženou, tak tu dobrovolně s ním slíbenou karanténu poruším nejpozději druhý den:-))
Ty jsi ale svině, Soňa se vrátila z Francie o 10 dní dřív, a může chodit kam chce, i když je v kontaktu se mnou, který je v nucené karanténě.
Do karantény by musela, kdybych byl infikován.
Tak zklapni.
Ne, Jindřichu, nejsem svině.
To ty jsi velká huba, která na sebe vyžvaní všechno. I to, co není pravda.
Pokud si v karanténě a ona s tebou přichází do kontaktu, pak by měla jít do karantény rovněž.
Platí to takhle u jiných a nevím o žádné výjimce pro Jindřicha Paříka.
Víš moc dobře, že se tady o tom mluvilo a sám si i po návratu přiznal, že si toho jsi vědom.
Pokud by si byl infikován, pak je už docela pozdě na to, aby šla do karantény rovněž.
Jsi svině.
Z čeho usuzuješ, že se mnou přichází Soňa do kontaktu? Máme dvě koupelny, dům je dost velký na to, abychom se vůbec nemuseli vidět.
Z čeho usuzuješ, že by Soňa měla být v povinné karanténě?
Běž na policii, a sepiš tam co víš, jak je tvím zvykem.
Mě je fuk, co máte v domě.
Sám si tady po svém návratu napsal, že to holt těch 14 dní doma vydržíte, že zásob máte dostatek, takže ani není důvod chodit ven.
Holt o sobě píšeš všechno a několikrát, abychom si to zapamatovali.
Teda pardon, barvu stolice si nám zatím zatajil, ale toho nás opravdu můžeš ušetřit.
Sem ti něco našla - třeba tady https://www.nakole.cz/diskuse/28234-covid-7...
nebo tady https://www.nakole.cz/diskuse/28234-covid-7...
další si dohledej sám.
Běž na tu policii a oznam jim, na co si přišla a z čeho usuzuješ, že porušuji, já nebo Soňa pravidla karantény. Že jsme zcela jistě v kontaktu, že si to myslíš...
Vytiskni co jsem napsal.
Taky by to nebylo u tebe poprvé.
Udělej to, je to tvoje občanská povinnost a zodpovědnost za zdraví národa.
Nebo napiš anonym.
To bude ještě lepší :-)
Hubert Védrine: Koronavirový šok rozemílá zakořeněnou víru
Rozhovor: ukažme si prstem na způsob života, který se traduje jako „trvalá mobilita bez omezení či pout“ a masový turismus Hubert Védrine vyvozuje ponaučení ze změn, které mají nastat po této nevídané zdravotní krizi.
Bývalý elysejský generální sekretář Françoise Mitterranda, ministr zahraničních věci z let 1997-2002 ztělesnění pragmatismu a realismusu, analytických fines, znalosti mezinárodních smluv, hlas, který něco v diplomacii znamená a který je ceněný mezi těmi na pravici i na levici. Ten, který po léta hořekoval nad „absencí opravdového mezinárodního společenství a přehnaného opomíjení Spojených národů“ vyvozuje, že koronavirová krize odhaluje, že v globalizaci, která dosud byla hlavní a podstatná „finanční deregulace a rozmístění průmyslové výroby a mzdových nákladů je více než chatrné“
škoda, další část je už placená, docela bych si naříkání tohoto socialistického staříka rád přečetl. Z titulku vyplývá, že když už on se podívá tak maximálně do Invalidovny, pokud mu bude vypraven státní pohřeb, my máme mít taky po žížalkách :-)
Koronavirus
Opatření se zavádí na delší dobu, Macron se obklopil odborníky
Šéf státu se obklopil novým výborem odborníků aby posílil boj proti epidemii koronaviru.
Opatření se prodlužují, jak bylo očekáváno od minulé soboty a oznámeno ministrem zdravotnictví Olivierem Véranem. Rozhodla tak vědecká rada na základě čtvrtého doporučení z 23. března, ale publikovaného 24tého v 18 hodin (potají) na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví.
Nejdříve rada jasně stanovila délku opatření na minimálně 4 týdny, ta teď budou platit celkově minimálně 6 týdnů. To nás tedy přenáší do příštího 28. dubna. Podle všeho je nemožné posoudit dopad opatření po pouhém jednom týdnu působnosti.
“Epidemiologický účinek opatření nemůže být vypozorován dříve než za dva až tři týdny od počátku jeho zavedení. Jsou tedy nezbytné tři týdny od nastartování abychom dostali první odhady jeho dopadů” píše se ve zprávě. Rovněž očekávaně, oznámil včera večer v TF1 premier Éduard Phillipa podmínky opatření doporučené radou. Přesto vědci nezavírají vrata před dalším přitvrzením podmínek (konec městské dopravy, práce podniků, atd) protože striktní podmínky opatření, tak jak jsou definovány, nejsou respektovány.
V této souvislosti Elyseje oznámily v úterý ráno vytvoření nového poradního výboru hlavy státu k překonání koronavirové krize.
....
a furt ty samé, nic neříkající kecy, ostatně jako u nás - komise, výbory, poradní sbory a prd.
Do 28. dubna je pohyb v zemi omezen na nezbytně nutný, to je asi podstatné pro nás, jako cizince.
Takže jsou opět tam, co my před týdnem.
A zdá se, že ta naše opatření až tak blbá nejsou. Jen těm větším zemím to dochází poněkud pomaleji...
Nejsou. Macron se nefotí na letišti zu letadla, které veze bezcenný materiál za 3 mld Kč.
Dej si koblihu a vyraž na policii.
Vždyť Prymula už říká, že je se současným růstem spokojený, už tři dny to přirůstá stále stejně okolo 150 případů denně. Horší je to s tím "Velkým bratrem", co se na nás chystá nás inteligentně sledovat. Asi je to lepší, než tahle celoplošná karanténa, ale bude to mít zase jiné zápory.
Ne, včera otestovalo víc lidí, a překvapivě se to hezé číslo zase změnilo.
Velký bratr nás pravděpodobně sleduje už dlouho, s tím nic nenaděláme.
Každý den narůstá počet testovaných, přesto počet nových nakažených je z den stále okolo 150 už 3 dny po sobě. Exponenciela se změnila v prostou aritmetickou řadu. Sláva, sláva, to je opravdu na šampus, jestli to vydrží. Umřeme v nemocnici s trubkou v hrtanu, není to krásné?
Právě že ne, dneska něco přes 180, zase se jim to vohnulo....
Ale jak říkal ten strejda od Kena, ono není důležité jaká čísla jsou nakažených, protože to jsou hausnumera a neví se nic. Důležité je, kolik je nemocných ve vážnějším stavu, a tady jsou čísla dobrá, zaklepat na dřevo
To jsou pořád jen drobné odchylky od rovnovážného stavu.
Po té čtvrteční dvoustovce jsem po pravdě řečeno čekala, že to za pár dní doskáče na pětistovku denně a na tom se to ustálí. 180 je číslo, kterému bych před týdnem nevěřila ani v nejoptimističtějších představách.
Vycházejme z toho, że je to asi 10 procent testovaných. Přidáme na testech, číslo popojede.
Staré pravidlo je: není zdravých pacientů, máme jen nedostatečně vyšetřené.
Teď nám přibyly další dvě oběti viru: muži 85 a 88 let. Kosí to víc než kulomety u Verdunu
Ani v Itálii ještě nepotřebují hřbitov srovnatelný s památníkem u Verdunu.
U Verdunu taky byli všichni mladí :-)
No, teď už je jich 260, což za drobnou odchylku od rovnovážného stavu 150 může považovat málokdo, že jo.
Kolerace mezi počtem testovaných a počtem nakažených se zdá být prokázána.
Čili, je klidně možné, že u nás běhá 10 tisíc infikovaných už dnes, a běhalo i před týdnem, plukovník neplukovník.
Ovšem, jak už opakovaně zmiňováno, tohle není vůbec podstatné, tahle čísla se jen hodí plukovníkům, aby mohli "přitvrzovat".
Jenomže, kasa vyžraná, 5 mld darovaných Číně, přitvrdit už moc není jak, tak těch 260 nebliká na monitoru, ale je schováno v celkovém počtu.
Naprosto tragické selhání je skutečnost, že se v Thomayerce nakazilo hospitalizovaných 13 seniorů. V nemocnici to chytli.
To je na veřejnou popravu ministra zdravotnictví kulkou od plukovníka Prymuli, který po vykonání exekuce spáchá obřadně harakiri.
To že se ve špitále nakazí 13 lidí z té nejvíce ohrožené skupiny by třeba v té Francii znamenalo zemětřesení a padaly by hlavy.
U nás má větší titulky zpřísnění technické kontroly vozidel, protože to je to, o co tu teď jde nejvíce.
Praáce žurnalistů, mohu-li porovnávat s tím Le Monde nebo Le Figarem, tragická.
Těžko říct. Jeden den neznamená pro nějakou predikci dalšího vývoje nic. (Vzpomeň, jak jsi prorokoval, že v Německu se vzestup zastavil, když měli dva dny po sobě 900 nových případů a teď mají denní přírůstek přes čtyři tisíce.
Podle mě jsou ta čísla u nás zatím dobrá. Ale naprosto nevím, jestli to "zatím dobrá" znamená optimistický trend nebo jen řeči toho, co padá z třicátého patra a na úrovni patnáctého si říká "zatím je to dobrý".
Já to fakt nevím. Ty se vždy podíváš na nějaké číslo a máš hotový názor.... a většinou se po pár dnech ukáže, žes totálně "střelil kozla". Já ti nějak oponovat nemůžu, protože je klidně možné, že třeba teď konečně pravdu máš...
(Ale dělám si složku ;-) a jak ten Kozina... hin sa hukáže... )
Dělej si složku.
Jediné číslo, které je důležité, jakkoliv s tím nesouhlasíte, jsou ti mrtví. Ostatatní jsou jen neúplné a neprokázané údaje, ostatně, defininice termínu "vážný stav" bude taky asi kus od kusu různá.
Bohužel, některé věci předvídám naprosto spolehlivě.
David Sanderson, [26.03.20 09:25]
Hi Jindrich
Jindrich Parik, [26.03.20 09:25]
David, [26.03.20 09:25]
Good Morning
Jindrich, [26.03.20 09:25]
I hope you have good morning as well
David, [26.03.20 09:26]
So it has begun
Jindrich, [26.03.20 09:26]
COVID in UK?
David, [26.03.20 09:26]
We have all been hit wit a 10% pay cut this morning.
V Porůří, právě jsem zavěsil telefon, to vzali po německu. Stojí všechno. V práci jsoou jen naprosto nezbytné provozy. Naši pracují z domova, a zápasí s potížema připojení k firemním serverům, jednak internetové sítě jsou přetíženy, druhak firemní servery samotné.
Nikdo neví, jak dlouho to potrvá, žádné relevantní informace nebyly zveřejněny.
Ale jo, já s tím souhlasím, že jediné číslo, které je důležité, jsou ti mrtví.
Ale ne, kolik jich je dnes. Kolik jich bude, až to skončí.
A tady si myslím, krom tebe, nikdo netroufá pálit nějaké závěry.
Tak si se radoval, jak málo přibejvá.
Začalo se víc testovat, a ejhle, jak nám číslíčka poposkočila.....
Teda promiň, ale je to morbidní se radovat jak čisilka rostou.
Proč?!?
Vždyť je pozitivní, kolik lidí se už zvládlo otestovat a s tím samozřejmě roste i počet odhalených nakažených.
Zvyšující se počet úmrtí je, bohužel, stinná stránka, ale na druhou stranu je i mírně pozitivní, že vždy šlo o člověka s dalšími zdravotními komplikacemi a to docela závažnými.
Proč myslíš, že se raduju.
Prostě se ukazuje, že ten Kenův strejda z berny měl pravdu. Že množství uvád3ných nakažených není podstatné, a že koleruje s množstvím provedených testů.
Jestli mluvil pravdu i o počtu lůžek a připravenosti medicíny, měli bychom být docela v klidu.
Testování se provádí také kvůli tendencím.
Pokud chci zjistit tendenci, není důležitý počet testů, ale to, aby se pokud možno prováděly plošně, ve všech regionech, pokud možno s přihlédnutím k hustotě obyvatelstva, je to něco jako průzkum trhu, nebo sledovanosti televize, na základě vzorku obyvatelstva o počtu několika tisíc lze dost přesně odhadnout stav celé společnosti.
Pojem "tendence" lze pro laiky vysvětlit tak, že tato čísla ukazují, zda počet nakažených stoupá, či klesá. Tendenci lze celkem přesně spočítat i v případě, že počet testů stoupá, nebo klesá, jedná se o triviální výpočet.
Pojem "tendence" je velmi důležitý, protože na základě těchto čísel odborníci poznají, zda omezení svobody občanů brání šíření viru a v jakém rozsahu.
Na základě těchto informací následně rozhodují o tom, zda omezení svobody pohybu zpřísnit, nebo uvolnit.
Protože věděli a vědí prd, testování bylo ubohoučké a nepatrné, rozhodli se soudruzi uvalit interdikt na celou zemi. Zakázat všechno a všem
Tedy místo rozumné izolace ohnisek nákazy, zavřeli hranice a to i do zemí, postižených méně než my. Na to, aby na pár dní izolovali Prahu, která byla a je prokazatelně největším zdrojem nákazy (a za to nemohou pražáci, ale prostě letiště a turistický ruch, a i těch lyžařů v italských Alpách bylo zjevně nejvíc z Prahy), na to nikdo neměl politickou odvahu, ale odvahu měli to udělat celému státu, a nechat se tam virus rozprasit.
No, upřímně, nevěřím tomu, že i kdyby Prahu včas izolovali, že by se virus tak jako tak nerozlezl, ale to je jiná pohádka.
Protestovanost mizerná a tak "odborníci" mohou vysledovat kulový, a přichází na řadu plukovníci.
To co si popsal by fungovalo, možná, v ideálním světě, ale u nás tomu tak nebylo a dosud není.
Možná někoho překvapí, jak rychle popojela za jediný den ta čísla o počtu nakažených, žádných 150 denně, nad kterými si liboval kolega Brahma.
To není tím, že by se virus rychleji šířil, jen jen se protestovalo více lidí.
"...No, upřímně, nevěřím tomu, že i kdyby Prahu včas izolovali, že by se virus tak jako tak nerozlezl, ale to je jiná pohádka..."
To právě není jiná pohádka.
Ty teď tak rád používáš matematický model "přepočet případů na počet obyvatel", tak si jednotlivá místa přepočti podle tohoto hlediska. Najdeš mnohem rizikovější oblasti než je Praha. Počet výskytů je jen číslo. Teprve když ho vyhodnotíš, získáš relevantní náhled.
Ale sám si přiznal, že matematická analýza ti jaksi dělá problém...
No, možná by sis měla ujasnit, co je "matematická analýza".
To je totiž to, co jsi nikdy nestudovala, jen si se o to malinko ochomejtla.
Matematickou analýzu a diferenciální počet chápu, tedy v inženýrském pojetí, celkem obstojně. Je takovým nástrojem pro naše výpočty. Pokorně přiznávám, že už bych nedovedl řešit v zavřeném tvaru jiné, než ty nejjednoduší diferenciální rovnice, ba i neurčité integrály, ty methody a triky, které se v matematické analýze používají, jsem zapoměl, protože jsem je naposledy použil ve škole. Všechno tohle řešíme dnes numericky.
Tolik k matetické analýze.
Zde jde pouze o statistiku, popř. statistickou analýzu, a ta s matematickou má společné dost málo.
V podstatě jde jen o presentaci a interpretaci dat, protože jejich zpravování je vždycky stejné, a vlastně poměrně jednoduché.
Způsob, jakým jsou data předkládána, však může dost zásadně ovlivnit jejich interpretaci. Proto ta paní doktorka tvrdila, že ta data jsou předkládna špatně.
Schovej si svá moudra do podatelny u vás na úřadě, tady se jen ztrapňuješ
"V podstatě jde jen o presentaci a interpretaci dat, protože jejich zpravování je vždycky stejné, a vlastně poměrně jednoduché.
Způsob, jakým jsou data předkládána, však může dost zásadně ovlivnit jejich interpretaci. Proto ta paní doktorka tvrdila, že ta data jsou předkládna špatně."
Přesně :-)
Ano. Už několik dní se tady bavíme o tom, že nejde o prostou prezentaci dat, ale o jejich správnou interpretac:-))
(Za včerejšek 291 nových potvrzených pozitivních. To je 7,1 procenta z celkového včerejšího počtu testovaných)
Ty už si mě od zakládání kopíráků pasoval na podatelnu?!?
No ty jo...
Ano, jde přesně o to, jak jsou data interpretována.
A kdo se tu ztrapňuje a kdo ne... Víš, zajímavé je, že tebou interpretovaná data mají neustále nějaké nedostatky. Od překlepů až po náznak nějaké analýzy :o)))
P.S.
Studovala jsem jak statistiku, tak i matematickou analýzu. Diferenciální rovnici a integrály spočtu ještě dnes. Ale nebaví mě to.
Takže zastrč pindíka a vyfoukni ramena.
studovala :-)
Na té dvouletce?
Vždyť nevíš, co to matematická analýza je :-)
Statistiky 3 semestry, matematické analýzy 4 semestry :-)
Tak dlouho si do té školy ani nechodila...
Oni si dokázali přiznat, že vědí prd, takže k našemu velkému štěstí včas zavedli karanténu v celém státě. A ty to považuješ za chybu?
Pak klidně napíšeš, že tím, že zavedli karanténu v celém státě, nechali virus rozprasit, hele já raději ani nenapíšu, co si o tvém chování myslím, za prvé bys mi to vymazal, za druhé bych zase musel číst ta moudra od Brahmy :-/
Neboj, napíšu to jinde ;-)
Koukám, že už jsi tak učinil.
Njn, jsem si vzpomněl na tebe, taky jsi o něm psal, že je narcis, sám bych na to nepřišel ;-)
Nejde o to, jestli je narcis nebo ne. Jde o to, jestli se ještě ty dokážeš kontrolovat a ovládat. Jestli tvoje zdejší existence je už jen a jen o špinění Jindry, nebo jestli se zmůžeš i na něco jiného, chytřejšího.
Nejdřív si stěžuješ, že jsem na tebe primárně agresivní a teď to vypadá, že mně aktivně vyhledáváš ;-)
Hele nebude problém spíš v tom, že si nepamatuješ, co jsi mi napsal včera?
Proč mi píšeš to samé pořád dokola, jsi v pořádku, nepotřebuješ s něčím pomoct?
Pokud nemáš nic k francouzskému tisku, ani si nic nepřeložil, vyfič dělat bordel jinam, jinsk ti to promáznu a pro tebe zamknu.
Děkuji
Tvůj bodyguard Brahma do mě začal vandrovat, drž si ho zkrátka a bude klid.
Vidím že ani korona nás nestmelila, fakt jako malé děti, stále dokola jedno a to samé.
Bobe, strach obvykle nestmeluje, tak se na někoho domluvit, a dávat mu kouř, to funguje, ale strach zahání lidi do kouta a jsou schopni kdejaké sviňárny.
A není to naše národní vlastnost, je to obecné.
Když si přečteš něco o okupaci, a když jsme tady, tak třeba Francie, zjistíš, jaké hrdinství prokazovali jednia jakých podlostí jiní.
Vzácný okamžik stmelení byl v 89tém, ale také až poté, kdy už bylo skoro vyhráno.
U tohohle čláku bude asi dobré si zobrazit jeho originál, odkazuje se na grafy.
Sledujte šíření pandemie ve Francii a ve světě
Odhalte situaci ve Francii a v zahraničí, zemi po zemi, graficky zobrazené Le Mondem na mapě a aktualizované každé ráno
https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article...
Tento článek se aktualizuje každých 24 hodin
Údaje následujícího článku se automaticky aktualizují každou noc s čísly dodanými v podvečer universitou Johna Hopkinse, která je zaznamenává.
Ačkoliv epidemie Covid 19 byla po dlouhou dobu téměř výhradně záležitostí kontinentální Číny, už tomu tak není. Kolem 20. Února zaznamenaly tyto další tři země pozoruhodný nárůst případů ne svém území: Jižní Korea, Itálie a Irán s neobyčejnou progresí. Počátkem března Francie, Španělsko, Německo a Spojené státy zaznamenaly stejný prudce stoupající počet případů, dokládající skutečnost, že epidemie se usadila i na jejich území.
Covid 19:
šíření se zrychluje v sedmi ohniscích:
Součet případů v 7 základních ohniscích. Údaje začínají od 30tého případu
grafika
Po stránce úmrtnosti zaznamenává Itálie nejtěžší bilanci ze všech zasažených zemí, smrtnost dosahuje 10%, to je zřetelně nejvíce ze všech ostatních evropských zemí. Stejně tak Španělsko zaznamenává vzrůstající mortalitu která rychle narůstá. Grafika níže zobrazuje vývoj obětí na životech v každém ze základních ohnisek epidemie v logaritmickém měřítku, které umožňuje lépe zobrazit tempo nárustu v každé zemi.
Grafika
Na území Francie nebyly detekovány žádné případy až do konce února, případy importované z jiných zemí (typicky francouzskými turisty, kteří se vraceli z infikovaných zon, nebo zahraničními turisty na návštěvě). Ale od 27 února začal počet případů rychle stoupat což značí, že nemoc se už šířila mezi residenty.
pokračování dále
Graf šíření ve Francii
Během několika týdnů se znásobil počet ohnisek ve Francii a virus již zasáhl všechny francouzské regionyi zámořská území. Nejvíce zasaženými region v tento okamžik jsou Île-de-France (pozn. Paříž a okolí) a Grand Est (pozn. Alsasko, Lotrinsko a Champagne)
Mapa Epidemie Covid ve Francii
Mezi 12 a 17 březnem, pánové Macron a Phillipe (pozn. premier) oznámili serii drastických opatření k maximálnímu omezení kontaktu osob a princip « socialní distance » s cílem zastavit epidemii. Opatření nařízená presidentem Emmanuelem Macronem vstoupila v platnost od 17. března, ale jejich účinky se neočekávají dříve než za jeden až dva týdny.
Na obrázku níže můžete vidět počet nových případů detekovaných každý den.
Jsou tam zahrnuty jen těžké případy onemocnění, ale umožní to udělat si obrázek o tempu epidemie.
Graf
Vývoj epidemie Covid ve Francii
Níže uvedná mapa reprezentuje stav epidemie Covid 19 ve světě. Země, které mají méně než 100 případů (a které tedy mají největší počet případů importovaných ze zahraničí) jsou zobrazeny vyšrafovaně.
Graf : Země dotčené epidemii Covid 19
A dál je Čína a to už mě nebaví překládat :-)
Teď upřímně
3 mínusy.
chtěl bych poznat ty (spíše toho či tu), abych se poučil, co je špatně přeloženo.
Která věta, obrat, či fráze je chybně.
Děkuji
Máš mínusy jen dva, což je v tvém případě těžce pod normu. Už bys na to mohl být zvyklý.
Ve Francii prý jezdí zdravotnické vlaky TGV a převážejí pacienty z více postižených oblastí jinam.
Mohl bys o tom něco zjistit?
Kouknu, ale zahledl jsem včera zpravu o tom, že přerozdělují pacoše z přetížených regionů do méně zatížených, jde o to uvolnit zdravotnická zařízení
o TGV jsem nečetl
Zatím jsem narazila na článek o převozu těžkých případů do Německa.
https://www.mirror.co.uk/news/world-news/french...
Já našla tohle
https://www.news4jax.com/news/politics/2020/03...
"PARIS — France has begun evacuating its citizens infected with the coronavirus from the Alsace epicenter onboard a special medicalized high-speed train.
France’s health minister said that the TGV train-cum-hospital is a “first in Europe.”
Around 20 patients are being evacuated from Strasbourg to hospitals in the Pays-de-la-Loire and other regions Thursday morning, thanks to the medical locomotive.
It consists of five cars, each one kitted out with medical material and attended by an anesthesiologist-resuscitator, an intern, a nurse anesthetist and three nurses.
The train has been employed to relieve the French region worst hit by the coronavirus that has already claimed over 1,300 lives in France — almost half of whom have died in the Grand Est region’s hospitals."
___
https://www.lefigaro.fr/societes/coronavirus-un...
Jo, prej 20 marodů přepravují TGV z Alsaska (Strasbourg a Mulhouse) do Pays Loire...
To vypadá jako akce s tím Ruslanem z Číny, 20 pacošů to asi v měřítku Francie nevytrhne.
Jo, už je to i v našem tisku:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus...
TGV sanitaire va évacuer 20 malades du Grand Est jeudi
Sanitární TGV bude ve čtvrtek evakuovat 20 nemocných z Grand Est. Možná že všichni nemají v hlavě mapu Francie, tak jí sem plácnu, včetně Regionu Grand Est a Pays Loire, které má být cílem. Udělal jsem kolečko tam kde je alsaské město Mulhouse.
Ze Strasbourgu do Nantes je to luftem asi 770 km.
Ten "zdravotní " vlak prý testovali již loni. Nanečisto. Je to plně vybavené vším pro převoz pacientů ve vážném a kritickém stavu. Prostě taková sanitka na kolech.
Docela prozíravé.
Jestli se cestou z nádraží staví někde na večeři, tak i těch 20 bude stačit na roznesení do nepostižených regionů.
Však je tam posílají, aby se to rozložilo na větším území.
no, my si furt myslíme, jak jsme dokonalí ve vymejšlení hovadin, kdepak :-)
Koronavirus : chloroquine může být konečně předepisován lékaři v nemocnicích
Ministr zdravotnictví Olivier Véran publikoval tento čtvrtek nařízení v Journa officiel (pozn. Journal Officiel de la République Française – JO - je vládní časopis, ve kterém jsou bublikovány oficielní dokumenty vlády a parlamentu)
Olivier Véran, ministr zdravotnictví rozhodl: předepisovnání chloroquinu je tedy umožněno v nemocicích, pokud to lékař uzná za vhodné, bez čekání na výsledky probíhajících klinických testů. To je to co udává veřejný dekret publikovaný v JO. Upřesňuje že „hydroxychloroquine a spojení lopinavir/ritonavir mohou býti předepisovány a podávány na zodpovědnost lékaře v institucích přebírajících zodpovědnost pacientům zasaženým COVIDem 19, pokud to jejich zdravotní stav dovoluje a a když to povolí jejich ošetřující lékař.
Takže je to na doktorovi, jestli bude riskovat, že tě to zabije.
To je ale i u mnoha jiných léků - dryjáků s vedlejšíma účinkama. Lékař zvažuje, jestli pomoc převáží nad poškozením a o kolik.
Měl by... Pokud nejde o život, tak by na to měl dbát i informovaný pacient, schopný úvahy.
Většina léků má nějaké vedlejší účinky. Je to třeba vždy vážit.
Jak chceš ve zkratce smysluplně informovat pacienta-laika ve stresu z nemoci o něčem, na co lékař nebo farmaceut studují mnoho let a další desítky let se průběžně doškolují ?
Bavit se s ním můžou tak o vitamínu C, zbytek je stejně jen na rozhodnutí doktora. To info je pro pacoše spíš jen tak pro zajímavost, aby si nepřipadal jen jako loutka.
To vůbec není pravda. S nastupujícími různými neduhy se stářím začneš řešit, zda na ten zjištěný neduh, který má potenciální schopnost tě časem zabít už budeš brát nějaká farmaka s vedlejšími účinky, nebo ještě počkáš. I lékař ti dá možná vybrat. No a tohle je třeba racionálně promyslet. To není rozhodování v akutní nemoci.
Typickým příkladem jsou statiny na snížení cholesterolu. Hladina je nad normu, genetická závislost je jasná, ale krevní tlak máš v pořádku. Přitom ty statiny ničí svaly. Brát či nebrat?
No jasně, dá ti vybrat v tom, co je vcelku jedno, jak se rozhodneš. Asi jako když ti dá na vybranou, jestli Condro, nebo něco od jiné značky a nebo se na to vykašleš úplně. Případně ti dá na vybranou, jestli budeš brát něco na ten cholesterol, nebo jen upravíš životosprávu, nebo to pak budeš řešit až po infarktu...
Ale když jde do tuhého, tak si s tebou o tom tak akorát popovídá, ale rozhoduje a nese odpovědnost sám.
Ale chápu, že pocit spolurozhodování je pro mnohé lidi k nezaplacení. Zvlášť v našem národě odborníků na fšechno :-))
Docela by mě zajímalo, kolik je takových lidí na přelomu seniorského věku a starší, kteří se takhle zabývají tím, jaký lék dostali a zda je nějaká jiná alternativa.
Můžu ti říct, že podle statistik je to spíš naopak - je poměrně velké procento pacientů, kteří jsou doslova sběrači "léků".
Dnes není povinnost mít k odbornému lékaři doporučení od praktika. A opravdu se najde poměrně hodně lidí, kteří třeba potřebují k internistovi, ale nelení a obejdou si ty internisty 3 nezávisle na sobě. A pokud dostanou léčivo, klidně to berou všechno.
Tohle by se dalo řešit jedině jakousi "lékovou kartou pacienta", do které by mohl každý lékař nahlížet a viděl by, co dotyčný bere.
Bohužel díky tomu, že máme 6 zdravotních pojišťoven, GDPR a lidi nechtějí mít nic "nařízeno", ale chtějí mít "svobodnou volbu" je realizace poměrně nereálná. Zatím.
Podle všeho ano.
Oni tam byly hrozný boje. Ten doktor z Marseille, vypadá jako zestárlá rocková hvězda, se intenzivně pustil do mediální kanonády za pomoci valné většiny žurnslistů.
Specialisté, co varují před nejasnými vedlejšími účinky, mají své v3decké tituly, zkušenosti a zřejmě i pravdu, jsou zahnáni do kouta jako ti, co brání tomu, aby virus přestal zabíjet.
S Olivier Verlán, je takový politický panák, nechce jít proti to masám, ale zároveň di je vědom, že to může být průser. Tak to hodil na ty doktory v první linii.
Hele, píšou o energetických šmejdech a ukazují tvoje stožáry :D
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/energeticky...
Tyhle nejsou moje.
Ty zatím neumíme. Portálové stožáry se hojně stavěly u nás, v Německu zřídka. Měly vy být součástí třetí etapy vývoje.
V druhé budou tyhle a podobné, tedy bude-li projekt pokračovat
Tyhle nejsou moje.
Ty zatím neumíme. Portálové stožáry se hojně stavěly u nás, v Německu zřídka. Měly vy být součástí třetí etapy vývoje.
V druhé budou tyhle a podobné, tedy bude-li projekt pokračovat
Ještě stále si myslíš, že je Francie hodná následování a máme si z ní vzít příklad?!?
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus...
Nesmíš číst jen Novinky a do Francie se podívat na 10 dní jedno za 10 let, někam na sever....
Francie je úžasná země, pokud se týče přírody, mají snad úplně všechno, bohatou historii, památky, kulturu, skvělé sýry a jídlo, a když je zle, i přijatelné pivo, alsaské.
Taky je to přebyrokratizovaný stát s ohromným množstvím veldůležitých úředníků, stát, ve kterém korupce není neznámá, stát, kde se politikaří a všechno strašně dlouho trvá.
Francouzi jsou o malinko větší bordeláři než jsme my, nejsou extrémně pracovití, a jsou šíleně rovnostářští a mentalitou socani až na půdu. Mají svůj způsob života, ve velké většině nikam mimo Francii, popř Frankofonii moc necestují, jsou skálopevně přesvědčeni, že mají vše na světě nejlepší, všechno vynalezli a objevili oni, a jejich způsob života je nejlepší možný, v čemž mají možná pravdu. Taky jsou často arogantní a nafoukaní, čímž často zastírají neschopnost komunikovat jinak, než jejich řečí hrdelní.
Pokud jde o "opatření" která zavádí, jako všichni ostatní, netajím se s tím, že si myslím, že jsou přehnaná a hlavně zbytečná, protože nic neřeší, tedy kromě toho, že úspěšně likvidují ekonomiku Evropy a nahrávají Číně.
Zdá se, že tentokrát jsi z toho odkazu nepřečetl dokonce ani nadpis...
Ne, ani jsem neklik.
Není potřeba, lžou všichni už asi 4 týdny.
Takže jsi vyplácal šest odstavců řečmi zcela bez souvislosti... :-o
ne, v zkratce jsem se pokusil vysvětlit, jak se máte dívat na Francii a Francouze bez přehnaných klišé
Kdyby se jakákoliv naše nemocnice dostala do úzkých, jako jsou v úzkých ve Francii, v Itálii, v New Yorku, tak by se chovali úplně stejně. Ono je totiž společensky vhodnější zachraňovat perpektivní místo starců. Je to jen projev racionality, sociálního chování a nikoliv nějaké nelidskosti. Dělalo se to v historii už mnohokrát a bude se to dělat i nadále. I většina těch odsouzených starců by asi chtělo, aby se to tak dělalo. Alespoň já to tak cítím. Nechtěl bych být zachraňován na úkor nějakého mladého perspektivního člověka.
A není to nějaká ostuda Francie. Jen neměli ve vládě pana plukovníka Prymulu, který by je na poslední chvíli surově probudil.
No no, abys to s tím Prymulou nepřehnal. Ten má akorát kliku, že to sem takovou měrou nedošlo. Podobně jako nás Tomio zachránil před migráčkama ;-)
Vidíš, Pitomio. Kde je mu konec?!?
Tu ho máš, v nejaktuálnějším vydání :
https://www.youtube.com/watch?v=XNbmdggHaz0
Čím dál víc mi začíná připomínat Cibulku. Zbývá mu už jen trochu kreativně dotvořit název strany...
Proboha vždyť on už změnil název strany tolikrát, že už skoro nevím, jaký je současný název.
Dokud mluvil za asociaci cestovek (nebo jak se to jmenuje), tak byl ještě jakž tak snesitelný. Jako politik ale jen papouškuje názory jiných.
To se teprve uvidí, co nám sem došlo. Jak se testuje, tak to vylézá.
Vzpomeň, jak když jsem o tom začal psát, jak jste reagovali. Dělali jste ze mne blázna a škarohlída. Přesně ve stejnou dobu on musel bojovat na státní úrovni s tímtéž a vybojoval to. Kdyby se neudělala ta karanténa, tak jsme měli na Francouzskou a Italskou cestu rovnou zaděláno. Snad se to podařilo odvrátit, doufejme.
Tak takhle se rodí národní hrdinové ? Ani za to nemůžou... :-)
já si myslím, že zrovna on by si tu medaili za zásluhy opravdu zasloužil. Počkej pár měsíců, uvidíme.
Ten dostane spíš zlatý padák. Kryje záda Babišovi, stejně jako Vojtěch.
Tak ono, jak se oteplí, bude hned líp. Však taky začínaj od Jižní Moravy, že jo...
Uvidíme, jak to bude s příchodem podzimních mlh ;-)
Když dovolíš, udělala jsem si na Francii svůj vlastní názor a rozhodně to není pupek světa.
Píši snad že je, píši o tom, že si to francouzi myslí, a s tím je třeba počítat, a nepřekvapí to.
Chápu, že sis na Francii udělala svůj názor, byla si přece 14 dní v Lotrinsku a taky v Paříži, před 12 lety...
V Paříži jsem nebyla a už mě ani neláká ji navštívit. Tedy pokud pominu, že jsem tam přestupovala z letadla na vlak.
Ve Francii jsem byla dvakrát, jsem ráda že jsem viděla, co jsem viděla, ale můj šálek kávy ta země není a francouzská mentalita rovněž.
A nehodlám na tom cokoli měnit. Jsou jiná místa, která chci navštívit.
Ale je milé, jak sleduješ, před kolika lety jsem byla ve Francii.
Psala si to opakovaně.
Francie je velká.
Pro nás, z té naší kotliny, až neuvěřitelně velká.
To, co dnes známe jako Francii, vzniklo ale celkem nedávno, po francouzské revoluci.
Opravdu velmi zjednodušeně, lze Francii rozdělit na sever a jih Langua d'oc a Langue d'oïl, hranicí je řeka Loira. Odlišné kultury, mentality i jazyk, tedy hovorový. Samozřejmě, dost věcí mají společných, třeba tu představu, že jsou ve světě naprosto výjimeční a všechno co dobré jest, jest od nich, tedy něco, co bych nazval "vypjatým patriotismem" který se liší "vypjatého nacionalismu" tím, že není expanzivní.
Paříž je úplně něco jiného a postavení Paříže ve Francii je mnohem kontraverznější než postavení Prahy v ČR.
Mentalita Francouzů je té naší až nápadně podobná a stejně jako my, i oni ji často karikují a pranýřují třeba ve filmech.
Velkou barierou pak zůstává jejich jazyková zaostalost, tedy zejména na venkově a mimo turistické zóny, a pak se chovají oddtažitě a nafoukaně. Když ovšem zjistí, že malinko kvákáš po jejich, jsi rázem vítaným hostem a rádi se s tebou podělí, teda zejména o sklenku nebo žrádlo.
Až to pomine, doporučoval bych všem, podívat se do Francie, do té trochu jiné než se pořádají zájezdy, tedy Paříž, Mont Saint Michele a zámky na Loiře nebo, Cannes a Saint Tropez.
Occitanie nebo Nová Akvitánie (Montpellier, Bordeaux) ty stojí za objevení a pokud jde o kolo, spousta Voies Vertes (zelené cesty), které dávají šanci si to užít, aniž by se člověk motal mezi auty.
Také se neustále opakuješ.
Zjevně také dobře zakládáš kopíráky :o))
Sorry, ale tohle číst nebudu. Pro mě kupa zbytečných informací.
Ty jsi se ve Francii vzhlédnul, já ne a nemám žádný důvod to měnit. Nemám to vůči žádné cizině, kterou jsem navštívila.
A vlastně mě neláká žádné daleké zahraničí, člověk ztratí strašně moc času cestováním a já mám toho času stále méně.
Zjistila jsem ale, že u nás je strašně moc zajímavých míst a strašně moc zajímavostí, která jsem ještě neviděla a na důchod to opravdu nechávat nebudu. Už teď vím, že to ani nestihnu všechno vidět a těžko říct, jak se budu hýbat za 5, 10 a více let.
Nech si svoji Francii, ale ponech každému jeho právo ať si k ní (a nejen k ní) udělá vztah dle vlastního uvážení. Každý holt máme ten svůj "pupek světa" někde jinde.
Jo, ta podobnost s náma tam bije do očí, zvlášť když tam člověk přijede přes Dojčland...a kudy taky jinudy, že jo.
Chodníky zas*aný od čoklů, stráně zarostlý lebedou, ve shnilé šopě reziví starej Citroen...bordelistán, taková ČR s infrastrukturou navrch...
By se mi tam i líbilo, nebýt té příšerné řeči, kterou se nedomluvím. Sice tak nějak chápu, co se kde píše, jazyk koneckonců evropský, ale huba odmítá ty jejich zvuky vytvářet :-)
Jinak, Philippe vyhlásil prodloužení "opatření" do 15. dubna a Le Figaro píše o rekordním počtu úmrtí ve Španělsku a pak o kdejaké prdeli, jen o situaci ve Francii na první straně mlčí, Le Monde, zase trápí Orbán, chřipečka Borise Johnona a to, že infekci jsou teď vystaveni nejvíce zahraniční dělníci, kteří pracují jako uklízeči nebo v doručovacích službách.
A pak takové ty sračky, jako úvahy moudrých hlav jak nám korona dává šanci zněnit svůj postoj k životu.
Čili takové poklidné páteční odpoledne, žádnou tragedii tyhle dva zásadní deníky neavizují.
Jo, a Midi Libre z Montpellieru se zcela věnuje drzému loupžnému předpadení poblíž policejního komisarirátu, které spáchal 37 letý bezďák, když vytáhnul kudlu na pokladní a chtěl zlaťáky.
Prostě asi jako moskevské noviny den po výbuchu Černobylu...
Takže si můžeme tipnou, za jak dlouho nám sem Jindra tu zprávu dá přeloženou jako čerstvou novinku.
Zítra?!? Pozítří?!?
Nebo že by to francouzský tisk zcela zatajil?!?
Můžeš sam
lefigaro.fr
lemonde.fr
každé ráno můžeš zkontrolovat, jestli je to opravdu první zpráva dne, nic ti nebrání, tedy kromě tý francoužštiny, asi :-)
Já si počkám, až nám to sdělíš jako horkou novinku :o)))
Nic takového, ty se snaž dohledat zdroje, ze který Novinky vycházejí, googlil jsem francouzsý web, nic takového se neděje. Zprávu o ponechávání lidí nad 75 svému osudu jsem ale četl už minulý týden, zase v souvislosti ze Španělskem.
Typnul bych si, že náš zurnaloid se chytil nějakého lokálního komunisticko-anarchistického plátku popisujícího zrůdnost kapitalistického režimu ve Francii, a nám to tady předává jako hotovku.
Že tam takoví pazdráti rudí jsou, není pochyb, dokládá ta 3 týdny staré video co jsem natočil na Place de la Comedie v Montpellieru
https://photos.app.goo.gl/Nn891G4iWwkedm3C8
Ty si ale nějak špatně spal, že si takhle nastartovaný už po ránu?!?
Nemám rád ty pazdráty.
A nelíbí se mi, jak naši novináři cíleně vytváří paniku a strach, a zárověň systematicky ukazují, jak v tom strašném světe je zle, zatímco náš moudrý stbák se skvělým plukovníkem nás od toho zachránili.
Pokoušel jsem se s tím vlajkonošem domluvit, proč nosí tu vlajku chvála Bohu zaniklého totalitního státu, ale neuměl rusky.
Francouzi s Rusama k sobě měli vždycky celkem blízko, naštěstí pro ně ale jsou 2,5 tisíc km daleko přes pět států :-)
Le Monde
Koronavirus: Opatření jsou prodloužena do 15.dubna, zrychluje se přesun pacientů, sledujte on-line sobotu 28. března
Evakuace nemocných z Grand Est do Nové Akvitánie (pozn. Bordeaux) se zrychlí tento víkend, spolu s odesláním nových pacientů zasažených koronavirem do karantény zatímco kapacity Île-de-France jsou na pokraji svých možností.
Le Figaro
Tváří v tvář koronaviru se Francouzi stávají sobě bližšími
Sbírky, poděkávní, služby mezi sousedy, blesková elidemie Covid 19 odhalila novou vlnu, kterou je solidarita....
a pak keci jak malá Emma pomáhá stařenkám, na to nemám sílu....
Pro jistotu ještě snímky těch titulních stran.
Kdyby ve Francii někdo nechal hynout seniory, byly by toho plné noviny, to si pište.
Tisk tam nepatří nějakým svěřeneckým fondům :-)
Jinak k tomu extrémnímu rozšíření infekce právě v alsaském Mulhouse (žádní pacienti pro které nejsou dejcháky a nechávají stařečky umírat po desítkách, ale právě ten specielní sanitární TGV, včera jsem se podivoval proč pro 20 posílají soupravu TGV, právě proto, že je to špičkově vybavený zdravotnický vlak, který má ty JIPky).
Je to tady:
https://www.lemonde.fr/societe/article/2020/03...
Le Figaro píše totéž, vidím jen kousek, protože zbytek je v placení sekci.
Proč právě Mulhouse a proč se stal ohniskem šíření nákazy po celé Francii i v zámořských územích.
Jednoduše, 17. února tam bylo náboženské shromáždění evangelických církví, v jednom sále bylo 2200 lidí. Odtamtud vedou stopy viru až do té Francouzské Guayany.....
No jo, to s tím vlakem ti docvaklo poměrně rychle. Za pouhé dva dny:-))
Chytrá jako vždycky.
Všude psali o převozu pacošů, nikde o tom, že vlastně vysílají mobilní JIPky a o převoz v zásadě nejde, to si vědělěla ve své jasnozřivosti pouze ty.
Jinak, pořád mi tu něco nehraje.
Ten "náraz", tedy nápor opravdi vážných pacientů, není nikde asi větší, než když se stane nějaká mimořádka. Vykolejí vlak, vypukne požár, spadne barák nebo letadlo. Hromady těžce zraněných co potřebují intenzivní péči.
Bežně se rozváží po všech dostupných zařízeních, zdravotnické systémy by na takovéhle mimořádky mělo být připraveny. Že najednou kolabují při podobném, nebo nižším náporu nechápu (teda až na tu Itálii nebo Španělsko, tam by vraždil i průjem po krušovickém pivu.
Opravdu?
https://www.nakole.cz/diskuse/28241-francouzsky...
Opravdu.
I anglická verze píše o evakuaci, zmiňuje že jde o vybavená vlak, ovšem jde o evakuaci, nikoliv o přistavení mobilní JIPky, ale možná umíš anglicky líp :-)
Tak mě napadá.... Jak se vlastně řekne JIPka francouzsky?
Unité de soins intensifs
jenže, ono to snad nejsou jen JIP, u nás taky máme různá specializovaná zařízení které nejsou přímo JIPkama
Francoužstina obecně je, co se týče slovní zásoby, mnohem bohatější jazyk než angličtina nebo francoužština a dost s tím zápasím, protože ti co ty články píší se snaží neopakovat stejná slova ale používat synonyma. On line slovníky ti nepomohou, to slovo, když jej vyhledáš, má úplně jiný význam. Dost pomůže, ale také ne vždy, výkladový slovník.
Pak jsou tam ty "odborné termíny", které má každý jazyk, a pokud nejsi z oboru, můžeš snadno zabloudit a přečíst docela něco jiného než píší.
A nakonec, jména institucí, zařízení a úřadů, které u nás nemají obdobu, a jsou vysloveně součástí jejich právního řádu, organizace zdravotního systému, hierarche, kterou když neznáš, můžeš dost snadno zabloudit v textu.
Takže bych se na vyhledávání "Unité de soins intensifs" nijak neorientoval, může to být totéž ale jmenovatse to jinak.
Proto jsem rád, že skupina frankofonních odborníků kriicky palečky hodnotí mé překlady a umožňuje mě tak svým odborným názorem najít rezervy.
A snad si nemyslíš že jsi jediný co umí francozky a anglicky. Už jsi fakt s tou svou namachrovanosti dost trapný. Začni se konečně chovat jako normální člověk. Na FB urážiš ženy co šiji roušky, jen by mně zajímalo kde ty bereš roušky když jsou povinné? Tvrdit že roušky jsou k prdu může jen naprostý ignorant.
Neurážím, jen mi to celé připadá absurdní.
Špitály potřebují respirátory a ne hadry, ale to je fuk.
Já roušky nepotřebuji, do úterka jsem v karanténě, a v pondělí mi jich "pár" přijde. Objednal jsem jich 100.
http://www.leparisien.fr/societe/deces-de-julie...
Na Covid zemřela 26. letá studentka. Píší, že je to naprosto výjimečné. Začalo to lehkým kašlem, skončilo intubací, holka to bohužel nedala.
16, tlustej palec, sorry, zemřela včera
Nechci ti do toho házet vidle, ale naše zpravodajské servery psaly už ve středu, že zemřela v úterý ráno
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/francie...
Někde soudruzi udělali chybku...
Ne, já jsem udělal chybku, protoře v pátek poskytl k tomu někdo nějaký rozhovor já chytil to vendredi...
zemřela v noci z úterý na čtvrtek
mardi 24 au mercredi 25 mars
Lékařství zemí, které patří k nejzasaženějším v koronavirové krizi, se vrací k medicíně bojišť 18. století. Pacienti nakažení virem SARS-CoV-2 se třídí, píše server týdeníku Focus. Hlavním kritériem je věk nakaženého. A staří mají smůlu.
To jsou ovšem dost bulvární Němci
https://www.focus.de/
Nemáš nějakej link na ten českej text?
Nemůžu nic takového na on line verzi Focusu najít
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus...
Dík, v německém Focusu jsem to nenašel ale našel jsem rozhovor si tím šéf lékařem záchranky v Mulhouse
Marc Noizet se jmenuje,
ten rozhovor poskytl předevčírem
https://www.youtube.com/watch?v=WYhCCPupAZs
Říkal, že denně přijímají kolem 60ti pacošů, že mají 150 lůže, a dalších 140 ve vojenské nemocnici kterou přistavili. Říká jak se postupuje, od dejcháku přes plicní ventilaci až k intubaci. Situace je vážná, protože těch akutních ůůžek mají málo, snaží se pacoše přerozdělit do jiných regionů.
A teď bacha.
Začíná to na 5 minutě (protože jak říkáš, francouzsky umí kdekdo, nech si to přeložit, když mě nebudeš věřit).
Redaktor se ho ptá, jestli musí určovat nějaké priority jako záchranář, komu dát péči nebo nikoliv, a snaží se ho do toho dotlačit, že lékaři za války, nebo v případech vážných hromadných dopravbích nehod vždy musejí stanovovat priority, kdo má šanci přežít a kdo ne.
Ten doktor pravil, že se o tom diskutuje mezi kolegy, ale že v Mulhausenu nejsou v této situaci, jako třeba v Itálii. To popření je jasné v čase 5:37 videa
Možná, že si někde pustil hubu na špacír, a tam se to snaží zamluvit, ale tvrdit, to co ta soudružka napsala do titulku je sprosťárna.
Pokusím se googlit, abych našel, jestli někde něco neblafal, čeho se ten německý Focus chytil.
Nic takového jsem nenašel, ale pan doktor Noiset je mediální hvězda už někdy od 10.3.
Poskytuje rozhovory televizím, bubnuje na poplach, že ten nápor nedají. 16.-17. informoval, že už spitály v Mulhouse nemají žádnou volnou kapacitu, a zdá se, že to byla jeho zásluha, že tam postavili vojenskou nemocnici a poslali tam ten vláček.
https://www.la-croix.com/Sciences-et-ethique...
Koronavirus: To co je potřeba udělat podle Eduarda Philippa a Oliviera Vérana
Předseda vlády a ministr zdravotnictví oživili společnou tiskovou konferenci tutii sobotu, 28. března přítomností generální ho ředitele pro zdravotnictví (pozn. něco jako náš hlavní hygienik) profesora Jérôme Salomona.
Transparentnost.
Od zrychlení zdravotní krize koronaviru, která téměř zcela ponořila zemi do všeobecného omezení pohybu, nebylo dne, kdyby si ncíějaký představitel exekutivy nevzal slovo. Tuto sobotu odppoznoledne předseda vlády Éduard Philippe, minist zdravotnictví Olivier Véran a generální ředitel pro zdravotnictví Jérôme Salomon uspořádali společnou tiskovou konferenci aby „aktualizovali před tváří Francie strategii ke Covidu 19“. Příležitost k zodpovězení otázek, které si Francouzi pokládají, lékařských polemik, a kritice opozice.
V bodech (ke každému je odstaveček mírně rozvádějící titulek)
- Prvních 15 dnů dubna bude nejobtížnějších
- z krize exekutiva „vyvodí poučení“
- úmrtnost v EHPAD (pozn. obdoba domovů důchodců) bude vypočtena „na počátku příštího týdne)
- „Přáli bychom cílově dosáhnout“ 14 a 14.5 tisíce resustitačních lůžek
- 50 pacientů z regionu Grand Est (pozn. Alsasko, Lotrinsko, Champagne-Ardennes) se „tento víkend“ přesouvá do ostatních nemocnic.
- Francie objednala „více než“ miliardu roušek a respirátorů
- Přes milion opakovaně použitelných „alternativních respirátorů“ bude vyrobeno v dubnu
- 12 tisíc testů denně dnes, 30 tisíc do týdne, 50 tisíc do konce dubna
- objednáno 5 milionů „rychlotestů“, cíl 30 tisíc testovaných denně v dubnu
- „trpělivost a naděje“ vzhledem k „velmi nedostatečným studiím“ účinku chloroquinu
Věta "z krize exekutiva „vyvodí poučení“ mě pobavila.
Jinak ale opět musím konstatovat, že nevidím rozdíl od nás. Tedy pokud pominu počty.
no, je to malinko jiné, třeba nezavedli "rouškový fašismus".
(Zase, doufám že nemusím opakovat, že jsem pro roušky, tam, kde jsou lidi, ale ne jinde. Všobecná povinnost mít to na tlamě když opustíš vrata je prostě asi výplod pražáka, který, když vyjde z domu, někoho vždycky potká)
Hodně je to jiné v tom, že každá má svoji úlohu, není to plukovník a stbák, kdo všechno spasí. Ministr zdravotnictví má na starosti svůj resort, a Macron mu do toho nefušuje. Není to Macron, kdo rozhoduje, nebo navrhuje, jak dlouho jaké opatření potrvá.
Zjednodušeně, chaos a bordel jako u nás, možná větší, protože mají opravdu těch Chánovů mnohem víc, ale mnohem větší transparentnost, novináři neservilují v rouškách, ale kladou nepříjemné otázky.
Jestli to k něčemu opravdu je, nevím.
Ale jisté je, že pro pocit, že jsi ve svobodné zemi, to znamená hodně.
Jenže teď jsou lidi tak nějak všude. Zvlášť když je pěkně.
Nebo, příští týden to již vyzkoušíš sám. To ale naštěstí bude ošklivo, takže máš šance, že lidí bude pomálu, ale v dnešních slunečných dnech je to maso všude.
Naopak, v tom městě je liduprázdno.
"- úmrtnost v EHPAD (pozn. obdoba domovů důchodců) bude vypočtena na počátku příštího týdne)"
To jsem si tak nějak myslela, když jsi prohlašoval, že kdyby se ve Francii dostala nákaza do domovů seniorů, bude to stát ministra zdravotnictví místo...
Podle těch čísel mrtvých, co ve Francii mají, to tam nejspíš už dávno fest rozjeté je. Takže jsem na ta vypočtená čísla a počátku příštího týdne opravdu zvědavá.
Takhle, tohle je zase "chytání za slovíčko"
Ostatně, přečti si to:
La mortalité dans les EHPAD sera calculée «en tout début de semaine prochaine»
Alors que seuls les décès en milieu hospitalier étaient jusqu’à présent intégrés au recensement quotidien des victimes du coronavirus, le Professeur Jérôme Salomon a annoncé que le «dispositif de surveillance de la mortalité» allait évoluer. Ainsi, un décompte dans les EHPAD a été mis «en place au cours de ce week-end», et il «donnera des résultats au tout début de la semaine prochaine». Par ailleurs, «la surmortalité enregistrée par l'INSEE grâce aux données des mairies et de l'état civil» va faire l'objet d'une «publication hebdomadaire». «C'est ainsi que nous commençons à vous donner des chiffres portant sur une surmortalité départementale, régionale, et nationale».
Zdá se mi, že nějaký novinář se zeptal, jak jsou na tom s úmrtností v domovech pro seniory, ten hygienik nevěděl a neměl žádná čísla, a tak pustil mlhu.
To vůbec neznamená, že se nakazilo 15 lidí v LDB, a 26 v domově důchodců, a kdoví co ještě. To by mu ten novinář už ta čísla mlátil o hubu.
A jak by se ten novinář k té informaci dostal, aby mu ji mlátil o hubu, když ji ani hygienik neví? Zřejmě to dosud jako samostatnou kategorii ani nesledovali.
Podívej - sám neustále přesvědčuješ, že nemoc je nebezpečná prakticky jen pro staré či nějakou jinou nemocí oslabené lidi a ostatní ať nepanikaří.
Sám přesvědčuješ, že jsou současná opatření přehnaná, že by přece měla stačit taková ta základní opatrnost jako je třeba při chřipce...
Dokážeš ve světle těchto názorů najít rozumné zdůvodnění té obrovské úmrtnosti ve Francii jiné, než že jim to řádí v domovech důchodců a podobných institucích?
Každopádně vyčkejme těch budoucích čísel.
Nevím, jestli jim to "řádí" po domovech důchodců a slovo "řádí" bych nepoužil.
Ani si nemyslím, že úmrtnost ve Francii je tak obrovská, i když v absolutních číslech se to může zdát. Francie má zhruba 67 milionů obyvatel.
Vzhledem k jejich kulturním zvyklostem, ty "bise" na obě líce a s hygienou, kterou v žádném případě nepřehání, jsou ta čísla docela dobrá (asi na pětině italských), srovnatelná s Belgii, Holandskem, Švýcarskem, i když trojnásobné proti číslům Švédským, kde včera snad ještě žádná opatření něměli.
Ano, pevně věřím, že je to v podstatě chřipková epidemie, které se dostalo masové publicity a v lidech se vyvolává strach a panika.
Naši noviná
Absolutní čísla jsou jedna věc, ale oni mají obrovský i ten počet úmrtí v přepočtu na milion obyvatel. (Ano, v porovnání s Itálií to číslo vypadá malé, ale pořád patří v Evropě k nejvyšším.)
Vedle těch, co jsem jmenoval.
Jak říkám, protože znám jejich návyky, je to číslo poměrně nízké, nepřekvapilo by mě, kdyby se blížilo španělským. Asi šíření bude obdobné jako v Itálii nebo Španělsku, ale mají možná lepší zdravotnictví.
https://www.tvanouvelles.ca/2020/03/29/en...
Tentokrát pro srandu králíkům v Kanadě....
Český ministerský předseda radí Trumpovi zavést roušky povinně
„Pane presidente, zkuste se pustit do viru českým způsobem. Nošení prosté látkové masky snižuje šéření viru o 80%. Česká republika zavedla povinně nošení roušek na veřejnosti. Prosím zašlete dál. Bůh žehnej Americe“ přidává populistický vůdce, v jehož zemi je, podle poslední bilance, registrováno 2663 potvrzených případů a 13 úmrtí.
Na začátku měsíce byla vláda p. Babiše kritizována za nedostatek roušek, což podnítilo desítky tisíc žen aby zapnuly své šicí stroje a vyráběly svoji vlastní ochranu v členské zemi Evropské unie s 10,7 miliony obyvatel. Ministerský předseda požádal o odpuštění za toto selhání, slíbil to napravit a poslal vládní letadadla do Číny, aby přivezla roušky, testy a ostatní zdravotnická materiál.
Koronavirus: Epidemie ve Francii se zhoršuje, zrychluje se přesun pacientů
Francie toto pondělí zintezivní evakuaci nemocných ze zvláště postiženého regionu Grand Est, zatímco se epidemie nepřestává rizšiřovat s více než 2600 mrtvými, mezi kterými je i bývalý ministr Patrick Devedjian
Po několika přesunech posledních dní se tento víkend zrychlila evakuace pacientů. Německé vojenské letadlo a vrtulník francouzské armády, v rámci operace Résilience (Odražení) takto a evakuoval do Německa několik pacientů z východu Francie, kde jsou resustitační možnosti již naplněny. Dva zdravotní vlakům TGV bylo mezitím povoleno převézt nemocné z regionu Grand Est do Nové Akvitánie (pozn. Bordeaux)
Na titilní straně prakticky totéž, jako ve Le Figaro, evakuace nmemocných jinými slovy, ale hned vzápětí, se Le Monde nebojí opřít do zásadních problémů současné Francie:
https://www.lemonde.fr/m-perso/article/2020/02...
tedy:
Uctívejte nebo ponižujte penis - praktiky, jež je třeba vyzkoušet
:-)
Tedy nechť kolega, či kolegině vládnoucí řečí Molliera vám s tím pomůže, jistě se od Maïa Mazaurette dozvíte spoustu důležitých věcí.
... když tam nejsou obrázky, tak to nečtu!
Maia, zdá se, bude takový francouzský Uzel
https://www.lemonde.fr/signataires/maia...
Před pár dny jsme se se šíravníkem bavili o tom, jestli omezení pohybu rodinné vztahy ohrožuje nebo posiluje.
Tohle by mi dávalo za pravdu https://dopice.sk/oe4
Jestlipak to není jen naše kachna. Mrkni, sím...