reklama

Brzdy drhnou

Ahoj, měnil jsem u sestry kola brzdy (špalky), ale problém je, že když brzdí, tak se ozývá drhnutí špalků a občas i pískají. Kontroloval jsem jejich polohu a pláště se nedotýkají, takže tam drhnout nemůžou a vzdálenosti obou špalků od ráfku jsou stejné. Co to může způsobovat? Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.06.2018
Autor: martyy
  • Re: Brzdy drhnou

         

    Nech tomu chvilku, než se špalky "natvarují" podle už projetých ráfků. Většinou si to sedne. Někdy se ale stane, že je jiná směs špalků a se sjetějšími ráfky si nějak nevyhovují. Pak se můžou zvuky ozývat. Pískání je "poskakování" špalku po ráfku ve vysoké frekvenci. Zase si to ještě vůči sobě nesedlo. někdy při vytrvalém silném pískání to mívají na svědomí vůle v čepech. Brzdy pak víc vibrují a zpívají, než brzdí (můj případ po mnoha letech provozu, budu přecházet na kotouče)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy drhnou

         

    Zkus si pohrát se správnou šípovitostí špalků vůči ráfku. Počítá se s deformací brzdy v čepech a nastavují se špalky šikmo k ráfku, aby po dosednutí se srovnaly paralelně k ráfku. Pokud se brzda dotýká ráfku malou plochou, tak má větší snahu kmitat. Ale ono se to zajetím většinou srovná samo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

506 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024