ještě zamknout to kolo Štyby a na kávičku :)
http://www.cyclingnews.com/features/zdenek...
Zaujalo mě, jak se z Velké Británie stala banánová republika, nebo spíše "banánová monarchie", protože jen v takové kategorii zemí je možné, že se viník určí a potrestá dříve, než se zločin vyšetří. Právní stát? Směšné. Ve Velké Británii už dávno není třeba vinu prokazovat. Vinen je ten, koho určí vláda, premiér, ministr zahraničí, tajné služby nebo vůbec nejlépe - novináři. Pokud jsem kdy měl k Velké Británii nějaké zbytky úcty, nyní prohlašuji, že z nich už nezbylo vůbec nic. Jsou to pro mě už jen kašpaři. Nebezpeční kašpaři.
Jim je to celkem u prdele co si o nich myslí ruský agent medvěd:-)
Hlavně je jim "u prdele" PRAVDA. Jim se hodí, aby z toho mohli obvinit Rusko, tak to prostě udělají bez ohledu na fakta i logiku věci.
Upřímně řečeno si počínají i velmi podivně. Třeba vůbec nikdo otráven nebyl. Nebyla zveřejněna jediná fotografie obětí, nebyl zveřejněn jediný rozhovor s ošetřujícím lékařem. Británie má rozhodně co skrývat. Smysl je zřejmý: Nevratně odsoudit předem určeného viníka, kterému dokonce ani nedají šanci se hájit. Jen kladou ultimáta a vyhošťují diplomaty. Samotné vyšetřování, pokud se to tak vůbec dá nazvat, probíhá mimo zákonný rámec.
A že jsem Britům lhostejný? Z toho mám nepokrytou radost. Zájem takových samospravedlivých primitivních Křováků je vždycky nebezpečný. Ještě by mě z něčeho obvinili a rovnou - bez vyšetřování a bez soudu - přísně potrestali... Skutečným Křovákům se tímto omlouvám.
Býti kašparem by mi ani tak moc nevadilo a nebezpečnej pro nikoho nejsem. Už jen proto, že nemám ambice vykonávat jakoukoli státní funkci. Ale když chce někdo stát v čele velké jaderné země, měl by dodržovat elementární zásady, jako je presumpce neviny do skončení nezávislého vyšetřování. A o vyšetřování, natož nezávislém, dnes ve Velké Británii rozhodně nemůže být řeč.
Problém ale není v tom, že se Velká Británie stala šaškem (ať si to užijí), ale v tom, že se tato země (a vlastně celý Západ) cítí být nadřazena (asi tak jako Němci za Hitlera) nad ostatními národy světa a speciálně nad Rusy. Z toho pak plyne takřka automatický postoj, že vůči Rusům netřeba dodržovat základní principy spravedlnosti. Vždyť jsou to přece "jenom" Rusové...
Dnes se tomu eufemisticky říká "dvojí metr": co můžou jedni, je druhým zakázáno, na co mají nárok jedni, druhým je upíráno. Moc hezká ukázka je americká panika z jakéhosi (samozřejmě opět neprokázaného) "ruského vměšování" do prezidentských voleb v roce 2016. A kdo že to vlastně tak hystericky ječí? Země, která se už více než sto let zcela otevřeně (finančně, zpravodajsky i vojensky) vměšuje do politických procesů (včetně voleb) v desítkách zemí po celém světě a svrhává nepohodlné režimy, k čemuž jí opět stačí jen (samozřejmě bez důkazů) prohlásit místního prezidenta za diktátora (v poslední době Irák, Libye, Sýrie).
Nebude dlouho trvat a Rusko vyhostí britské diplomaty. Už se těším na ten povyk v Londýně, co si to ti Rusové dovolují - to přece můžeme jen my - nadřazené a Bohem (či kdoví kým) vyvolené etnikum...
No i kdyby to byla pravda, tak by dělali jen to, co dělá Rusko úplně běžně.
Stačí jen když si vzpomenu na počítačovou hrou generované ruské důkazy ohledně sestřeleného holandského letadla nebo čerstvěji na loňské ruské záběry údajné americké pomoci Islamistům, které pocházely též ze hry :)
Komu a čím? Prostě mám nějaký (tady možná menšinový) názor. Za "nebezpečné" označovali odlišné názory hlavně komunisti. No a samozřejmě nacisti.
Popírání principu presumpce neviny do ukončení nezávislého vyšetřování je objektivně nebezpečné. A přesně toho se britská vláda dopouští. A nebezpečné je ze strany britské vlády také to, jak lehkomyslně hazardují s pracně budovanými diplomatickými vztahy. Účelovost odvetných kroků, jako je například vyhoštění diplomatů, z toho čouhá jak sláma z bot.
mám si todle téma skrýt rovnou i s potěšilem, že bude zas plné keců o rusku a politice, nebo to přejde?
Stačí naprosto nereagovat a nechat ho ať si plácá svore rusoviny a ono ho to přestane bavit. Jemu to dělá nesmírně dobře když na něj někdo zareaguje a on může zase začít rozvíjet ty úchylný a zvrácený proruské myšlenky a obhajovat úchylné nápady ruských politiků.
Zavírat oči před podobnými procesy je určitě velmi pohodlné, ale krátkozraké. Abychom pak nebyli překvapeni, až se Spojeným státům přece jen podaří poštvat sjednocenou Evropu do války proti Rusku. Už to udělali dvakrát: Před každou světovou válkou byly USA nejzadluženější zemí světa, po obou válkách dlužil totálně rozvrácený svět Americe. Dnes je Amerika opět až po uši zadlužená. Vojenský konflikt světového rozsahu je pro USA jedinou šancí, jak svůj astronomický dluh "splatit" či spíše zamaskovat a vymazat.
Měl bys konečně odtáhnout do té své země zaslíbené. Až budeš odlétat, dej vědět. Přijdeme ti všichni rádi zamávat na letiště.
Doporučovat emigraci kvůli odlišnému názoru? To máš o české demokracii asi dost špatné mínění. Ale asi víš, o čem mluvíš...
Ty tu stále mluvíš o své zaslíbené zemi se strýčkem Putinem a o té naší demokracii se vyjadřuješ pohrdavě. Tak jsem si myslel, že by se ti tam ulevilo.
Asi ulevilo, ale to není řešení. Máš pravdu, že zdejší hry na demokracii mám tak akorát dost. Všimni si jedné věci: Když jsou zvoleni ti "správní" lidé, je klid - proti vládám ODS, KDU nebo TOP 09 školy studenty do ulic nehnaly. Jakmile nejsou zvoleni ti "správní" (tj. ODS, KDU či TOP 09 nebudou ve vládě), hned se organizují "spontánní" protestní akce studentů proti výsledku voleb.
Když jako záminka nevyšel protest proti zvolení Zdeňka Ondráčka předsedou komise pro kontrolu GIBS, hned je tu jiný (stejně zástupný) důvod k masovým protestům - obrana nezávislosti médií. Copak nevidíš, jak je to směšné? Tedy směšné by to bylo, kdyby to nebylo nebezpečné.
Než jakkoliv kvalitní totalitní a pevnou vládu, tak radši demokratickou vládu s občasnými chybami.
A Ondráček? To by byl skutečně výsměch demokracii kdyby to totalitní prase měl být předsedou komise. To komunisti hodně přešlápli a jsem rád, že si Babiš s ANO včas uvědomili, že by to byl průser a tak patřičně zatlačili a komunisty výrazně umravnili.
Co je Ondráček za hovado bylo jasně vidět z jeho projevu při odstoupení. K tomu netřeba dalších komentářů.
Výsměch demokracii? Podzimní volby nějak dopadly. Dvě strany se na základě jejich výsledku domluvily na parlamentní spolupráci a na obsazení určitých funkcí. Co je na tom nedemokratického? Za nedemokratické považuji naopak to, že se proti tomu protestuje nebo protestovalo v ulicích. Jedná se tedy o protest proti výsledkům voleb.
V roce 1989 bylo jedno z hlavních hesel "Svobodné volby!". A když takové volby proběhnou, protestuje se proti jejich výsledku. Tyhle demonstrace jdou tedy opačným směrem než Listopad 1989: Svobodné volby jsou na hovno! Vyřešíme to na ulici nebo v sekretariátech těch "jedině správných" stran!
Máš to pěkně pomotané. Nikdo neprotestoval proti výsledkům parlamentních voleb. Mnoha lidem se výsledek nelíbil, ale tak to s každými volbami.
Jenže tohle bylo něco jiného. ANO přes odpor poloviny parlamentu umožnilo komunistům aby měli předsedu komise. 2 x Ondráček nebyl zvolený. Byly jasné hlasy ať tam dají jiného člověka, komunisti dál setrvali na svém, potřetí nebyl zvolený a bohužel Babiš zřejmě pod slibem podpory vládě couvl a umožnil aby bylo to hovado Ondráčkovo ve 4. volbě zvolený.
Samozřejmě se proti tomu ozval silný odpor a protesty. Lidi mimo parlament se začali bouřit a dávali hlasitě najevo co si o tom myslí.
A když opozice v parlamentu prosadila projednávání bodu o odvolání Ondráčka, ke kterému mělo dojít demokratickým hlasováním v parlamentu, tak ještě před začátkem hlasování Ondráček sám odstoupil. Bylo jasné, že Babiš komunistům jasně řek, že Ondráček je neudržitelný a jak budou hlasovat, tak komunisti couvli a Filip s výborem doporučili Ondráčkovi co má udělat.
Ondráček nemusel odstupovat, mohl podstoupit hlasování a byl by demokratickou volbou odvolaný z funkce.
Je snad tohle nedemokratické?
Demokraticky zvolen, demokraticky odvolán.
Větší průser je, že o pár dní později komunisti s ANO "demokraticky" nepřipustili jiné jednání a demokratické hlasování.
Ale proti tomu už neprotestuješ.
Ondráček (aniž bych se ho zastával) byl ve služebním poměru. Ty nejspíš víš, co to obnáší (já jsem se o to nikdy nezajímal).
Takže mohl "při zásahu" říct veliteli: "Nezlobte se, soudruhu veliteli, ale já do toho nejdu, rozkaz nerozkaz ..."
A byl jediný "mlátička" nebo jich bylo víc, ale jsou nezajímaví?
...- ale jo, vítězové mají vždycky pravdu ...
Ano víc co to znamená a právě proto tvrdím co tvrdím. To je totiž úplně o něčem jiném, ne o služebním poměru, ale postoji. On není známý tím, že byl ve služebním poměru a že byl u pohotovostního pluku. Podobných tam bylo několik set dalších a nikdo je nezná. Nikdo by mu neměl zase tak moc za zlé, že udělal co udělal a čím byl. Pokud by se k tomu i nadále a po další léta hrdě nehlásit a neprosazoval svůj postoj jako jediný správný a vše ostatní bylo špatné.
On vstoupil ve známost a povědomý svými projevy. Nemusel se hned hrnout před kameru a hlásat, že to bylo nutné a hlavně správné a oni se jen bránili a snažili se zabránit násilí a protistátní činnosti a "vzpouře" proti režimu.
Za celé roky neřekl jediné slovo, že to nebylo tak úplně správné, naopak stále setrvává na tom, že to správné a nutné bylo.
A takovýhle člověk skutečně nemá morální právo být předsedou tak významného parlamentního výboru. A společnost, která by podobné lidi připustila na takovéhle posty by se opět vracela tam odkud se pracně vyhrabává.
To už by klidně i Kájínek mohl dělat policejního prezidenta.
Představ si, že já mu to vůbec nezazlívám. On na rozdíl od jiných drží svůj názor - vždyť byl zvolen za KSČM. Tak proč se divíš, že říká to, co říká. Pokud tu jsou voliči KSČM (nepatřím mezi ně), tak tu nejspíš je prostě určitý segment obyvatelstva s určitými názory, jež je potřeba respektovat. Voliči ANO (nepatřím mezi ně) dopředu věděli, že se jejich strana může s komunisty dohodnout, což opět znamená, že dohody ANO s KSČM jsou legitimní. Jakýkoli protest proti tomu je prostě snahou rozhodovat jinak, než rozhodli voliči.
Nemám nic proti tomu že on dále zastává svůj názor. To konečně dal i Grebeníček, Husák, Jakeš, Semelová a další, ale ani jeden z nich nemají morální právo předsedat výboru parlamentu.
Když už si je lidi přejí v parlamentu, tak proč ne, ale nesmí dojít k tomu aby měli větší vliv na rozhodování než je 1 hlas.
Kdo určuje, na co má kdo "morální právo"? Je tu snad nějaká vyšší legitimita než svobodné volby?
Ty to vážně nevíš? To je pak těžký.
Když nevíš, tak já ti to prozradím, jsou to všichni občané.
Promiň, ale tuhle tvou odpověď nepovažuju za příliš chytrou. Kdo jiný než občané projeví ve volbách svou vůli? To, že se jich pak pár vyhrne na ulici, nemůže a nesmí vůli vyjádřenou ve volbách popřít.
Hm, máš pravdu. To jen blbý Němci pořád řeší nějaké dědky co byli zaměstnáni v koncentrácích. Přitom oni tam chodili stejně do práce jako někdo jiný do BASF.
To je v pořádku, že je tam u nich řešej. Češi tu žádnej nacistickej režim nevytvořili a neprovozovali, tak nevím, co bychom řešili.
Přesně Češi nikdy, na rozdíl od Rusů nebyli spojenci nacistů, velkoněmecké říše a dokonce ani ve spolupráci s Hitlerem nenapadli nějaký evropský národ nebo v rámci smlouvy s nácky nenapadli či neanektovali malé prakticky bezbranné státy.
Díky za to co jste řekl, Češi tu žádnej nacistickej režim nezavedli, ten zavedli spojenci SSSR.
Rusové nikdy nebyli spojenci nacistů. Jestli máš na mysli pakt Molotov Ribbentrop, pak Rusko bylo poslední z evropských zemí, která pakt o neútočení s Německem podepsala. Do té doby nabízelo Francii, Anglii a dalším zemím spojenectví proti Hitlerovi.
A že Češi nebyli spojenci nacistů? On se ten vznik Protektorátu dá pochopit dvěma způsoby. Třeba i jako projev kolaborace s nacisty. Do toho bych raději nešťoural. Buďme rádi, že jsme díky osvobození sovětskou armádou jako národ přežili a dokonce se po válce ocitli na straně vítězných mocností. Úplně samozřejmé to rozhodně nebylo.
A která byla první, která druhá, která třetí a která čtvrtá co to podepsala, když to Rusko podepsalo až jako poslední ?
To je tedy blud, že by sputník záviděl...
Sám jsi řekl, že nacistický režim Češi nezavedli, že ho zavedli Němci ,,, nu a o pár minut dál to popřeš, inu jsi to ty.
No a na straně vítězných mocností jsme se ocitli i proto, že Sověti nakonec v nouzi nejvyšší propustili z jejich koncentráků čechy, poláky, slováky a umožnili jim bojovat proti náckům tak jako to umožnili Angličané, kteří ovšem na rozdíl od sovětů uprchlíky před nacismem nezavírali do koncentráků..
To je ten rozdíl.
Z oficiální historie i výpovědí Hrdinů Sovětského svazu z řad naší Svobodovy armády se museli naši vojáci napřed několik měsíců vracet do života, dostat se na normální váhu umožňující vojenský výcvik. Byli na pokraji smrti hladem, protože je SSSR chtělo udřít k smrti...
1933 - Pakt čtyř mocností (Francie, Velká Británie, Itálie, Německo)
1934 - Pakt Hitler - Pilsudski (Polsko)
1935 - Anglo-německý námořní pakt (Velká Británie)
září 1936 - Německo-britský pakt o neútočení (GB)
prosinec 1938 - Německo-francouzský pakt o neútočení
březen 1939 - Německo-rumunská hospodářská smlouva
březen 1939 - Německo-litevský pakt o neútočení
květen 1939 - "Ocelový" pakt o přátelství a spojenectví (Itálie)
květen 1939 pakt o neútočení (Dánsko)
červen 1939 pakt o neútočení (Estonsko)
červenec 1939 - pakt o neútočení (Lotyšsko)
srpen 1939 pakt o neútočení Molotov-Ribbentrop (SSSR)
Tak, a teď mi řekni, jestli Evropa dala Stalinovi jinou možnost...
A teď ještě doplň proč zaútočil Sovětský svaz na Polsko či Finsko. To k té větě "neměli jinou možnost" patří.
No, přesně tuhle větu bych použil. Oni v tu chvíli "neměli jinou možnost". Jde to jako dnes s tím Krymem. Oni věděli, že je ta válka čeká, a tak si vytvořili výhodnější výchozí pozici. Je to stará dobrá zásada sebeobrany: Pokud je střet nevyhnutelný, udeř jako první.
Nikdo jim nemůže vyčítat, že by Polsko napadli jako první. Učinili tak až několik týdnů po německém útoku. A mimoto je tam ještě (spíše psychologický) moment, že se jednalo převážně o jejich území, o které (přiznejme, že dost nespravedlivě) přišli v důsledku 1. světové války.
Pokud ti nestačí přehled smluv evropských zemí, aby tě to přesvědčilo, že Rusko bylo poslední, pak nevím, kdo tu chce přepisovat dějiny. Zase postupuješ obráceně: Rusko je špatné, a proto smlouva s nacistickým Německem musí být nutně zločin. Velká Británie je hodná, proto pakty z let 1933 a 1935 jsou správné a vysoce státnické... Nemělo by se spíš vycházet z faktů a teprve potom hodnotit?
Tobě nevadí, že smlouvy Francie a Británie (a samozřejmě dalších zemí) byly namířeny proti Rusku? To vlastně bylo správné, protože Rusko je špatné už z definice, že?
Mnichovská zrada "spojenců" z roku 1938 byla jen logickým pokračováním téhle usmiřovací politiky západní Evropy, protože tyhle země by se spojily s kýmkoli a zradily kohokoli, jen aby si zachránil svou kůži.
Ono si stačí přečíst i jen co píše wikina:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop...
Sovětské Rusko ochotně pomáhalo porušovat mezinárodní dohody, to je pro ně vždy jen cár papíru (jako Budapešťské memorandum):
"Mírová smlouva, uzavřená ve Versailles vítěznými mocnostmi první světové války, odsunula poražené Německo a bolševické Rusko na okraj evropského dění. Oba státy proto v roce 1922 uzavřely v Rapallu smlouvu o obnovení diplomatických styků, zřekly se vzájemné náhrady válečných škod a zahájily hospodářskou a vojenskou spolupráci. Rusové získali moderní technologie, lokomotivy, stroje i těžké zbraně a Němci mohli v Rusku cvičit letectvo, tankové a dělostřelecké jednotky, což bylo ze strany Německa (SSSR ani jeho předchůdce účastníkem Versailleské smlouvy nebyl) porušením Versailleské smlouvy"
1933 - Pakt čtyř mocností nebyl nidky ratifikován.
1934 - Pakt Hitler - Pilsudski byla pouze smlouva o uznání hranic a mírovém řešení případných sporů, žádné rozdělení sfér vlivu a žádná smlouva o vojenské spolupráci jako pakt Říše a SSSR
1935 Anglo Německá námořní smlouva nikoliv pakt, regulovala maximální možnost tonáže německého námořnictva na 35 procent britské tonáže...
Jednalo se o tonážní smlouvu v rámci Spojených národů, nikoliv o pak a vycházelo se z výsledků první světové války
září 1936 - Německo-britský pakt o neútočení BLÁBOL, pravděpodobně popletené s se smlouvou Itálie a Německa o spojenectví ( smlouva velmi podobná Paktu Molotovov-Ribentrop.
prosinec 1938 - Německo-francouzský pakt o neútočení viz 1934, spory neřešit válkou, mírově, uznání současných hranic německa ( reakce na mnichovskou zradu) opět žádné spojenctví..
teď vynechám ty menší, které vedly k tomu,že SSSR v rámci spojenecké smlouvy cituji vás srpen 1939 pakt o neútočení Molotov-Ribbentrop , což je blábol. Pakt Říše s SSSR byla skutečná smlouva o tom, jak si rozdělí malé státy od Finska až po Moldavsko, pakt o vzájemné hospodářské a vojenské pomoci... text k dispozici na iternetu..
Tak teď mi řekni, kolik ještě lží jsi schopen navykládat o tom, jak celá evropa udělal s Říší tak úžasnou dohodu jako SSSR :)
Inu poněkud havarovaný aeronet :)
Opět mimoběžná argumentace z tvé strany. Nevím a nebudu zjišťovat, nakolik jsou tvé námitky přesné nebo opodstatněné, ale jedno vím jistě: I kdyby byly, tak pořád tyto smlouvy svědčí o živé diplomacii mezi západní Evropou a Německem, zatímco Stalina s jeho návrhy na podobné dohody západní země tvrdě odmítaly. Prostě otevřeně dávaly přednost Hitlerovi před Ruskem, čímž donutily Stalina uzavřít podobnou dohodu s Německem jako ony.
A vyčítat Rusku/Sovětskému svazu, že si nenechá srát na hlavu a uskutečňuje preventivní diplomacii i vojenské kroky v případě bezprostředního vojenského ohrožení, by bylo hodně nespravedlivé. Opět dvojí metr. Co můžou jiní, Rusku je zakázáno. Spojené státy "hájí americké zájmy" vojensky po celém světě (i desetitisíce km od svého území) a nikoho to nevzrušuje. A když Rusko operuje na území, které mu ještě před dvaceti lety patřilo, je zle.
Jeden příklad z dneška: Čína protestovala proti americkému zákonu o cestách na Tchaj-wan. Čína považuje ostrov za součást svého území. Když se ale naprosto stejná situace objeví u Krymu, který podobným způsobem vyhlásil nezávislost na Ukrajině, je zle. A hned Západ (první byla Francie) přispěchá s ujištěním, že neuzná volby ruského prezidenta, které na Krymu proběhly. Že se tam přes devadesát procent lidí vyslovilo pro Putina, nikoho nezajímá. O lidi přece vůbec nejde...
Zkus si odpovědět na otázku, podle čeho Západ určuje, kdy podpoří právo na sebeurčení a kdy právo na územní celistvost nějaké země. Já bych jednu odpověď měl: Podle toho, jak se mu to zrovna hodí...
Vlastička-klička, cituji Obezličku, pardon Vlastičku :
"Opět mimoběžná argumentace z tvé strany. Nevím a nebudu zjišťovat, nakolik jsou tvé námitky přesné nebo opodstatněné..."
Nic nevíš, nic si ani nezjistíš, ale prohlásíš o mém příspěvku, který velmi přesně ukazuje, že lžeš až se ti od huby práší, že je mimoběžný...
Šla Pravda světem a na chudý duchem se smála
pro blahoslavený navlíkla honosný šat
v zákoutí špinavým drzá Vlastička ve stínu stála
ta Pravdu pozvala k sobě přenocovat
A Pravda znavená usnula jen co si sedla
ze sna se culila naivka důvěřivá
jen oči zavřela už se Vlastička z postele zvedla
a začla si pokradmu zkoušet ten její háv...
Takže pro tebe existence těch smluv není dostatečný důkaz toho, že západoevropská politika dávala přednost diplomacii s Hitlerem před diplomacií se Stalinem? Pak ti není pomoci.
A všimni si, že já tvůj názor odlišný od mého neprohlašuju za lež. Mohl bys taky zkusit změnit tón. V očích slušných lidí tě to tvoje neustálé obvinění ze lží musí diskreditovat.
Vlastičko sám jsi o tu ostudu řekl.
Německo-Polskému "paktu z roku 1934" přecházel Polsko-Sovětský pakt z roku 1932
Anglo německé smlouvě o tonáži z roku 1935 ( tu uvádíš mylně jako pakt) předcházela jednání Anglie a SSSR, kde se sověti, na rozdíl od Němců, odmítli nechat omezovat na tonáži námořnictva dle dohod Spojených národů a tak se nic nedpodepsalo... angličané se pak snažili až do září roku 1939, kdy Rusko napadlo s Německem Polsko.
Rumuni uzavřeli "pakt" se SSSR již roku 1928
SSSR pak podobné pakty uzavřelo roku 1929 s Estonskem Lotyškem a Litvou.
V roce 1933 Rumuni a SSSR podepsali společně Londýnskou Konvenci
V roce 1936 Litvinov a rumun Titulescu podepsali smlouvu o vzájemné pomoci.. s tím musela souhlasit písemně i Francie, spojenec Rumunska, a souhlasila:)
TAKŽE CELÉ JE TO JENOM O TOM, ŽE NĚKDO NA AERONETU VYNECHAL VŠECHNY SMLOUVY SSSR se státy Evropy a vypíchl jen ty německo-evropské aby bylo VIDĚT JAK BYL SSSR SÁM :)
A ty to sem bezduše kopíruješ a nebo o tom víš a lžeš!
Co ještě Medvědičce vypadlo z jeho seznamu smluv o tom, jak byl sovětský svaz osamocen a nikdy s ním nechtěl jednat, už jsem mu jich sem pár ve spěchu dodal, ale rád přidám další "pakty SSSR" z té doby :)
V roce 1935 uzavřela Francie, SSSR a Československo pakt o vzájemné pomoci, je zajímavé, že Medvědovi tento pakt vypadl, protože si pamatuji, jak zde argumentoval kdysi o tom, jak na základě této smlouvy SSSR nabízelo pomoc v roce 1938, opravdu zajímavé zamlčení... pořád jsem čekal kdy se Vlastička chytne za nos a dodá alespoň tuhle jednu smlouvu, ale ono nic, prostě seznam izolace z jeho zdrojů je svatá hostie :)
Nu a další pakt roku 1932 s Finskem ( v roce 1939 ho SSSR jednostranně vypověděl, pravděpodobně aby byl dle Vlastičky " více izolován"? )
Takže se jasně ukázalo, že SSSR mělo smlouvy s velkou spoustou evropských států, včetně naší vlasti a Medvěd by si měl výrazně doplnit historické vědomosti, řekni mu to Vlastičko....
Vozíš se po nepodstatných detailech. Schopnost číst text a porozumět mu se odvíjí od schopnosti vybrat to podstatné. Ale tvoje argumentace je na první pohled účelová: To podstatné záměrně nechat nepovšimnuté a zdůrazňovat naprosté banality.
Takže znova: Nabízel Stalin Francii, Velké Británii a dalším západoevropským zemím koalici/alianci proti Hitlerovi a nastupujícímu fašismu v Německu? Nabízel. Byla některá z těch zemí ochotna se Sovětským svazem takovou koalici uzavřít? Nebyla. Sovětský svaz se tedy musel proti Hitlerovi zajišťovat jinak. Byl k tomu tímto vypočítavým a krátkozrakým jednáním západoevropských zemí dotlačen.
Je na tom snad ještě něco nejasného?
Takže znovu lži a na jasná fakt odpovídáš přesně v duchu toho co nabízíš, bezduchou propagandu bez historického kontextu
Říká ti něco datum ?
16.5.1935
ČSR podepsalo smlouvu o vzájemné pomoci proti Německu se SSSR a tato smlouva byla navázna na smlouvu SSSR s Francií z 2.5.1935
Zde je link na smlouvu SSSR-Francie
https://is.muni.cz/elportal/estud/praf/js09...
československo-sovětskou smlouvu z roku 1935 si jistě donajdeš sám.
Pro zajímavost ŘÍKÁ TI NĚCO POJEM "Vonapo 20" ?
(VOjennyj NAbljudatělnyj POst 20)
byla to společná československo-sovětská zpravodajská ústředna (působící v Praze v letech 1936 až 1938) namířená proti Německu.
To my vysvětli jak to možné, doložil jsem ti, že Stalin měl dle reality smlouvy s Polskem, Československem, Francií (největším spojencem Anglie), Finskem, Rumunskem, Litvou, Lotyšskem a Estonskem , s Anglií odmítl podepsat cokoliv a ty tady dál budeš tvrdit, že jsou to NEPODSTATNÉ DETAILY :)
No vlastně jsou, protože Stalin všechny tyto smlouvy zradil spojenectvím s Hitlerem a zároveň část z výše jmenovaných zemí přepadl, okradl o území nebo přímo zabral. Pak dva roky zásoboval Hitlera vším možným a poskytl mu vojenské základny pro letadla a ponorky při dobytí Norska.
Jinými slovy, nic o historii nevíš a krmíš nás báchorkami z nějakého ubliženeckého stalinofilního webu...
Ještě takový dodatek všimni, si že SSSR naprosto bez problémů obsadilo buď celé území, nebo jeho část tebou jmenovaných států KTERÉ ÚDAJNĚ MĚLY PAKT S ŘÍŠÍ .
Dle tvého seznamu se jedná o : Lotyško, Estonsko, Litvu a Rumunsko.
Dále vojensky napadlo Polsko a zabralo značnou část jeho území, polské zajatce SSSR cíleně a hromadně vyvražďoval.
Říše měla se všemi jmenovanými, dle tvého seznamu, pakty. Přesto jim nepomohla a nechala je v plen SSSR.
Po celou dobu tvého seznamu tedy od roku 1933 cvičily německé tankové, dělostřelecké, chemické či letecké síly v několika sovětských vojenských prostorech, hluboko skryty před očima " západu a Evropy", jinými slovy SSSR a Německo spolupracovaly už v době , kdy dle tebe " Evropa uzavírala s Němci pakty" a SSSR bylo samo samotinké :)
Konkrétní prostory byly u Kazaně( tanky Hans Guderian tam byl jako doma a společných manévrů se účastnili později neblaze proslulí Hermann Hoth, Friedrich Paulus, Gotthard Heinrici, Hans Krebs nebo Erich von Manstein), Lipeck( luftwaffe) , pro spřátelenou německou brannou moc ji zřídilo konkrétně 4. oddělení generálního štábu Rudé armády.
Znalci jako ty určitě nemusím říkat, že 4. oddělení byla GRU
Jinými slovy fakta dokazují konkrétní a mnohaletou spolupráci obou zrůdných režimů....
Já nemluvím o nacismu, ideologie mě v tomto okamžiku nezajímá. Já mluvím o tom, že ti chlapi normálně chodili do práce a dneska je za to odsuzujou stejně jako toho tvýho Ondráčka. Vždyť je to prašť jako třískni.
A on ten Ondráček někoho poslal do plynu, umučil nebo zmrzačil? To budeme odsuzovat každého, kdo byl za komunistů u policie? Po Listopadu byl dost jednomyslně odmítnut "hon na čarodějnice" a dneska ho chceme začít?
Přesně, slyšeli jsme někdy nějaký příběh o tom, kterak v Rusku odsoudili dozorce, velitele, mučitele nebo vyšetřovatele kteří přivedli sovětské občany do tamních lágrů smrti?
Ano slyšeli jsem omluvu ruského prezidenta a ruské Dumy za Katyňský masakr, ale i tuto omluvu Vlastička zde nepřipoustil jako důkaz toho, že Sovětský svaz hromadně povraždil desetitisíce polských zajatců, zajatců z sovětského zákeřného přepadení Polska po boku nacistických hord.
No když už jsem zmínil Katyňský masakr, tak vlastně máme nebo budeme mít několik výročí.
V březnu 1940 sovětské orgány podepsaly rozkaz k vyvraždění desítek tisíc polských zajatců, převážně vojáků ale i policistů, kněží, profesorů, učitelů, novinářů, starostů, v rámci "akce"byly zavražděny stovky mladistvých.
3 dubna 1940 začaly popravy.
10 dubna 2010 prezident Ruské federace Dmitrij Medveděv dal příkaz o zveřejnění dokumentů z archivů Federální archívní agentury. Duma se omluvila v roce 2011 a V roce 2011 označil
Katyňský masakr označil za zločin ruský prezident Dmitrij Medveděv a prohlásil doslova : "Odpovědnost za tento zločin nese tehdejší vedení Sovětského svazu. Snahy o nějaké jiné verze se neopírají ani o historické dokumenty, ani o morální důvody"
Tohle rozhodně stojí za občasné připomenutí.
Na tohle ale reakci neočekávej, stejně jako nepřišla ani na tohle : https://www.nakole.cz/diskuse/24740-vlastickovo...
Tobě asi nic neříká pojem "demokratický proces". To nejsou jen volby, ale i povolební vyjednávání. Proti čemu asi tak protestoval ten primitiv Šimon Heller, když se po krajských volbách leckde skládaly koalice s komunisty? Samozřejmě že proti výsledku voleb, protože na základě čeho pak probíhají další jednání? A stejné je to u voleb do Sněmovny. Ondráčka by nemohl prosadit, pokud by mu to neschválila většina (vzniklá na základě výsledku svobodných voleb).
Mimochodem - tobě je jedno, že teď do této funkce pravicové strany prosazují jakéhosi Murína, který je také bývalým členem KSČ? Zase z toho čouhá jen účelovost - nerespektování výsledku voleb.
Když říkáš demokraticky zvolen a demokraticky odvolán, zapomínáš na jednu věc: Demokraticky zvolen byl na základě volebního výsledku, "demokraticky" odvolán byl na základě tlaku ulice.
Mě především vadí, že v parlamentu jsou komunisti jako takový a že tam je Okamura a předsedou vlády je trestně stíhaný Babiš.
A co jako? Vadí mi to, ale já to beru jako nutné zlo z výsledku voleb.
Někdo předsedu komise dělat musí a když už to na základě politických dohod musí být komunista nebo bývalý, tak proč ne, ale ať to je člověk s demokratickým smýšlením, který prosazuje současný právní směr a je morálně čistý.
Znám pár bývalých komunistů co jsou slušní lidé a uznávám je a umím si je na podobném postu představit.
Tak ještě jednou.
Ondráček nebyl demokraticky zvolen !!!
Ondráček byl dokonce 3 x demokraticky NEZVOLEN. Pak bohužel Babiš pod dojmem příslibem podpory vládě ustoupil a nechal zvolit Ondráčka. Pak pochopil, že to fakt přehnal a došlo k jednání k demokratickému jedná v parlamentu a demokraticky byla odhlasovaná schůze sněmovny na které se mělo hlasovat o odvolání Ondráčka. K hlasování už nedošlo, protože to Ondráček na nátlak UV KSČM zabalil, resp,. byl komunistama odvolán jako nepřijatelný pro společnost a voliče.
Žádný tlak ulice, ale jednání a hlasování v parlamentu a rozhodnutí demokraticky zvolených poslanců.
Nezpochybňuji, ale:
Nebyl na-po-čtvrté zvolen (nedemokraticky) i některými (přítomnými) poslanci Demokratického bloku?
Takže ÚV KSČM zasáhl demokraticky/nedemokraticky do nedemokratického/demokratického hlasování poslanců přítomných (v zaměstnání) ve sněmovně?
Teď v tom mám guláš. To bude asi ta dialektika, kterou se dřív komunisti tak oháněli, že?
Nechce se mi dohledávat přesné výsledky hlasování podle klubů, ale těsně zvolený byl především proto, že Babiš couvl poslanci ANO hlasovali pro Ondráčka.
Představitelé komunistů zasáhli a odvolali Ondráčka, který rezignoval a tak nepřipustili vůbec hlasování o jeho odvolání.
Postoje pana Ondráčka si nesmírně vážím, protože tím předešel eskalaci pouličních nepokojů. Trochu tím vzal vítr z plachet organizátorům "spontánních" protestů, kteří si honem museli vymyslet náhradní téma - ochranu nezávislosti médií.
Ale jdi ty brebto. Když by neodstoupil, tak by během pár chvil proběhlo hlasování a byl by odvolaný.
Takhle jen komunisti předešli pro ně trapnému probírání toho jací někteří byli a jak se chovali a to by se vysílalo v TV a viděli by to voliči a to by jim rozhodně žádné body nepřidalo.
Ale dost už bylo Ondráčka :-)
V každém případě obsazení té funkce ovlivnila "ulice", což nepovažuju vůbec za šťastné. To bychom ty volby vlastně nemuseli vůbec konat a jen bychom po každém rozhodnutí sledovali, jestli náhodou někdo nepřijde hulákat do ulic. O věcech veřejných by pak rozhodovala nejhlučnější část (pražské) populace. To by byla opravdu výhra...
Tobě se to nelíbí, tak tomu říkáš ulice. Když by se ti to líbilo, jak bys tomu říkal, občané - voliči? Nebo jinak a také ulice?
Jaký v tom je rozdíl, kromě toho, že jednou se ti to líbí a podruhé ne?
Je to úplně jinak: Účastnil jsem se mnoha demonstrací, pár z nich jsem pomáhal organizovat (například tu po masové vraždě v Oděse v květnu 2014). Nejsem tedy proti pořádání demonstrací. Jenže je potřeba rozlišit, kdy a proti čemu je vhodné a mravné demonstrovat.
Svou vůli je možno vyjádřit tímto způsobem jen v situacích, které nebyly předmětem volebního boje, nebyly součástí volebních programů stran. Například otázku imigrace v předchozím parlamentu. Zrovna tak neměla tehdy žádná strana ve volebním programu sankce proti Rusku.
Svou vůli je možno vyjádřit v ulicích tehdy, když nějaká strana flagrantně porušuje svoje předvolební sliby - například když ODS poté, co ve svém volebním slibovala, že nebude zvyšovat spoluúčast pacientů, zavedla poplatky u lékaře, a to dokonce v rozporu s Ústavou a Listinou základních práv a svobod.
Co by ale předmětem demonstrací být nemělo, je právě nesouhlas s výsledkem voleb: "Nechceme komunisty v parlamentu a v exekutivních funkcích!"- Proč ne, když voliči takto rozhodli? "Nechceme trestně stíhaného premiéra!" - Proč ne, když na každého, kdo nebyl odsouzen, je třeba hledět jako na nevinného? Navíc jeho voliči o tomto jeho "problému" dobře věděli.... "Nechceme spolupráci ANO s komunisty!" - Proč ne, když voliči ANO tuto stranu volili s vědomím, že se spolupráci s KSČM nebrání?
Vůle "ulice" může demokratický proces DOPLŇOVAT, ale nesmí jej NAHRAZOVAT. Jasný?
A tvrdím já snad něco jiného?
Ani v náznaku.
Byly volby a mají nějaký výsledek, lidé vyjádří v zákonném shromáždění nějaký názor.
Co je na tom špatně?
Jo takhle, už tomu rozumím.
Špatně je to, že lidé využili své základní právo a vyjádřili názor.
Ještě si měl dodat, že vůbec neměli právo se shromáždit a byla by to svoboda přesně podle ruského vzoru.
Jen ještě chybí to potrestání a zmlácení podle vzoru Ondráček.
Špatně není to, že lidé ten názor vyjádřili. Na to mají právo. Špatné je to, že čekají, že svou akcí něco změní. Říkají tím jediné: Výsledky svobodných voleb jsou nám u prdele, postupujte tak, jak chceme my (či spíše ti, kteří naši demonstraci organizují a financují). O žádném postihu tu řeč nebyla, a už vůbec ne o nějakém zmlácení. To už jsou zase nějaké pokroucené konstrukce.
Máš smůlu lidé mají právo a svobodu, tak se s tím smiř.
Rozumím, že jsou lidi, které to štve, ale naštěstí je tady většina těch co chtějí aby to dál bylo jak je.
Je to demokratická volba lidí, tak pořád nechápu proti čemu protestuješ, když to je přesně podle tvého přání. Volba a právo většiny.
Pokud tou "svobodou" myslíš právo ignorovat výsledek voleb, pak bude pro mě skutečně těžké se s tím smířit.
Demokratická volba je ten volební výsledek (vůle většiny) a ne nějaká hesla nějakého půlpromile lidí, kteří přišli na ulici.
Pro tebe medvěde a všechny proruský fanatiky a a odpůrce svobody a demokracie, svobodou myslím právo se sejít a vyjádřit svůj názor na to co se nelíbí.
A ty a tobě podobní přívrženci totality se můžete třeba zvencnout a stavět se na hlavu a třeba i vzívat diktátora Putina, přesto pevně doufám, že to tak zůstane.
Teď ale argumentuješ zcela mimoběžně. Nejsem odpůrce svobody. Jen si pod tou svobodou odmítám představovat anarchii v ulicích, která touží zvrátit výsledky voleb a prosadit rozhodnutí, které jsou s nimi nakonec v rozporu.
Pro mě Putin rozhodně není diktátor. Je to hlava velkého státu obklíčeného nepřátelskými vojenskými základnami. To je poměrně specifická funkce, která asi nebude porovnatelná s funkcí prezidenta nebo premiéra nějaké maličké země typu Česka nebo Dánska. Diktátorem se pro mě nestává hlava jiného státu jen proto, že jej tak označí administrativa Spojených států nebo přímo Pentagon, aby si vyrobil alibi pro případný útok. Proto pro mě nejsou diktátory ani Fidel Castro, Daniel Ortega, Hugo Chávez, Saddám Husejn, Muamar Kaddáfí nebo Bašár Asad.
Přívržencem totality rozhodně nejsem. Dokonce mám pocit, že proti jistému druhu totality právě vystupuju. Určitá část politického spektra si (nejen) u nás osobuje právo rozhodovat o směřování státu i poté, co prohraje volby. U nás jsou to strany toho tzv. "demokratického bloku", Zelení a část ČSSD, ve Spojených státech jsou to Demokraté v čele s Hillary Clinton. A dalo by se pokračovat ve výčtu dalších zemí, kde se vytvořil tento "deep state", který znemožňuje nově zvoleným politikům uplatnit svou vůli, resp. vůli svých voličů.
Hele, ale ten Trump je dobrej, ne? Jak chce ten plot pro proti migrantům?
A na Brity mi nešahej! Koukej, jak krásně provedli ten exit.
:-))
Aspoň měli odvahu referendum uspořádat a podívat se pravdě do očí. To ti naši poserové nemají. Dobře vědí (nebo aspoň tuší), jak by to dopadlo. Bojí se referenda jako čert kříže.
Nejvíc mě pobavil návrh Pirátů udělat referendum o odvolání Zemana... Nebyly tím "referendem" o Zemanovi náhodou prezidentské volby?
No, a evropské politbyro se snaží ze všech sil, aby jim to překazilo, nebo alespoň znepříjemnilo.
Hraje se o strašně moc.
Onk když se Britům podaří vyjednat aby nebyly uplatněny žádné celní restrikce, bude se jim dařit, a lidé ostatních národů by mohli přijít na to, že drahé politbyro v Bruseli vůbec Evropa nepotřebuje k tomu, aby se svobodně cestovalo a obchodovalo.
Tak těm Britům zatopíme, ať to stojí co to stojí
https://news.youradio.cz/tema/merkelova-a...
uvidíme, resp. nechme se překvapit, co "hlavy pomazané" vymyslí
V neděli mu zvolej jeho Vůdce do další šestiletky, tak snad zas bude trochu klidu.
V tom máš asi pravdu. Putin bude zvolen do čela Ruska a tím ustanou důvody proč za každou cenu zemi destabilizovat. O ničem jiném ta aféra s otravou bezvýznamného agenta opravdu nebyla. Jen si nejsem jist, jestli to v tom Rusku nebude mít opačný než očekávaný efekt. Jak znám Rusy, tak tyhle západní provokace je spíš semknou než aby Putinovi zhoršily volební výsledek.
Vždyť jsem to říkal, že jsi přišel jen kvůli těm volbám, odhalit naše rejdy v celé jejich nahotě, až bude zachránce matky vlasti(řky):) opětovně zvolen tak ostanou důvody tvojí vlastnecké ofenzívy a opět tě budu potkávat ve Sliačské na kole anžto se hrneš vyučovat německý jazyk do nějaké kapitalistické firmy které to tu destabilizují tím, že dávaji lidem práci.
Pěkné jaro ty jeden užitečný , jak on to říkal ten Uljanov, užitečný ....(te) :D
A já jsem si doteďka myslel, že práci dávají (odevzdávají) zaměstnanci zaměstnavatelům a ne obráceně. To je určitě hrozné a trestuhodné, že za kapitalismu pracuju pro nějakou soukromou (kapitalistickou, nebo dokonce třeba i nadnárodní) firmu. To ty jsi za socialismu určitě pro žádný socialistický podnik nepracoval...
Ty mě potkáváš ve Sliačské? A že ses mi nepředstavil...
Tak to sis ty inteligente myslel fakt blbě, zaměstnavatelé (podnikatelé, firmy) dávají lidem práci nikoliv naopak. Zaměstnanci vykonávají zadanou či přidělenou práci.
zaměstnavatelé práci od zaměstnanců kupují
Jistě rektální alpinisto, kde jsi se flákal?
Zaměstnavatelé lidi zaměstnávají, proto to jsou zaměstavatelé, nikoliv obchodníci.
Nic od zaměstanců nekupují ale platí jim za odvedenou práci.
Práce jako zboží, theorie nadhodnoty, to jsou základy marx-leninského učení.
Ono je celkem fuk jak to theoreticky pojmenuješ.
Jsou lidé, kteří jsou schopni práci jiným zajistit a zorganizovat, a pak jsou lidé, kteří toho schopni nejsou, nebo jsou, ale nechce se jim do toho.
Pak je třetí sorta lidí, kteří by strašně rádi ostatním práci organizovali, ale schopni toho nejsou. Ti jsou pak v politice nebo na úřadech.
Ne, zaměstnavatelé poskytují svým potenciálním zaměstnancům pouze příležitost prodat jim svou práci (a nechat se přitom oškubat). Rozdíl mezi skutečnou hodnotou práce a jejím ohodnocením ze strany zaměstnavatele jde pak mimo jiné na mzdy lidem, kteří žádnou hodnotu nevytvářejí.
Kolik lidí si kdy zaměstnával?
Co rozumíš nevytvářením hodnoty?
Vyplňování kontrolních hlášení, desítky formulářů s hlášením pojišťovnám a jiným úřadům?
Nebo třeba mě, na barové židličce na služební cestě v Bochumi?
Nikdy jsem nikoho nevykořisťoval a nežil z cizí práce. Všechno, co jsem za svůj život vydělal, jsem získal prodejem své VLASTNÍ práce.
Vytáhni hlavu ze zadku....
Zaměstnávat neznamená vykořisťovat.
Jsou věci, které sám udělat nezvládneš a je na to potřeba více lidí.
Představa jakéhosi družstevnictví nefunguje, nebo funguje jen někde a omezeně, efektivnější je soukromé podnikání.
Proč nefunguje?
Často je rozhodnutí potřeba přijmout rychle přitom zodpovědně. Pokud rozhoduje kdokoliv o cizích penězích rozhoduje většinou méně uvážlivě, než o svých.
Mnoho lidí vůbec nic rozhodovat, vyjednávat a řešit nechce. Chce za svoji práci dostat odpovídající odměnu a víc se o nic nestarat.
Nenést zodpovědnost, mít čistou hlavu.
Odpovědnost za to, aby měli co dělat a dostali zaplaceno přebírá zaměstnavatel, a v případě prťavých je to i majitel.
A za to je placen, nevykořisťuje, organizuje tu práci, přebírá rizika, a je v práci 24/24, 365/365.
S tím vykořisťováním je to jinak. Představ si model: Jsou v divočině dva lidi. Sám by žádný z nich nepřežil - jsou tedy odsouzeni ke spolupráci. Existuje tedy nějaký důvod, proč by měl jeden z té vzájemné spolupráce těžit víc než druhý? Drobné rozdíly, nejlépe na střídačku, jsou možná ospravedlnitelné, ale aby jeden ze společně vytvořeného produktu dostal 99% a druhý 1%, není ničím ospravedlnitelné.
Nemusím ti zdůrazňovat, že v současnosti uplatňovaný model "zaměstnávání lidí" vede k extrémnímu nárůstu nerovnosti jak ve světovém měřítku (chudé a bohaté země), tak i v rámci populace jednotlivých zemí (oligarchové a chudina).
Určité rozdíly jsou ospravedlnitelné - dejme tomu v násobcích, ale to, co se děje ve světě nyní, je obludnost. Když pár rodinných klanů vlastní 50% světového bohatství, něco nejspíš nebude v pořádku. Doufám, že ani ty nebudeš mluvit o nějaké "zásluze".
To je zastaralé myšlení z dob bradatých tvůrců Manifestu.
Nejefektivnější způsob řízení je strategie "win/win".
Spokojený musí být zaměstnavatel i zaměstnanci, pak to funguje a přežije to i obtížná období, protože ekonomika se fakt pohybuje v cyklech, je potřeba s tím, že vždycky nebude prvního máje počítat.
Strategie "někoho co nejvíc odrbat" není dlouhodobě životaschopná.
Ale v tom úžasném a vzorovém Rusku ten bradatý model funguje už předlouho a stále ho rozvíjejí do ještě větší dokonalosti (a sociální spravedlnosti):
http://www.investicniweb.cz/news-forbes-pocet...
Doufám, že ti neušlo, že už přinejmenším 27 let v Rusku zuří liberální kapitalismus. V 90. letech měl dokonce parametry, které neznali ani v Americe nebo Velké Británii od počátku průmyslové revoluce. Jen díky Putinovi se v Rusku daří ty nehorší dopady tohoto sociálního experimentu utlumovat. Ano, slyšíš správně: Vystavit populaci nějakého státu neomezené a nekontrolované ruce trhu je ten nejodpornější sociální experiment, který si dokážu představit.
Jenže princip win-win nemůže znamenat tobě dolar mně milion - oba jsme něco získali...
Ale jinak souhlasím, že strategie "někoho co nejvíc odrbat není dlouhodobě životaschopná. Já bych dokonce řekl, že je zhoubná. Proto taky svět řízený liberální mi představami o demokracii končí. Nevím, jestli se toho dožije naše generace, ale svět má dvě možnosti: pokračovat v nastoupeném trendu a skončí to válkou a devastací přírodních zdrojů, nebo se vzpamatovat a připustit, že solidární princip distribuce vytvořeného bohatství je jediná úspěšná strategie na přežití lidstva.
... "Nejefektivnější způsob řízení je strategie "win/win"."
... "Strategie "někoho co nejvíc odrbat" není dlouhodobě životaschopná."
Moje zkušenost pramení ze stavebnictví, ve kterém se pohybuji od roku 1994. Prošel jsem 4 ne malé firmy coby zaměstnanec, kde jsem zadával práci živnostníkům. Každé moje rozhodnutí, jak je vyplácet, bylo silně korigováno až převraceno a negováno majiteli těch firem. Dále dohromady 15 let jsem OSVČ, čili naopak práci dodávám.
Strategie "někoho co nejvíc odrbat" je zcela běžná a zjevně vede k dlouhodobému ekonomickému úspěchu. Naopak moje pokusy coby dodavatele o "strategii win/win" ekonomicky úspěšné nejsou. Jakkoli precizně odvedená práce nemá ŽÁDNÝ vliv na včasnou a úplnou úhradu. (Čest asi třem vyjímkám za těch 15 let, tedy za asi 300 obchodních případů.)
"oškubat"?
To myslíš vážně (neděláš si srandu?)
Nedělám. Kde by se jinak vzaly miliardy v rukou oligarchů? Nebo snad nějaký z nich odvedl skutečnou práci v této hodnotě nebo vytvořil reálné hodnoty v této výši? Ne. Oni se těchto hodnot pouze ZMOCNILI. A to jsou ty peníze, které nebyly zaplaceny těm, kteří ty hodnoty skutečně vytvořili.
Takovej Kellner by musel každou hodinu vytvářet hodnotu ve výši 1,3 milionu korun, přitom pracovat od patnácti let šestnáct hodin denně bez sobot a nedělí.
... prachy měli pouze, ti co znali kšeftovat a ostatní z nouze začli pracovat ...
https://www.novinky.cz/denni-tisk?sectionId=901...
Omlouvám se za nesprávný odkaz.
Správný je tento:
https://www.youtube.com/watch?v=BgS1o2SWpTc
Je málo odvětví, ve kterých by někdo extrémně zbohatnul výrobou, snad jen v tom IT v začátcích.
Velké prachy realizují obchodníci a finančníci. Koupím za 1 prodám za 2, vždyť vydělám jen jedno procento!!!
Je to tak a asi je to neprůstřelné.
Prostě když vyrábíš, nemáš čas kšeftovat, a bez prodeje to nejde a rak se brzo ti co prodávají jeví důležitější, než ti co vyrábějí. Ti přece vydělávají firmě prachy, zatímco ti ve výrobě naopak jen ty prachy stojí....
Pokud nevyrábíš nějaký extratrhák, tak není problém něco vyrábět (nemyslím zakázku, ale vlastní program, na sklad), ale veliký problém je to vyrobené prodat, dostat k platícím lidem. Kdo nezkusil, nepochopí, neuvěří.
Přesně tak.
Bez prodeje to nejde, a je zákonité, že si ti prodejci pak ukusují větší krajíc.
Někde jsem to psal, naší ambicí před čtvrt stoletím bylo napsat nejlepší program na světe pro statiky. Dokonce jsme i něco namazali, co nebylo až tak špatné, ale chytit se na zahraničním trhu bylo prakticky nemožné, a pár stovek instalací v ČR nepokryje ani výrobní náklady.
Na problém "vyrobit je jen jedna část problému" jsme narazili celkem dost brzo, a stálo mě to docela dost bezesných nocí.
No a to je přesně ono: Princip kšeftu dokáže zabít i velmi kvalitní produkty. Z toho, že to "bez prodeje nejde", nelze tudíž vycházet jako z nějakého neměnného faktu. Tuhle překážku je prostě potřeba odstranit.
jj, na tohle měli recept komunisti. Prázdné regály. Pak lidi vykoupili ochotně všechno, i bez reklamy a obchodníků :-))
Teda já se divím, že jsme ten "komunismus" vůbec přežili... Chudáci děti, kterým teď tohle všechno rvou ve školách do hlavy... Musej si myslet, že tu hrůzu mohla přežít jen desetina nejsilnějších jedinců.
A chceš snad tvrdit, že to takhle nebylo ?
No, nebylo. Naopak: Bylo mnohem líp. Stačí si porovnat porodnost. Za komunistů se rodilo mnohem více dětí a světe div se - lidé se kvůli tomu nemuseli doživotně zadlužovat. Zajímavé je, že na komunisty nejvíc nadávají ročníky, jejichž početnost by byla mnohem nižší, kdyby nebylo prorodinné politiky komunistů.
Osobní zkušenost: V 1. polovině 80. let jsem si pořídil tři děti a neměl jsem sebemenší problém je uživit. Na nájemné svého bytu včetně služeb jsem si vydělal za polovinu pracovního dne.
Stát podporoval porodnost plošnými rodinnými přídavky, které na tři děti odpovídaly polovině tehdejšího průměrného hrubého platu.
Dnes bych si tři děti prostě vůbec nemohl dovolit, pokud bych se nechtěl doživotně zadlužit a riskovat během svého života, že nebudu schopen splácet. Na tentýž byt (opět včetně služeb) dnes padne výdělek za 7 pracovních dní. Stát prakticky vůbec nepodporuje porodnost - na rodinné přídavky bych dnes nejspíš vůbec nedosáhl, a pokud ano, byly by ve směšné výši 2% až 2,5% průměrného platu.
Tady ve Šluknově má spousta lidí víc než dvě děti a ani nemusí chodit do práce, uživí je sociální dávky. Na nájem mají také.
Pořídil jsem si 3 děti za " hlubokého kapitalismu" a rodin s 3 a více dětmi znám i dnes osobně poměrně dost. Že by ti rodiče měli rádi risk ?:)
Navíc si na rozdíl od tebe velmi dobře pamatuji, jak po počátečním rozběhu po přídavcích naše socialistická vlast tahala za ruční brzdu razantním zdražením věcí na děti, přídavky už vzít nemohli, tak prostě zdražili to bylo už zhruba jednu pětiletku po začátku přídavků:) Porodnost roku 1989 (1,87 ) byla razantně menší než porodnost roku 1974 ( 2,43), takže se stačí podívat na graf a je vidět, že klesala už od roku 1978 ( čirou náhodou doba zdražení dětských věcí)
Navíc existují jiné věci než přídavky na děti, třeba úlevy na daních. Dneska bereš, do určité výše příjmu, přídavky a máš zároveň slevu na daních.
Pokud si pamatuji dobře, tak přídavky 200Kč na jedno, 650 kč na dvě děti byly v roce 1989, je to tak ? Na tři to dělalo 1210 kč ?
Není to tak neprůstřelné. Tenhle princip se prostě jednou bude muset změnit, pokud nechceme z většiny světové populace udělat jen rezervoár pracovní síly bez jakéhokoli práva na spotřebu nad rámec udržení při životě. Ta nerovnost, i když je dnes už tak obludně velká, se bude dále zvětšovat a narazí na svou hranici. Ta situace bude vypadat tak, že si extrémně úzká vrstva bohatých lidí bude prodávat své zboží jen vzájemně mezi sebou, protože svým zaměstnancům nebudou platit tolik, aby si jejich zboží mohli koupit.
Dnešní nejbohatší jednotlivci většinou nikdy nesáhli na žádnou práci (čest výjimkám). Dnes se bohatství nedosahuje tvorbou hodnot, nýbrž jejich nespravedlivým přesuny (spekulacemi). Samotní tvůrci hodnot z toho zpravidla nic nemají.
Možná bych to shrnul do okřídlené věty: Komunismus je už nějakou dobu pryč, ale panují podmínky, které kdysi vedly k jeho vzniku a vítězství. A to v míře ještě větší než tehdy.
jj, má to logiku. Oligarcha bude vyrábět tisíc aut denně (aby mohl bohatnout a bohatnout) - a bude je prodávat pěti stům dalších oligarchů. Akorát marně přemýšlím, co s nimi ti oligarchové budou dělat. A podobně i s dalším zbožím, na kterém se dá zbohatnout.
Musíš ten "Medvědův Kapitál" ještě malinko vychytat ;-))
To je problém vás marxistů, vy se nesnažíte svět pochopit, vy se ho snažíte měnit.
A to nejde.
Ani po dobrém, ani po zlém, a na to zlo u marxistů, ale vlastně u všech co chtěli měnit svět, vždycky došlo.
Jeste tu o tom, ze podnikatel, majitel a manazer firmy by mel mit mensi plat, nez zamestnanci. Ta byla taky dobra.
A pak bychom si mohli dat zaruceny prijem ! Patnact litru pro zacatek, kazdemu.
Nechci proti tobě nebo komukoliv jinému brojit, ale mrkni se někdy na trubce na seriál "Ano šéfe s Gordonem Ramsaym v USA." Tam někteří laičtí majitelé restaurací nemají žádný plat, stručně řečeno. Proto si ho zvou.
To dá rozum, nedělá nic, trajdá si po cizině po poradách a ještě by za to měl bejt placenej? Vykořisťovatel?
Rusko je země největšího množství oligarchů :)
To nevím. Já je nepočítal. Bude to dědictví éry Borise Jelcina neblahé paměti, který je nechal rozkrást všechno, co mělo v Rusku nějakou cenu. Putin už tuhle chybu neudělal a naopak jim naštěstí už dost přistřihuje křidýlka.
Zdravím tě po cyklisticku pokynutím ruky, ty se léta neobtěžuješ ani kývnout...
Tak to jsi patrně neviditelnej. Sám ochotně zdravím jako první a na pozdrav, kterého si všimnu, vždy odpovídám. Tak snad budeme mít příležitost to ještě napravit...
Na druhou stranu to mám asi těžší, když ty mě na ulici poznáš a já tebe nejspíš ne... Takže naštěstí si moji "neodpověď" těžko můžeš brát osobně. A to mě předjíždíš (v poslední době jezdím přece jen pomaleji) nebo se míjíme protisměrem?
pokud pamatuji, tak to bývá protisměr....
Tak na sebe příště nějak víc upozorni. Doufám, že se nepoperem... Na to bych ani neměl čas. Mívám to dost přesně vyměřený, abych dojel včas.
Bavrhoval bych, aby Újezďák jezdil v pionýrském šátku, to si ho všimneš
Slibuji dnes předevšemi, jako jindra jasná,že .... :)
Na konci Zaujalo 186 máš debatu s OVG, o tom, co dělala jaká armáda kde
https://www.nakole.cz/diskuse/24717-zaujalo-186...
už jsem do ní nemohl připsat:
Historicky je Olsztyn hlavním městem historické země Varmie, která byla v 16.–18. století součástí Polsko-litevského státu. Mezi lety 1772 a 1945 patřil k Prusku (Německu). V roce 1945 bylo, v průběhu oslav vítězství (tzv. ohně vítězství), zničeno Rudou armádou 40 % zástavby, hlavně v historickém centru.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Olsztyn
Какая культурная нация!
Když už se jim leze do zadku tak představa státního pohřbu v podobném stylu https://www.novinky.cz/koktejl/466618-cinska... sjeli by se všichni papaláši co mají nohy :)
Tak ted nevim, jestli Babis tak strasne lze, nebo je tak blbej, nebo si jen populisticky chysta pozici pro predcasne volby. Asi kombinace trochu a) a hodne c)
Ted jsem v radiu poslouchal jeho slova o tom, ze navrhuji proplacet zamestnancum i prvni tri dny nemoci.
A ted prijde ten blabol : Ze pry se to firem vubec nedotkne. Doted pry proplacely ctvrty az ctrnacty den nemoci, podle navrhu by mely proplacet prvni az jedenacty.
To si az clovek rekne, jak s timhle uvazovanim nekdo muze vest tak uspesne tolik firem.
Jenze politika u nas je predevsim jen o lzich a populismu, bohuzel :-/
No, sázka na příští volby nemusí vyjít, on počítá s tím, že lidi jsou totálně blbí a nechají se koupit za koblihu nebo pětikilo k penzi.
Každej blb ale má kamarády nebo známé, kteří mu lecos mohou vysvětlit, a když to místo hejkání po náměstí nebo plácání se po zádech na xichtoknize začnou dělat, může být překvapen.
S tou nemocenskou je to snadné, on to má nastavené v těch firmách tak, že marod = propuštěný, tak se nic neděje.
Já sám za sebe bych klidně platil i ty 3 dny plus 14, klidně i měsíc, ovšem za příslušné snížení odvodů.
Marod zaměstnanec stejně udělá prd, a když musí do práce, aby nepřišel o prachy, je jen nebezpečný.
Tahle nemocenská politika je taky naprd.
Někteří zaměstnavatelé (slyšel jsem) jí zneužívají a posílají lidi marodit, jiní, jako já, to co nedá stát stejně vytopí ze svého, protože trestat někoho za to že je marod je asocialní a kontraproduktivní.
A lidi si takového přístupu váží a nemarodí falešně.
Jen ten stát nějak selhává, bere nám, aby to rozdal šejdířům.
Ať ro platí zaměstnavatel do měsíce, a dál už jen privátní vztah mezi zaměstnancem a pojišťovnou, a zaměstnavatele do toho netahají a žádné odvody na nemocenskou.
"Marod zaměstnanec stejně udělá prd". Vidíš to příliš černobíle.
Nemusí, klidně může dělat z domova. Já si před pár lety (se skorouřízlou nohou) nechal přivízt komp domu a zakázku normálně dodělal.
Jasně, moc zevšeobecňuji.
Práce z domova je povinností, když se někdo cítí nachlazený, tedy u nás.
Když někoho bolí palice, prd naprogramuje i doma, (nadddělá si to jindy :-)
Stejně tak to je ovšem když ho nasere tchýně, nebo mu praskne vodovod.
Myslí sina svoje, a když něco udělá, stejně to druhý den smázne.
Zlomená noha nevadí, zlomené srdce ano.
(v poslední době, jak jsme posílili o mlaďochy i tyhle u nás dávno zapomenuté civilizační choroby se znovu vyskytují)
S tou prací z domova strašně moc závisí o jakou práci jde. Vyřídit poštu se dá skoro v jakémkoliv stavu. Sedět několik hodin u psacího stolu i doma občas vůbec nejde a když je ti blbě, tak stejně nic kloudného nevymyslíš. Je to strašně individuální.
Makal jsem takhle doma s natrženou achylovkou a pak mi na chirurgii vynadali, že s tím mám ležet a polohovat a ne to celý den mít strčené pod stolem. Nehojilo se to.
S noťasem se dá v pohodě makat i v leže.
Ne každý pracuje jen s tím notebookem. Někteří k tomu potřebují ještě nějaké věci navíc. No a ty se pak do postele nebo na klín už nevejdou. Nesuďte jen podle sebe. Svět je různorodý.
Tohle spíš vypadá na taktizování a větší ústupek komunistům od kterých bude velmi moc potřebovat jejich hlasy pro vládu.
No jasně, nemyslím si, že by snad něco chtěl udělat pro lidi....
Vsak nejde o samotnou nemocenskou. Placnul jsem to sem prave jen a pouze kvuli tomu, co je Babis ochotny a schopny pustit z huby (nebylo to nikde prectene, ale v do radia jim na mikrofon pronesene)
To se mu stává častěji, že rychleji mluví bez většího přemýšlení. O to je to právě horší, že v jeho postavení by se mu to nemělo stávat vůbec.
Já v tom vidím zase jisté positivium, chytit ho na hrušce je pak docela snadné
Proč je to blábol? Jakse to firem dotkne když budou stále platit jen 11dnů? Zbytek bude hradit nemocenská.
Ten kdo zavedl neplacení tří dnů je debil a asi žije jen ze vzduchu.
Myslím si, že tohle je stejně všechno spíš pro ty státní zaměstnance.
Ouřada si potřeboval umejt vokna, tak se hodil na dva dny marod.
No a teď nemarodí.
Kdyby takhle jednal někdo u nás, už zaměstnancem dávno není, ale ouřad ten to schroupne bez problému.
A tak se stalo, že jen tímto opatřením prudce klesla nemocnost, tedy papírově.
Ouřady na to teď mají sociální volno. Legálně si můžeš vzít den volna. Počet těchto dní za rok bývá pevně stanoven.
Mimochodem, tohle volno už bývávalo tuším v 50tých letech, ale tehdy se tomu říkalo "volno na prádlo". Takže nic nového pod sluncem.
Teď jsem četl, jak zase "zjednodušili" stavební přepisy, Air o tom asi bude vědět svoje....
Budou muset prý přijmout další úředníky.
Ideální stát, státem uplacení úředníci a pak masa zaměstnanců Agrofertu, nějaké živnostníky nebo drobné podnikatele nepotřebujeme....
Zeptal jsem se googla a o "sociálním volnu" neví nic.
Našel jsem "neplacené volno", které má svoje háčky:
https://www.podnikatel.cz/clanky/na-co...
Zřejmě je možné, aby zaměstnavatel poskytnul nějaké další volno, delší dovolenou, apod a poskytuje se mu to o to snáze, když si na to nemusí vydělat ale ty prachy prostě vytřepe z daňových poplatníků, co si na to vydělat musí
Zřejmě se to u různých ouřadů jmenuje různě.
U nás to máme sjednané v kolektivní smlouvě a nazvané sociální volno.
Aha, dik. Tak to asi funguje... ;-)
Kterych pripadu je vic ? Tridennich, nebo tydennich viroz (vubec neresim fingovane) - nebo jedenactidennich a delsich nemoci ?
Tech kratkych je nekolikanasobne vic.
Kdyby misto toho blabolu rekl, ze firmam kvuli tomu o konkretni procento snizi odvod na nemocenskou, tak by bylo vse v poradku a statisticky by se to firem opravdu vyrazne nedotklo ( leda tak opravdu jen tema tridennima tradicnima chatarema)
Tak ja ti nevím ale o snížení odvodu hovořil taky. Jenže to se nelíbí socanům.
Nejlepší by bylo kdyby byly nové volby, bureš by je mohl prohrát, pak by snad mohl být konečně klid:-) Bude to ještě hodně zajímavé.
Pokud je průměrná nemocnost 4,26 dne, tak se to musí setsakra hodně dotknout zaměstnavatele, když do teď první 3 dny z těch 4,2 neplatil a teď je bude muset platit.
A pokud se nezmění výše odvodů na pojištění, jako že nejspíš nezmění, tak to bude dost velká zátěž a zákonitě musí stoupnout i cena práce.
No, on ten rpůměr není vypovídající hodnota a navíc to můžou ovlivňovat právě ti šíbři, kteří posílaj lidi na nemocenskou, když pro ně nemaj práci...
Průměr je vždycky problematické číslo, ale taková už je statistika a z něčeho se vycházet musí.
A ty zveřejněné odhady koho to bude kolik stát nejsou fakt malá čísla i když vezmu, že můžou být krapet nadsazená, tak pořád to jsou citelné miliardy
Njn, doteď je nechali tejden doma a zaplatili jim dva dny náhradu za nemocenskou, která je tak s bídou polovina mzdy. Takže jim za týden zaplatili jak za jeden den. Kdyby to platili správně, tak by jim měli platit 60% průměrné mzdy po dobu, kdy pro ně nemají práci. Mě je jasný, že v tom můžou bejt docela peníze a že je ve stavebnictví normální, že za mrazu toho moc nenadělaj...
I kdyby to byl nakonec trojnasobek, tak jsme ale furt tam, kde jsme byli. Vsak z vlastnich zkusenosti a toho, co vidis ve svem okoli ti to tak musi vychazet, ze se marodi prevazne do tydne.
Ti nevím, v mým oboru se marodí málokdy, a když už, tak to většinou stojí za to. Takže z vlastní zkušenosti můžu za skoro čtyřicet let uvést průměrnou délku nemoci nějakých 70 dní z celkových 4 (slovy čtyř) chorob. Vzhledem k tomu, že ty první tři byly ještě za bolševika, tak mi můj zaměstnavatel (soukromník) zaplatil celých 7 (!) pracovních dnů (14 kal.dní - první 3 neplacené - 2 soboty - 2 neděle) nějakým průměrem na nemoc o dost nižším, jak můj plat, se neposere a neposral by se ani kdyby mi zaplatil i ty první tři dny.
"Proč je to blábol? Jakse to firem dotkne když budou stále platit jen 11dnů? Zbytek bude hradit nemocenská."
Pokusím se Ti to vysvětlit, pokus se mi porozumět.
Nyní se první tři dni nemocenské neplatí. Pro spoustu lidí je chybějící příjem za 1/7 měsíce vážným problémem. A proto se snaží nemoc přechodit, typicky např. nachlazení, chřipku, angínu. Jak je to prospěšné pro ně i pro okolí, o tom snad netřeba psát.
Budou-li placené nemoci od začátku, tito pracovníci se nebudou rozpakovat jít na nemocenskou. Což je v pořádku. Ovšem počet případů "přiznaných" nemocí se tak zvýší.
Čili firmy budou "stále platit ´jen´ 11 dnů" v jednotlivém případu nemoci, ovšem ve větším počtu případů ve firmě za rok.
Protože to tak není.
Jak víme neléčená rýma trvá sedum dní, zatímco léčená týden, a tak je to s většinou těch banálních chorob, je dost rozdíl, jestli platí 4 dby, nebo 7.
Posun startu lecos udělá.
Odchod z EU? Ekonomickou sebevraždu by doprovodil exodus firem
Diskuse v médiích o možném odchodu ČR z Evropské unie (tzv. czexitu) znepokojují 78 procent firem v ČR, 28 procent podniků by v případě opuštění EU zvažovalo přesunout své investice jinam. Vyplývá to z březnové studie Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) mezi 150 firmami.
Ekonomická sebevražda
Podle názoru ekonomů a podnikatelských svazů by případné vystoupení České republiky z Evropské unie bylo ekonomickou sebevraždou. Odchod z EU by znamenal ztrátu stovek tisíc pracovních míst a česká ekonomika by se podle některých dostala na úroveň Běloruska.
Šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý v rozhovoru pro Novinky uvedl, že odchod z EU by vyvolal „vleklou krizi, krachy a propouštění”. [celá zpráva]
Komora také upozorňuje na fakt, že investice ze zemí EU tvoří celkem 89 procent všech přímých zahraničních investic v Česku a významná část investorů je v Česku především díky jeho členství v EU.
https://www.novinky.cz/ekonomika/466868-odchod...
Dlouhý?
Že von to je ten mladý komunista z Progňisťáku co šel do vlády za KSČ, prudce otočil, a vzápětí byl hlavoun v OF aby pak vytvořil ODA?
Co ten ví o podnikání?
Vždyť je jak Slávek Sobotka, nikdy vlastně nemakal, jen z státem placené funkce do jiné....
Koukal jsem na něj, jak je zase chytrej co si pořídil ty hypsterký brejličky....
Jo, to všechno on byl.
A k článku bys něco zásadního, racionálního a věcného neměl, plantážníku? (ano, říkám ti plantážník podle Rychlých šípů, neb ses na základě článku z jakéhosi Extra, či co, rozhodl být zdravý a krásný, pročež sprostý. Patrně s panem prezidentem čtete stejné servery, ale on léčí cukrovku:-)).
V referendovém tématu jsi volal po věcné diskusi ohledně vystoupení z EU. Nenapadlo mě, že věcná diskuse je výpad proti osobě.
Ale asi mě to napadnout mělo, že, plantážníku:-))
Proč bych měl číst slinty Dlouhého, který, jak sama uznáváš je tím čím je?
Nemusíš číst nic. Nebo jen to, co chceš. Nikdo ti nic nevyčítá. Když tě zajímá Koktová, čti o Koktové. Nemám s tím problém, dokud nám její názor neprezentuješ jako důležitý a jednou daný.
(v článku byl jen jednou jedinkrát Dlouhý, což ty ovšem nemůžeš vědět, protože jsi nečel, přesto rozmrazil, plantážníku:-))
A přitom ty, co jsi furt jednou nohou na Západě a v EU, bys zajisté měl mnoho dobrých podnětů do diskuse. Podle toho, co děláš bych řekla, že tobě se z EU moc nechce. Podle toho, co píšeš, se nedá soudit.
Že, plantážníku:-))
Ne, nechce.
Nejsem proti EU, jsem proti neomarxistické Bruseli, ale to jsme si už vysvětlovali.
EU se musí změnit, vrátit se k původním principům. Nevytvářet federaci a nadnárodní stát, prostě být celní a personální unií.
Federaci, jako dlouhodobý cíl beru, ale "alles geht nicht so schnell" jak říkáme my latiníci.
Pokud se EU nezmění, bude lepší z toho odejít, a tohle strašení "Běloruskem" mohou brát vážně jen ti, co o fungování mezinárodní spolupráce a obchodu vědí prd. A to já fakt nejsem.
Ano, už jsme si to vysvětlovali. Referendum, pokud bude, nebude o tom, jak EU měnit.
Takže znovu. Cameron chtěl reformovat EU. Lecos pro Brity dosáhl. Vypsal referendum. Dostal NE. Ne reformám. Ano vystoupení.
A tak teď nereformuje, stará se o vnoučata:-))
https://echo24.cz/a/wEPbk/cameron-zcela-odesel...
Zřejmě slušný a seriozní člověk.
Tak znovu,
ty prostě vycházíš z předpokladu, že referendum o Brexitu dopadlo "špatně".
A od toho pak odvíjíš své domněnky.
Zatím se žádný z černých scénářů nekoná, a pravděpodobně konat nebude.
Mstiví virotici v Bruseli dostanou košík, aby zlostí nikoho nepokousali, a celkem nic se nezmění. Rozhodující kapitál je totiž nadnárodní, nikoliv evropský, a i ty "německé" firmy tak moc německé zase nejsou.
Tak znovu.
Já dopady Brexitu na Británii nehodnotím vůbec. To je jen tvoje domněnka.
Vyjádříš se taky věcně k tomu článku nebo budeš jen tlouct prázdnou slámu, mstivý virotiku?
Jsem ti říkal, že nemám sebemenší důvod číst Dlouhého protože o relevanci jeho tvrzení mam sve pochybnosti, a to jsem jej viděl jen pár minut v bedně.
Nebo, že by to nebyla viroza....
https://www.youtube.com/watch?v=v4G6KyKx7pk&...
https://youtu.be/HRey1vULbaU
Udělat tohle Ovar tak se srocují 12ti leté holčičky na Havlově náměstí a žádají jeho hlavu.....
Naopak, když tohle dělá kníže, můžou se někteří (škatulku si najdi sám) pos.at. Přitom oba jistě pozorně poslouchají, byť se zavřenýma očima :o)))
A "Junkers" v titulkách pobavil ...
Ovšem, kníže když řekne "prdel" tak si půl kavárny běží přivonět, jak je to noblesní.... :-)
Ty vogo, tys jim hrábl do sluníček :-) :-)
Hele, stejně tak jako Jindra, by klidně někdo mohl psát, že si běžíte čuchnout k Zemanovi ...
Ale je vidět, že tobě tobě taková všivárnička od Jindry nevadí, viď?
Jaká všivárnička, když mluví kníže jako dlaždič, je to milé a noblesní, to se přece všeobecně ví, když si schrupne tak nespí ale přemýšlí, a když se ukáže na veřejnosti s o půl století mladším děvčetem, není to zlatokopka, ale schovanka.
A když mu udělají pankáčské číro není to populismus ale má porozumění pro mladé.
Tak je to správně, a tak to má být, tak se nečil.
Já.
Chodím po světě, koukám a vidím.
Láku nikomu nezávidím, ať už milují knížete, mistra Gotta, nebo Sovětský svaz.
Lásce neporučíš.
Láku není nikdy dost, hlavně v Sovětském svazu po ránu :)
Teda Jíndro, ty musíš mít roentgenový zrak, když v Lannině komentáři vidíš "špatně" :o)))
Ale ono třeba pro nás špatně dopadlo, Británie byla síla která chtěla EU reformovat a měla na to!
Navíc, hlavně podle počátečních, až mstivých jak píšeš, reakcí z Bruselu si vedení nebylo schopno "nastavit zrcadlo". Třeba to chce nějaký čas, aby jim to došlo :o(
Pro Brity dopadlo nevímjak, to se asi teprv ukáže. Podle mě si možná mírně polepší. Těžko dneska říct, když ještě ani neodešli ...
Naprostý souhlas (vyjma hodnocení úvah milé tchýně).
Mám za to, že by s politbyrem právě mohla pohnout hrozba několika dalších referend, že to by mohl být impulz, aby pochopili, že takhle to v EU fakt už dál nejde.
Lidská povaha je prostě taková, že člověk nějak podvědomě chce to, co je mu upíráno. Takže čím víc bude "kavárna" proti referendu, tím větší budou tlaky na to, aby skutečně bylo vypsáno.
Oni jsou fakt politicky šíleně neobratní.
A bacha, my jsme prťavouncí a na nás až tolik nezáleží, jsou jiné státy v EU ve kterých mají občané Brusele plné zuby též, i když mnohdy z jiných důvodů než my.
Skoro bych si tipla, že kdyby k tomu referendu mělo dojít, tak ty osedláš zelenáče a vyrazíš hodně daleko a dáš nám to pořádně na srozuměnou...
...abys měl neprůstřelné aliby, že jsi, nedejbože, v tom kusu svým jedním hlasem hrál nějakou roli a nedejbože hlasoval spolu s nějakým komoušem Dlouhým:-))
A pak nám budeš vykládat, jak´s to dobře pískal a kolik že matláků jsi přesvědčil, jak mají za tebe hlasovat:-))
Akurát že ti nedošlo, že narozdíl od virtálních diskusí, má Jindra, stejně jako matlák, jen jeden hlas.
Ty náš nekavárníku, nehospodníku, nelopatníku...
Jedinej a sám, kdo se nevešel do svých vlastních škatulek. Jindra nezávislý! Jindra rozhodčí! Jindra, jméno na cedulce, kterou nejde zařadit. Jindra - hlas povalující se zbytečně na stole!
Popravdě mě docela baví tyhle tvé "dodatky", které zásadně zavěšuješ pod svůj příspěvek.
Nehodnotím obsah a možná mi uniká, že se to takhle může/má/musí dělat:).
Ona trousí, a čím dál tím víc :-)
Odkaz příspěvku: Vysočina
https://www.nakole.cz/diskuse/24740-vlastickovo...
Zajímavý komentář, ano život dvojitých agentů bývá po "zradě" v ohrožení, ale tento případ je nový v tom, že útok nebyl zacílen jen na agenta, ale i na jeho rodinu a navíc byly ohroženy životy naprosto nevinných civilistů a posléze policistů, záchranářů a lékařů.
Po tomto útoku zůstaly celkem rozsáhle oblasti normálního anglického města nepřístupné a probíhá velké odmořování jak místa nálezu obětí, tak domů obětí a lidí kteří s nimi přišli do styku.
Brutalita a rozsáhlost dopadu na okolí je prostě neadekvátní " likvidaci jendoho špiona" a i to naznačuje kdo za tím stojí...
Odkaz příspěvku: Vlastička
https://www.nakole.cz/diskuse/24740-vlastickovo...
Vlastička "volá po zklidnění" a říká, že se možná bude nucena Británie omluvit Rusku, ovšem naprosto mu vypadlo, že i při tomto výsledku cituji " vyšetřování odborník" se Rusko bude muset omluvit naší vlasti.
A vzhledem k tomu jak drzý byl ruský velvyslanec předvolaný k vysvětlení je jedno celkem jisté, Rusko se nám prostě za žádnou cenu neomluví, o Vlastičce ani nemluvě...
Přidám se k reakci na vysočinu a ohrožení přeběhlých agentů - už jsem to tam jednou dával i s odkazem. Publicista Karel Pacner, který se mnoho desetiletí věnuje historii tajných služeb (a kosmonautice) tvrdí, že žádný z takových špiónů nebyl nikdy zavražděn v Rusku (nebo v socialistickém bloku). Západní tajné služby se spokojily s tím, že žijí v izolaci a bez vlivu, takže se o ně dál nestaraly. Ovšem prý se stejně dlouho nedožívali, při neomezených prostředcích na alkohol a lepé děvy, všichni brzy odešli "přirozenou cestou" ...
On, kterého považuju za dostatečného odborníka, vidí v Salisbury jasný ruský rukopis.
1. Nespojuj mě prosím s Vlastičkou!
2. Právě skutečnost, že bylo mimo agenta ohroženo ještě mnoho dalších osob mě nabádá k opatrnosti - profik by věděl jak jed působí a takhle by to nedoprasil. Pro mě z toho plyne jediné a to jsem již napsal:
"Ten humbuk je zajímavé sledovat a počkám si o co vlastně jde."
Je dobré mimo emocí používat také rozum!
Hele, vraždu (zabití) Litviněnka radioaktivním poloniem můžeme považovat za dostatečně vyšetřenou.
Těm "profíkům" je úplně jedno, že to doprasí:
"Zvýšenou míru radiace později policie prokázala v suši baru, kde měl Litviněnko schůzku v den svého onemocnění, ale i v hotelu, kde pobýval, a v jeho domově v severním Londýně. Stopy polonia však vzhledem k cestám zúčastněných osob policie objevila nejen v dalších částech Londýna, ale také v Moskvě a v Hamburku."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Otrava_Alexandra...
No fajn, ty jsi člověk zjevně emotivní a případ z roku 2007 je pro tebe dostatečným důkazem o tom co se stalo letos.
Já žiji v reálném světě, snažím se emocím nepodléhat a rozum mi říká :
"Ten humbuk je zajímavé sledovat a počkám si o co vlastně jde."
Emotivní - to musim zmínit doma :o)))
Tady vidíš názorný příklad západního postupu vedení informační války: To se Rusko obviní z jedné vraždy (Litviněnko). Nic se ve skutečnosti nevyšetří. Spíše naopak - zametou se stopy a ignorují se důkazy obviněného, že žalující stranou popisovaný způsob provedení vraždy není technicky proveditelný. Přesto se Západu podaří u veřejnosti vyvolat dojem, že viník byl odhalen (stejně jako u Katyně nebo MH17).
A pak, když se "přihodí" nějaká další vraždička, jeden z hlavních "důkazů", že pachatelem bylo opět (jak také jinak?) Rusko, se stávají předchozí případy, u nichž se z viny Ruska už automaticky vychází. Až se stane další podobný případ, jako "důkaz" poslouží už i ruská "vina" v případu Skripalovy vraždy.
Tady se v kombinaci s překrucováním a neskrývaným přepisováním dějin 20. století prostě postupně vytváří jakási paralelní realita, která je stále vzdálenější tomu, co se skutečně dělo a děje. "Pravda" je přece to, o čem se mi podaří přesvědčit veřejnost...
Ale lež má krátké nohy. Jsem pevně přesvědčen, že pravda relativně brzy vypluje na povrch. A někteří se budou opravdu hodně divit. Ti nejzatvrzelejší ale budou samozřejmě nadále setrvávat na svých bludech. Ale já to chápu. Je strašně těžké sobě a svému okolí přiznat, jak jsem se mohl tak dlouho nechat tahat za fusekli.
https://www.novinky.cz/komentare/467010...
No já bych se zrovna tím uvedeným příspěvkem moc nezabývala, neboť:
"Dovolím si - možná trochu nepřesně - odcitovat názor prorektora UK, jménem tuším Kučera a byl také v diplomatických službách..."
Ve skutečnosti se nejednalo o prorektora, ale rektora, nikoliv UK ale Univerzity Hradec Králové, nikoliv Kučery ale Kamila Kuči, nikoliv diplomata, ale toxikologa.
:-))
Hele, že ty seš taky ujetá na ty fakta :o)
Prostě příspěvek, který mi slibuje sice volnou, ale zato věrnou citaci někoho, u koho udělá v jedné větě 4 faktické chyby, nestojí ani za přečtení.
Jinak jsem si ten pořad pustila. On Kamil Kuča je v té vojenské chemii a toxikologii poměrně uznávaná kapacita.
Zajímavá formulace - volná, ale zato věrná citace - to je něco jako sovětský gentleman.
Takže, žádný "můj" Kučera, ani "Lanny" Kuča, ale Kovář z FFUK, nikoli z H.K. viz odkaz zde:
https://www.nakole.cz/diskuse/24738-zaujalo-187...
Všem, kterým více záleží na formě, než na obsahu se omlouvám. To podstatné uslyšíte od 9:03.
Pěkný rozhovor, téměř bez výhrady souhlasim. Raději nebudu volně citovat, abych nezkreslil obsah, takže přepíšu:
"Když jste agentem, zejména když jste dvojitým agentem a ještě když jednou ze zúčastněných stran je Rusko, nemůžete se samo .., to je riziko povolání."
I on tedy Rusko vypichuje, stejně jako dál Litviněnka. Asi je taky hodně emotivní :o)
Ta výhrada - mluví o agentech a dvojitých agentech, že tak končívají. To jistě, jsou nebezpečím pro stát a můžou cosi prozradit. Vůbec bych se nedivil jejich likvidaci, tiché a nenápadné.
Ale jak Litviněnko, tak Skripal, už žádné nebezpečí nepředstavovali, byli dávno odhalení a prozrazení, všechno už vykecali.
Takže oč bylo jejich otrávení zbytečnější, o to bylo demonstrativnější a krutější.
Ty jsi tím Ruskem snad nemocný. Já přece neříkám, že to neudělali, ale spolu s tebou se ptám, proč tak okatě a dá se říci amatérsky. Pokud jsi pragmatik, tak nemůžeš vyloučit, že to neudělal někdo jiný na jejich vrub?
O složitých hrách tajných služeb jistě psal i Pacner. Pokud si seženeš knihu - Gilles Perrault: Tajemství dne D, tak se tam na konkrétních případech třeba dočteš, jak spojenci ve snaze utajit místo vylodění "nakrmili" odbojáře ve Francii falešnými informacemi a oni je po zatčení "předali" Němcům. Hry tajných služeb jsou složité, nemilosrdné a "normálnímu člověku nepřístupné. Vezmi si, že např. informace o atentátu na Kenedyho, měly být již od loňska přístupné, ale Trump většinu neodtajnil. Proč asi?
Proto znovu opakuji:
"Ten humbuk je zajímavé sledovat a počkám si o co vlastně jde."
Proč tak okatě? Jednoduše proto aby varovali další potencionální přeběhlíky.
Oni to chudáci netuší, neblbni mi hlavu! :-)))
Správně, nikoliv "okatě" ale "exemplárně"
Máš recht!
To co tu předváděl Medvěd mě prostě nadzdvedlo. Ale myslim, že kdyby tu někdo stejně tvrdohlavě a militantně glorifikoval, "bránil přede všemi" a vylhával, jinou zemi, taky by mi to vadilo.
No a na Rusko jsme s našimi historickými zkušenostmi citlivější - tedy ti co neztratili paměť :o)
Když už se o mně zmiňuješ: Ohledně Ruska se snažím být prostě jen spravedlivý. Když porovnáš, jaké historické zkušenosti máme s Německem (naposledy třeba léta 1938 až 1945) a s Ruskem, musel bys být slepý, abys neviděl, která z těch dvou zemí na našem národu napáchala nesrovnatelně větší zvěrstva.
Vadí mi, když se nadává na zemi, která nás od německého fašismu osvobodila. A je mi úplně jedno, jestli to někdo nazývá nahrazením jedné totality druhou. Pokud bych si musel vybrat, kterou z těch "dvou" totalit bych tady chtěl mít - jestli tu německou nebo tu ruskou (fašistickou nebo komunistickou), tak moje volba je jednoznačná.
Posledních třicet let registruju ve stoupající míře pokusy revidovat výsledky 2. světové války nejen na geopolitické mapě Evropy (k tomu došlo už v roce 1991), ale i v hlavách lidí tím, že noví evropští vládcové kladou na roveň Hitlera a Stalina, fašismus a komunismus. To je prostě jen relativizace ukrutných zločinů německého fašismu a naopak krajně nespravedlivé přehánění toho, co v Evropě "napáchala" Rudá armáda.
Takže ta "ztráta paměti" tu zcela určitě je, ale na druhé straně, než si představuješ.
Nejhorší na tom je, že prosté popisy historických pravd a souvislostí, historii bez ideologických berliček berou jedinci jako ty jako " nadávání" jedné z několika spojeneckých zemí, které nás osvobodily.
Takže ano souhlasím s tebou : Relativizace zrůdnosti Stalina Hitlerem je oblíbená hra lidí, kteří nechtějí některé věci vidět, o některých historických událostech nic vědět a postavit se k nim čelem.
Ano souhlasím s tebou, revidovat výsledky 2. světové války s tím, že by se mělo zapomenout na spojenectví nacismu a komunismu a na dobu, kdy Velká Británie čelila totalitním režimům v Evropě dva roky prakticky sama, je špatné.
Ztráta paměti ohledně toho, že Rusko na rozdíl od ostatních spojenců zneužilo porážku nacismu k územním ziskům na státech, které byly samy obětí nacistické nebo komunistické agrese je hrozná.
Proto jsem rád, že se mezi námi objevil znalec jako ty, které na tyto nepěkné a revizionistické praktiky názorně ukazuje prstem.
Lidem je třeba připomenout, proč někteří lidé rádi přijali a aktivně podporovali jeden z nejukrutnějších režimů všech dob, prostě si neuměli představit, že to, co dělaly nacisté ostatním národům, komunisté dělají vlastním lidem a lidem které osvobodily....
Díky za to že jsi, je vidět, že je potřeba stále střežit historickou pravdu před názory , které se ji snaží maskovat, relativizovat a revidovat.
Kolego, tvé příspěvky jsou dost jednotvárné a nevnášejí do diskuze nic nového. Zkus je trochu revidovat.
Na okraj - Ruské územní zisky po r.45 - Německo, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko - země se kterými byli ve válce a po jejich dobytí v nich nechali armádu. Rakousko podle dohody opustili v r. 1955 výměnou za neutralitu. Od nás odešli v r. 1945 - my jsme s nimi nebyli ve válečném stavu. Když potřebovali na našem území rozmístit rakety a Novotný, ani Dubček nesouhlasili, tak nás "zachránili před kontrarevolucí", to už byla jiná opera!
Vlastičko, je hezké, že máš nějaký názor, že ho hájíš a ventiluješ. Měl by sis ale uvědomit, že se říká "mluviti stříbro, mlčeti zlato!"
Promiň, ale některé tvoje příspěvky nezapadají do kontextu diskuze a spíše nas.rají, než vysvětlují!
Zkus se nad tím zamyslet! Pak se třeba zamyslí i tvoji oponenti a diskuze získá na úrovni.
Potichu a velmi nenápadně se likvidují (a nemusí to být hned fyzicky) jen funkční a aktivní agenti.
Proč to udělali teď a zrovna tímhle způsobem a ví především jen oni a hlavně ten kdo to nařídil. Velmi pochybuju, že se to někdy my dovíme a ti kterým byl tenhle způsob určený (nikoliv ten přímo zasažený) ví myslím dobře co to znamená a hlavně proč.
Mě se taky ten rozhovor líbí. A co se týče agentů, beru v potaz, že byl vysílán 9.3, kdy pan Kovář nevěděl a nemohl znát vývoj dalších událostí, tedy vypovězení ruských diplomatů ani obvinění Česka a dalších států z držení té látky.
Naopak, nechce se mi to hledat kde, ale pan Kovář řekl něco v tom smyslu, že se budou chvíli osočovat a nakonec to vyšumí a pojede se dál. To, že jsou obviněni další s tím nádherně koresponduje.
Řekl bych klasika, jako když se hádají manželé, přehnali to, ale chtějí uzavřít mír, tak obviní někoho třetího. :-)))
Myslíš jako, že Rusové to přehnali a teď chtějí uzavřít mír, tak to hází na jiné státy?
Nebo to přehnali Britové, teď chtějí uzavřít mír, tak to hází na Rusko a Rusko potažmo na další státy?
:-))
Na to ti neumím dnes odpovědět, jak říkám - počkejme a uvidíme o co šlo.
No, pokud to je jen manželská hádka, tak se asi nic nedovíme:-))
Hlavně do manželskejch hádek nevstupovat. Ale to už radil nebožtík MUDr. Plzák. :-)
My nikam nevstupovali a stejně jsme to schytali. Ale copak my, my se aspoň v nějaký chemii hrabali. Ale schytali to i Slováci, údajně jen proto, že kdysi patřili do Československa a tak když teď Kremlíci čerpali materiály pro výmluvu z osvědčených materiálů KGB, nemohli je opomenout :-)
A ty vážně čekáš, že se to dovíš?
Nemyslím ty žvásty podstrčený veřejnosti, těmi nás samozřejmě budou chvíli krmit.
Asi nedovím, ale z náznaků kolem se možná bude dát poskládat o co asi šlo, kdo by za tím mohl být.
Nevím jestli jsi zažil zavraždění Kenedyho, já si vzpomínám jak postupně vyplouvaly na světlo boží některé informace, které minimálně zpochybnily oficiální verzi. Pravdu nevíme dodnes. Holt ty tajné služby jsou opravdu tajné. :-(((
Pokud bychom rozvíjeli konspirační teorie, tak jsou minimálně tři možnosti:
- Putinovi se to hodilo před volbami
- Mayová potřebovala odvést pozornost od brexitu
- někomu třetímu se nelíbilo jak Moskva a Londýn v klidu fungují a vrazil mezi ně klín...
No nic, počkáme si. :-)
Děkuji, že jsi mě předvedeným "radiem Jerevan" přiměla k hledání originálu:
Martin Kovář, historik, Ústav světových dějin FF UK - zde je:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857...
Zajímavé celé, problém dvojitého agenta začíná v čase 9:03.
Jsem ráda, že jsem tě přiměla. Hledání faktů je důležité. Opravdu jsem ráda.
Takže tak. Martin Kovář, nikoliv Kučera, správně. Já coby sluníčko a kavárna nemám nic proti humanitně zaměřeným vědcům:-))
Takže tak, ani Kamil Kuča a ještě k tomu z Hradce!
Ani já nemám nic proti humanitně zaměřeným vědcům, obzvláště když mají pragmatické myšlení, jako např. pan Martin Kovář P.T.
Ano, děkuji moc za ten odkaz. Opravdu jsem původně podle popisu nepoznala, koho máš na mysli.
Ale jinak moc zajímavý rozhovor. S mnohým souhlasím. Třeba namátkou s tím, že kdyby mi pan Lavrov nabídl spolupráci při čemkoliv, tak bych s díky odmítla a spolehla se sama na sebe.
Velice obohacující rozhovor.
Já s ním kupříkladu souzním i v té skepsi ohledně vypsání referenda o vystoupení z EU. Já taky vím, že k volbám do EP chodí málo voličů. A taky pozoruji, že těch cca 75-80 procent nevoličů ví, po své nevolbě, naprosto přesně, jak EU řídit a kam ji směřovat. V tom mu mohu jedině zatleskat.
Výročí 22/3/1940 :
8000 Finů vyhnáno sověty z města a přístavu Hanko, který obsadila Rudá armáda na základě mírové smlouvy z 13/3/1940 .
Mírová smlouva ?
Důsledek zákeřného přepadení Finska ( na základě paktu SSSR a Velkoněmecké Říše kde bylo Finsko přiřazeno do sféry vlivu SSSR).
K tomu měl Vjasčeslav Molotov 29/3/1940 zajímavou řeč a zmínil v ní také , že SSSR již dříve odmítl podporovat Anglii a Francii v jejich imperialistické politice vůči Německu a SSSR nakonec uzavřelo s Německem pakt , hospodářsky ho podporuje v boji proti Anglii a Francii....
celý projev v ruštině zde :
https://histdoc.net/history/ru/mol_rus.htm
Smutné je, že naši finští přátele jsou na to sami.
Tak se nějak stalo, že se na ně při rozšiřování NATO zapomenulo, a když si Putin usmyslí, že si pro ně sáhne, zůstanou v tom zase sami.
Vědí to, a obranu berou velmi vážně, ne jako naši operetní podplukovníci
Úplně sami nejsou, loni v listopadu tam bylo slušně velké cvičení ve Švédsku kde se severské státy NORDEFCO celkem slušně prezentovaly.
Legrační na tom je, že to cvičení bylo reakcí na zvýšenou Ruskou vojenskou aktivitu v regionu a jmenovalo se Aurora 2017 :)
Rusové to mediálně nesli velmi těžce...
Já s nima občas mluvím, když tam máme tedy to HQ, a nejsou moc klidní..
Máš opět pravdu. Spočítej si případy, kdy NATO splnilo svou hlavní povinnost, a to, že by zasáhlo v případě agrese proti nějaké své členské zemi. VŠECHNY zahraniční akce tohoto vojenského uskupení jsou ÚTOČNÉ.
A co se týče Finska nebo Pobaltí? Pobaltí prakticky páchá pomalou ekonomickou a demografickou sebevraždu, před kterou ho neochrání ani členství v NATO ani členství v EU. A Finsko s počtem obyvatel srovnatelným se Slovenskem nepředstavuje pro Putinovo Rusko žádnou hrozbu. Pokud si Rusko v severním směru něco žárlivě střeží, tak je to Arktida. A tam naráží pouze na zájmy USA, Kanady, Norska a částečně Dánska. Ani v jednom z těchto případů se ale nejedná o nějaké územní nároky vůči těmto zemím.
Finska se Rusové bojí, je to jediná země, kde jim nevyšel žádný zrádný plán, všechno si museli vybojovat za cenu takového množství ruské krve, že už to nikdy nebudou chtít opakovat....
Všimni si laskavě historického faktu, že to území, co ukradli Finsku je stálo mnohem víc než čekali.
Důvodem byly jejich neuvěřitelné ztráty v boji s tak malým nepřítelem.
Tragédie, kterou Rudá armáda v zimní válce předvedla byla hlavním faktorem Hitlerova rozhodnutí zradit jeho kamaráda Stalina, prostě si myslel, že je slabší než je.
Takže cenou za věrolomné sovětské přepadení maličkého Finska a následnou sprostou krádež části finského území bylo to, že Sověti pak museli 4 roky bojovat s nácky.
http://www.iprpraha.cz/ si asi postaví bazén u železničního mostu....
Projekt by měl připomínat dvoupatrovou loď, jejíž posádka bude složena zejména z plavčíků a lidí v plavkách toužících po drobném relaxu. Chybět nebude plavecký bazén s čistou vodou ani vířivky. Jeho cena se odhaduje na 70 až 100 miliónů korun a podle primátorky Krnáčové bude prvním plavcům a plavkyním dostupný už příští léto.
https://refresher.cz/52646-Plovouci-lazne-na...
https://refresher.cz/44744-V-centru-Prahy...
Ona i ta Vltava už není tolik špinavá, jak byla dříve. Plavat se v ní dalo a stále dá. V 60 letech bylo na Vltavě několik plovoucích plováren s průtokovými bazény ponořenými v řece. Já se tam naučil tehdy plavat. Takže bazén s nějak filtrovanou vodou by mohl vyhovovat a na léto by to mohlo být značným rozšířením koupališť.
Neříkám že koupališť je přebytek, ale stojí to jen kousek vedle pražského mostu, opakuji vedle pražského mostu ...
No, my dříve narození jsme se ve Vltavě v Praze koupali běžně, m.j. i na plovoucích plovárnách, kterých bylo kolem desítky. Také jsme na Vltavě v zimě bruslili.
Problém nastal po roce 1954 - po dostavbě Slapské přehrady. Výpustě jsou dole, odtéká tedy v létě studená voda, která se cestou nedostatečně ohřeje - někde mám v paměti uloženo, že z 5° na cca 7°C - prosím nekamenovat kdyby údaje byl nepřesné. :-)))
Podobná situace je v zimě - je známo, že voda má nejvyšší specifickou váhu při +4°C, vypouštěná voda má cca tuto teplotu a nestačí se cestou ze Slap ochladit natolik aby v Praze Vltava zamrzala.
Když si přečtu, že:
"...cena se odhaduje asi na 50–70 milionů korun. Financování by mělo být zajištěno městem a dalšími fondy. Realizaci pak provede zatím neznámá soukromá firma.",
tak se nestačím divit. Opět krásný tunel, kdy město dá peníze a ponese všechna rizika. Soukromá firma vydělá na stavbě a jistě jí, nebo dceřince, bude koupaliště za symbolickou cenu pronajato na 99 let a veškeré zisky půjdou za ní. Pokud by bylo koupaliště ztrátové, tak firma zkrachuje a veškerá pasiva uhradí město. Přímo ukázkové nakládání se svěřeným majetkem.
A ještě k provozu - pamatuji plovoucí plovárny, ale to bylo v době kdy Vltavou tekla v létě teplá voda, většina obyvatel pracovala od 6-14, takže měla odpoledne volná, lidé neměli auta ani motorky a tak plovárny v centru byly dopravně dostupnou oázou pro rekreaci. Upřímně, kdo z vás by se tam dnes šel vykoupat do studené vody za pětikilo, levnější to asi nebude! Asi jen bába z ledu.
:-)))
POMOC!
Objevilo se mě dnes v telefonu, jako mnou volané číslo toto:
1929659602470100
Já takové číslo (tutově) nevolal a ani nezadával.
Nevíte, co to je?
Mám se bát, že zaplatím "majlant", nebo smazat a více se tím nezabývat?
Děkuji, Pavel
Nemáš účet u komerčky?
19-2965960247/0100
To vypadá jako číslo účtu, Heky by mohl ověřit, jestli souhlasí modulo, já už si nepamatuju, jak se to počítá...
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/466893...
Právě tohle jsem četl, proto jsem teď "celej nesvuj"
Tohle ale fakt spíš vypadá na náhodnou kapesní kombinaci. Zkus to nějak uplatnit ve Sportce. Třeba ti pak ta první s jackpotem vyrovná březnovej účet za telefon.
Ono to číslo "naskočilo" do tlf. (na stole), když jsem v pelechu dospával včerejší "dlouhou noc"
No, číslo účtu to není, jsem pohledala, jak se počítá modulo a na číslo účtu to nesedí.
http://www.zlatakoruna.info/zpravy/ucty/cislo...
Google pohledal a směroval mě na účet ve "Spořce"
Zkus pohledat tady, třeba se dozvíš o tom dobrákovi víc: http://www.eprehledy.cz/mezinarodni_telefonni...
Jenže jemu to nezačíná ani 00, ani +, takže nikam za čáru se takhle nemohl dovolat. S jedničkou na začátku tak leda na linku důvěry. Začít debítkou, to by mohl bejt jinej tanec... :-)
No, doufám, že to není jako v tý seznamácký zprávě, co uvádíš dříve. To by bylo skoro na samoubíjstvo.
+192 ... mi to vyhodilo Nový York :o)
tak to je jasné, jdo po něm vrazi z Wallstreetu
Myslím si, že by ses měl začít bát.
Ničemu tím nepomůžeš, ale uděláš mě radost :-)
Ještě k debatě o současném Rusku. Při přenosu z krasobruslení se mi vybavila ruská verze Star Dance, konkrétně tenhle tanec:
https://www.youtube.com/watch?v=ZPw7ebMMTc0
Snažil jsem se kdysi shlédnout nejrůznější zahraniční "Star Dance", protože mě zajímalo, jak to kdo má udělané. Ale jen v Rusku se člověk v zábavném večeru setká s hořícím vybombardovaným městem.
V každém případě to stojí za shlédnutí, začíná to v čase 1:45.
Pocit permanentního ohrožení válkou, zažraný pod kůží obyvatel Ruska, se musí udržovat. Stejně tak silný vnější a skrytý vnitřní nepřítel. Všudypřítomný strach lid semkne do jednoho šiku vedeného vůdcem, který jako jediný všechna nebezpečenství odvrátí.
Tak to funguje.
Dají se tím i vysvětlit "přechodné hospodářské problémy". Nepřátelé ruska se spikli a chtějí ruskému lidu škodit, ale Vovka to tak nenechá.