http://fanda.nova.cz/clanek/tech-cars...
Třeba to, že jsi tohle založil, ačkoli v předešlém tématu ještě zbývá místo pro 2 příspěvky :-)
Nemažu, neužívám BL.
Toto téma je ´moje dítě´
8-)
http://www.youtube.com/watch?v=uy6nGl8weHM
V době kdy to založil, jsem viděl plnou 46 (ale nechtělo se mi zakládat).
https://www.youtube.com/watch?v=M7FIvfx5J10
a na to navazující
https://www.youtube.com/watch?v=iFJeaAq5Mv4
http://sport.aktualne.centrum.cz/kamera...
Když spadnu v nízké rychlosti, můžu žalovat provozovatele sjezdovky? A nedalo by se to aplikovat i na kole?
Samozřejmě, jen ruče do toho. V hlavním vysílacím čase o tobě budou mluvit Koranteng a Borhyová. A vnoučátka tě pak možná najdou na trubce.:-)
Stačí mít hodně peněz a chuť si dělat reklamu a "jméno" a žalovat se dá snad vážně i vlastní blbost :-)
Měli jsem tu takovou pěknou debatu o tom, kterak Německo pálí uhlí, aby mělo dost čisté energie:).
Dneska jsem objevil data z podobného soudkum která celkem názorně ukáží poměry zelené energie a špíny v nejzelenější zemi EU.
Tož :
Německá produkce elektřiny roku 2013 629 TWh
Německá produkce elektřiny ze slunce a větru roku 2013 je 77 TWh
Podíl větru a slunce na celkové německé výrobě energie je tedy, se zamhouřeným okem, 13 procent.
Pěkné je to ovšem hlavně ve světle informace, že během roku 2013 oba tyto mohutně dotované zdroje několikrát dokázaly na několik hodin pokrýt přes 60 procent německé potřeby energie.
Představte si, že by jste měli doma, za vlastní peníze provozovat zařízení, které by několikrát do roka dokázalo z 60 procent pokrýt vaše potřeby vytápění, vaření, praní a svícení a za celý zbytek roku, by vám nepravidelně dodalo jen 13 procent vaší spotřeby energie.
Přitom za to zařízení by jste zaplatili mnohonásobně více, než za zbytek dodávky energie, tedy za 87 procent vaší spotřeby.
Chtěli by jste to ?
:)
Zanedbavas vyznamne externality, jako treba niceni krajiny tezbou uhli a emise.
Ve Tvem domacim pripade bychom mohli dodat, ze ten zbytek dodavky energie ziskavas palenim petflasek a Ty a vsichni Tvoji sousede umrete v 60 letech na rakovinu, kdyz uz jsme u tech nesmyslnych zjednoduseni.
Až tak významné asi nebudou, když si s nadšením rozhodli o postupném ukončení běžícího a již vybudovaného jaderného programu a nahrazení energie převážně z uhlí.
Německo je největším producentem hnědého uhlí na světě.
Tak velkým, že si toho dokonce již všimli i němečtí zelení, kterým dlouho nebylo divné, že zdroje které vyrobí 13 procent celkové výroby proudu Německa jsou schopné veřejnost zásobovat čirým pocitem dobře vykonané ekologie celý rok...:)
Já myslím, že u nich musela proběhnout nějaká pořádná masáž co se týče jaderného program, zvláště po Fukušimě. Když jsme totiž dostali návštěvu z Berlína, spoustu času věnovala tomu, aby nás přesvědčila, že naši politici a vůbec my všichni jsme děsně nezodpovědní, protože nechceme zavřít naše jaderky.
A pořád je tady ta skutečnost, že minimálně část hnědouhelných dolů je v prakticky vylidněné krajině podél Nisy. Takže to ničení krajiny je až tolik netrápí. Zápaďáci to neznají, východní jsou rádi, že se odstěhovali na západ.
Něco málo se najde pokud si člověk zadá něco jako: atterwasch gegen kohle
Tak nějak, navíc tu těžbu hnědého uhlí podporuje ten samý stát , který nutí vlastní i dnes již i cizí lid subvencovat ekologické zdroje a je ve světě vnímán jako vůdce boje za planetu Gaiu.
Ten stát, který nainvestoval miliardy do plynofikace energetiky, podporoval výstavbu plynovodů Baltem za zády většiny okolních zemí a když se toho energetiky chopily a postavily plynové elektrárny, tak je můžou dnes nechat neprovozované zakonzervovat, protože tento stát prosadil povolenkový systém v rámci EU, který umožní provozovat městské spalovny a zastaralé hnědouhlené bestie jako levné elektrárny, protože si za pár šupů koupí odpustky...
Tohle mi silně připomíná heslo Německo na necyklopedii. Píše se tam něco ve smyslu, že Němci mají nutkavou touhu vybudovat si prosperující stát a pak ho zničit válkou. Naštěstí pro nás teď vymysleli, že nemusí válčit s nikým cizím, že si ten prosperující stát zničí sami. :(
Masáž, co se týče jaderného programu - když si vzpomenu na zbrojní arzenál na Palestinském velvyslanectví, na dobytí jaderné elektrárny by to možná stačilo.
Hele debatu o německé energetice jsi nastartovala v minulém tématu ty.
Dodal jsem ti nějaké externality a je to zjevně špatně:)
Navíc můj domácí příklad je přece zcela jasně o tom, že je to buřt jaký mám domácí zdroj, protože ať odeberu nebo sám jiným než dotovaným způsobem vyrobím elektřinu pro sebe , tak stejně musím z objemu spotřeby někomu zbytečně zaplatit to, že on vyrábí několikrát do roka.
Podniky, které mají vlastní elektrárny, by ti mohly vyprávět, jaký to pocit, že vyrobí proud, který spotřebují a z něho odvedou příspěvek na cizí podnikatelský záměr v oboru OZE.
A teď si představte že hospodaříte. Vlastníte pozemky.
A každý rok se můžete rozhodnout. Buď prodáte 1% pozemků a získáte peníze víceméně bezpracně. Nebo zvořete, zasejete, riskujete příchod 4 nepřátel zemědělce, budete se dřít do úmoru a nakonec úrodu prodáte a stržíte tolik kolik byste dostali za prodané pozemky.
Takže na to abyste vydělali peníze zemědělskou činností, musíte makat mnohonásobně více než než při prostém prodeji pozemků.
Chtěli byste to?
Jestli vydelam totez, jako prodejem, je otazka, jestli chci nekomu neco odkazat, nebo spotrebovat vse pro sebe. Jestli to druhe, prodaval bych ve svem veku radsi 2 % pozemku rocne a dopral si trosku vic.
Vzdycky je otazka, jestli chci budovat, nebo vyuzit.
Na základě empirických dat stojí model spíše takto: máš možnost prodat 5% pozemků a získat peníze víceméně bezpracně. Nebo pracovat do úmoru etc.
Rozhodneš se prodat 5% pozemků. Další rok zase 5% (z původního množství pozemků), další už jsi rozežranější, takže prodáváš 6%, 7% a tak dále. Po čtyřiceti letech vyhodnotíš stav hospodaření:
Ročně prodáváš 50% původního množství pozemků, a získáváš peníze víceméně bezpracně. A když budeš každý rok prodávat stejné množství pozemků, zásoba ti vystačí na nějakých 20 let.
Chtěli byste to? :-)
Chtěli, protože nemusíme vůbec prodávat, stačí jen pobírat eurodotace za to, že nebudeme dělat nic :)
Doporučuji k samostudiu. Ve formátu A4 na straně 5, druhá karta vpravo nahoře.
http://www.obcanskevzdelavani.cz/argumentacni...
Použil jsi faul zvaný "chybné dilema".
Jsem první, dostanu bod? :-)
A jaká je tedy další možnost?
Např.:
http://www.nakole.cz/diskuse/17522-co-vas...
nebo
http://www.nakole.cz/diskuse/17522-co-vas...
To je za další bod? :-)
Jen bych dodal, že váš příspěvek s pozemky je zcela odtržen od reality všedního dne, natož od příkladu, že máte v domácím energetickém mixu jednu vysoce nákladovou položku s malým výnosem, vy argumentační mágu:)
K té realitě všedního dne, už jste vašnosto někdy viděl zemědělskou půdu ?
Mě by třeba zajímalo jak se prodává jedno procento pozemků tak aby to mělo smysl jak pro prodávajícího, tak pro nakupujícího, který si asi nebude nakupovat pozemkové odkrojky....
Pomiňme nepravděpodobnou možnost, že máte 100 zemědělsky nebo jinak smysluplných pozemků se 100 přístupovými cestami a prodejem jednoho z nich si jak zaopatříte svoje potřeby , tak nezkurvíte ten zbytek nebo jeho část.
Zrovna jeden (vlastně jediný) soukromý zemědělec u nás takhle prodal několik "pozemkových odkrojků". Na výstavbu benzínek či rodinného domku.
Jo, podobně u nás... Tchán jako nejstarší syn zdědil kdysi základní polnosti. Celkem asi jedenáct hektarů. Dnes to má v pronájmu nějaký místní zemědělský podnik tuším za pytel obilí za rok nebo tak nějak podobně...
Mladší syn podědil nějaké ty odkrojky u cest. Dnes na nich stojí rodinné domky a prodávající si na tom přišel na pár milionů... :-)
Jo to mě zaujalo. Nějaká američanka léčí rakovinu vibrátorem. Nevím jak moc to funguje, ale určitě to je nejpčříjemnější léčaní o jakém jsem kdy slyšel :-)
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000731/1373994...
8-)
Ty jsi, Jířo, už někdy na sobě vibrátorem ´zapracoval´?
8-)
už nevím v kterém zdravotnickém časáku to bylo
Tady k tem paroplnovym elektrarnam v Cesku:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a...
A evropske vyhledy na uhli:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a...
Tak tak a protože těžba plynu v USA roste natolik, že zhruba od roku 2018 už bude USA v plynu úplně soběstačné a taktéž utěšeně roste americká těžba ropy ( ropný vrchol byl radostně ohlášen během posledních deseti let asi 54x ? :) , tak je dost nepravděpodobné , že zvýšení cen povolenek něco změní, protože cena energetického uhlí asi půjde dál dolů...
břidlicový plyn může být dar ,nebo také danajský dar
Zcela bezpředmětná diskuse.
Jak známo naše rodící se vláda si podepsala v koaliční smlouvě, že nedopustí ani zahájení průzkumu na břidličný plyn. My ani nechceme vědět, zda tu nějaký máme.
Na frakování by mě zajímala jedna věc. Slyšel jsem od agentury JPP, že firmy těžící plyn odmítají informovat co za chemikálie pod tu zem tlačí. Že je to jejich "výrobní tajemství". Tak nevím co si o tom mám myslet.
Co vím zcela přesně, že některé technické chemikálie (konkrétně přípravky pro textilní průmysl) se přestaly vyrábět, a obchodníci tvrdí, že je to proto, protože pro chemičky je výhodnější dodávat suroviny pro těžbu plynu.
Při hydraulickém štěpení se do vrtu pod tlakem napumpuje velké množství vody a písku s malou příměsí různých chemických přísad. Vysoký tlak vody v břidlici vytvoří trhliny, písek je pak podrží otevřené i po odčerpání vody a zemní plyn pak může takto vytvořeným systémem kanálků unikat vrtem vzhůru. To různých chemických přísad mě děsí.Jistě neškodné látky :-)
Právě. Učili jsme se, jak se zdálo, že freony jsou úplně skvělá chemikálie, s ničím to nereaguje. Až když toho bylo v atmosféře spoustu se přišlo na to, že reaguje...
Ááále, co ty víš? Třeba nereaguje:
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek...
Vím, je to Kremlík a ještě ke všemu "spiklenecká teorie" ...
Ale co kdyby :o)
Já si ještě v souvislosti s frenony vždy vzpomenu, jak nám ve Velvětech říkali: No my bychom mohli nahradit freon třeba propan-butanem, ale představte si, že máte lak na vlasy a při aplikaci kouříte. To prostě nelze dodat na trh. A uběhlo pár let, na každé lahvičce je nápis "extrémně hořlavé" a nikdo to neřeší.
Pak taky myslim byly obavy, jestli odtezeni plynu nebude mit nejaky vliv na stabilitu zeme nad vytezenymi misty.
A v případě konvenčně těžených ložisek ropy a plynu, třeba na jižní Moravě, ho má?
Nevim, nerozumim tomu, cetla jsem jen kdysi jednu petici proti pruzkumu a tezbe bridlicoveho plynu, tak to taky mohlo souviset s konkretnimi podminkami, ale co si vybavuji, tak ta kontaminace chemikaliemi byla primarni.
Ta kontaminace chemikáliemi je asi největší riziko. Ty frakovací kapaliny jsou různé, ale v zásadě není důvod, aby byly o moc jiné, než ty které se používají pro dotěžování klasických ložisek. Ty metody se neustále zdokonalují, dnes se třeba frakuje i stačeným plynem.
Nevím, zda těžbu ano nebo ne. Opatrnosti rozhodně není nikdy nazbyt. Na druhou stranu úplně zastavit výzkum v této věci je podle mne velmi krátkozraké.
Tak jsem se rozhodla se v tomto smeru vzdelat a ujistila jsem se v tom, ze to opravdu nevypada jako neco, co bych nekte pobliz chtela. To radeji snizim svoji spotrebu energie. :-)
Jeste link na muj zdroj.
http://aa.ecn.cz/img_upload...
A co myslíš, chtějí mít obyvatelé Mostu, Litvínova, Vrskmaně, nebo třeba Horního Jiřetína takovéhle okolí?
http://www.czechcoal.cz/cs/novinky/zprava/2008...
Taky by mit nemuseli a maji podle me pravo to tam nechtit.
Hmmm ... to jim fakt pomůže, že?
Tak limity tezby maji byt zachovany a je dobre, ze se ted k nazoru obci aspon trochu prihlizi.
Že by výrobu v budoucnu převzaly převážně obnovitelné zdroje nevěřim, spotřeba se ani přes veškeré "úspory" nesníží, takže si myslim, že se jednou ty limity prostě zruší.
Uz ted by mohlo u nas jet min hnedouhelnych elektraren, kdyby byla cena za uhelnou energii dostatecne ohodnocena.
1. skoro 20 % elektriny CEZ vyvazi (cisty vyvoz)
2. cast spalovani uhli by mohl nahradit paroplyn
1. elektřinu vyváží i Německo :), dokonce v tom článku co jsi sem dávala tvrdí, že převážně tu z uhlí :)
2. Paroplyn při současných cenách plynu a účinnosti spalování funguje tak, že za jednotku plynu zaplatíš plnou cenu obsažené energie odvozenou od ropy , nějakou energii při spalování plynu proženeš komínem ( účinnost) a pak vyrobenou elektřinu prodáš za cenu elektřiny zkurvenou dotační politikou obnovitelných zdrojů placených z peněz lidu:(
Jinými slovy provozem proděláš asi 20 euro na vyrobené megawathodině...
Takže paroplyn ano, ale jen na amerických cenách plynu, které jsou asi třetinové oproti evropským. Potvrzuje to i fakt, že zatímco paroplynové elektrárny v USA bez problému fungují a vyrábějí kontinuálně , tak paroplynové zdroje v EU buď fungují nárazově ve špičkách pokud zrovna nefouká nebo nesvítí slunce, nebo fungují v dotovaném režimu státem ( RWE v Bavorsku) nebo stojí zakonzervované....
Toz znovu: Psala jsem, ze neni problem, ze je plyn drahy, ale mistni uhli prilis levne. At si dela Nemecko, co chce, muj prispevek byl navrhem jak pomoci, aby se u nas nemusely vyrabet dalsi mesicni krajiny.
Tak znovu :)
Jenže problém není přece v tom, že místní plyn je drahý nebo místní uhlí levné. Protože i s levnějším plynem a dražším uhlím před pár lety byla cena elektřiny pro obyvatele a firmy nižší přestože tržní cena elektřina byla daleko vyšší.
Problém je v tom, že dnes se část elektřiny vyrábí příliš draze,přitom má garantovaný odbyt a zisk se realizuje platbou mimo cenu elektřiny, která je tím úplně pokroucená.
Jinými slovy, tržní cena elektřiny je podstatně nižší než před pár lety a přitom obyvatelé a firmy platí ceny podstatně vyšší .
Řešením této nerovnice o mnoha neznámých je právě to, že rozdíl v cenách je kupodivu zhruba rovný těm platbám ve prospěch předražené výroby energií....
No a elegantním řešením by bylo mít levný plyn a drahé uhlí a reálnou cenu pro obnovitelné zdroje tak jako mají v USA :) které na rozdíl od EU plní kjótský protokol, aniž se k tomu zavázaly a uhlí se ti filištíni zbavují tak, že jím fedrujou EU, protože si topí levným plynem :)
Nebudu se Vám montovat do debaty, ale když si počtete blog pár roků nazpět, rozšíří to obzory o energetické problematice
http://nejedly.blog.idnes.cz/r/10021/Energetika...
Mě právě přišlo to o voze a koze spíš od tebe :)
Tvrdit, že u nás to vyřeší paroplyn za současného trhu s energiemi a zcela vážně se divit, se že kupodivu je ten trh nějak propojen s cenami pro obyvatele ?
Vždyť jsem ti to vysvětlil.
Poslední polopatička ok ? Pak to případně vzdávám, protože nemám sílu na to opakovat očividná fakta x krát.
Hele : lidi si dnes, za podstatně nižších cen elektřiny na trhu, koupí proud podstatně dráž než v době, kdy byly ceny na trhu vyšší a tu cenovou přirážku pošlou jako doplatek na OZE.
OZE tak mohou dodávat proud do sítě levněji, než jiné zdroje, které nedostávají příplatek.
OZE navíc mají absolutní přednost v dodávkách.
Jinými slovy, OZE kdykoliv neregulovaně dodají do sítě a distributor, který má povinnost to odebra,t to prodá klientům při přetlaku výroby ( fouká v noci, fouká a svítí slunce v poledne ) klidně za záporou cenu, protože je mu to jedno.
Jenže na trhu jsou i jiné zdroje a musí jich být hodně, protože OZE vyrobí jen malou část z celkového objemu výroby garantovaně.
Tyto zdroje se ale v případě příkonu od OZE, KTERÉMU LIDI A U NÁS I FIRMY PLATÍ V CENÁCH PŘÍPLATKY , musí budď snažit prodat elektřinu jinde, nebo se vypnou PROTOŽE OD LIDÍ ANI FIREM ŽÁDNÉ PŘÍPLATKY NEDOSTANOU A TAK PRODĚLAJÍ KALHOTY...
Takže cena elektřiny pro obyvatele a firmy jak jsem psal ( ne jen pro obyvatele) je udělána tak, že je úplně jedno, od koho lidi odeberou proud ale je úplně jisté komu z plateb potečou příplatky, které rozdrtí konkurenci.
Navíc těžbou plynu se většinou krajina a prostředí neničí. V Německu frakují vesele už 100 let a nikomu to nevadí asi proto, že si toho nikdo nevšímá...
Ujezdaku, cti, co pisu! Nepsala jsem, ze se to vyresi, ale ze uz ted bychom mohli palit mene uhli. Nemam zadne rady na globalni reseni, jen ze zadne prolamovani limitu neni nutne a ze neni opravnene to vnucovat lidem, kteri tam ziji. A to nijak nesouvisi s Tvym oblibenym tematem OZE, ktere do toho tak nasilne cpes, i kdyz o nem napises 20 radek textu.
újezďák: jen doplněk k tomu frakování v Německu.
U nás se vesele frakovalo v 90-tých letech na uhelných slojích v Ostravsku za účelem získávání metanu. Proběhlo to naprosto bez pozornosti médií,obyvatel či ekologů. Bez problémů a bez úniků a přitom se frakovalo v poměrně malých hloubách 400 až 1000m. Dokonce mám pocit, že ekologisti použití metody hydrofrakování podporují při těžbě konvenčních zdrojů, což mi ale nedává smysl.
Luciekrut :
No vidím, že to nepomohlo :)
To je samé měli by jsme , mohli bychom ale slyšet proč se děje to, co se děje v těchto časech se nechce.
Ano měli by jsme pálit méně uhlí ale protože někdo vymyslel netržní zásahy do trhu, tak to znamená, že pálíme více uhlí.
A prsty mějme v uších, protože to nechceme slyšet...
Samozrejme ze beru v potaz i jine veci, ale zrovna nadrzeni OZE je uplne jina vec nez nefunkcnost trhu s povolenkami a bujeni uhelne energie, takze je neprehledne, kdyz cpes do diskuse nesouvisejici veci. Kdybys zapatral v pameti, mohl by sis treba vzpomenout, ze pseudoekologickou politiku EU ve vetsine pripadu nijak nepodporuji, protoze neumeji veci domyslet do dusledku a kdyz uz udelaji nejaky prusvih, trva mnoho let, nez se to zacne resit.
Za par set let by si to mohlo sednout. Koukni na stredoveka dulni mesta dnes...
Jak tak sleduju v praci silenstvi kolegu v tezeni bitcoinu, worldcoinu a jinych coinu, rikam si, ze jestli tohle neni znakem upadku nasi civilizace, tak uz nevim.
Přes Vánoce jsem se snažil to nějak alespoň trochu pochopit, ne nijak hluboce, jen abych měl co odpovědět, až se mi zeptají chlapi v hospodě co to vlastně je to těžení a vůbec jak to funguje. Ale nebyl jsem ve studiu úspěšný. Slova jako kryptografická nonce jsem musel zahrnout do kategorie "odborné lékařské pindy". Jestli někdo ví o stránkách "práce s bitcoiny pro blbý", nechť prosím dá link.
Stačí třeba takhle ? ;-)
http://pctuning.tyden.cz/hardware/site-a...
A pak asi hlavně tady
http://blog.bitcoin.cz/2012/09/technologie...
Mám obavu, že některé věci už my středněvěcí, ač počítačově ne úplní ignoranti, asi nepochopíme.
Mám synáčka, co poslední roky prakticky pořád sedí ve svém pokojíčku, sluchátka na ušách, mikrofon u pusy... když mu něco chci, je skoro nejefektivnější mu psát z obýváku po ICQ. Vytrhovat ho ze zahledění do monitoru skoro nelze.
A tohle dítě mi tuhle jen tak oznámilo, že letí na pár dní do Švédska, protože se tam koná nějaké mistrovství v počítačových hrách. Jakýsi mezinárodní herní portál mu zaplatil letenku a hotel a on tam odletěl coby "e-sportovní reportér" psát pro ně zpravodajství. Tak jsem se dověděla, že v těchto kruzích je dítě již docela uzávaným "specialistou" už nejen u nás (kde mu zas nějaký český server dokonce i něco za jeho příspěvky platí) a že když se osvědčil, asi to nebyla jeho poslední příležitost si takhle někam na cizí útraty zaletět...
No chápete to? Mně to teda pořád přijde zhruba stejně reálné jak ty bitcoiny... (a to už je dávno ze Švédska zpátky... a já se fakt snažila si nějaké to zpravodajství i přečíst, ale...prostě jsem mimo)
Zrovna tohle docela chápu. Tedy to komentování počítačových her. Já jsem nikdy prakticky nehrál. Hrát mě nebavilo, ale pozorovat když hrál někdo jiný chvíli ano. Takže pro mě je komentování počítačových her srovnatelné s komentováním řekněme fotbalu. Až na to, že ty hry mě přijdou zábavnější.
Asi jo. Já viděla záznam finále, kde po vítězství "mužstvo" vyskočilo od počítačů a vrhlo se na sebe s plácáním po zádech jako když dají rozhodující gól fotbalisti. Zajímavé.
Mně teda na tom hlavně dost překvapilo, jak se dá v pokojíčku tři na tři metry získat praxe, aby člověka dokonce někdo byl ochoten platit (i když teda jako zdroj obživy by to nebylo, to neříkám... ale že přece jen z toho může být nějaká praktická využitelnost, to se mnou docela hodilo o zem).
Když narazím na články typu:
http://youtuberi.net/pewdiepie-si-nadale-udrzel...
tak si vždy jen uvědomím, že existuje vedle mě ještě jeden paralelní vesmír. To jsem zvědav na tu kulturní propast až jednou budu mít nějaká vnoučata.
Také jsem učinila pokus nechat si vysvětlit "co je to bitcoin" nebo zkrátka "coin".
Já to uzavřela s tím, že jde zkrátka o určitý druh "numismatiky", kde se skupují virtuální mince. Akorát nikdy dopředu nevíš, na kterých těch "coinech" jednou vyděláš a na kterých proděláš.
Tohle bylo pro blondýnu jediné uchopitelné vysvětlení a víc do toho nepronikám.
Uzavřela jsem to jako oblast, která není v zorném poli mých zájmů.
Co mě na tom ale zaujalo a navíc pobavilo, že pro mě je zcela pochopitelné "sbírat céčka" a nepochopitelné "sbírat bitcoiny", zatímco pro dnešní "náctileté" až "cetileté" je to přesně naopak.
Asi stárnu :o)))
Bitcoinama muzes ledaskde platit, myslim, ze i v jedne prazske hospode.
Ano, vím, ale mě tyhle virtuální peníze zkrátka nijak neoslovily.
A zrovna Bitcoiny mi přijdou reálnější (tzn. jsou něčím kryté) než naše současná měna.
To už jsou reálnější spíš takové ty komunitní peníze, ty jsou alespoň většinově kryté prací zapojených lidí.
Bitcoin vystřelil nahoru jen proto, že se čínští bohatí snaží vyvést majetek z Číny a našli tuhle díru ve státním systému regulace...
Jen prosím tě kolegům vysvětli tyhle dvě základní věcí :)
stop-loss
profit-taking
Tedy ať si stanoví hranice kam jsou ochotni zajít a jakou ztrátu na straně stop lossu unesou a nad kterými na profit takingu nebudou brečet až se cena pohne zase dolů.
Znám docela dost lidí, kteří na něčem tak dlouho vydělávali a čekali, že to půjde do nebes až se toho rádi zbavili za nulový výnos nebo ztrátu a taky znám lidi, kteří koukali jak se jim investice řítí do pekel a nakonec prodělali kalhoty když mohli prodělat jen kapesník....
Myslim, ze mam dostatecne inteligentni kolegy. :-)
Nepodceňovat ty lidi, nepodceňovat :)
Hele bohužel znám opravdu hodně inteligentních a vzdělaných lidí, kteří po růstu nějaké komodity, akcie, měny nebo nemovitosti o 200 procent vykládali, jak to poroste ještě 2x tolik a koupili si to prakticky pod vrškem ceny a ještě si na to vypůjčili nebo do toho šli na páku. ( takové lidi, co naskočili do rychlíku těsně před zastavením trh miluje).
Pak se nestačili divit, když dostali margin call nebo když se jejich vysněná investice zřítila z nebes a oni platili půjčky z peněz rodiny.
Mě zaujalo, že jsem se před chvílí vrátil celý z běhání (4,8 km za 0:30) a zatím mě nic nebolí :-)))
na to, že to byl třetí letošní běh po asi dvouleté pauze, tak jsem mile překvapený, a do toho triatlonu v létě půjdu :-)
Neser. Kvůli věčnému naklepávání řízků jsem nebyl letos běhat ještě ani jednou!
Na tom nic není, chce to jen grif... :-)
http://www.youtube.com/watch?v=nDrqvjeiJS8
Tento grif by mi při naklepávání korkových dlaždic byl vcelku k ničemu.
Tak vyhazej korek a porid parkety. Pak ten grif urcite vyuzijes.
A co jsi? Programator?
Tak si na to udelej makro.
(Matematik by zjistil, ze prvni dlazdice jde polozit, pak ze i druha a lze tedy aplikovat matematickou indukci. A klidne by zil se dvema dlazdicemi na podlaze, protoze reseni nalezl.)
Ty behas? Mas rozbite kolo?
Nepojízdná kola mám doma tři. Upřímně řečeno už se mi hodně dlouho nestalo že bych měl v jeden okamžik všechna kola pojízdná.
Jo, běhám.
A mas alespon nejake pojizdne? 8-o
Bavte se o necem jinem, musim zalepit dusi a jsem lina, tak jsem to odlozila na rano. :-)
Tenhle problém občas také řeším... A vezmu si jiné kolo.
Ja to resila uz rano... A vzala jsem si auto, ale hodila jsem tam synovi lyze na serizeni a cestou jsem si vzpomnela, ze ho musim dat do servisu, protoze nahodne svitici cervena olejnicka, i kdyz mam oleje dost, muze znamenat i problem, se kterym by nebylo idealni jet v patek do Harrachova. Takze me nedostatek vhodne velkych kol s nosicem vlastne zachranil pred vetsimi problemy. :-)
Ja se prave matlam s bezdusaky... A rafky vyhravaji uz asi 8:0. http://forums.mtbr.com/fat-bikes/tubeless... od prispevku #343 dale... 8-(
http://belobradek.blog.idnes.cz/c/9448/Orlik-oi...
Upadl z jahody na znak... No nic.
Chlapi, přiznejte se! Kdo od koho opisoval?!
http://www.hnutiusvit.cz/glosa/konec-bordelu...
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament...
Já jedu po hlavní, nekoukám nalevo ani napravo...
http://youtu.be/bvLaTupw-hk
Tak tak, lidi dělají chyby
http://greatergreaterwashington.org/post/15154...
Uniká mi jakákoliv souvislost. Proč mám pocit že se zase snažíš odvést pozornost někam jinam? Stále jsem si na tyhle Tvoje debatní prasárny nezvyknul.
Napsal jste nekoukám nalevo napsal jste nekoukám napravo, dal jste link s výchovným klipem o tom, že lidi by měli dávat pozor na chyby jiných lidí.
Tak jsem našel článek, kde jeden účastník provozu instruoval druhého účastníka provozu kudy ho objede a vůbec nepředpokládal, že udělá v pochopení chybu. Přirtom poučen takovými klipy by měl dávno vědět, že lidé chyby dělají...
Prasárnou je tedy vaše reakce na příspěvek k tématu vyvarování se lidským chybám, přitom posíláte takové krásné výchovné linky jak debatovat, argumentovat a pak děláte takové chyby :)
Když necheš debatovat, tak alespoň neotravuj vzduch.
Nechi, necheš , necheme ...
Pokud se debata skládá z toho, že se k vašim příspěvkům vyjadřovat nesmím a vy jako první reakci k cizímu příspěvku vyprdnete debatu typu
" Jsem zvědavý jak je do toho Újezďák zamontuje"
Odkaz příspěvku:
http://www.nakole.cz/diskuse/17506-co-me...
To by mě pak zajímalo, kdo tady otravuje vzduch vy agittrolle....
Ocenil bych kdyby se reakce na mé příspěvky, ehm týkaly mých příspěvků. K tomu odkazu na příspěvek nesouvisejícím s původně odkázaným videem bych rád upozornil že příspěvek nebyl určen Tobě.
Opět se tu snažíš ze zcela nesouvisejících a nesouvislých věcí vystavět pyramidu protiújezďákovského světového spiknutí.
Já jedu, jedno, či po hlavní nebo bezpohlavní, jsem přeci pánem světa:
http://www.youtube.com/watch?v=N1QBJ7ehmtQ
http://www.youtube.com/watch?v=_QuHpH72oas
http://www.youtube.com/watch?v=SQyOZZEveVM
http://www.youtube.com/watch?v=ezAWU5SiQ2U
http://www.youtube.com/watch?v=O4y_WGeQins
Ukázkových pět do tuctu, Hraboši.
U prvního videa motorista vůbec nesmí předjíždět (není na to dost místa). A už vůbec netuším jak chtěl cyklistu předjet a ještě odbočit bez toho že by cyklistu ohrozil a omezil. Motorista si dal vlastňáka, když se usvědčil z pokusu spáchat přestupek a ještě to pověsí na sít.
Řidič motorového vozidla asi nikdy neslyšel o bezpečném odstupu od vozidla před ním. Takže opět přinejmenším jeden motoristův přestupek. Zapomněl si tam dát bod 3. cyklista se pohybuje rychlostí chodce, kdyby šel pěšky mám povinnost mu dát přednost. S ohledem na rychlost u cyklisty takňák nenalézám tolik oblíbený materiální aspekt přestupku.
Na třetím videu je opilý chodec, nevím čím je ukázkový.
A na posledním videu je opět motorista usvědčující sám sebe z přestupku. Cyklista byl na kruháku dříve. Na kruháku není dostatek místa pro bezpečné předjetí a už vůbec z něj nesmí motorista nesmí vyjet tak aby ohrozil vozidla jedoucí po kruhovém objezdu.
Chtěl jsi nás pobavit tím jak motoristé neznají dopravní předpisy?
A pět do dvanácti má být co za novotvar?
A co kdyby pan správce uklidil nepatřičný svinčík?
Jestli on ví, co je to tucet. Kdysi jsme se bavili s kolegou tím, že na otázku "kolik je těch rohlíků" jsme odpovídali "půl tuctu" a koukali se co to s pokladní udělá.
Už jsem ta to přišel. Moc koukal na Star Trek. http://www.google.com/search?q=Seven+of+Nine
To je zrovna můj oblíbený díl.
I když nejčastější zhlédnutou epizodou je asi tohle video:
http://www.youtube.com/watch?v=GlKDcoe1Xwc
Vedeš tady džihád, nebo se ti nějakým omylem spouští jiná videa než mě? Opilce, ani tucet nekomentuju, ale:
První - vždyť nikdo nikoho nepředjíždí, ani se nechystá, natož aby odbočoval. Cyklista opustil jízdní pruh zakázaným způsobem tak 10-15m před autem.
Druhé - mě v autoškole učili odhadovat bezpečný odstup podle času, né podle vzdálenosti. Vůbec mi to nepřijde jako nějak příliš malý odstup, i zastavit před přechodem stačil bez problému.
Páté - vozidlo s kamerou už točilo vlevo (tedy na kruháku bylo) když na něj cyklista vjížděl. A o jakém predjíždění na kruháku je řeč, já tam ani náznak nevidim.
Mě to teda od těch cyklistů nepřijde jako nějaký extrémní prasečiny, už jsem zažil (a možná i sám udělal) horší. Jen ten na přechodu je důležitej jak encyklopedie, prostě typický samolibý blb.
Patří vůbec tvůj příspěvek pod ten Kadlův???
Nebos to psal po návratu z noční občerstvovny - 02:43? Neumim si tvojí reakci prostě vůbec vysvětlit!
Děkuji Pepikovi za pomoc s vysvětlením duševně slabším.
Jinak, Hrabošku, ten třetí odkaz dokoukej do konce, víš, to je až tam, kde záznam končí, ne kdy Ty přestaneš vnímat (pokud vůbec). Totálně vyšrotovaný pán nakonec nasedne na pickyl a odjede v běžném provozu. Celkem obvyklý moment v chování prasících cyklistů a obhajovaný cykloaktivisty.
A pět do tuctu? To byla jen taková lehká parabola ke Tvému způsobu myšlení. Jistě si těch zbylých sedm dokážeš dohledat sám, abys ho měl kompletní :)))
Ke Tvému videu, snad by bylo vhodné ještě závěrem doplnit komentář - Everybody has to slow down, because I am entitled to make a mistakes - I am a cycloactivist, the Lord of the Universe.
A proč slyším blinkr? A pokud nehodlal předjíždět, tak s čím má problém a proč je cyklista "sebevrah", co jiného než sražení od auta (které ho ovšem nesmí předjíždět) ho ohrožuje na životě?
Tebe v autoškole učili že odstup kolem 1s je v pořádku (poté co dodávka začala brdit, odstup se razatně snížil)? Zvláštní autoškola.
Kdo najel na kruhák dříve není relevantní. Šikovný cyklista se dokázal vřadit do proudu vozidel a plynule se zařadil před přestupce.
Džihád tu vede Kadel, asi nevíš odkud pochází. Pokud jde o kydání svinstva na cyklisty, nevidí, neslyší. Na PrahouNaKole za to už dostal ban. A to si Vráťa nechá líbit hodně věcí.
Hele, Hraboši, co sem taháš svoje úvahy o tom, odkud kdo pochází a kde jsem dostal od kterého fanatického cykloaktivisty ban? Ano, já dostal jen ban (a jsem na něj hrdý, protože to znamená, že myslím zdravě), ale mně nikdy za frackovitost pysk drátovat nemuseli. (omlouvám se ostatním za sklouznutí do hrabošího způsobu vyjadřování, tímto to považuji za vyřízené a další komentáře tohoto uživatele ignoruji)
Tak nevim, ale ten ctvrtej mi spis prijde, ze se mu dostala tkanicka do retezu, nez ze by byl opily. 8-)
I to je možný ... OK, buďme optimisté a věřme tomu :) ... Nicméně, kdyby se nesnažil za každou cenu jet po přechodu pro chodce, ale přešel s vedením kola, jako jakýkoli jiný normální chodec (nebo naopak jel v provozu jako jakýkoli jiný normální účastník silničního provozu), tak si ten čenich naklepat nemusel. Já to vidím jako spravedlivé ;)
To se jim to utraci z ciziho...
"O stavu ekonomiky podle něj dobře vypovídá fakt, že největším tahounem na straně poptávky byl vládní sektor, kde vzrostla konečná spotřeba meziročně o 2,5 procenta."
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize...
Jojo, koukal jsem na staťák, jestli nenajdu detaily,ale bohužel to mají shrnuto příliš hrubě
ve dvou kolonkách a nárůst je v :
Profesní, vědecké, technické a administrativní činnosti
Veřejná správa a obrana, vzdělávání, zdravotní a sociální péče
Takže pokud to odteklo na vědu, vzdělávání nebo na péči, tak se celkem nedá nic dělat, ale spíš si myslím, že do toho řádně zařízly veřejná správa a administrativní činnosti...
Jedna rána do hlavy a jaký je z toho průšvih.
http://ona.idnes.cz/co-se-deje-s-mozkem...
http://czech.ruvr.ru/2014_01_09...
Na Niagare jsou dobre ledopady.
http://www.novinky.cz/cestovani/324051-zamrzly...
http://czech.ruvr.ru/2014_01_08/Zeme-vstupuje...
Clanky na tohle tema uz se nejaky ten rok objevuji, ale jen sporadicky, je to mimo oficialni politiku EU. Jinak kdyz zprumerujes extremne chladnou zimu jinde a extremne teplou zde, dostanes se nejspis na beznou prumernou zimu. Holt mame letos prilis silnou tlakovou nizi nad morem a zima zustava v severni Asii.
Hodně se o době ledové psalo v 60 a sedmdesátých letech minulého století.
Takový National Geog. o tom měl bezva panický články, taková algorovština úplně na ruby ver smyslu moře zamrzne, pole nebudou rodit, v tropech bude stále pršet a medvědi se přestěhují na jih...
Nejlepší na tom je, že některá data byla prostě interpretována opačně.
Kupříkladu větší odlamování ledovců v Grónsku bylo vysvětlováno nárůstem ledovců...
Že jsem si četl místní diskuzi o ešusích a zjistil jsem, že jsem asi jediný, kdo používá alobal na vnější straně ešusu při vaření.
A jaký to má význam?
Že se ti nazaprasí a teplo se rovnoměrněji rozvede po ešusu.
To zašpinění mě napadlo, ale čím máš alobal pevně přichycený ke stěně ešusu aby tam nevznikala vzduchová mezera a tím i izolace?
Ano, ale když je uzavřená vzduchová bublina, tak absorbuje teplo a potom rychleji odevzdává, neboť se pokouší splynout s okolím. Jsme to dělali pokusně na chemickém inženýrství u výměniku tepla, od té doby to používám (ale hlavně aby se mi nezprasil ešus).
A potom se to toliko rychle nepřipaluje (jídlo).
Že by přenos tepla vzduchem byl stejně dobrej jako přímo hliníkem se mi nezdá. Nepřipaluje se to zřejmě právě kvůli tomu utlumení přímého tepla přes mezeru mezi alobalem a ešusem, to asi bude výhoda. Jenomže tahat sebou ještě roli alobalu asi není úplně to ono. Vždyť ho po každém vaření musíš vyměnit.
Váhově je alobal hodně lehký. Zkus si zajít do obchodu a potěžkat.
Teplo je vlastně přenášení kinetické energie. Molekuly vzduchu mají tendenci vyrovnávat chvění s okolím, tedy chvilkově zezačátku jsou méně aktivní molekuly ve vzduchu, ale po chvíli musí mít přibližně stejnou kinetickou energii jak alobal (trochu to odebere práce).
A ještě sem tam u táboračku hodím svůj plecháček s vodou k ohništi. :-)
Zkus dvouvrstvý ešus, prodávají je i s obalem, třeba toto:
http://www.outdoorstuff.cz/al-inox-var-souprava...
Přijde mi to neekologický, pracný, vyžaduje to další věc nosit s sebou.
Jak velký je rozdíl v té ryhclosti ohřátí?
3pinavý ešus neřeším, to je mi uplně fuk, jestli bude černý od plamenů nebo ne. Na chuť toho, co je uvnitř to vliv nemá
Časově to porovnat neumím, spíše že se mi tolik nepřipaluje jídlo a potom čistota.
http://ekonomika.idnes.cz/uspory-energie...
Šetřit budete, i kdybyste nechtěli. I kdybyste kvůli tomu měli přijít do exekuce.
Peníze chce stát získat z evropských fondů a prodeje emisních povolenek....
To se mi líbí, na jednu stranu se mluví o tom, že se musí snížit počet povolenek na trhu a na straně druhé, že se budou prodávat na krytí ekologických opatření....
Jestli musi spotrebu snizit kazdy stat o 20 % nezavisle na tom, jakou ji ma nyni, je to pekne debilni pristup.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t...
Daleko důležitější je, jaké jsou v které zemi energetické potřeby (aka poptávka), a pak také, jaké jsou tam zdroje energie (aka nabídka). Například Finové prostě topit a svítit musí, a to nejen v sauně. Islanďani taky, ale s topením jim pomáhá příroda, takže docela dost ušetřej. Řeci netopí.
A pak existují mechanismy, který porovnává potřebu a možnosti (nabídku a poptávku) a zajišťuje optimální způsoby uspokojení potřeb.
Jedním z nich je trh.
Jinou možností, zvolenou europskými ekologisty je regulace. Například Finům oznámíš, že přestanou topit a svítit.
Taky jde o to, jak moc se ta zeme stihla rozvinout a vybudovat nejaky prumysl. Zeme jako Rumunsko a Madarsko, ktere jsou ve spotrebe na chvostu, maji asi s prumyslovm rozvojem utrum.
Jinak nevim, kdyz Islandani usetri diky prirode, do ceho tu energii vrazi, ze maji spotrebu vic nez dvakrat vyssi nez kdokoli jiny. Dival ses na tu tabulku vubec? Treba Reci klimatizuji.
Veta, ze je evropska spotreba o 20 % vyssi, nez je ekonomicky ospravedlnitelne, me pobavila.
Hliník se odstěhoval na Island :)a to je odpověď na tvou otázku...
Island je největší výrobce hliníku na světě v přepočtu na obyvatele, stojí tam tři mega hliníkárny protože je tam levný proud.
Surovinu tam vozí přes půl zeměkoule lodě a Island vypouští v přepočtu na obyvatele 16 tun CO2 ročně, což je asi 2x víc než je průměr EU...
a Řekům v létě chladit
Si dělej legraci.
Na služebku do Řecka jsme zásadně lítali tak, že jsme na lokalitě byli ve 2 ráno, takže se šlo spát. V dubnu ale bylo ještě chladno, tak nám pustili klimošky.
U mě v pokoji ale byla ještě z léta nastavena na silné chlazení, takže já se ráno probudila s rampouchem u nosu a dvě hodiny jsem se rozehřívala ve vaně :o)))
Řekům bych chlazení striktně zakázala :o)))
Že se v Německu a Holandsku již od roku 1965 při "dotěžování" ložisek plynu a ropy frakuje a v Německu v současnosti tato metoda pokrývá asi 1/3 třetinu z místní produkce plynu a ropy.
Zajímavé je, že to celkem nikomu nevadí :)
Mha prede mnou, mha za mnou... Zdroj?
Metoda byla poprvé použita v roce 1947 (Floyd Farris, J.B. Clark z Stanolind Oil and Gas Corporation), pro komerční těžbu byla ale využita o půl století později v Barnett Shale v Texasu, USA.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hydraulick%C3%A9_...
Německá vládní komise pro životní prostředí nedoporučuje ze závažných důvodů těžbu břidlicového plynu pomocí metody tzv. "frakování".
http://news.e-republika.cz/article1860-N-mecka...
Těžko říci, kde je zdroj podle jednotlivých nalezišť.
Na otázku :Has fracking been performed already in Germany?
Prof. Brian Horsfield from the Helmholtz Centre Potsdam – GFZ German Research Centre for Geosciences říká:
Hydraulic fracturing is employed for about a third of the domestic extraction of natural gas.
Profesor Prof. Dietrich Borchardt from the Helmholtz Centre for Environmental Research
říká :
Sporadic horizontal drilling deep down has taken place, however, diagonal drilling employing the same pressure process is being routinely carried out to extract residual natural gas or mineral oil from the extraction site
Vím že v Německu byl za celou dobu těžby zaznamenán jeden jediný průser a to v roce 2007 na plynovém poli Söhlingen, kde ke kontaminaci vody skutečně došlo.
Podle dokumentu Europarlamentu
http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/2009...
kde je incident zmíněn na straně 5
na straně 7 jsou pak chemické látky používané v Německu k frakování
na straně 23 jsou těžby plynu frakováním v EU v roce 2009
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydraulic...
říká že
Massive hydraulic fracturing treatments have been done in German tight sandstone gas wells since 1975.[18] Hydraulic fracturing of tight Rotliegend Sandstone began in Germany in the early 1980s, and is today responsible for most of German natural gas production.[19]
In the Netherlands, over 200 wells have so far been hydraulically fractured. Between 2007 and 2011, 22 wells (9 onshore and 13 offshore) were hydraulically fractured.[27] [28]
Mlha rozehnána ???? Ta těžba není nijak masivní, ale prostě je a byla používána.
Dik. Sice tam mas o 10 let kratsi dobu, ale to uz je v mezich tolerance. Jen bych poznamenala, ze to, ze se neco dela uz dlouho, neni dukazem toho, ze je to bezpecne. Napriklad DDT se leckde na svete stale jeste pouziva. A u frakovani se dusledky mohou projevit az po hodne dlouhe dobe.
Metoda hydraulického frakování se používá poměrně běžně. Rozdíl je spíš v tom v jakých horninách se použije.
Po pravdě řečeno, byla bych mnohem raději, kdyby se na rovinu řeklo, že to není frakování, které vadí, že to je spíš politická záležitost.
Podle mě je zatím i snaha, udržet tenhle plyn mimo evropský trh.
Na tom může mít zájem několik stran a to z důvodů konkurenčních, nepřímo konkurenčních a ideových :
za ty první především
Ruští a norští plynaři a stát( plynovody)
Severoafričtí a arabští plynaři a tamní státy( zkapalněný plyn)
Za ty druhé
Čína a to jak na straně diversifikace dodávek energie, tak konkurence výroby zboží s levnější energií
Za ideové si laskavě dosaďte sami koho chcete
Hele je tam napsáno massive fracking, bohužel ti těžko mohu přivést kolegu , který mě dal to datum +- autobus, ale na konfrontaci ho nepovleču:)
Přeložil bych, to, že se to, že větší míře používá od roku 1975, což tak nějak nevylučuje, že od roku 65 se to zkoušelo nebo dělalo tak bych prosil netancovat na datech, protože já skutečně nevím jestli to bylo od 30/2/1965 nebo 31/4/1966 :)
Taky jsem netvrdil, že to je bezpečné, jen že se to používá a moc se o tom neví.
A protože se to používá i v Holandsku na pevnině, ( jak na pevnině tak v moři), tak to beru jako určitou garanci toho, že to není tak děsivé a děsivě nebezpečné....
Ještě taková příhoda, že se při prodlužování licence nějakých místních firem ma frakování v Německu někdy roku 2008-2009 poměrně dost lidí divilo, že frakují už tolik let, když to teprve nedávno zavedli zlouni v USA :)
Ach jo, při prvním náhledu jsem četla "massive faking", ale zarazilo mě, proč by to jako měli někdy od roku 65 zkoušet :o)))
To bude podstatně delší zábava i když někdy mám dojem, dle návodů převážně v ženském tisku, že pro některé je to docela novinka :)
No právě, že mi ten rok 65 přišel na ten "faking" trošku opožděný :o)))
Massive faking od roku 65 by celkem odpovídalo - "květinové děti", to se to fakovalo, dost často i masivně ;-)
Tak zrovna kvůli zákazu DDT se opět zvýšil počet lidí nakažených malárií.
Proto se někde s tichou duší opět postřiky začaly používat.
Zdroj nevím, někde jsem to četl a jsem líný to hledat.
Jj, příběh DDT je velmi poučný. Ono je lehké něco šmahem ruky zatratit ve chvíli, když už můj boj s malarickými komáry ve vyspělé zemi mám vyhraný.
Cesta je spíš ve zkoumání, rozumné regulaci, šíření informací a osvětě, než v jednoznačném zákazu.
Dnes už asi hodně málo lidí ví, co to byla "hodonka".
Toasi nemyslíš tohle http://www.kmbeta.cz/sortiment/info_HODONKA.html
že ne...
:-))
Teď zrovan myslím spíš tohle:
http://www.szu.cz/tema/prevence/anofelizmus-bez...
Dnešní komentář pana Rychlíka v MFDnes.
Reaguje tam velmi pěkně na článek "novosociálního demkrata" a demagoga Patočky Jakuba, který napsal, že padlá vláda Nečase byla horší a lidu nebezpečnější než ta Adamcova na konci vlády komunistů, kdy každý údajně věděl, že demokracie je už za dveřmi.
Uvadí jasné příklady proč se, v době pádu komunismu u nás patnáctiletý, Jakub Patočka plete ještě dnes.
Uvadí příklady jako odvážení lidí do lesů a jejich mlácení policí, rozhánění demonstrací, listopadové obavy ze zásahu tanků soudruha Zbytka i to slavné Štěpánovo, že nám nebudou diktovat patnáctileté děti.
Jen jsem k tomu chtěl dodat, jak soudruhem Patočkou obdivovaný Gorbačov, ještě v roce 1991 nechal v Litvě zabít skoro dvě desítky lidí armádou a přes 700 jich zranit, když tam poslal dělat "budoucí demokracii" jednotky vyzbrojené tanky...
http://www.stream.cz/vice-o-poradu/katastrofy...
Ale panu Patočkovi už za vlády Adamce bylo jasné, že je to vláda dobrá...
http://www.stream.cz/nejnovejsi/katastrofy...
Vždycky mne pobaví, když "tehdy patnáctiletý" posuzuje, jak to tehdy "bylo horší", nebo "bylo lepší" - a přitom tehdy tak nejvejš srkal Amaru a chodil "dělat odboj" do Nerudovky, pokud ho tedy maminka pustila.
O vládě Ladislava Adamce toho vím poměrně hodně - a jeho tehdejší soudruzi se od současných prasat ve vládě se zase tak moc neliší, jen metody jsou jiné.
Cesta do hlubin levičákovy duše...
„Boj s korupcí je nesmysl, protože to nás trefí a spláchne nás to,“ říká například.
„Musíme dát lidem naději, trochu přidat na dávkách... ty peníze, buď se zadlužíš, nebo je někomu sebereš,“ rozebírá dále.
„V každý době musíš mít nějakýho nepřítele, aby tomu všichni tleskali. Tady to jsou ti nejbohatší, ČEZ, Transgaz, Telecom..,“ říká dále na nahrávce.
Zdroj: http://www.novinky.cz/krimi/323886-boj-s...
"troškářovská taktika"
My si tady přihrajem jen pár desítek milionů, sotva by se do krabice vešlo, ale lidem je potřeba ukázat nepřítele velkého, hodného jeho nenávisti a pomazlit je dávkama, který jim sebereme když se nedívají...
ani ne tak ta písnička jako to, co holky dokážou se svým tělem...
http://vitaminl.tv/video/1911?ref=fbs
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/324212...
Jestli používali transpozici 1:1 a psali italsky, tak to je otázka jedné nebo dvou hodin.
Když to je taková hračka, tak že by ses pochlubil a přeložil nám alespoň jednu větu?
Neumím italsky.
Je to poměrně snadné- čím delší text tím lépe. Uděláš si frekvence. Nejčastějí je e.
Samostatně stojících písmen je málo a, u, i, k (možná i něco dalšího), zdaleka nejvyšší frekvenci bude mít a.
Pak se mrkneš na dvoupísmenná slova. "Je" bude docela časté a poznáš ho podle toho že máš na druhém místě nejčastější znak. Když znáš "j" a "e", zkusíš najít "jsme" nebo "jsem". Znak s větší frekvencí na konci slov bude dost možná "t" (končí s ním všechna slovesa).
Atd. Podobná vopičárna byla v nějaké foglarovce, zhruba před 20 lety jsem to lousknul někdy v podvečer (přesnou časovou délku si nevybavuju, ale přes 3 hodiny to nebylo, spíš méně).
To by mě vážně zajímalo proč se tajné služby a rozvědky tolik snaží, tolik specialistů to studuje celé roky a přesto mají takový problém prolomit kóďy a šifry, když je to taková brnkačka a tys to tady vyřešil za 5 minut a další desítky kryptografů jsou v diskusi na novinkách. To jsou vážně vyhozený peníze zaměstnávat kolik odborníků, když stačí na to najmout někoho z novinek.
Ty mě vážně bavíš.
Jo, tak to bude tím :-))
Víš, jsou různé způsoby šifrování. Některé jsou jednoduché, jiné složitější. Občas řešení trvá chvíli, jindy déle.
Jak bych Ti to.... Když by tam napsali že někdo vyjel na kole na Praděd, jakej to je super-machr, asi bys měl pochyby o zdravém rozumu redaktora a možná bys napsal že takovou věc zvládáš taky.
A pak by přišel genius, který by Tě uzemnil otázkou proč se profitýmy tolik snaží, tolik specialistů trénuje celé roky a přesto mají takový problém dokončit TdF, když to je taková brnkačka a ty bys to objel za pět minut. Že to jsou vážně vyhozený peníze zaměstnávat tolik profíků, když stačí najmoul Lelka který dokáže vyjet na Praděd.
Ty mě vážně bavíš.
Nevím jestli se tu mám rozepisovat o šifrovacích algoritmech, klíčích atp. Asi by to bylo zbytečné házení perel.
Ty vážně bavíš ty házená perlo. Ty mrkneš na šifrovaný text a hned víš jak je postavený a jaká šifra byla použitá a že to museli mít hned rozluštěné, protože ty to běžně doma děláš za tři hodiny.
Vůbec netušíš nic o použité šifře ani jak dlouho jim trvalo než to přečetli, ale hned ti je jasné, že to je snadné. Asi se tě zapomněli zeptat.
Já nechápu proč své schopnosti nedáš do služeb vědy a nepomůžeš rozluštit texty, které zatím vědci neumí přečíst a necháváš si to pro sebe.
1. vím že je šifrovaný text italsky (případně nějakým jiným nářečím jazykem).
2. je psaný ručně a ještě rozsypaným čajem
Že je text ruční, předpokládá ruční šifrování / dešifrovní.
To že je "ruční" vylučuje velké množství šifrovacích algoritmů. To že je sypaným čajem také (například by nemělo smysl používat jakýkoliv šifrovací klíč *A* ještě k tomu znakovou transpozici s rozsypaným čajem).
Text musí být schopni číst v reálném čase, což naprosto vylučuje použití šifrovacího klíče a text tudíž musí být musí to být visyvig. Ruční rozkódování i podle zcela jednoduchého klíče zabírá velké množství času a ještě k tomu je méně bezpečné (nemůže to být příliš složité). Pokud by chtěli použít nějaký klíč, použili by (kvůli rychlosti) nějaké sofwarové řešení.
Schopnost dekrypce (v reálném čase) musí být dostupná relativně velkému množství lidí bez nějakých větších potíží (jinak by použili softwarové řešení), takže to nemůže být příliš složité.
Myslím že od pohledu o šifře vím dost na to abych byl schopen odhalit šifrovací mechanismus.
Ještě mě napadá že by to mohli udělat dvojstupňově, třeba pomocí Vigenera, ale o tom pochybuju, přišli by tím o možnost číst a zapisovat text v reálném čase a navíc by to bylo dost náchylné na chyby.
Vypadá to že o šifrování máš povědomí leda z 21. Století.
Vážně mě bavíš.
To mi vysvětli jak jsi přišel na to, že jde o italsky psaný text, že text bylo potřeba číst v reálném čase a ne až po složitějším rozšifrování, že text byl určený pro velké množství lidí, kteří ho bez složitostí musí umět přečíst?
To jsi vážně všechno poznal z to obrázku? Ty ses fakt dobrej. Tohle všechno sis uměl přečíst ve weikipedii nebo v nějaké jiné encyklopedii? Ty se fakt nezdáš.
Tipuju že italší mafiáni neovládají jiný jazyk než italštinu.
Pokud by k rozšifrování mělo být použito něco složitějšího, bylo by to TIŠTĚNÉ a bylo by to normální latinkou. Latinkou proto, že bezpečnost by zajišťoval šifrovací algoritmus a nebylo by potřeba se tejrat s malůvkama. Pokud by to bylo něco složitějšího, vyžadujíjící delší zpracování nepochybně by použili softwarové šifrování. A kdyby použili SW (možnost to zakódovat mnohem lépe než ručně a také mnohem rychleji, zejména u delších textů) nebylo by to napsané rukou. Pochybuju že by to opisovali monitoru nebo z vytištěného papíru.
Kdyby to mělo být jen pro pár lidí, bylo by to značně neefektivní (velké vstupní výdaje rychleji, levněji a kvalitněji nahraditelné pomocí volně dostupného SW).
Mafiáni jsou sice hajzlové, ale nejsou blbí.
Počkej až Lucie dojede z hor, tak se Ti vychechtá.
(já to psal na začátku, je to zbytečné vysvětlování).
A jinak, šifry a šifrování je můj koníček.
Já netvrdím, že o tom nic nevíš jenže ani pro mě tohle není až tak něco neznámého, proto mě docela zaujala tvoje jasná představa, tvrzení a ty rychlé kategorické závěry z kousku obrázku.
Emerika se snaží dohnat Hraboshe?:
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware...
Kdybys na ten obrázek kouknul a truchu se zamyslel, všimneš si, že se tam nápadně opakují stejné sekvence znaků.
Třeba Λxσ tam je asi třikrát. "σ" a "H" se v textu jenom hemží. Dvoupísmenných řetězců tam je spousta.
Jo a ještě jsem zapomněl. Použití klíče vylučuje tvrzení že nejprve našli písmeno "c" a pak další. S klíčem louskeš buď všechno nebo nic. Naopak to navádí na nějakou transpozici s malůvkama.
http://tvnoviny.sk/sekcia/zahranicne/1739265...
líbí se mně, jak ten chlap se z toho kreativně z toho snaží vyrazit prachy. To už je jako v USA !
http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/1739269_po...
Loni jsme tu kolónyju viděli z trasy 1000 mil dobrodružství. Byli jsme dostatečně daleko - v bezpečí
Já jsem kdysi šel po turistické značce k Slovenskému Raju - těsně kolem. Děcka se vyrojily a ke mně. Ochotně pózovaly pro foťák. Pak jsem sáhl do žebradla ( v módě byl tenkrát futrál od plynové masky , a je vlastně pořád.) pro igeliťák. Děcka se mně vrhly na ruku ... z igeliťáku zbyl jen útržek uvnitř pěsti ... vypadalo to, že mě rozsápou jako ten igeliťák . musel jsem potupně utéct :-)
My jsme loni kolem téhle osady jeli, když jsme byli ve Slovenském ráji.
Dost dlouho jsme se rozhodovali, jestli kolem jet máme nebo ne. Nakonec jsme to profrčeli jak namydlený blesk, ale něco jsme si prohlédnout stihli. Dost děs...
Život v takovéhleosadě se pochopit nedá.
http://czech.ruvr.ru/2014_01_11/Matematik-z...
http://tech.ihned.cz/c1-61543640-to-nejlepsi-z...
http://www.youtube.com/watch?v=4PliEZYXYuo
http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce...
http://www.lupa.cz/clanky/kdokoliv-z-google...