Byl jsem se odpoledne projít a najednou jsem zjistil, že se mi odlepuje podrážka (Vibram) na pohorkách. Už je i dost ošlapaná. Co jsem hledal na netu, tak opravit se to dá - nová vyjde na zhruba 1200 + pošta. Dělá to firma ve Zlíně. Máte s tím někdo zkušenosti?
Hele a nevyplatilo by se ti při současných slevách pořídit nové?!?
1200 + pošta za opravu je docela nářez.
No nevím. Jsou celokožené, svršek ješte v dobrém stavu. Z netu si boty koupit netroufnu a pochybuji, že se v obchodě dostanu pod 3500 za podobný typ co mám.
Případně můžu nechat dát levnější podešev (800kč)
Fitwell Cortina.
Už jsem to našel - cena ve výprodeji 3t.
http://www.turisticke-vybaveni.cz/akcni-zbozi...
Mám docela dobré zkušenosti s Meindly, dceři podrážku opravili.
Tak já mám zase s pohorkami Meindl špatné zkušenosti. Jednalo se o http://www.meindl.de/deutsch/modelle/schuh... a drolila se u nich podrážka, bohužel až po záruce.
Ale vyměnil jsem je za http://www.1obchodak.cz/p/trekove-pohorky-asolo... Ty mají střední část podrážky ne z té pěny, ale sendvičovou z pryže. Mám je krátce, ale zatím jsem velmi spokojený, konstrukce víceméně stejná.
Sice jsem přímo po pohorkách nekoukala, ale vím, že občas se dá narazit na fakt pěknou slevu. Možná by stálo za to zajet do Brna...
Ale chápu, že dobré boty, na které je člověk zvyklý a vyhovují mu, jen tak vyhodit nejde.
A co takhle zkusit ševce v okolí? To Tě přijde jistě levněji, i když ani tam nemáš záruku, ale třeba případnou reklamaci bude určitě řešit promptně.
S těmi mám špatné zkušenosti. Nechával jsem si 2x opravovat tretry (taky podrážka) a vždycky to vydrželo jen pár týdnů.
Tretry pořádně opravovat nejdou. Málo kdo má ten správný materiál na opravu. Třeba v Hradci a širokém okolí není jediný obuvník co by vzal tretry do opravy se zárukou.
Právě že mne švec z okolí poslal s mými Praboskami do toho Zlína, jinak bych o té firmě nevěděl. Byl jsem tam osobně, mohl jsem si vybrat podrážku, která by mi vyhovovala a za 14 dní jsem měl opravené boty doma poštou. Základní cena kolem 1200 Kč, já jsem si objednal příplatkovou verzi se zesílenou ochranou. Jsem spokojen, doporučuji.
za ty prachy si koupím nové.
Kde? Jaké?
Za ty prachy tak možná půlku levé boty. :-))
I když u Probosek možná levou celou. :-)
Nechal jsem opravit u této firmy po cca 10letech odpadlou podrážku u pohor za 5tis.Boty jsou jak nové. Už mají znova za sebou 2 roky a stále v pohodě. Plná spokojenost.
Taky jsem na ně našel dobré reference.
Restday? To je jediná firma, o které vím, že pohory umí opravit.
Předtím jsem zkoušel dva jiné ševce a ti mi boty zmrvili...
1200 je za jednu botu. Mne se "rozpadají" obě podrážky a to už s poštovným vychází na 2500... :-/
1190 za obě boty. Mají na stránkách ceník.
Za 2500 bych nad tím ani neuvažoval
http://www.restday.cz/cs/oprava-treku
U celokožených pohor, které Ti vyhovují, může mít i oprava za 2500 smysl. Když nové stojí třeba 6000 a nemají něco, co mají Tvé 10 let staré. Třeba správný výstupky na rámové mačky, nebo "jen" stejný tvar jak Tvoje haksna :-)
Pokud nové stály 6000, tak ano.
Ty moje se pořád dají sehnat, ve výprodeji za 3000. Proto dávat 2500 do opravy moc výhodné není.
Pavel od nich má pohorky opravené taky, zatím v pohodě. Pár dalších kamarádů si tam porůznu nechalo opravit buď pohorky, nebo i lezečky, a co vím, tak taky spokojenost.
Další pohled na věc je, že co si Pavel v poslední době koupil pohorky (a to i pro náročnou turistiku - mačky a tak, renomované značky), tak je po pár měsících reklamoval (žralok na podrážce, odtržená poutka na tkaničky, prasklé švy a tak)
Nemám zkušenosti s firmou ve Zlíně, ale podešve na pracovních botách "perka" si občas lepíme sami. Používáme sigaprén UNI. Rozlepená část se důkladně vyčistí, tak aby byla zbavena veškerého starého lepidla. Pak důkladně odmastí (většinou se použije aceton), a slepí dle návodu na lepidle. Údajně podobně, jako sigaprén, funguje chemoprén obuv.
Důležité je opravdu dodržet technologii lepení. Důležitou součástí, je možnost po spojení lepených částí, je pevně stlačit k sobě po celé lepené ploše. Většinou k tomu stačí šroubové svorky a dvě desky, z nichž jedna je ve tvaru chodidla, aby vešla do lepené obuvi.
Takto slepené boty nám většinou vydrží do výměny za nové, neb mají již podešev téměř bez vzorku.
A to jsi ještě nezkoušel lepidlo na dopravní pásy :-) To neurveš....
Jak s v pevnosti spoje a hlavně v adhezi ke gumovému lepenému povrchu liší Chemoprén, Chemoprén na obuv a Sigaprén UNI? Kdysi jsem lepil běžecké boty pro Nordig norm. Chemoprénem to nedrželo, ale lepidlem na boty Bison to drželo výborně. Přitom v tu dobu se na těchto českých botách ta podrážka vyzouvala jako na běžícím pásu. Na oddílové chalupě bylo vždy spousta bot s utrženou podrážkou. Nyní stále dokola lepím běžecké boty Chemoprénem a nedrží to. Technologii se snažím dodržovat.
Chemoprenem nedrží nic :-(
Rozlepené pohorky mi už asi deset let drží Aquasurem (měl jsem po opravě neoprenu rozdělanou lahvičku a než ji nechat vyschnout, tak jsem to prostě zkusil).
Aquasure: http://www.zbozi.cz/hledani/?q=aquasure&...
Před 6ti lety jsme si nechal takhle boty opravit. Pokud je Vršek v pohodě - podrážka stále bez problému drží i když už je dost sešlapaná. Spíš se mi boty rozpadají jinde, tak teď už opravovat nebudu a koupím nové.
Dnes boty odeslány poštou na opravu do Restday.
Až přijdou zpět, napíšu, jak oprava dopadla.
Jéje, to jsi mohl počkat na mne... Šábli bychom se o poštovné... ;-)
Měl jsi napsat. Dost na to spěchám, abych měl v čem chodit. :-)
Mám čerstvou (2 měsíce) zkušenost s opravou bot Asolo Sasslong NBK GV u V.I.K.- servis trekové obuvi Zlín.Výměna podešví Vibram + obsázka a boty jsou jako nové.Mám je na nohou každý druhý den (pracovní bota) a podrážka drží jak má.
Včera konečně přišly opravené botky. Vypadají jak nové. Doufám, že tak budou i šlapat. :-)
Našel jsem zajímavý článek, proč se rozpadnou i nenošené boty. http://www.svetoutdooru.cz/rozpadly-se-vam-boty...
Zkrátka nic nevydrží věčně. :-)
Jo tak přesně tohle mi ty moje boty udělaly. A já nechápal, jaktože se ty "pukliny" zvětšují, když boty jsou doma v botníku... Myslel jsem, že mi popraskaly mrazem...
Mrazem doma v botníku? Bydlíš v iglú?
Presne to samé se mi stalo na sandálech letos v létě :-( achjo, byly ještě dobré a dobře sloužily...
Jo, mně se takto před pár lety rozpadly celokožené Hanwagy. V noci v dešti na šifrovačce, musel jsem pak ještě několik hodin jít v mokrém lese bez podrážky, než jsme došli do civilizace.
http://www.fi.muni.cz/~kas/blog/index.cgi...
Já jsem dlouho opakovaně lepil odchlipující se podrážku sálových bot, které používám na badminton. Vždy jsem obě lepené strany obrousil a zalepil Chemoprénem na namáhané spoje, přesně podle návodu. Vždy to vydrželo jednu maximálně dvě hodiny hraní. Potom jsem si podle outdoorového fóra našel lepidlo UNILEP D418, což je to pravé obuvnické lepidlo na bázi polyuretanu. Boty jsem podle návodu slepil a drží to stále. Lepidlo se dá koupit i v malých 15g tubách, ne ovšem všude. Vřele doporučuji. Na zahřátí malého spoje stačí běžný fén na vlasy, netřeba pec. Myslím, že hlavní půvab je v použití polyuretanového lepidla, není potřeba nutně to D418, patrně se dá použít i jiné lepidlo na neoprény a čluny na bázi polyuretanu. Ale to je už jen moje fabulace. D418 drží, to mám vyzkoušené.
Vibram se opotřebovává i když se v tom nechodí. Životnost Vibramu je něco kolem 7 roků. Zvětrává to a podrážka se rozpadá, ale dá se vyměnit. Stará podrážka se vyhodí a dá se nová. Dobře to dělá ta zlínská firma. V podstatě není nic lepšího než Vibram ale omezená životnost je jeho vlastnost. Pokud máte dobré rozchozené boty s vibramovou podrážkou, dobrá investice těch čtrnáct stovek. Boty vám pak vydrží dalších 7 roků, ale pak se už Vibram nedá podruhé vyměnit a boty se musí koupit nové. Nic netrvá na světě věčně, nejen láska k jedné slečně ale ani ty vibramové boty nevydrží na tomto světě věčně.
Pohorky z Podtatranu Poprad byly kožené, těžké, nezničitelné, dvojité a měly vibram. Dal se vyměnit 3x. Množství výměn záleží na konstrukci podrážky.