Co říkáte na současný stav Evropské unie?
Má budoucnost a jakou nebo nemá výhledově vůbec žádnou?
V čem by se měla poučit anebo čeho se pro příště vyvarovat?
Jak vyřešit současné problémy nebo nejsou vůbec žádné a všechno klape jak na drátku?
Pokud jsou problémy, tak jaké a jaká z toho poučení do budoucna?
Děkuji všem za konstruktivní a kultivované názory k tématu. Byl bych nerad, kdybyste se kvůli mým otázkám nakonec jen pohádali.
Reakci na oponenta i když s jeho názorem nesouhlasím lze vyjádřit kultivovaně bez zbytečného vzájemného napadání. Dopadá to potom tak, že diskuze přestává mít souvislost s původně zadaným tématem.
Předem děkuji za Vaše názory, ať jsou takové anebo makové.
Zkus tam do toho zakomponovat cyklistiku alespoň v širších souvislostech. Jinak s tím běž spíš někam na "Novinky"
Předpokládal jsem že v rubrice Necyklo není vyžadována souvislost s cyklistikou.
Omlouvám se.
Dobře, ale k čemu vlastně taková politická polemika ? Tu snad lepší rozjet na webech příznivců politických stran, ne ? Úplně stačí, když tohle tady vyplyne z nějakých jiných debat. Řeč se na to zavedla už mnohokrát, stačí pohledat.
Prosím nějaký ten odkaz, ať nemusím vyhledávat. Jako moderátor nebo dokonce administrátor máš jistě lepší přehled o tématech než mám já, který tento web navštěvuje jenom občas.
Za ochotu a práci navíc Ti děkuji.
Se ti divím...
https://www.nakole.cz/diskuse/25157-zastal-se...
OK a dík za odkaz. Na tu diskuzi si pamatuji. Dokonce jsem tam projevil svůj názor a to se tady asi nesmí, pokud není souhlasný s tím jaký mají někteří zdejší pravdiví a láskyplní oponenti.
Dokonce jsem se nechal zatáhnout do vyhroceného nadávání. Omlouvám se. Pro mne je však důležité kdo s tím začal. Na ta takové se asi nemá reagovat, omrzelo by je to a byl by klid.
Někdo tady napsal, že se při každém tématu pohádáte. Ani já jsem nezahálel, přečetl jsem několik diskusí, cyklo i necyklo témata. Fungujete, pohádali jste se skoro vždycky.
Normální je se nehádat. S pisatelem souhlasím. Má pravdu.
Před dvěma a něco roky jsme pro Zdislawa byli "bandou pičusů" a hle, zase sem leze ...
Ne, není to tak. Bandou pičusů tady byli jenom ti, kteří mne ostarkizovali a nadávali jenom proto že jsem měl jiný názor než ten jejich jedině správný a svatý, jen nekompaktoval s tím jejich dle nich úplně nejlepším názorem. Věcné argumenty neměli, tak nahradili nadáváním.
Rozhodně jsem vás nenazval bandou pičusů všechny, jak mi tady lživě a manipulativně podsouváš.
To bylo dávno. Od té doby jste měli čas na sobě zapracovat. Někteří snad ten časový prostor využili, další už pičusy zůstali a snad taky v tomto stavu jednou jako pičusové zemřou. Jsem založením optimista a tak věřím že už je tady ta banda pičusů menší a bude se zmenšovat dál až vymizí úplně. Přestaňte mi nadávat pro můj názor, na který mám i já právo a já vám nebudu mít co vracet. To je snad všechno co teď mohu k té Tvé fabulaci napsat
Na jednu stranu mne tohle téma láká, na druhou stranu je tak kontraversní, že se u něj okamžitě pohádáme "do krve". Vzpomínám si na Medvěda a jeho témata a názory a říkám si, jesli to máme zase zapotřebí. Možná bychom se měli raději držet těch kol.
No nakonec co? Je to príma. Otevřené nepřátelství mezi evropskými státy to převádí na parlamentní soupeření a spolupráci. Užíváme si klidu, prosperity, otevřených hranic a volného cestování a pobývání po celé Evropě bez pasu a jakéhokoliv zastavení. Všude v Evropě jsme doma. Můžeme přecházet hranici kdekoliv, jako by tam ani nebyla. Je to príma.
Jestli máte problém se nepohádat a to dokonce "do krve", tak téma zato rozhodně nemůže. Pohádat se můžete z jakéhokoli tématu, klidně třeba jen o kolech. To není věcí tématu ale věcí pozitivního nebo negativního myšlení. Tolerance a respekt k názoru druhého, ochota anebo neochota uznat že ten druhý může mít i v něčem pravdu. Tak se prosím nehádejte, hádky rády přerůstají v otevřená nepřátelství, nakonec v extrému občanskou válku.
Nevím sice kdo byl ten Medvěd. Jaká byla jeho témata a názory? Jestli tady ještě chodí, mohl by nám svůj názor napsat. A pokud s nesouhlasím, upřednostnil bych vyjádření nesouhlasu silnějšími argumenty než jeho, jestli teda disponuji.
Co se týče těch otevřených hranic a možnosti volného cestování bez pasu a zastavování u celnic, kdekoli nezávisle na celnici, to je Shenghen. Ten může fungovat naprosto nezávisle na tom jestli paralelně existuje anebo neexistuje Evropská unie.
Když nechceš vyvolat hádku a pohádat se, tak proč sem cpeš ryze politická témata?
Myslíš, že se dovíme na čem jezdíš nebo snad v čem jedeš?
Zřejmě to je cyklista, tak leze na tento server. Jsou tu i necyklisticka témata. Hádka svědčí o vyspělosti jedince, mohu přece svůj názor vyslovit a buď se v něm utvrdim, nebo změním.Nezajímá- lli tě toto téma, nečti ho, jak jednoduché.
To co popisuješ není hádka, ale diskuse. V hádce jde o to vyhrát.
To že je cyklista, ale jen předpokládáš z toho, že se registroval tady nebo snad víš že opravdu na kole jezdí? Tys někde zaregistroval u něho nějakou zmínku o kole?
Já ne, proto jsem se ptal a podle toho co tady předvedl bych spíš řekl, že jen v něčem jede :-)
A věř tomu, že kdyby mě něco nezajímalo, tak bych to nečetl. Když něco čtu tak mě to zajímá. A když se k něčemu vyjádřím nebo se zeptám, tak je snad jasné, že jsem to četl a tak by snad i mělo být jasné, že mě to zajímá, jak jednoduché, že :-)
Obecně: Nesouhlasím s tvými názory (i když je neznám), ale zasadím se, seč jsem, abys je mohl vyslovit. :-))))
Voltaire :-)
To je ovšem zcela neevropský přístup, což u tebe v monarchii se dalo čekat. Všem fake news a tate speach je potřeba nasadit roubík, aby kolom sebe nešířili xenofobii, homofobii, machismus a islamofobii a Evropané byli vychováváni v duchu multikulturní tolerance a vážili si jinakosti, která nás všechny obohacuje, a ty z neuiskovek tuplem.
"...A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí..."
Nějaká spolupráce na širší úrovni je prospěšná vždy.Žijeme vedle sebe,proč bychom nemohli spolu spolupracovat?Co působí problémy je to,že každý vidí situaci jen ze svého úhlu pohledu.Nechcete to udělat,jak já si to přeji,tak to děláte špatně.Tady je třeba si uvědomit,že kolik je lidí,tolik je názorů na stejnou věc.Vyhovět všem nelze.Jen větší,nebo menší skupině.V ideálním případě se sejít uprostřed.Každému by se líbila představa,že ostatní budou dávat a on bude jen brát.Kdo do unie vstupuje s tímto názorem,ten je potom zklamaný.S dohadováním je prostě třeba počítat vždy.
A o tom to je:
1. za dobu členství v EU z ní Česká republika získala (po odečtení toho, co tam vložila) přes 800 miliard korun.
2. zatímco Velkou Británii začlo pochopitelně srát, že musí vychcanýmu Česku (a obdobným postsovětským zemím) tvrdě posílat prachy a sama z toho mít hovno. A ještě k tomu jí bude někdo diktovat kolik že má přijímat imigrantů.
I když mám na paměti "vychcanost nade vše", přesto V. B. ten odchod závidím.
Dokonce už i starej Klaus uznal, že vystupování z Evropské unie je tragédie a že následovat Británii do pekla rovnou nemusíme.
Bacha, starej Klaus rozlišuje dva pojmy: Evropská unie a Euro zóna. Rozhodně to není totéž. Evropská unie má vedle negativ svá pozitíva.
Eurozóna je výhodou jen pro hospodářsky neúspěšné ekonomiky typu Řecko, Itálie, Španělsko, které z toho nezaslouženě profitují. Pro ostatní státy eurozóny hospodářská katastrofa, jen doplácí na euro vychytralce.
Británie si může dovolit více,než my.I oni ale budou narážet na překážky třeba v mezinárodním obchodu.Budou muset uzavírat speciální smlouvy na konkrétní zboží.Oni ale alespoň nezažili 40 let socialistického plánování,kdy se celou dobu vyrábí jen jedna věc.My jsme svoje hospodářství přivedli po r.89 sami na buben tím,že jsme najednou po r.89,když se otevřel trh,přestali tu jednu věc,kterou jsme vyráběli,kupovat.Nikdo najednou nechtěl Škodovku,každý,když mohl, chtěl Mercedes.Všechny naše továrny najednou ztratily odbyt.Bez zahraničních peněz a kompletní modernizace továren,bychom dnes všichni byli bez práce a vybírali bychom popelnice.To je věc,ke které nutně muselo dojít a nelze z ní nikoho obvinit.Za to si můžeme my všichni.Takže teď tu máme firmy se zahraničními vlastníky.
Pokud budou vytvořeny překážky, tak budou vytvořeny uměle, jednostranně ze strany Evropské unie. Británie má zájem aby brexit proběhl hladce. Evropská unie naopak, má zájem aby vzniklo co nejvíce komplikací ze všeobecně známých důvodů, které tady není potřeba rozebírat.
Z toho vyplývá, že překážky nemusí být dohromady vůbec žádné, pokud se Evropská unie dokáže zdržet potměšilého házení klacků pod nohy odcházející Británii.
A proč by to Evropané dělali, když chtějí s Brity volně obchodovat a společně se bránit. Většina Evropské unie si odchod Británie nepřála a obávala se jej. Tvoje úvaha mi přijde značně konspirativní a vlastně i ujetá a nepravděpodobná.
Na to že Evropská unie bude vytvářet Británii problémy, tak na to se spolehněme. Na tolik znám věrchušku Evropské unie.
Může teď prakticky cokoli aby potrestala odcházející Británii. S klidem při tom poškodí své zájmy, svoji ekonomiku a svoje lidi. Ve výsledku to právě EU poškodí mnohem více, pořád platí co nezabije, to posilní a Británii evropské klacky nezabijí.
Výměnou za ztrátu trhů se sousedem může získat celý svět. Rusko, Čínu, Japonsko, USA, Kanadu, Indii a snad ještě další trhy, na které jsem nevzpomenul.
Evropská unie z hlediska obchodu je nicotná ztráta proti celému světu. v EU zdechl pes a sedí žába na prameni. Kromě málo poslušného Polska a Maďarska, které stejně velké trhy nezajistí, jsou další státy v rozkladu, když pominu státy, které jsou servilní, jako třeba naše Česká republika.
Adepti exitu z déledobého horizontu jsou Francie, země v permanentním vyjímečném stavu a posiluje tam madam Le Pen. Itálie až posílí Salvini a ten spolehlivě posílí v dalších volbách. Španělsko má problémy s ekonomickým tahounem, bohatým Katalánskem. Švédskem posilují Švédští demokraté. Vychcanému Řecku společně se současnou Itálii ovládané extrémními levičáky EU vyhovuje, ale EU nebude mít dost peněz aby parazity utáhla. Zatím táhne Německo ale to má svých problému dost a dost s nekontrolovatelnou imigrací a následně aby ustálo narůstající vliv AfD, které dotování evropských parazitů nakloněno vůbec není, tak je otázka času, než Německo dotovat přestane. Jako celek budou EU chybět velké prachy, které posílala Británie a ty musí EU někde buď našetřit anebo zkrachovat, protože další velké zdroje peněz ne že by nebyly, ale nejsou. Já osobně velkou budoucnost tohoto sovchozu nevidím a kdybych měl na ten sovchoz vsadit prachy, tak nevsadím ani penci.
Abych tvůj dlouhý článek shrnul.
1. Budeme bít Britanii hlava nehlava, i když nejvíc tím poškodíme sami sebe.
2. Britanii to stejně nevadí, poněvadž nebude obchodovat se shnilou Evropou, ale s celým světem.
3. Evropa se brzy stejně rozpadne, poněvadž se nato už všichni nedočkavě chystají.
Nesouhlasím ani s jedním tvrzením.
Zhruba tak to bude probíhat, jen eurobyrokraté budou Britanii házet klacky pod nohy, ne aby poškozovali ekonomiku evropských zemí, ale pro výstrahu, aby si to ostatní rozmysleli.
Úspěch britského osamostatnění bude totiž vzorem pro ostatní kandidáty na exit.
Britanie, historicky, má silné vazby na své bývalé kolonie a EU opravdu v pohodě nahradí volný obchod s USA, Kanadou, Austrálii a zbytkem bývalého britského světa. Místo ve Škodovkách budou jezdit ve Fordech a víno z Francue bahradí kalifornské a australské.
Evropa se nerozpadne, ale EU ano, alespoň v té přebyrokratizované pidobě, kterou dneska předvádí. Lidé v politbyru jsou odtrženi od reality jak komunističtí papaláši, a atejně jako oni, když vyhlásí perestrojku a demokratizaci, bude už pozdě.
Ale nebude to extra rychlé a extra brzo.
Sle je ro nevyhnutelné, protože dirigistický systém je ekonomicky ekefektivní.
DPH a clo na zboží v mezinárodním obchodu snad funguje už delší čas.Může se stát,že pro některé dodavatele a odběratele britských firem se tohle,oč teď bez nějakých speciálních dohod narostou ceny,stane překážkou a firmy budou hledat dodavatele jinde.To může mít vliv i na zaměstnanost.Další společná věc v EU bylo financování společných projektů a dotace na společné projekty.Na to teď doplatí především země EU,které bez příspěvku VB vyberou do kasičky méně peněz,takže budou moci financovat méně projektů.I ČR bude muset počítat s menšími dotacemi na méně projektů.
Zaplať Bůh, dotace jsou čiré korupční zlo.
jj, kde my už mohli bejt, kdyby nás nebrzdila bruselská byrokracie. Nás, s jasnýma a srozumitelnýma zákonama, nás, s bleskurychlejma soudama, nás s minimálním a efektivním byrokratickým aparátem...
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/podchod...
Já si pamatuji kdysi v Brně, chodilo se tam od autobusu na vlak nějakým podchodem asi metr širokým, na výšku tak dva metry. Tomu se říkávalo Myší díra. Hodně to tam zapáchalo, někteří tam chodívali chcát.
Tak jestli do teď upravili alespoň do současné podoby, je to pokrok proti tenkrát. Nevím, nejsem Brňák, když do Brna, tak autem. A možná že ta někdejší stará Myší díra stále ještě existuje, pouze se teď nepoužívá. Zajímalo by mne, kdyby někdo věděl, jak je to.
Tak upravil to bolševik někdy začátkem osmdesátejch let, když udělal novej cca osm metrů širokej a víc jak tři metry vysokej podchod pod nádražím k tehdy nově postavenému Prioru.
Myší díru bolševici zavřeli, po Plyši si ju najali asiaté a je tam teď průchozí hadrárna.
Nacpali se i do toho nového podchodu.
Takových míst s nejasným majetkovým původem je ve všech městech plno. Jsou to proužky pozemků, každý patří někomu jinému. Někteří jsou dokonce nedohledatelní. Pokud potřebuješ povolení všech vlastníků, tak to je práce na roky.
Když chtěli ekologové blokovat stavbu zářezu pro dálnici skrz kopec Valík u Plzně, tak si koupili malé proužky území toho Valíku. Nikdo to už nedal dohromady a raději postavili tunel.
A což teprve tady u nás. Majetek se v poválečných letech řešil stylem "kam dohodím krumpáčem, tam je to moje". Takže my měli (a částečně pořád máme) zahradu na pozemcích různých majitelů, samozřejmě včetně těch, co sem přišli s Rabovacíma gardama.
A ve Vilémově dlouho měli kostel, jehož vlastník byl až někdy do roku 2016 neznámý. Pak ho Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, či jak se ten amt jmenuje převedl na obec.
Takovéhle zjednodušování není hodno tvé inteligence.
Nás nebrzdí bruselská byrokracie, ale byrokracie obecně. A s tou bruselí jí přibylo, a vždy to nemusí být jen vinou brusele, ale našim byrokratům se daří úspěšně za brusel schovávat.
Protože trajdám po té Francii zhusta, mohu uvést takový jednoduch příklad, čehož si každý může všimnout a zkontrolovat. Nerezové kohoutky v kuchyni, teplá voda na každém hajzlíku, guláš ze včerejška vylejt a neprodávat, i když je nejlepší, atd. spousta potřebných a nepotřebných věcí. Předpis je předpis a kontroly řádí a pokutují.
No, a ve Frankrajchu, kde platí stejné přepisy, se běžte podávat do běžného bistra na hajzlík, a když budou otevřené dveře, nakoukněte do kuchyňky....
U nás je tradicí, že poturčenec horší Turka, a jak úřada vidí šanci někoho buzerovat, nenechá si takovou šanci uniknout.
Ale bruselismus přinesl jiné, naprosto tragick novinky. Ty dotační programy. Jestli někoh utěšuje, že ty zlodějny platíme jen z poloviny, a z druhé poloviny Brusel, mýlí se. My nějaké prachy do Brusele posíláme, a oni posílají zase něco nám. Už jen tohle "posílání" dost stojí.
Brusel nám posílá zatím víc, než jim dáme, ale to se brzo změní, protože odchodem bohatší Britanie se posouváme blíže k průměru, ne-li nad něj.
Ale nešť, dostaneme víc, ale určitě to není ta půlka, kterou se prsíme u každé cyklostezky, postavené údajně za prachy Brusele.
Postupně se na ty rejdy přichází, občas i nějakého "šibala" odsoudí, ale ty prachy, které se do těch ptákovi nacpali, jsou dávno v prdeli.
A říkat, že si za to můžeme sami a je to jen naše chyba taky není extra fér. Prostě příležitost dělá zloděje.
Když necháš nezamčenou silničku za 100 litrů opřenou před hlavním nádraží bez dozoru, nemůžeš se divit, že ji někdo šlohne.
Ty dotace nejsou záležitostí jen bruselké politiky. Dotace a vůbec ne malé tady byly už za RVHP a za sociku. A myslím, že dotace jsou i b USA a jinde. Bohužel svět bez dotací už nemůže existovat.
Jde o správnou míru.
Třeba ty zemědělské dotace měly sloužit drobným zemědělcům, aby se udržovala krajina i v místech, kde se to prostě nemůže vyplatit.
A ejhle, dotace pobírá největší koncern za to, že krajinu plundruje řepkou.
Pochopitelně, je to problém od nepaměti, snad vi v Hlavě 22 se píše o komsi, kdo pobíral dotace, za nepěstování čehosi a stal se největším nepěstitelem v kraji :-)
Myslíš, že s tebou vyjmenovanými zeměmi "Rusko, Čína, Japonsko, USA, Kanadu, Indii a snad ještě další trhy, na které jsem nevzpomenul" VB nyní neobchoduje? Že čekala na Brexit?
Něco jiného je využívat stávající trhy a něco jiného je aktivizovat stávající trhy a vyhledat nové trhy.
Proč si myslíš že slavný továrník Tomáš Baťa v době krize nastartoval letadlo a letěl aktivizovat další trh do Indie? Myslíš že do té doby v Indii Baťa opravdu nic neprodal? Tak se aktivizují stávající a vyhledávají nové trhy.
Po návratu zatímco ostatní podnikatelé kolem houfně zavírali své podniky a propouštěli zaměstnance, Baťa nové zaměstnance přibíral, zřizoval další provozovny, rozšiřoval své podnikání o další obory činnosti. Ve výsledku se zařadil mezi nejúspěšnější podnikatele naší první Československé republiky. Dobrý příklad pro všechny včetně Británie. Evropské věrchušce ani Baťův příklad k ničemu, protože je tak zkostnatělá a zabedněná, že se nepoučí snad z ničeho a pak se bude jednou upřímně divit svému nevyhnutelnému krachu podobně jak někdejší soudruzi po něčem, co oni nazývali "přestavba".
Ach jo,
samozřejmě že obchodovala, ale v rámci jednotných celních pravidel EU. Možná si vzpomeneě, ale spíše ne, jak dlouho trvalo, než si EU cosi dojednala s Kanadou.
Právě proto, že v EU je spoustu různých zájmů, zjednodušený příklad:
dovoz pomerančů z Jižní Ameriky se safra nelíbí Španělsku, zatímco nám v ČR je docela u zadku.
Takže Brutanie má šanci cokoliv bilaterálně dohodnout mnohem jednodušeji a rychleji.
Ale Británie chce a musí i nadále obchodovat s EU. Takže stejně bude muset brát ohledy na zájmy třeba těch španělských pomerančů, protože by jinak mohla mít problémy třeba s díly na auta ze Španělska. Takhle to ale funguje i bez existence EU. Jen naivkové si můžou myslet, že svět obchodu je jednoduchý a Británie si odteď může konečně dělat co chce.
Samozřejmě je to mnohem složitější, ale Britanie si bude mnohem snadněji moci ohlídat své zájmy.
My chceme dovážet Škodovky do Britanie, tedy VW to chce, teda Němci. A ostatní auta. Ty všechny dělají Němci. I v tom Španělsku.
A když bude Brusel zlobit s pomerančema, Britové zavedou na evropská auta clo a dovezou Fordy.
Němcům jsou totiž španělské pomeranče totálně u zadku, a lobisté v Bruseli si už ty páky najdou.
A to je celej průser té Unie, pár odložených amatérů z domácí politiky si v Bruseli hraje na vládu, a chce něco řídit, aniž by měli jakékoliv schopnosti to dělat. A to je i důvod, proč Britové z Unie odešli.
Britové z Unie odešli především proto, že jim bylo před referendem a před volbama šikovně nakukáno. Nebylo to ekonomické a politické rozhodnutí na základě nějakých jednání. Jedná se až ex post, pracně se dohání emocemi řízené a nepředpokládatelné kroky. Proto je celý ten slavný Brexit od samého začátku taková bramboračka, donekonečna natahovaná. Čirý amatérismus.
Ale ne, oni byli EU pořád skeptičtí, prostě z té malinko větší půlky.
Brexit byl taková bramboračka, protože May byla měkká a Merklová s Macronem si jí namazali na chleba.
Vnucovali Britům tzv "irskou pojistku", tedy že by všude byla hranice, akorát mezi Irskem a Severním Irskem nikoliv. Na to britský parlament nemohl nikdy přistoupit, protože aby hranice fungovala, nemůžeš nechat jednu její část nestřeženou. A když by se nechala díra v Irsku, musela by se zavést mezi Severním Irskem a Anglií. A to by fakticky znamenalo, že Irsko už nebude britské.
A tuhle prasárnu se snažili evropští šmoulové Britům podsttrčit, až Boris řekl "a hovno, než tohle, tak raději žádnou dohodu".
Nám se tady přdkládá, jak byli britští voliči oklamáni, jak by volili jinak, a podobné bejkárny, to není ani malinko pravda. Stejně není pravda, že britové neosouhlasili tu smlouvu protože byli troubové co nevědí co chtějí. Věděli přesně co nechtějí, irskou pojistku.
A protože v parlamentu měli dost velkou sílu Eurohujeři, nebylo možné nic rozhodnout. Proto nové volby, ve kterých britský volič dal jasně najevo, že chce Brexit, ne že byl oklamán, a volil Borise, jako representana Brexitu, který ho taky dotáhnul. Boris je pozér, ale vůbec není blb, a tak tak německá mísodržící v Bruseli bude mít dost zadej v kalupu.
Fakt to celé viselo jen na tom jednom jediném problému s Irskem ? (aniž bych pochyboval o tom, že to problém opravdu je)
S Britama je to jako s našincema. Kdybys tu dneska vyhlásil referendum o Czexitu, tak taky (těsně) projde, ale naprostá většina bude volit pod tíhou dojmů, ne racionálně, natož se znalostí souvislostí a důsledků.
A zdaleka nejlepší byl okamžik, kdy Brexit klapnul - a jeho iniciátoři se kvapně zdekovali. Chtěli si jen nahrabat "vlastenecké" politické body na neúspěšném Brexitu, jenže se jim vymknul a hned věděli, že šlápli do hofna.
Poslední volby jsou už jen důsledek. Lidé unavení tím politickým bordelem už chtějí radši horší "jistotu", než ten nekonečný blázinec.
To je jasný, zvlášť když střední a starší generaci zasypeš tunami "odborných" názorů plných výrazů jako: multikulturní obohacení, neziskovky, nezasloužený profit, doplácení na vychytralce, hospodářskou katastrofu, v EU zdechl pes, sovchoz, rozpad EU, čiré korupční zlo, řádící kontroly, bruselismus (to jen z první části tohohle tématu, dál jsem už neměl sílu ...) a nejstarší generaci ještě navrch přihodíš čmoudy, landsmančaft a restituce, máš výsledek jednoznačný.
Většina bude vždycky tíhnout ke stádnosti a bezmyšlenkovitě podléhat populismu :-(
Zapomněl si na zničení zdejšího průmyslu.
Ano,náš kvalitní průmysl je třeba připomenout.Stroje,které v r.89 stály v továrnách,mnohdy pocházely ještě z první republiky.A naše moderní výrobní linky,které vyráběly 40 let to samé.Odbyt byl po celá ta léta zajištěný,protože na potenciální odběratele mířily samopaly a navíc ani neměli možnost si koupit cokoli jiného.Najednou tohle padlo,trhy se otevřely a každý,včetně nás,si chtěl koupit něco,co si 40 let koupit nemohl.Takže jsme chodili setrvačností do práce a tam jsme vyráběli věci,pro které nebyl zákazník.Když se ale zboží neprodá,tak není ani na výplaty,ani na provoz firmy.Takže kdo zničil zdejší průmysl?
Když to bylo dobrý pro Fýrera vyšší rasy, tak zbytku světa to musí stačit dalších 200 let ne?
Meleš hlouposti.
Vůbec nevíš, jak kampaň pro Brexit v Britanii probíhala, jem reprodukuješ, co sis přečetl od týpků jako Pehe.
Tam mnohem více lidí volilo Brexit nikoliv kvůli muslimům z Pakistánu, ale kvůli Polákům, a jiné verbeži z východní Evropy...
Kdybych si měl vybrat, tak za souseda raději Poláka než někoho z Pakistánu.
Je to překvapivé, ale v Britanii ty 2 miliony Poláků způsobili problém. Ty Indy a Pakystánce t msjí léta, s Unii přišli Poláci, a ti jim berou právi. Přesněji, jsou ochotni pracovat za mnohem méně,než místní.
Pákistánci se do práce asi tak nehrnou :-)
1) Komu berou práci ?
2) Neprofitují nakonec z toho sami Britové, že jsou nižší náklady na práci, vyšší výdělky, nebo levnější zboží ?
Jde většinou o pomocné síly, třeba v hotelech v okolí Leedsu je většina pomocných sil z Polska, pokojské, síly v kuchyni, údržba a ti co jsou tam déle už i na recepci.
Podobné to je u šoférů, pomocných dělníků a tak.
Síly s nižší kvalifikací.
V ceně zboží nebo služeb se to neodrazí, jen proto že mají levnější uklízečky nezlevní ubytování nebo nepřidá britským zaměstnancům
A ti, co jsou ochotni dělat levněji sráží cenu pracovní síly. Jak moc je to realita a jak moc fikce je lhostejné, protože ti, co volili Brexit tomu věřili.
No a o tom to je. Podlehnout dojmům a emocím. Nespočítat si, jak to doopravdy je.
A i když výhody z nižších nákladů neplynou k dalším zaměstnancům, ani k zákazníkům (konkurenční výhoda se ale obvykle projeví), stejně ale zůstanou ty prachy v domácím hospodářství. I když nakonec profituje třeba jen majitel firmy, může se víc rozšoupnout, dá práci dalším atd atd... No a v takové masovosti se to už projeví.
Na druhou stranu, pokud by tam tu práci měli dělat Britové za vyšší cifry, sice si víc vydělají, ale ty produkty nebo služby budou logicky dražší. Jen potečou peníze jinudy. Když není větší efektivita, nebo pro tebe není někdo ochotný dělat za hubajze, víc na tebe nezbyde.
Ono je toho sralo víc. Dotované francouzské zemědělství, které surově konkurovalo nedotovanému jejich, problemy s rybolovem a v neposlední řadě i papalášství bruselských s vožralou v čele a nedemokratičnost celé té instituce.
Nikoliv nepodstatnou roli hrála i narůstající dominance Německa v EU. S těmi mají svoji historickou zkušenost.
Považovat polovinu Britů za nesvéprávné blbečky, co se nechali zmanipulovat a rozhodli se odejít z ráje, je poněkud arogantní a domýšlivý postoj, který ovšem ovládl naše media.
Jsou pryč.
EYu měla zkoumat co udělala blbě, že jí polovina Britů vystavila stopku, místo toho vypráví, jací jsou Britové trotlíci.
To je kritická chyba.
Nedělám z Britů nesvéprávné blbečky. Poměrně snadno zmanipuluješ i inteligentní lidi. No a ne každá má potřebu domýšlet příčiny a důsledky. Kdyby lidé domýšleli a přemýšleli, většina reklamek by měla po kšeftu, nebo alespoň hodně ztíženou práci.
Vůbec to není a nikdy nebylo o "braní práce". Británie hned od začátku otevřela pracovní trh pro nově přistupující země. Na rozdíl od třeba Německa a Francie.
Proč asi? Že by se chtěla obětovat pro blaho východu?
Problém nebyl poctivě makající Polák (Čech, Slovák, Maďar, Estonec....), problém byl, že měl rodinu, která žila ve své mateřské zemi a brala benefity a dávky podle britského modelů.
Ten problém se dal lehce vyřešit v rámci Británie. EU na to neměla nejmenší vliv.
Jenže pak přišel Cameron, vsadil svoji kariéru na divokou kartu, chtěl být zvolen a slíbil referendum. A v referendu se začala hrát nacionalistická hra o "přijdeme o práci, o kterou vlastně nestojíme"
A dočkal se.
Vše, co následovalo, je důsledek ambicí jednoho politika.
Ať se Britům daří! Ať se nerozpadnou! Je to i v našem zájmu.
Cameron nej naslouchal hlasu lidu který se léta ptal "k čemu je nám EU dobrá". Je pitomost házet to na jednoho politika, kdyby to nebyl Cameron, musel by to udělat někdo jiný, protože poptávka po Brexitu prostě byla.
Brit většinově usoudil, že EU mu k ničemu a není naším úkolem ani právem soudit jestli udělal dobře či nikoliv, nechme to laskavě na Britech.
Britové si nikdy nehrají na dobroděje ale vždy sledují co je dobré pro ně, to už je taková jejich národní povaha.
Vadilo jim, že Poláci dělají práci, kterou Britové nechtějí dělat ? Nedovedu si tak nějak představit Poláka, který by se jel do Británie flákat, nebo ohrnoval nad nějakou prací nos. Že vandrují a dělají na silnici bordel je jedna věc, ale gastarbajtrům se pracovitost upřít nedá.
U nás by se to taky dalo takhle navlíct na Poláky a Ukrajince. Vyštvali bychom je z prací, do kterých se nám moc nechce (když dělám, tak hodně mezi nimi, vidím je v háku).
Zpracovat na tohle předvolebně lidi by nedalo moc práce - se solidností by to ale mělo prachmálo společného.
Vždyť i u nás to tak je.
Zs kasou v supermarketu Čecha vidíš zřídka, jsou tam Slovenky a Ukrajinky, v kuchyni v hospodě pomocné síly jenom UK, o stavbách nemluvě.
Ve fabrikách u pásu jakbysmet.
Když je konjunktura, nevadí, jak bude zle, neboj, někdo se ozve, že UKáčka berou živobytí.
A to se tu nezabydleli jako Poláci v UK s celejma rodinama. Nemají tu svoje obchody a hodpody, celé ulice nešišlsjí jsko v průmyslovém Yorkshire.
Ukázst na cizince, co ti škodí, vždycky zabere s je to tak všude. A to jsou ti "hodní" východoevropané. Psk jsou ti další, Rumuni a Bulhaři. Prostituce a zlodějna. V tom jsou doma.
Východoevropané jsou pro průměrného Brita problém. Tím spíš, že Britanie se otevřela hned, zatímci ti hodní s proevropští Němci nám dali 7 let distanc.
Hledat v politice solidnost je Rondo d3tinské, to převi víš
Buďme vděční za úkáčka. Bez nich by se tady nestavěly byty vůbec a mladí by od rodičů neodešli nikdy, leda tak pod most.
Není to víc záležitost rodičů než Úkáček? :-)
Jo to já nevím, všechno je možný. Husákovy děti vyrostly bezstarostně, tak je možný, že svým potomkům ani nemají co říct ohledně toho, jak se o sebe postarat.
Já jen, že na hrubejch stavbách nikoho jinýho, jak úkáčka, už ani neuvidíš. Na výkopy sem vozej cigány ze Slovače. Česky hovořící chasníci zvládaj (po proškolení) tak namontovat kus sádrokartonu :-(
Což mi připomnělo jednu krásnou reklamu, co teď běhá v rádiu. Říkají tomu Chvika poezie:
Nechci mít zdi z bílých cihel,
ani z betonu.
Toužím spatřit bílé plochy
sádrokartonu!
:-) :-) :-)
Placmalty dělají úkáčka, za komunistů jsme to dělali my, študovaní, u nás na družstevním paneláku měli všichni diplom, a ne ten z Plzně nebo nějaké Bc :-)
Ne všichni jsou líná lemra, znám spoustu velmi slušných řemeslníků, na instalace nebo obklady radši UK nepouštět. No ale nepřibývá jich, zato už jsme se srovnali s EU s počtem těch Bc.....
A když máš jednou Bc, tak přeci nebudeš makat na stavbě, to dá rozum, budeš něco prodávat, a když máš kliku, najde se pro tebe nějakej úřad kde budeš zahřívat židli a vymejšlet, jak těm co něco dělaj ještě víc znepříjemnit tu práci.
superbyrokratizovaný úpadek a blbnutí na kvadrát.
EU byl dobrý projekt, než se ho zmocnili nevolení bruselští úředníci s nevolený politbyrem v čele. Evropský parlament je taková dozorčí rada, nikoliv zákonodárné shromáždění, jak klasické parlamenty bývají.
Politbyro se nepoučilo, místo aby ubralo na centralizaci, mají problém s národními vlaječkami. Asi se to už dohromady nedá, čeká to pomalé zahnívání a nevyhnutelný kolaps.
Je to škoda, ale snaha vytvořit z Evropy jeden stát je předčasná a uspěchaná
Největší prča je, že za centrum si zvolí hlavní město státu, který sám je v rozkladu.
Po pravdě, nejsem si jista, zda dozorčí rada nevládne náhodou přímo u nás, i když, pravda, překvapivě demokraticky zvolená:-))
Vážení,buďme realisté.Představa,že EU je tu jen proto,abychom dostali peníze na všechno,co si zamaneme,pochází z říše pohádek.
To je tvůj pohled.
My, realisté, co opravdu v Evropě pracujeme a podnikáme, vůbec nechceme od EU žádné dotace. Naopak, domníváme, se že dotace jsou zlo, původně zamýšlené jako sociální inženýrství, tohle podpořím, tohle zvýhodním. Deformuje to normální ekonomické vztahy, zvýhodňuje některé, zavádí nerovnost. Navíc, jak lze u nás doložit, a zdaleka nejen u nás, jsou evropské dotace zdrojem ohromné korupce, jako ostatně všechny dotace.
Takže od EU žádné dotace nechceme.
OD EU chceme, to co v podstatě už máme.
Otevřené hranice, bezcelní prostředí, volný pohyb osob, zboží, kapitálu.
KONEC
Nic víc nepotřebujeme. Nepotřebujeme "evropské operační programy" společné přepisy na kdejakou broskvovinu. Máme přesně definováno, co se v EU smí jmenovat rum, fajn. To nás pálí.
Ale třeba, zatím se v EU nebyli schopni dohodnout na jednotné podobě dopravních značek a dopravních předpisech. Takže když po cestě do UK přejedu 4 státy, všude je to jinak, a když se konečně dostanu na ostrov, musím dokonce doleva....
Tak na co si to hrajeme?
Na společný stát?
"Nic víc nepotřebujeme. Nepotřebujeme "evropské operační programy" společné přepisy na kdejakou broskvovinu. Máme přesně definováno, co se v EU smí jmenovat rum, fajn. To nás pálí."
-- Když máš jednotnej trh, potřebuješ jednotný pravidla. Nemůžeš mít v jedné zemi pravidlo, že máslo je jenom z mlíka, ve druhé zemi, že máslo může být klidně z palmáče, a zároveň nemít žádný restrikce na dovoz/vývoz.
"Ale třeba, zatím se v EU nebyli schopni dohodnout na jednotné podobě dopravních značek a dopravních předpisech. Takže když po cestě do UK přejedu 4 státy, všude je to jinak, a když se konečně dostanu na ostrov, musím dokonce doleva...."
-- PraSilPr a podobu dopravních značek stanovují Vídeňská a Ženevská úmluva, které jsme podepsali ještě co ČS(S)R. A dovedu si představit ten řev, kdyby třeba EU schválila, že v obci na komunikacích nerychlostního typu s neřízenými křižovatkama bude maximálka 30 km/h. Celoevropsky. To by bylo tóčo :-)
Definuj přesně pojem "jednotný trh".
Nepotřebujeme mít definováno co je "máslo", k čemu proboha? Co je to za pitomost. Proč nemůže býtm v Čechách jiné než beurre ve Francii nebo Butter v Německu. Vždyť se to ani stejně nejmenuje. :-)
A naopak, jmenuje se to pivo, a přesto jsou to splašky, podle toho, kde se to vyrobí. Koho tím chrání?
Nikoliv "jednotný trh" ale zrušení obchodních překážek, jako jsou např. cla. Pár desítek let takhle fungovaly země Beneluxu. Celní s personální unie. Stačí.
Ostatnï jsou pitomosti, co so vymýšlejí úředníci, aby obhájili svoji existenci.
No, ale je úplně jedno co si myslíš, protože to stejně půjde do kytek. Moc lidí se veze, a málo jich táhne. A na to dojela zatím každá říše.
Jednotný trh je právě to tom zrušení obchodních překážek. Konkrétně, jinejch překážek, než jsou cla.
ano, buzerační předpisy a normy
ale zjevně by bylo mnohem levnějí si vyjednávat "homologaci" se zahraničním odběratelem, než na to zřídit celoevropský úřad, protože ty národní také fungují furt
ostatně to je další věc, která Britům neseděla, zdravý rozum "common sense" nahrazuje po německu kulaté razítko
Jasný. Proč dělat něco jednou, když to jde dělat 27krát jinak - to člověk ušetří čas a prachy...to dá rozum.
A Angličanům to došlo a teď maj 350 megaliber tejdně na zdravotnictví, nebo tak něco...
https://www.youtube.com/watch?v=rvYuoWyk8iU
No, Finsko prostě nemusí přijímat normy týkající se postřiků pomerančovníků.
Jenomže něco je vždy za něco.Nelze jen něco chtít a nic nedávat.
Co je to za hovadinu?
Volný obchod není dej/dostaneš ale win/win.
Oba dostávají...
Jenomže jsou věci,které se těžko převádějí na peníze.Čekání na hranicích,celní kontroly...Teď mám jistotu,že věc,kterou si v EU objednám,dostanu rychle a bez nějakých dalších skrytých poplatků.Naproti tomu u zboží,které není z EU,nevím,za jak dlouho ho budu mít doma a o kolik budu muset zaplatit víc,než byla původní cena.Takže zboží z EU je pro mně atraktivnější.
Děláš, jak kdyby to byly každodenní nákupy...
Tak v rámci EU to každodenní nákupy jistě jsou.Mezinárodní obchody mezi zeměmi EU probíhají neustále.To spíše s těmi zeměmi mimo EU probíhají obchody nárazově.Právě proto,že neexistuje nějaká jistota dodání a ceny,tak se to opatrně zkouší a o každém dalším obchodu rozhoduje až výsledek toho předchozího.
No, Báro, tohle je strašně zásadní věc, ty otevřené hranice, i ten kdo sedí doma na zadku, a jednou za rok jede na lyže do Rakous a jednou za rok do Chorvatska, a domnívá se tedy, že zavření hranic a obnovení kontrol by se ho vůbec netýkalo, se hrozně mýlí. Týká se veškeré přepravy zboží, a to zdržení na čáře, by ji safra prodražilo a zdražilo téměř vše, co si nakupují, protože i mrkev vozíme z Belgie a neptej se mě proč.
Jenomže k tomu, abychom měli celní a dokonce i měnovou uniii vůbec nepotřebujeme konstrukci superstátu jako je EU.
Unijní orgány jsou strašně přitažlivé pro jisté skupiny lidí, protože mají z Unie své královské brebendy a benefity a proto chtějí "více Evropy".
Naopak, vetšina obyvatel EU chce "méně Evropy" a celkem rozumně požaduje "co lze rozhodnout doma nechť se rozhoduje doma a ne v Bruseli". To naráží u eurobyrokratů, a kapři si sami rybník nevypustí.
Je to hrozná škoda, protože pozitiva bezhraničního prostoru jsou naprosto zřejmá. Jenže politbyro je neoblomné.
Pokud by měla unie fungovat jako skutečná unie, nemůže být takovýmhle kočkopsem, ale skutečnou federací, s dvoukomorovým parlamentem, prostě známé principy federace se vším všudy. To by ale neprošlo už vůbec, tak si tak nějak na něco hrajeme a hrajeme si i na Unijní demokracii, podobně jako za Husáka jsme si hráli na volby.
Projekt, který měl trvat 100-150 let se zakladatelé Unie snažili stihnou za desetiletí a eurobyrokraté se ho zmocnili jako osobního byznysu a tak se EU- míněno bruselskou byrokraci stává obecně nenáviděnou vrchností.
Škoda, fakt škoda, promarněná šance.
Teď už jedeme jen po skluzavce dolů.
Právě jsem dodělal služební cesty za loňský rok.
To zelené jsou moje zahraniční cesty, jenom do zemí EU. No, a to tam nemám své dovolené ....
Takže podezírat mě z toho, že by snad mojím zájmem bylo rozbíjet Evropu asi nikdo nemůže.
Jen prostě vidím, a asi to vidím lépe než strejda z Ústí, že když to bude pokračovat stejně, rozpadne se to.
Asi to s těmi většinami lidí co chtějí zrušení EU nebude tak horké. Část lidí pro zrušení a vystoupení bz EU bude, ale určitě to nebude většina, protože pokud by to někde byla většina, tak by se to muselo projevit. Zrušení a vystoupení jsou silná témata a když by byla ve společnosti citelná podpora, tak by se toho rozhodně nějaká politická strana chytla a bylo by to na výsledku znát. Mimo Británie, kde si to v referendu schválili jen těsnou většinou a pak dlouho nevěděli co s tím, tak nikde jin de není žádný ani náznak nějakého významně silnějšího hlasu.
Výkřiky v hospodách po x pivech samozřejmě nepočítám, tam je všechno hrozně jednoduché a rychlé a všichni ví naprosto přesně jak se má co udělat a jak mají hokejisté správně trénovat, jak sestavit mužstvo a jak vyhrát :-))
Kdepak, ono nejde jen o výkřiky po hospodách, jde o to, že xx-Exit se stává programem politických stran v řadě zemí, a jejich popularita sílí.
Političtí hochštapleři vědí, že je tam potenciál ke snadnému dosáhnutí na příspěvky z volebního "úspěchu". Stačí jen pár procent a vejvar je jistej :-)
No, tohle je takovej Tomio, má slaboučkou podporu, ale je to horší, Mme Le Pen o Frexitu tak otevřeně nehovoří, ale v programu má něco, co by Frexit znamenalo.
A hůř, má minimálně 40 procent voličů.
A Napoleon Macron dělá všechno proto, aby byl příště absolutně nevolitelnej, a ostatní konkurenti jsou kašpárci. Tedy jestli se neobjeví nějaká nová tvář, má to zřejmě při příštích presidentských Marine v kapse, a pak to bude fičák.
Italové taky mají problém, Holanďani a Finové, nepodceňoval bych to ani malinko.
A přitom by stačilo docela málo, přestat si v Bruseli hrát na pány Evropy a trochu ubrat....
Mme Le Pen o Frexitu hovořila ráda, ale ve světle britských úspěchů s brexitem s tím hodně rychle přestala...
Pan ing. Klaus s tím také přestal ze stejných důvodů.
Vono je rozdíl, když se snaží jeden proti všem, a když víc táhne za společnej provaz (pruty Svatoplukovy, Viribus Unitis). Jakmile se dohodne víc států (3-4) že s Bruselí skončej a své kroky zkoordinují, může si bruselská pakáž akorát vztekem ukousnout prdel.
Jistě i ty jsi do té Brusele tu pakáž volil. Proč jsi tam volil takovou pakáž? Jen to sobě a podobným kazíš.
Budeš se divit, hlasoval jsem proti vstupu a zatím jsem z tý bídy nikdy nenašel něco, co bych tam zvolil. Možná bych si tak jednoho, dva vybral, to by ale bylo nutný volit jednotlivé lidi a ne fronty na maso s maskoty
Máš to blbý, asi budeš muset emigrovat do Británie, jestli tě tam vezmou. Mně se, například, v naší Unii líbí.
Člověče poposedni.
Volný pohyb osob, zboží, kapitálu.
Jaké čekání na hranicích?
Věci je potřeba chápat v kontextu. Otázka zní: Umíme si vládnout sami lépe a radostněji bez EU?
Pravda, umíme leccos. Třeba tři sazby daně na pivo. To by v EU nedávali:-))
Řekl bych to jinak.
Rozbili jsme Rakousko, rozbijeme i Unii. :-)
V tom jsme dobří.
A Palacký prohlásil, byli jsme před Rakouskem a budeme i po něm, a měl pravdu, tak není důvod se domnívat, že to s Unii nedopadne stejně.
A co bylo skuhralů, co si bez podunajské monarchie nedovesli vůbec život národa představit.....
Řekl bych to jinak. Dařilo se nám lépe samostatně nebo v té podunajské unii? Nebylo by nám i nadále lépe v tom rakouském soustátí? A není to s tou celoevropskou unií podobné?
Nám nikoliv, my nebyli na světě a z dálky soudit není moudré. Naši předkové usoudili, že jim bude v samostatném státě lépe, a možná i chvilku bylo.
Za První republiky jsme byli respektovaný stát.Následující období,válku,znárodnění a RVHP nelze asi dost dobře hodnotit,protože tehdy jsme nebyli bráni jako rovnocenní partneři.A v RVHP nebyla ani konkurence,takže nešlo dost dobře porovnávat co je lepší a co horší.Všichni víme,že jsme tehdy pošilhávali po západních výrobcích a přáli jsme si je všichni mít doma.Když skončil socializmus a RVHP,tak jsme rázem byli zaostalá země o jejíž výrobky nikdo,ani my sami,nestál.Bez těch cizích investic do modernizací našich továren bychom asi nedokázali nic.Takže jestli nám někdy bylo lépe a sami jsme něco dokázali,tak jedině za První republiky.Od té doby už ne.Takže představa,že teď vystoupíme z EU a dokážeme něco,že svět o nás bude mluvit s respektem,to je spíše sen.
Za první republiky jsme žili z "300 letýho trpění" pod Habsburkem. Takovej byl zlej, že veškerý zákony, co za něco stály jsme od něj převzali, vychoval nám národohospodáře, průmyslníky, ba i nějakej ten politik by se našel. Tak záludnej byl, že i ten Masařík byl vlastně Habsburk-Kropatschek...
A jaké reálné možnosti tehdy naši předkové měli? Světová válka, v Evropě se to mlelo, nikdo nevěděl, co bude dál. Rakousko jsme nerozbili. Ty už vůbec ne. Se prostě rozpadlo a bylo potřeba z toho nějak vybruslit.
Vybruslili jsme. Na dvacet let. Chvilička.
Nástup dalších okolností už nebyl v našich silách.
Tvoji předci možná. Moji na to nejspíš nevěřícně čučeli, jeden z pole u Dněpru, druhej z lágru v rumunský bažině a třetí někde od Piavy...ten čtvrtej se o nějakým novým státě dozvěděl druhej den, stejně jako zbytek Moravy.
Meleš nesmysly (používám tvoje slova).
Palacký byl velký "evropan", žít dneska, nadával bys mu do eurohujerů ...
"Kdyby státu Rakouského nebylo, musili bychom v prospěch Evropy, ba humanity samé, přičiniti se co nejdříve, aby se utvořil. ...... Den provolání dualismu stane se, nutností přírody neodolatelnou, spolu také dnem narození panslavismu ve formě jeho nejméně žádoucí, a kmotři jemu budou rodičové onoho. Co následovati bude, domyslí se každý čtenář sám. My Slované budeme tomu hleděti s upřímnou bolestí vstříc, ale bez bázně. Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm!"
Často se význam jedné vytržené věty vykládá účelově opačně :o(
No, dostuduj si to.
Palacký se ve svém austroslavismu škaredě zklamal a proto také signoval Státoprávní deklaraci českých poslanců v roce 1868....
Věta:
"Kdyby státu Rakouského nebylo, musili bychom v prospěch Evropy, ba humanity samé, přičiniti se co nejdříve, aby se utvořil...."
je z jeho "Psaní dne 11. dubna 1848 do Frankfurtu"
zatímco věta "Byli jsme před Rakouskem....."
je z jeho pojednání "Idea státu rakouského" z roku 1865...
A ty to drze namatáš do sebe, jako by to bylo vyřčeno v témže okamžiku, a sprostě budeš tvrdit o vyrhávání z kontextu...
Fakt si asi v přechodu.
A co tím obojím chtěl říct už ti došlo?
že chceš za každou cenu ukazovat, že kecám, jenže kecáš a manipuluješ ty
naprosto brutálně spojit do sebe dva výroky Palackého, které od sebe dělí skoro 20 let, zo to by se nemusel stydět ani Kojzar ani Ovčáček.
Ty by ses ovšem stydět měl.
Abyste se nedostali do klinče jako Zeman o Peroutkovi. Tyhle historické odkazy jsou strašně nebezpečné. :D
Tady je to celkem jasný, včetně významu. Palacký byl Eurohujer :-)
Samozřejmě vytržením z kontextu to může zdánlivě nabývat jiného smyslu ...
PS: on tedy i ten Peroutka je jasnej :o)))
Palacký je gentleman :-))
Jestli byl gentleman to nevím, zato vím, že strašlivě kecal, od čehož máme i úsloví "Kecá jak Palackej". Neví se přesně, vznilo-li jako reakce na pindy Františka v parlametu, nebo jeho syna Jana, který "oblažoval" svými žvásty náhodné kolemjdoucí.
PS:
Knižní vydání Idey státu Rakouského z r. 1865 obsahovalo jako přílohy psaní Palackého z 11. dubna r. 1848 parlamentu Frankfurtskému a článek Palackého O centralisaci a národní rovnoprávnosti v Rakousku. To aby bylo jasné, na čem staví.
Chudák Palackej - taky v přechodu, viď?
jen okecáváš svoji prasárnu...
všimnul jsem si, že jsi zákeřný človíček, no, nic s tím nenadělám, hlavně že se ti uleví....
A je to tady, o čem jsem psal nahoře. Zdislawovi se to povedlo. Zatopil, párkrát fouknul do ohníčku a pak se vypařil a teď se směje, jak se to tu navzájem jebe :-)))
Nemáš pravdu oponente. Přečti znovu můj úvodní komentář a tam jsem psal: " Byl bych nerad, kdybyste se kvůli mým otázkám nakonec jen pohádali".
Tak se prosím nehádejte a pište své názory, se zájmem je všechny čtu.
Zachovejte mi přízeň a vzpomínejte na mne v dobrém. Ahój.
Palacký říkal: "Kdyby nebylo Rakouska, musili bychom ho vytvořit".
Tys rozbíjel Rakousko?
Edit: PepikW byl rychlejší:-))
Viz výše.
Studuj než začneš rypákovat:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Psan%C3%AD_do...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Idea_st%C3%A1tu...
Pepík plácá blbosti už pár týdnů...
Kterak z problémů s EU vyrobit osobní problém. O jak klasické pro mistra z Perly:-))
Jindro, prosím, upgraduj své, beztak povrchní, v socialistické škole získané znalosti historie národního obrození.
A přestaň populisticky žvanit, jak nějakej čtenář hromů-blesků:-))
P.S. A to Rakousko jsi rozbíjel?
On si Jindra nevšim, že i v jeho odkazu je dole další odkaz na celou "Ideu", včetně příloh. A příloha "A" je ten dopis ... :o)
Až mu to dojde, to bude teprv příval sprosťáren, na mě, na tebe, na Palackého, na Ottu, atd.
Dovolím si lehce přeformulovat.
"....představa, že EU je tu proto, aby ON dostal peníze na všechno..."
Všicky kradnů, enem Andrej na to má lidi.