reklama

Bílé svinstvo na Šumavě

Možná se někdo chystáte už i na Velikonoce na Šumavu a okolí, tak z této soboty sděluji, že všude je to bílé svinstvo:
1. sjízdné jsou pouze silnice a silničky. Jen místy na na menších silničkách zbytky ledu. Jakkýkoliv průstup terénem postrádá poněkud smysl. 2 km jsem při takovém pokusu tlačil sněhem a hodně se přitom bořil. Odhaduji, že se to jen tak rychle nezmění. Skoro se vyplatí rezignovat a obout hladší pláště s předpokladem, že stejně skončíte na asfaltu. To platí i pro nižší polohy.
2. Příklady: dobře sjízdná je asfaltička mezi Černým Křížem a Stožcem. Dobře sjízdné vypadají i některé cesty ve VP Boletice, vojáci leckde dobře odhrnovali. např. Arnošotov - Záhvozdí.
3. Zatím jsem to neprostudoval, možná ví někdo víc, ale bude otevřeno 14 nových přechodů (něco snad už o Velikonocích?). takže bude možno plánovat legálně nové túry. Např v Cetvinách mají být hned dva!

Tolik sněhu nepamatuji na Šumavě ani začátkem března co je dnes.

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
  • Re: Bílé svinstvo na Šumavě

         

    Byl jsem na Šumavě pracovně ve čtvrtek a furt tam toh leží habaděj. Das ist hrůza.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bílé svinstvo na Šumavě

           

      Už mi ten sníh fakt vadí. Když si vzpomenu, že před 14 dny jsem měl v Andalusii hlavní starost, abych se nevysekal na nějakým rozjetým pomeranči, kterých se tam povalovaly tuny.... A ťeď - kvůli sněhu se nedostanu ani k těm zákazovým značkám.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bílé svinstvo na Šumavě

             

        Takze nakoniec tie kopy snehu pomohla vybavit sprava narodneho praku, ako najucinnejsie opatrenie proti rozmahajucim sa bikerom. Ako tak citam, celkom im ta taktika nakoniec vysla :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistka hledá parťáka i parťačku

10.03.2025
Cyklistka 61 let s e-kolem hledá na společné vyjížďky cyklistu i cyklistku z Prahy. Výlety do okolí Prahy,…

Hledám: Znovu zažít lásku a štěstí....

10.03.2025
Něco jsem v životě zažila, něco splnila, něco dokázala a něco si užila. Jsem samostatná, aktivní a spokojená.…

Hledám: Cyklo Soluň - Szegedín

03.03.2025
Hledám zájemce o absolvování trasy Soluň - Szegedin. Trasa cca 1000 km, denně 99 - 150 km. Termín: začátek června…

PR články:

Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

933 cyklistů (12 přihlášených)

Atlas Mountain Race – marockými horami na kole

Poprvé jsem v zimě letěl s kolem do teplých krajin. Účastnil jsem se bikepacking závodu Atlas Mountain Race v…
Fabulator | 11.03.2025

Rodinný bikepacking končí: Z Nízkých Tater přes Muránskou planinu až do Dobšiné

Po noci strávené na horské chatě jsme se probudili a zjistili, že jedno z kol na mém zamčeném bicyklu bylo…
Kristina | 20.01.2025

Nekonečná bikepackingová dobrodružství: Objevování Velké Fatry

Po návratu z hudebního festivalu, kde jsme s manželem prožili bouři, jsme se vrátili k našim dětem, které…
Kristina | 13.01.2025