reklama

Nové kolo

Zdravím,
ráda bych pořídila nové kolo na výlety s cyklosedačkou. Předpokládám, že jezdit budeme po zpevněných cestách, žádný velký terén. Mám ale dost omezený rozpočet, cca 10.000Kč. Byl by někdo ochotný napsat mi z čeho mám vybírat a tipy, na co si dát při výběru pozor? Nebráním se ani bazarovému kolu v dobrém stavu (na výšku 165cm). Díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2016
Autor: PaSt
  • Re: Nové kolo

         

    To je málo, ještě by to chtělo nějakou další tapetu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Nové kolo

         

    Tý jo, co místo tří kol za deset, koupit jedno pořádné za třicet?
    Nebo se to práš 3x?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo

         

    Pod cyklosedačku doporučuju 26" mtb, zvlášť na Tvou velikost.
    Na celoodpružené kolo sedačka obvykle dát nejde, a přední odpružená vidlice je celkem k ničemu, většina hmotnosti je na zadním kole. Tím chci jen říct, že na vidlici nemá smysl moc lpět.
    Naopak, zadní kolo dostává zabrat (dítě v sedačce při přejezdu obrubníku zadek nezvedne). Já jsem si nechal vyplést poměrně odolné zadní kolo. Problém je Tvůj rozpočet.
    Důležité jsou brzdy. Brzdíš větší hmotnost, než jsi zvyklá, na druhou stranu díky zatížení zadního kola použiješ obě.
    Důležité jsou dostatečně lehké převody. I malý kopeček s dvaceti kily za zády navíc (nejen dítě, ale i sedačka a věci co vezeš kvůli němu) je náročnější. 26" mtb obvykle má velmi lehké převody.
    Limituje Tě rozpočet. Použitá sedačka se dá pořídit za 500-1000 korun. Nové zadní kolo (počítej že za ty prachy tam stávající dlouho nevydrží) počítej 2000. Spotřebák (lanka, bovdeny, špalíky, pneumatiky) 500-1000.
    Za 6-7 tisíc moc výběr není, ale něco se najde. Když kouknu na Aukro, tohle vypadá velmi slušně:
    http://aukro.cz/horske-kolo-ghost-26...
    Možná dokonce nebudeš potřebovat nové zadní kolo.

    Ještě pozor na starý ocelový rámy. Některý mají sedlovou trubku průměru pod 32mm a na ně většinou už nejde dát objímka dětské sedačky. Buď si vyrobíš redukci z tlustostěnné PVC trubky jako já nebo takový rám prostě nekoupíš.
    Pokud vede lanko přesmykače moc těsně kolem sedlové trubky, chce to někdy trochu kreativní práce s kousky bovdenu a objímkami :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo

         

    Proč to tu je 3x ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: chopper
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nové kolo

           

      Aby ses měl na co zeptat, když už neporadíš :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2016
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
včera
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
včera
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

457 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024