Já používám pneumatiku kolem pasu....
Používání se mi moc neosvědčilo.....
Podle mě to nemůže mít efekt. Jedno jde dolu, druhé jde nahoru, je to spojeno symetricky kolem osy… :-)
Nějaký efekt bude. Roztáčíš tam tu hmotu. Působí nějaká ta odstředivá síla, kterou musíš přemáhat. Dolů jde možná nožka lehčeji, nahoru závaží musíš vytáhnout. Asi jako lehký nebo těžký pedály a tretry.
Něco obdobného přece dělal Zátopek. Ten běhal s batohem cihel, či co...
A když ho pak na závodech neměl, byl jak "utržený ze řetězu" :o)))
Zátopek nevím, ale Kratochvíl(ová) tahal(a) za sebou na špagátu pneumatiku. Říkal(a) to Fibinger(ová).
S tou se jí po tartanu muselo běhat opravdu sqěle :o)))
V té době se za ní spíš pěkně prášilo ze škváráku.
No počkej. V době kdy závodila jsem chodívala na atletiku a my už docela běžně běhali po tartanu.
Možná na nějakých mistrovských tratích, ale na tréninkových ještě asi moc ne. Viděl jsem nějaké starší záběry z jejího tréninku a na té škváře se za ní a pneumatikou docela slušně prášilo :-)
Tak je fakt, že tady v Praze byl tartan i na treningových oválech.
> Působí nějaká ta odstředivá síla, kterou musíš přemáhat.
Mně odstředivou sílu přemáhají kufry.
> Dolů jde možná nožka lehčeji, nahoru závaží musíš vytáhnout.
Tyto dva efekty se přesně vykompenzují.
Jediný rozdíl je ta setrvačnost.
No jo, je to fakt. Je nejspíš jedno, jestli je závaží na kotníkách, jsou těžké boty, nebo těžké pedály. Efekt by tam byl asi jen při nějakém nácviku nástupů, dávat sílu do roztočení těžšího "setrvačníku". Jak se roztočí, už je to furt jen udržování. Asi by tam nějaký drobný vliv byl, ale nejspíš ani ne moc prospěšný (tahání nohou blbýma směrama).
Asi bude efektivnější naložit 10 kg na kolo a hurá do kopců (nahoru, ne sjíždět :-)
Asi bych to připodobnil jednou příhodou, která se mi stala s dechem.
Ve studiu jsme instalovali nový stříkací box a já jsem tahal 12" vzduchotechniku přes strop do střechy, kde kvůli nízkému krovu nebylo k hnutí a všude byla skelná vata.
Kvůli tomu jsem tam strávil celý den v masce s výměnnými filtry a jen ze mne teklo.
Práce na prd, ale plíce si na to zvykly. Subjektivní pocit z následné jízdy na kole byl, že dávají víc kyslíku do krve, takže se mi lépe zvládaly kyslíkové dluhy.
Kotníkové závaží jsem používala pouze v době rehabilitace nohy po zlomenině a sundání sádry. Vyřešila jsem to tak, že jsem si při domácím cvičení uvázala nad kotník šátek a do něj dávala postupně nejdřív třetinku vody, pak půlkilovku rýže a nakonec kilo cukru. Pomohlo to, svaly se zregenerovaly:-))
To je ten systém rehabilitace "do jedné nohy - a do druhé" ?
Jo, na jednu nohu závaží a zvedat a do druhé nohy štamprdli, aby to nebyla taková nuda. Jsem tehdy měla sádru asi 6 týdnů a pak ještě vrklavou nohu, takže jsem asi tři měsíce pořádně nikam nemohla. Nuda jak v Brně:-))
jestli to chceš kvůlivá zlepšení kondice tak mi přišlo lepší si za kolo zapřáhnout vozík a naložit kolo báglama a vyrazit na cesty. Sice jsem nejezdil nijak závratnou rychlostí ale pak když mi skončila dovča tak jsem tak cca týden do práce lítal bez toho závaží jak vítr. pak jsem si už tak nějak zvyknul že zas jezdím bez toho vozíku, že se to tak nějak zase srovnalo do normálu. ale ten týden po dovči, fakt to bylo jak vysokooktanový benzín v autě.