Termín: 24.01.2016
Místo: Žďár nad Sázavou,
Zdravím Vás :) Moc bych Vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku, který mi pomůže k úspěšnému obhájení mé bakalářské práce. Zabere Vám to minutku a mě to rozhodně pomůže. Děkuji. :)
http://umbrela.mendelu.cz/vyzkumy/vyzkum?id=1313
Ten dotazník bohužel nemohu vyplnit neb je v přímém rozporu s mým chápání cykloturistiky. Cykloturistika je dle mého názoru to, že vezmu potřebné oblečení, vybavení a kolo a na pár dní jedu někam koukat po památkách, hezké přírodě a tak podobně. Tedy cykloturistiku prakticky nelze provozovat několikrát týdně a už vůbec ne závodně.
Tohle ale ti četní bakaláři číst nechtějí. Ty máš napsat, že závodíš a kolikrát týdně . Víc se po tobě nechce.
no, jsem to teda vyplnil. Ale nevím, jestli odpovědi 18ti letého důchodce na mateřské dovolené budou směroplatné... .-))
Na tomhle jsem se zasek já, kurnik, chybí mi tam důležité povolání: rentiér a také bezdomovec.
a pak to moje....
nejsem ani OSVČ ani zaměstnanec ale "statutání orgán" vlastní firmy...
Myslím, že by se děvče mělo vykašlat na Santiniho stezku a doplnit si to ekonomické vzdělání, jak to vlastně u nás je s tím podnikáním...
Teda pánové, vy jí tím hnidopišstvím ten jednoduchej idilickej svět tak neskutečně komplikujete a kazíte...
Teda já si to přečetla až teď... a ty otázky jsou opravdu zoufalé. Otázka po "zaměstnání" je jen blbě formulovaná (copak je někdo "zaměstnaný" jako důchodce či žena na mateřeské?), ale zrovna to, že tam není "statutár", to by mi přišlo v pořádku.
Ovšem ty nabídky možností na cyklistické otázky...
Kdyby to byl dotazník vytvořený v rámci nějakého "projektu" žáky osmé třídy, přišlo by mi to jako docela zajímavý nápad. Ale fakt se takhle dá dnes dělat bakalářka? :-o
Jak už jsem psal jinde, futr je jich málo. Tak se holt musí slevit...
http://www.novinky.cz/veda-skoly/393136...
A představ si, že až to udělá, sama se hrdě zařadí do kolonky: "vysokoškolák" ačkoliv je teprve v půlce bežné vysoké školy našich let, a ve třetině, pokud budeme brát do úvahy, že existuje něco jako doktorantské absolutorium.
No, to ani ne. Já jsem ten ročník, co jsme základku vycházeli z osmičky a většina vysokých škol byla čtyřletých. Ten bakalářksý stupeň mě netrápí... ale pokud je výsledkem toho studia schopnost klást otázky "provozujete cykloturistiku závodně", to mě docela děsí...
Bych nechtěl, aby konstrukce počítal půl-absolvent, náš obor byl vždycky 5ti letý, ranhojiči snad studovali dokonce 6 let.
Je jasné, že tímhle opatřením jsme srovnali krok s "vyspělým světem" v počtu vysokoškoláků, stejně tak vygenerováním těch nejrůznějších oborů jako "rekreologie".
Podle toho vypadají i ty "bakalářské práce", kteří oni označují za diplomové.
A pak takovéhle Bc. pako nastoupí do práce, na pozici, kde úplně zbytečně vyžadují VŠ vzdělání, na studovaném oboru vůbec nezáleží, hlavně, že má titul :-) Pár takových u nás máme... Některé ve vedoucích funkcích, a fakt to stojí zato :-/
Nemluv mi o tom....
"Tak mi tedy laskavě dodejte potvrzení, že žádné potvrzení nepotřebujete!"
Nevím, jak zrovna váš obor, ale většina stavárny byla na čtyři. Bezpečně to vím pro pozemní stavby a pro geodézii, tam jsem měla spolužačky, co promovaly o rok dřív než já. Ve dvaadvaceti byl člověk tenkrát inženýr.
Stavitelé škatulek měli 4 roky, stejně tak obor Ekonomie a řízení stavebnictví a Geodesie a kartografie.
Konstrukce a dopravní stavby, Vodní stavby a ASŘ byly a jsou obory pětileté, takže na ČVUT tak napůl. Na VUT v Brně obor KD byl taky pětiletý, nevím jestli tam měli Vodu a Asyřany.
Strojaři a elektrotechnici na tom byli podobně, tak půl na půl, pidle oboru studia.
Mám asi chronologický náskok, za nás byla ZDŠ (devítiletka) a tak pro diplom v 25ti letech, a pak na rok na vojnu.
Ten věkový odstup od těch 19ti letých kluků byl na té vojně už celkem znát.
jj byl. mi vždycky absíci připadali jako takové přerostlé děti. Ale bylo to kus od kusu. ti co už čuchli k robotě a dostali se z toho umělého prostředí studentů mezi různé věkové kategorie spolupracovníků, tak byli trošku dospělejší :-)
No, někteří to strašně žrali, chtěli tu hvězdičku....
Mě dali třetí pecku mezi kolejnice až do civilu.
Ono to nebylo jen na vojně, i na škole si vcelkem jasně poznal, kdo je z gymplua kdo přišel z průmyslovky. Nás od patnácti vláčeli po stavbách,ta jsme byli otrkanější a v mnohém i oraženější a také léty "stavebních praxí" se mnozí z nás stali mistři v "zašívání se", dovednost co se na vojně zúročil.
Rondo pořádek musí bejt a na cyklostezkách, a na Santiniho obzvlášť by měli všechny kategorie pěkně rozsortováni, možná i dresy.
Když uvidíš "rudý trikot zaměstnance" můžeš být v klidu, když uvidíš "modrý trikot OSVČ" bacha na něj, určitě je to arogantní zbohatlík. Hnědé trikory důchodců by tam pouštět snad ani neměli, zato majitelé duhových trikotů studentů humanitních oborů by měli mít všude přednost a občerstvení grátis!
Ovšem "statutární orgán" není ekonomická činnost, to je jen vymezení odpovědnosti.
Pokud ve firmě navíc pracuješ, tak z hlediska zákonů jsi zaměstnanec. Ovšem ekonomická realita se spíš blíží tomu podnikateli. Tenhle rozpor žádným doplněním vzdělání děvče nevyřeší.
Asi takhle ne, jsem pouze příjemcem odměny ze závislé činnosti pro účely daní a odvodu pojistného, jinak bych musel být sám svůj vlastní zaměstnanec a sám se sebou sepsat pracovní smlouvu....
V našich podmínkách by se asi pro tuto kolonku nejlépe hodil asi dnes mírně pejorativní termín:
podnikatel
v anglických dozaznících na to mají většinou rubriku:
business owner popř. small business owner
To by zas v našich podmínkách bylo někdy docela srandovní.
Jsem v téhle kategorii taky, a tvářit se jako "business owner", když veškerý majetek mého businessu je pár počítačů, by mi moc nesedlo. Výpočetní technika, co mají moje děti pro své soukromé účely, je v souhrnu o dost dražší, než tam moje businessová. (A o nových eseróčkách, kde dokonce ownerovi stačilo dát do začátku jednu korunu základního kapitálu už vůbec nemluvím...). To by se člověk přece jen tvářil jako něco, co není...
Já bych tu klapala buď zaměstnance nebo OSVČ, podle toho, kam se člověk víc cítí a moc bych po právně precizním vyjádření radši nešla.
OSVČ být ale nesmím, musím být placen ze závislé činnosti, nebo bych si moh zaměstnat nějakého "statutára" a pak bych byl jen tím "rentiérem" protože zdrojem příjmu by mě byl podíl na zisku (tak by to kurnik taky někdy mělo skončit).
To anglické členění má svůj smysl, ale do našeho systému se jaksi neohodí.
Ty můžeš být buď:
employed - zaměstnanec
self employed - zaměstnáváš sám sebe
small business owner - zaměstnáváš sebe i jiné
nebo pak už ten
business owner - zaměstnáváš hafo lidí
Náš OSVČ ovšem nemusí zaměstnávat jen sám sebe a naopak, majitel obchodní společnosti nemusí mít žádné zaměstnance...
Je v tom pěknej guláš.
Pro tebe speciélně bych vytvořil kategorii:
"very small business owner" :-)
když jsi cykloturisticky vyjetý a uděláš si přestávku na jídlo, tak už máš dvě aktivity za den. jednu před jídlem a druhou po jídle. a pokud máš slabší močák, tak se klidně dostaneš i na čtyřikrát až pětkrát denně provozovanou cykloturistiku ;-)
Mám tam teda vůbec lézt?
Apropo - je tak nějaká volba typu "jdi do brusele"? :)
Když jezdím do práce pěknou občas modifikovanou trasou a kochám se, říkám tomu cykloturistika, a dělám to několikrát týdně. A když do kopce občas závodím s lidma co se dojedem navzájem, tak je to podle mne závodní pojetí cykloturistiky.
Jestli není závodní myšleno tak, že se při vyjížďce pravidelně zavodňuješ, nejlépe v hospodě. :-)
Tak jsem skončil u otázky 12, jelikož cyklostezky v kraji Vysočina neznám, tak nemohu odpovědět ani ano, ani ne.