Dobrý den, prosím Vás moc o radu. Jsem začátečník a chtěl bych jet poprvé do ciziny, konkreétně z Prahy do Zell am See. Hledám človíčka, co by mi poradil trasu a naplánoval jak mám jet. Klidně se odměním za to !! Pište, volejte 737 753 123. Díky moc
Cestu si naplánuješ podle svých zájmů, potřeb a času i sám. Mrkni na stránku map- Bikemap, GPSies. Z Prahy na D.Dvořiště, Linz, podél Traun do Salzburgu (v okolí objet jezera) a podél Salzach do Zell am See. Dá se po cyklocestě- odměnu šetři na poplatky a útratu v Rakousku ;-)
Ještě bych přidal, rovnou počítej s tím, že tam nemusíš dojet. Přeci jen poprvé tě může dost věcí zaskočit (neříkám, že po desáté nikoliv), ale je přeci jen možná lepší soustředit se na užití si vlastní cesty než na ten cíl, ten by měl být odměnou, ale cesta sama by neměla být jen způsob, jak se k němu dostat.
Mluvím z vlastní zkušenosti, na loňské cestě k Severnímu moři jsem se musel z půlky vrátit zpět. Přesto to bylo úžasné.
Super děkuji moc, mrknu se na ty mapy a naplanuju si to. Chci se zeptat jestli jezdíte podle mapy nebo třeba podle cyklo navigace? Jel sem tady po Čechách podle navigace a přišlo mi to dobré, že mi to hlásilo přesně kde mám zahnout doleva a kde doprava. Podle mapy to je asi složitější ne, pořád zastavovat a sledovat jak a kam jet? Dále by mě zajímalo, co se kde platí v Rakousku za poplatky, jsou nějaké silnice které se platí? A nějaké tipy, kde se jsou krásné cyklostezky s okolím? Díky
S mapou nebo navigací, to se už tady diskutovalo mockrát. Je to skoro na úrovni sporu jestli jsou lepší blondýnky či brunety. Já jezdím podle GPS, ale v brašně mám pokud možno papírovou mapu. Zrovna při poslední cestě, při průjezdu městem navigace zabloudila díky objížďce v jednosměrkách a najednou místo 1,5 km k cílovému bodu ukazovala 13. Tak jsem si vytáhl mapu (i když jen OSMand v mobilu) a ujasnil si, kudy vlastně mám jet.
Souhlas- zhruba jedu podle mapy a čísla cesty, přes město nebo na vedlejších cestách se občas kouknu na GPS, jestli jsem na trase (příp. jestli není poblíž něco zajímavého- to si radši zjistím při zastávce v bistru u místních). Také se ujistím, jestli jsem dobře, co je v okolí- donutí to ke komunikaci s domorodci a "osvěží" znalosti jazyka- domorodci rádi poradí a občas i pozvou k sobě(aspoň na východě a Balkáně je to zvykem), prostě nebát se kontaktu s místním obyvatelstvem- časem se to naučíš a zpříjemní to cestu, dozvíš se víc o životě, starostech a kultuře navštívené země....
Doporučení na nějakou navigaci do telefonu, pokud možno neplacenou :-)
Ne, jedu bohužel sám, sraz mám až v cíli s partou ;)
OsmAndMaps free, Mapy Google- podle systému najdeš na Google play. Pro Android je OsmAnd výborný i placený- pokud ti nestačí omezení na stažení sedmi států...
Jaké poplatky? Pro cyklistu žádné. Na auto jsme si vždy koupili dálniční nálepku za Dolním Dvořištěm ve Freistadtu, 10denní, protože hned se tam najede na placený úsek. Když je cesta delší, tak pak další 10denní, je to levnější než kupovat nějakou měsíční.
Každý jezdí podle toho, co mu vyhovuje. Někdo se bez navigace nedostane ani na WC a někomu stačí papírová mapa a kompas.
Kompas? K čemu? Sever je furt na severu, přesně opačně, než je jih... ;-)
Ten jih je stejně divnej patron, na severním pólu se chová úplně dominantně a vytlačuje východ a západ. Aspoň to dokázala výprava Čecha Němce. Ale kdyby počítali s precesí zemský osy, asi by to dopadlo jinak.
Začátečník, poprvé ...
Jeď s cestovkou, budeš-li dávat pozor jak ´to´ dělají, budeš příště vědět většinu toho "co a jak"
Právě tímto směrem jsem byla i já začátečník, poprvé dál do ciziny jsem naplánovala pro rodinu cestu bez cestovky, měli jsme ale s sebou i auto. V Salzkammergut kolem jezer jsme zjistili, že to jde, že to je fajn, a vydali se dál - Grossglockner Hochalpenstrasse z Ferleitenu a Zell am See a Kaprun. Když je na cestu víc času, nemusí se pak vymýšlet, co s autem.
Nějaké užitečné rady pro začátečníka, co by jste mi mohl doporučit?
Ale on ti dal užitečnou radu.
Pokud jedeš do ciziny prvně a opravdu si nevíš rady, pak je cestovka určité řešení.
Zjistíš jak je to s kempy, obchody, jak rešit trasy apod.
Dneska už snadno najdeš cestovku, která tě doveze na místo a pak ti jen veze věci, zatímco ty šlapeš na kole.
Také jsem kdysi sbírala první zkušenosti s cestovkou a rozhodně to nepovažuji za slepou uličku. V cizině jsem se rozkoukala a získala jsem cenné zkušenosti s plánováním tras.
Pro mne je plánování trasy součást "akce", která mne moc baví...
Takže chceš poradit trasu... Tož ti radím: z Prahy na jih směr Linz... ;-)
Jedeš pořád civilizací a do civilizace, nic "strašného" to není.
Přesně tak, pokud jedeš sám, celou tu cestu budeš spoléhat na sebe. Začni tím plánováním, lehni si do map, měj v pořádku kolo a všechno to harampádí, co s sebou povezeš. Pak cestou zbytečně neriskuj, jeď na jistotu a uvidíš, že to bude bezva výšlap...
Plánovanie je krásne. A keď sa cesta fakt vydarí, je jednomu hneď dobre. Nie je zlé to otočiť, vlakom do Z a/s a vracať sa kolmo k domovu. Mne príde, že je to väčšia istota.
Pokud je to jen trochu možné, tak taky tak. Vlakem někam a vracet se na kole. Člověk ví, v kolik mu co jede, dá se koupit rezervace na kolo a zpět si vychutná tu absolutní svobodu cestování na kole, kdy je jedno, kdy dorazí do cíle. S vlakem zpět se cítím takový svázaný, že někde musím být v tolik a tolik.
Já to také tahle preferuji, navíc tu cestu vlakem člověk vykoná v okamžiku, kdy je ještě čistý, nepoznamenaný útrapami cesty.
Ale ne vždy je to stejné. Dojet na kole k moři, nebo dojet od moře domů? Dávám přednost prvému.
Dojet k moři, fojet do Paříže, do Berlína, do Abdory....
I když logicky je jistě rozumejsi se vracet, prvek "dobytí" cíle má prostě nějak větší přitažlivost.
Pro mne je cíl a cesta. Nějaké to případně moře je jen taková třešínka... :)
To je asi pro nás všechny, jinak bgchom tam odjeli traktorem nebo aeroplánem, ale přesto, dojet si k moři, kurnik to má něco do sebe...
Pamatuju se jak jsem v 19ti jel s bráchou na Balt a to štěstí, když jsme k tý slaný vodě dojeli....
A tenkrát jsme tam namočili nohy, dali si věču v restauraci (dederóni na restaurant stáli fronty) a druhej den valili zpátky.
Kousek za městem Hoyawerda či jak se to píše, nám šlohli kola (naštěstí jsme měli stan a krámy za méstem v lese) a byl šlus, domu se jelo vlakem...
Hoyeswerda, zrovna to mám v druhém okně otevřené, plánuji jak to město projet.
Můžeš si tam udělat tématický výlet, je tam muzeum počítačů.
http://www.konrad-zuse-computermuseum.de/
Varnsdorf, čtvrtletí a šňůry jsem se učil psát několik let. Teď už mi to jde pomaleji, ale snad se to do důchodu naučím psát správně. :)
Takový nepodstatný věci si nech do důchodu, teď plať daně, ať si my, rentiéři, užíváme. :-)
Tož u moře lze počítat s tím, že se tam umeješ :))
...dokonca dvakrát-poprvé smyješ "cestovní" pot a špínu, podruhé tu mořskou sůl.....;-)
Také to tak řeším. Někam odjedu a pak se už jen blížím zpátky k domovu.
Představa, že někam dojedu a pak mě znavenou a plnou dojmů, které si chci už roztřídit na svém kanapi a se svým noťasem, čeká ještě přesun domů, to by mě komplet celý výlet zkazilo. Takový návrat by byl nekonečně dlouhý.
Radím směr na západ, na jihu jsou moc brzo safra velký kopce :-)
Vždyť je to fuk, kterým směrem, hlavně když vyjede. :-)
Ne že bych s tebou nesouhlasila, ale v tomto případě bych přece jen vyloučila sever. Ten mi při cestě na Zell am See přijde jako dost velká zajížďka :o)))
.....a já zas směr východ či jih- je tam krom kopečků a krásné přírody i laciněj, vstřícné obyvatelstvo, nepřelidněno a míň blahobytno ;-)
Pořád ty prachy :-)
Kuktura, vzdělanost, příroda i památky, to je Francie.
Obyvatelstvo je vstřícné taky, ale má to jedinej háček, musíš na ně po jejich. Pak jsi jak v ráji.
Samozrejme, že prachy. Poznáš to, "bez peněz do hospody...". Na malý výlet menej, na veľký, viac potrebuješ. Je len otázkou či viac alebo veľa. Na cyklocestovaní je krásné, že ich zasa až tak priveľa nepotrebuješ, že sa dá spať v campingoch (či mimo - ja toto ale fakt nemusím), jedlo skromné (minulý rok nám náramne chutnali ryby v horčičnej omáčke, za 1 éčko - mňamka),...ranné menu - káva s koláčikom v cene...
Určite moc neušetríš na vstupoch do kulturných inštitúcií (keďže chceš kultúru).
Relativne lacné je vyšliapať kopec a rozhliadnúť sa po krajine - doporučujem, veľmi ukľudňujúce a veľa vidíš (to je tá príroda)a ten zošup z kopca je potom bonus za námahu.
Naši známí měli ze svý jizerskohorský chalupy takovej dechberoucí výhled na jižní svahy Jizerek, že za něj od návštěv začali vybírat deset euro. Ved k nim sice asfaltovanej, ale místama až patnáctiprocentní výjezd. Farma Vyšehrad se to tam jmenuje.
Ono takové chladící věže u Temelína jsou také krásné, elegantní tvary, a jinak bezrozměrná krajina jižních Čech dostane lidské měřítko :-)
To je pravda,
stojí to určitě víc než v Bulharsku, mají tam větší platy, a mají na to nastavené ceny.
Ale, pokud nejdeš do restaurace, tak potraviny tragicky dražší než u nás nejsou. Stylem, jakým cestuje Jan to o moc dražší, ve Francii není.
Vstupné, to je průšvih, to jsou rakety, když jsme tam před 25 lety lítali jak pošuci a všechno chtěli vidět, fungoval ještě systém, že o nedělích byl vstup volný, protože stát podporoval kulturu.
Ted mají spoustu památek zdarma jen studenti, ale z celé EU.
Já už jinam na kole nepojedu, prozkoumám Francii, rok od roku se mi tam líbí víc.
A já ti přeju, abys to stihnul. Přece jenom je to veliká země a křehkej život lidskej... :-)
...nejde "hlavně o prachy"- jsou to preference. Moje jsou panenská příroda bez kombajnů, sekaček ap. hlučících vymožeností, nevyčačkané stavby a vesnice(proto se mi nezamlouvají ani přeupravené Alpy s muškáty i ve chlévech, horskými hotely a dřevěnicemi), rána s kosci na loukách, ovcemi a kozami pasoucími se "na divoko"- prostě mizející idylka dávných let. Takovíto lidé jsou jaksi přirozeně vstřícní a milí, dovedou si vážit cizince a nesnaží se žádat za kdeco peníze(které jim rád dám- pokud tím neurazím)- také je umění se dostat "mezi ně".I v těchto krajích se to mění a mizí, proto jejich návštěvy- západ se už až tak moc měnit nebude, tak tam až později..;-)
Francie je trochu jiná, má totiž téměř všechno, zářící velkoměsta, ta horská letoviska, která trefně popisuješ, stejně jako téměř liduprázdné prostory na středofrancouzské vysočině.
Azurové pobřeží a snobské Cannes, i romantické útesy v Bretani, Pyreneje také nejsou k zahození.
Zkus to někdy fakt budeš překvapen.
K cizincům jsou možná přívětiví, ale sousedy bez problému podříznou, a vypálí mu dům, ti milí Balkánci...
tradice. :-) tradice je třeba dodržovat.
Po létech, kdy byli s Kaddáfím ukázkoví přátelé se na něj (v podstatě) vyhrubili a poslali tam era vyprázdnit naplněné pumovnice.
Jsou to humanisté, ale když se jim někdo znelíbí, dokážou i humanitárně bombardovat.
To zase jo, Frantíci jsou velcí náckové a žádná neviňátka, když si začnou hrát na velmoc, ona i ta jejich slavná revoluce, byl pěknej masakr.
Ale masakry balkánských rozměrů a celé vypálené vesnice sousedů v době docela nedávné je trochu jiné kafe.
Ono to bombardování Muamara, ostatně i bombardování Bělehradu (kterého si se ty i já účastnil a podílel se na něm stejně, jako běžný Fanda na bombardování Tripolisu) je fakt trochu něco jiného než ty kratochvíle v Krajině.
Teď tam Fanoušům trochu dělají problémy ti milí vyznavači toho islámského poselství lásky, ale ti se koncentrují ve velkých městech, francouzský venkov je o dost etnicky evropštější, než by se zdálo po jedné cestě pařížským metrem být vůbec možné.
...tak jako ty máš své zkušenosti- mám i já své. Extrémisti jsou všude na světě, jen se jinak projevují-ti co se skrývají za víru jsou nejhorší, protože dělají zlé jméno všem. Slovensko má Kotlebu, Maďarsko gardisty, Francie Le Pena, Česko...jen nemají převahu a proto jsou "umírněnější". Ale to už je o něčem jiném- tak jako všichni Němci nebyli a nejsou fašisti. Vraťme se ke kolu a cestování...;-)
Je mi to jasný, já tam byl počátkem 90tých na Makarské, se Soňou, škodovkou, začínala válka,bylo to škaredé ty průjezdy přes území ovládaná Chorvaty a pak federály, ti hoši co nás prohledávali s odjištěnými samopaly, nepůsobili moc vstřícně a přátelsky.
Po letech, když jsem znova projížděl těma vypálenýma oblastma kolem Knina, navždy moji milí Balkánci u mě ztratili kredit civilizovaných lidí.
Nechápu to, to jako bychom po sobě měli střílet s Marianem...
co to jsou civilizovaní lidé? Ti co nechají podřezat jako ovce na porážce bez odporu? nebo ti co si nenechají nic líbit a přitom ctí hodnoty jako je pohostinnost?
Ti co se se sousedy dohodnů, jako my s těmi z Marianova
Myslíš Mečiara s Klausem? No to jsou oba civilizovaní lidi i když spousta lidí jim nemůže přijít na jméno.
Třeba tak, nebo bys chtěl, aby to řešili jako Miloševič s Tudjmanem?
Vše je relativní....
Na Balkáně nic relativního není. Tam se bojuje posledních minimálně 500 let jen s malinkýma přestávkama více méně v kuse. Nechci být v jejich realitě a už vůbec ne abych je soudil.
....místa, která jsem navštívil krásná, obyvatelé příjemní a bez problémů, po nevraživosti a nepřátelství ani památky, nikdo mi ani náznakem nedal najevo, že jsem jiného vyznání- to je realita běžných obyvatel, kteří mají jiné starosti než bojovat a vlastní poznatky, ne "jedna pani....". Tak jsem to poznal na dvou cestách a bude to i na další. Přeci kvůli tomu, že nacisti byli Němci nebudu se Německu dnes vyhýbat.....
Kolikrát já už toto téma otevřela, hezky vyniká díky velkým písmenům, jako by opravdu někdo volal o pomoc.
No jo, ale kde je konec jeho žádosti k cestě na jih...
To už mu vlastně poradili - ať si to naplánuje sám, to je nejlepší. Rady jsou dobré, ale nechat si všechno naplánovat ... pak by se v tom stejně nemusel vyznat. Nebo ... já bych mu cestu mohla podrobně vypracovat, tak za 250 na hodinu.
Udělám to gratis, ale na den na ceste ať počítá tak 2000...
Dneska jsem konečně koupil mapy, tak hurá do plánování a od kolegyně sem si ještě sehnal navigaci Garmin Dakota 10, tak snad by neměla bejt špatná :-)
No super :o)))
Cesta bez vlastního plánování nemá smysl. Při hledání trasy se člověk správně naladí a začne se těšit.
Nemate nekdo zkusenosti, jak to je s projizdenim tunelu? Vim, ze je to zakazany jet tunelem, ale jestli nejsou treba nejak tolerantni policajti a da se to treba nejak ukecat? Pred Zell am see je par tunelu a dost by to usnadnilo cestu a nemusel bych slapat kopce s prevysenim cca 1000 m.n.m :-)
Do Alp se ale jezdí právě kvůli kopcům! ;-)
Obecně se do tunelu na kole nesmí, pokud to není povoleno. Jak by se na to případně dívala rakouská policie, těžko říct. Ale počítej s tím, že rakouského poldu opravdu neukecáš...
A da se to nekde zjistit na netu jestli je to povolene? Myslim tunely podel reky Salzachu cca 50 km pred Z.a.See, podle mapy tam vydim dva zhruba 500 m dlouhe
To nevím.
Ale jestli myslíš tyto dva http://www.mapy.cz/s/ivnO
Tak ten druhý se dá objet přes Unken. A ten první si halt přejedeš když tak vrchem ;-)
Zkus zagooglit ohledně akce Praha - Grossglockner na kole. Někudy tam chlapci a děvčata museli najet...
Ne ne jedná se o tyto dva tunely mezi městy Sankt Johan im Pongau a Zell am see. Konkrétně:
1)Mauthtunnel
https://www.google.cz/maps/place/Salzburg,+Rakousko/@47.304413,13.1093451,18z/data=!4m2!3m1!1s0x47769adda908d4b1:0xc1e183a1412af73d
2)trattenbach tunnel
https://www.google.cz/maps/place/Salzburg,+Rakousko/@47.2968665,12.9873025,18z/data=!4m2!3m1!1s0x47769adda908d4b1:0xc1e183a1412af73d
Máte někdo prosím informace, zda se to dá projet? Díky
Použij nějakého URL zkracovače.
Já s oblibou používám http://dopice.sk/
;-)
Super ;)
http://dopice.sk/dEq
http://dopice.sk/dEr
Vždyť tam jsou souběžně s tunelem krásné cesty, tak proč se chceš cpát s kolem do tunelu, když takhle v pohodě najedeš jen o pár metrů navíc a mimo tunel.
Přesně tak! Prostě ty dvě róry objedeš. ;-)
Jel si někdy těmi tunely autem?
Zkus si představit, že tak jedeš třeba 5 km tunel rychlostí 10 až 15, protože zpravidla je do kopce, žádná krajnice a za tebou duní 40 tunové kamiony. Vážně bys tudy dobrovolně jel i kdyby to bylo povolené?
No samozřejmě, že raději bych tam nejel, ale koukám se na satelitní mapy a cesta kolem tunelu by měla vést i když v cyklo mapach není zakreslena, tunel by měl být dlouhý pouze 500m .. Pro jistotu si zavolám do nějakého nejbližšího hotelu a zjistím si to, než potom platit třeba 1000 Euro pokutu..
Rakouských policistů v terénu moc neuvidíš, tam je na silnicích jiná disciplína než tady u nás. Nicméně vjet na kole do tunelu - tady jde o to, že to asi nemusíš přežít. Sice v nich bývá omezená rychlost na 100 (někde 80) km, ale řítí se to za tebou i proti tobě. Krom toho tam jsou kamery a spolehlivě tě zachytěj. A pak zřejmě ti policajti přijedou. A musím říct, že rakouskej dopravní policista se v žádným případě nerovná českýmu dopravnímu blbci, kterej někdy nemá dochozenou ani základní školu a se kterým se dá diskutovat a ohánět se známostmi na nejvyšších místech...
Tož tak :-)
to je kec, každý policista, který je státní má minimálně maturitu. vyjímky byly u delimitaček ale ti jsou už buď na rentě nebo dostali padáka.
Nikam nevolej, jely jsme tam tudy s mladou v roce 2012. Tunely se objíždí po levé straně. Tady máš odkaz na tento kousek trasy z bikemap: http://www.bikemap.net/cs/route/1798848...
Ten první jsme 100% objížděly a v tom druhém máme, že skrz. Tím si už ale nejsem 100% jistá, myslím si, že při tvoření trasy došlo k omylu a objížděly jsme kolem. Navíc tam tudy vede cyklotrasa R3a a kdyby to tam tudy nešlo projet, tak by jí tam nekreslili a my to neprojely.
Hned za tím 1. tunelem po přejetí řeky (přes most) odbočuješ z tý hlavní a sjíždíš napravo dolů, podjíždíš pod mostem koleje a pokračuješ mezi tratí a těsně vedle řeky po silnici s menším provozem. Jakmile zase těsně před LENDem podjedeš koleje, tak přibrzdi je tam nádherný obrovský vodopád a nad ním je vidět právě ta silnice co jsi jí předtím opouštěl.
Druhá fotka je po objetí toho 2. tunelu a na třetí je vidět, že jsme na levé straně silnice, takže je tam cyklostezka, co asi pokračuje od tunelu. Ale fakt to lovím v paměti a tak 100% nevím.
Tady máš ještě odkaz na fotky, cestou je možné navštívit plno zajímavostí. http://krusnohoraci.rajce.idnes.cz/Rakousko_14...
...nejdelší tunel co jsem projížděl(v Bosně), byl 1260m dlouhý (info o délce před vjezdem), do mírného stoupání za středního provozu, vyjímečně osvětlený- skromně) a bylo to nekonečných 5min (celkem mne předjíždělo asi 15osobáků a 6kamionů, kamiony jsem poznal po vjezdu příšerným hukotem), zákaz nebyl a objet se nedalo :-(, v Č.Hoře to samý, ale z kopce. Jinak tunel do 500-600m v pohodě...V tunelech byl na každé straně skoro metrový vyvýšený chodník, krátké a rovné do 300-500m neosvětlené :-((
V Alpách je tunelů spousta.Pro cyklisty budou uzavřené jen málokteré.A pokud jsou,dají se v 99% bez větších problémů objet.Na cyklostezky bych kašlal.Vem podrobný autoatlas rakouska,nejlépe 1:150000 a plánuj dle cest lemovaných zeleným zvýrazněním.
zeptal bych se seznamu :)
Tak výlet mám úspěšně za sebou, bylo to překrásný. Jelo se mi suprově, až na počasí který mě zklamalo. Přes Tábor, Český Budějovice až k hranicím k Dolnímu Dvořišti šílený pařáky a od hranic chcance a celkem i zima. Deště mi kolikrát i překazily cestu, že jsem zkrátka nemohl pokračovat v cestě a musel jsem i přestat čekat dlouhý hodiny, než přestane pršet. Ale počásí se zkrátka nedá moc naplánovat, kór v Alpách, kde se mění počasí z hodiny na hodinu. Díky tomu se mi i cesta prodražila, plánované kempy jsem ani nenavštívil a musel sem volit penziony a hotely. Nohy šlapaly tak jak měly a překvapivě ani zadek nebolel, že jsem z toho byl až sám překvapenej. Jel sem Praha, Tábor, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Freinstadt, Linz, Wels, Salzburg, část Německa a podél řeky Saalach až do Zell am See. Nakonec z toho bylo 540 km a cesta trvala 6 dní.
Po cestě jsem potkal super lidi, který mě i podporovali a nějaké jsem dokonce navštívil i u nich doma x)) Hold škoda, že populace lidí je rozdílná jak u nás tady v Čechách, tak v Rakousku. První zkušenost vydat se na kole za hranice obrovská a řekl bych, že to nebyla první ani poslední jízda. Tak kam vyrazit teď?
Potkal jsi uprchlici? Ja zitra vlak do Zell,na kole z Zell do Česke Budejovice.Pripadne nebudu ok,určite do Linz :-)
Už mam baleni 50%.
Lidičky,držte me palce,abych dokazala z Zell do Česke Budejovice :-)
Radko,dokažu? Bulenko,zvladnu?
Moc daleko do ČB,nejsem jista. Určite do Linz,ale nejsem jista do ČB :-) Dat foto okamžik po konec cyklo :-)
Ted hotovo vše baleno,pit kavu a u net do 7.15h,pak pryč z domu.
Koukam počasi,3-4dni bude pršet,brrrr mokre trava,take moc zima,vydržim až od 1.červenec hura krasne slunce :-)
Arabice, držím palce :o)))
A už se těším na tvoje fotky.
Blahopřeji! Sdílím nadšení s tebou.
Mám tam dole naplánovaný taky ještě jeden výlet: Zell am Ziller - Zell am See a tak nějak.
Tak pozdravuj Gerlospas. V létě jsme tam chytili sněhovou vánici, jinak mohu doporučit, i cyklostezka podle Salzachu je parádní.
Jak jsi vlastně pořešil ty tunely? Teda jestli jsem něco nepřehlédl...
Musel jsem je objíždět. Jeden sem projel, ale to byl krátkej cca 200 m. U jednoho mě zklamala mapa, že tam nebyla cesta, která byla zakreslená v mapě a ve skutečnosti kvůli stavbě silnice nebyla. Chtěl sem ho projet, ale potom co jsem přijel blíž a viděl kamery, tak sem si to hned rozmyslel a přes 2 plný v provozu jsem to musel otáčet a volit jinou cestu.