Zdravím všechny a rád bych věděl, jak řešíte pojištění do zahraničí nikoliv při několikadenních cestách (to považuji za samozřejné), ale při krátkodobých, několikahodinových zajíždkách za hranice. Týká se to především nás, co bydlíme blízko hranic, kdy se vydáš kus cesty třeba v Bavorsku. Co když tam utrpím nějaký úraz?
Mám celoroční připojištění za tisícovku. Kryje to náklady v EU nad ty hrazené z běžného zdravotního pojištění. A tak přes čáru trajdám, kdykoliv mě to napadne.
To se dá uzavřít samostatně anebo je to součást jiného pojištění?
Samostatná záležitost. Nevím proč, ale moc se s tím pojišťovny nechlubí. Předloni jsem to měl od ČPP, ale ti už to nemají v nabídce. Teď mám tohle pojištění od ČSOB pojišťovny.
Dohodila mi to známá, která sjednává různá pojištění i úvěry. A vím, že na rozdíl od jiných pojištění tohle z nich vždycky musí trochu dolovat. Ale fungovat by to mělo bez problémů. Zatím jsem naštěstí ještě neměl možnost odzkoušet funkčnost. A doufám, že to tak i zůstane. Tuhle pojistku budu s radostí platit "zbytečně" :-)
Dík za informaci, tohle vypadá zajímavě a tisícovka zase penzistu nezruinuje tolik, jako nějaké placení za převoz zrovna z toho Bavorska do Domažlic nebo Klatov do nemocnice, i když samozřejmě není o co stát.
Ach jo, už mi to sluníčko začíná chybět.
Tak si zavoláš domů, ať pro tebe přijedou.
No... třeba s polámanýma rukama se blbě volá, že. A navíc, zahučíš do škarpy, chvíli se nehejbeš a už aktivní řidiči volají rychlou. Se svojí němčinou bych jim mohl vysvětlit, ať mě vezmou do Čech, ale takhle to asi fungovat nebude, myslím.
Koukni na Meresjeva, kam až se doplazil. A bez nohou... :-)
Jednu moji známou dneska zachraňovali hasiči, policajti a záchranka k tomu. Celkem tam bylo cca 15 specialistů, hasiči vylezli po žebříku do čtvrtého patra a pomocí očního kontaktu přes záclony hlásili, že majitelka bytu normálně chodí po bytě a zvesela na ně mává.
Bylo to však trochu jinak - něco hledala v takové té otevírací posteli, ta se samovolně zavřela a milou tchyni částečně znehybnila.
Telefon, internet, všechno na houby, naštěstí hlasivky má v naprostém pořádku.
S takovými myšlenkami nevyjížděj :)
Jenže u nás ti případný problém zaplatí tvoje ZP, ale za hranicemi?
No jo, stát se může ledacos ...
Ten rondův tip je dobrý. Já většinou za hranice všedních dnů nejezdím sama, tak snad by mě někdo dotáhnul zpět.
Pokud plánuju, že pojedu do zahraničí nejméně na týden, tak si hned v lednu zaplatím Alpenverein. V ostatních případech to beru po dnech, jak je potřeba. Ale jsem středočech, tak se mě náhodné zajížďky přes čáru netýkají. Pokud bych to tak měl, tak to bude ten Alpenverein.
OK, mám co studovat, zatím dík.
Pokud pendluješ sem a tam, Rondovo řešení je nejlepší, celoroční pojistka do EU.
Pojišťovny ti nabídnou.
Malá rada: nikdy, pokud budeš mít zájem o jakékoliv pojištění, jim na internetových stránkách nevyplňuj tvoje telefoni čislo.
Nikdy, za žadných okolností.
Pokud tě to bez zadani telefonu nechce pustit dál, nějakě si vymysli.
Drzost pojištovaků je totiž bezměrná.
Na tohle je nejlepší vyplnit nějaké číslo z jejich vlastních kontaktů, neriskuješ, že zatopíš někomu jinému. Zrovna tak když tvrdě vyžadují funkční mail. Robotovi je to jedno, hlavně když má správný formát :-)
Kdysi před lety jsem dostal nabídku na zdravotní pojištění jako součást platební karty, tak to využívám, pojištění platí celý rok a obnovuje se. Ale netuším jestli to ještě nějaká banka má vůbec v nabídce.
Má, třeba Česká spořitelna i mBank. Pro jednotlivce to přijde na tři až čtyři stovky ročně.
P.S. Zadej si do gůglu třeba "cestovní pojištění k platební kartě" a máš studium na několik hodin.
Pokud si seženeš lupu, můžež si to přečíst i tištěné.
To má většina karet Viza nebo Master, není to zdravotní pojištění ale "cestovní" jehož součástí by snad mělo být zdravotní pojištění na zahraničních cestách.
Jak to funguje netuším, spíš tuším, že to nefunguje. Když mě před lety okradli v Španělsku, pokoušel jsem se něco uplatnit, protože pojištění k mé kartě i takové věci, dle letáčku, pokrývá, ale nakonec jsem to vzdal, protože jen policejní protokol ohlášení jim byl málo a požadovali další dokumenty, prostě snaha neplnit.
Přesto, že tedy těch "pojištěných karet" mám několik, cestovní pojištění mám sjednáno extra.
V Evropě jsou povinni tě ošetří na základě karty pojištěnce EU. Rozhodně se nemusíš obávat toho, že by tě neošetřili. Pokud vím, tak všechny naše zdravotní pojišťovny mají mezinárodní smlouvy k refundaci nákladů na své pojištěnce v případě nutného ošetření.
Ve státních zdravotních zařízeních hradíš pouze to, co zdravotně pojištění daného státu (poplatky u lékaře, doplatky na léky, poplatky v nemocnici...)
U soukromníků si hradíš všechno.
Pokud máš uzavřené komerční cestovní zdravotní pojištění, pak máš navíc tyto výhody
- máš k dispozici asistenční službu (doporučí ti nejbližšího lékaře, zajistí převoz,...)
- doplatky při ošetření u státního zdrav. zařízení ti po návratu kompenzují. U soukromého lékaře si náklady neseš vždycky sám.
- kompenzují ti přepravu sanitkou apod., na Slovensku náklady za horskou službu
- zajistí a hradí ti repatriaci (případný převoz ze zahraničí zpět)
Jeden čas mívala ČS cestovní pojištění k platební kartě. Jestli to ale stále platí, to netuším.
Někde jsem četl a slýchal, že naše zdravotní pojišťovny ošetření a léčení kompenzují jen do ceny běžného ošetření u nás. Co přesáhne právě kryje to připojištění.
To se netýká nutného ošetření z důvodu úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice.
To je v případě jiných zákroků (operace) pro který se pacient z nějakého důvodu rozhodne v zahraničí. Jde o zákrok, kdy se pacient sám rozhodne, že ho chce absolvovat v zahraničním zdravotnickém zařízení. A navíc musí jít o státní zdrav. zařízení. U soukromého se neřeší vůbec.
Nějaké výjimky jsou ještě v případě vyžádaného stomatologického ošetření - tam mám pocit, že se nekompenzuje nic.
Je to jinak, hradí ti to, co hradí povinné pojistné v jejich zemi.
V každé zemi je to jinak, někde platíš za návštevu lékaře, někde platíš medikamenty, takže se taková banalitka, jako zánět středního ucha děcka s jednou návštěvou lékaře, antibiotiky a néjakýma kapičkama hravě vyšplhá do tisíců.
Připojištění kompenzuje vše.
Ovšem tak jako tak, cáluješ na místě a posléze, doma proplácí.
Na naši kartičku pojištěnce bych nespoléhal ani náhodou.
Na kartičku pojištěnce sice spoléhat nemusíš, ale doporučuji vozit sebou.
Pokud se v případě ošetření kartičkou evropského pojištěnce neprokážeš, pak na tobě mohou chtít kompletní úhradu a ty si to pak musíš řešit na své zdr. poj. sám.
Je to jejich pojistka, protože jim nedoložíš, u koho mají náklady kompenzovat.
Kartička cestovního pojištění nestačí, protože zdravotnické zařízení nezajímají tvoje uzavřené pojistky.
Možností, jak koukám, je víc, děkuji za rady. Na každou jízdu sebou vozím zrovna kartičku pojištěnce, občanku a mobil, jeden nikdy neví. Před pár lety jsem z kopce na asfaltce v lese povolil brzdy trochu víc, v zatáčce jsem se dostal mimo asfalt a už jsem si vybíral místo, kam zahučím. Naštěstí jsem to ustál, ale z kopce to pouštím pravidelně i na 70 km/h, trochu adrenalinu neuškodí. Věk v tom žádnou roli nehraje :D.
Tak to chce mít v záloze nějakou tu hotovost, kartičce pojištěnce se mě ve Španělsku jen zasmáli, stejně tak i kartičce Allianz.
Prostě vyklopíš za ošetření v hotovosti, a doma si to z pojišťoven tahej sám.
Zřejmě kdyby tě přivezla houkačka, postupovalo by se jinak, ale když trefíš k felčarovi sám, měl bys být schopen klopit, myslím, že takhle to tam vidí.
Já když jsem si ustal v Magdeburku, stačila mi pro vyšetření (rentgen + nějaká mast typu Voltaren) zdravotní kartička.
Ale ještě než jsem se dopajdal do nemocnice, konzultoval jsem to s asistentem u Alianz, od které jsem měl cestovní pojištění. Ten mi jasně řekl, zaplatit, pak dodat účet a my to zpětně proplatíme.
Ale nebylo to potřeba. Vlastně mě to vyšlo levněji než u nás, u nás bych býval musel platit poplatek za pohotovost.
Já byl jednou z dcerkou ve Španělsku, s tím uchem, a pak jednou akutní zákrok u zubaře v Anglii, tam to bylo fakt drahé.
A nejdřív mě zkásli, a pak jsem mohl do křesla.
Platil jsem cash, ale do halíře jsem dostal proplaceno doma.
Ono, ve finále, tohle jsou banality, horší je kdyí pro tebe letí vrtulník, operují tě, a podobné kratochvíle.
Jednou jsem kamarádovi, co se mu polámala paní ve Švsjcu tlumočil, po telefonu.
Radši si dávejte bacha, a platí i pro adrenalinového Zdeňka :-)
Podobně jako ronda mám celoroční připojištění, ale pro celou rodinu. Bez pitomin, jako pojištění zavazadel atd., vyjde u VZP na necelých 15stovek. Je to možná zbytečný a kartička sama by stačila, ale jsem klidnější, zvlášť když naše holky toho taky přes léto dost nacouraj.