reklama

Nastavení rovných řidítek v představci

Ahoj, předem upozorňuji, že tento thread se bude (by měl) zaobírat pouze rovnými řidítky. Nechci zjišťovat, v čem jsou lepší nebo jakou potřebuji délku, ale jejich nastavení tj. natočení v představci. Určitě každý víte, že mají nějaký specifický úhel zakřivení. Mě by přesně zajímal jednak důvod tohoto zahnutí (lepší ovladatelnost, hezší design...?), ale hlavně se chci dozvědět, jak je správně (pokud tedy je nějaký "standard") natočit jejich zahnutím v představci (směrem k zemi, rovnoběžně se zemí...?). Vše je popsáno na přiloženém obrázku ( http://marekpokus.borec.cz/riditka.jpg ) a žádám vás o výběr možnosti, kterou preferujete vy, nebo která je údajně správně. Všem předem děkuji.

Já tedy mám nastavené zahnutí rovnoběžně se zemí, tedy varianta A.

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    Ani nevím, v jaké z těch variant jsem měl řídítka natočený; jak jsem kolo koupil, tak jsem řídítka nechal, vyhovovalo mi to tak a vůbec jsem neměl důvod to měnit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

           

      Chápu. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    C je spravne :) . Ma to byt tak, ze rovna riditka smeruji smerem k jezdci a zaroven nahoru. K jezdci proto, aby byl uchop ergonomicky a trochu nahoru kvuli tlumeni vibraci. Sam je mam taky + - timhle zpusobem.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    Ja je mam za C. Videla jsem i moznost D (smerem k zemi).

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

           

      Ja uz videl i E/ na jedne strane ulomene :)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení rovných řidítek v představci

         

    Používám variantu C. Při variantě A, neřkuli B, mám pocit vykrucování zápěstí. Varianta C bývá v návodech "jak seřídit kolo" nejčastěji doporučována. Ovšem osobní preference jsou osobní preference a pokud ti vyhovuje něco jiného, tak proti gustu žádný dišputát.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

441 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024