K Jindrově historce o národnosti na vojně:
Můj kamarád na ohlášení jeho jména odpověděl hlasitým Tu! Načež se na něj velitel obořil: "Jaké tu! Jste snad Slovák?". A on mu s potěšením mohl odpovědět "Ne, já jsem Němec" a mít potěšení, že velící ztratil řeč.
:-)
Já ještě pamatuju na jednoho Maďara, ten se vždycky hlásil jak "honvéd Kíš" a v přijímači intenzivně předstíral, že neumí česky ani nevie po slovensky, ale když ho párkrát vynechali při nástupu na oběd, jazyk se doučil
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Necasova...
jó, Parlamentní listy, ale není šprochu, ...
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1...
Nejsou ti amnestovaní vězni nějak očipovaný nebo alespoň zdrogovaný, že je tak lehce chytaj???
Jak to tak čtu, protože v Perle jsem na tom pomalu stejnĕ jako Ty ve Švédsku, tedy žádného amnestovaného jsem naživo nevidĕl, zdá se, že nĕkteří z nich neunesou tíhu svobody a sežerou se nebo zfetují jako prasata, a pak blbnou.
Ty to chvála Bohu nepamatuješ, ale podobné výstřelky se konaly v mnohem tužším českislovenském režimu 2x do roka, když se rukovalo resp. vracelo z vojny.
Tenkrát všechna nádraží byla obšancována policajty s vojenskými hlídkami, a snažili se ten nápor emocí nĕjak pacifikovat. Čekal bych, že ti dnešní Pomáhat a chránit, se zachovají podobnĕ a budou preventivnĕ vidĕt jinde, než za bukem s radarem. Oni si ale počkají, až ti rozjančení lidé jednodušších letor na sebe začnou vytahovat kudly, aby je mohli znova zavřít.
Co myslíte, hospodaří náš stát dobře?
Dnes na radiozurnalu rikali, ze banky planuji navyseni uveru, protoze jsou obyvatele CR v porovnani s jinymi zememi malo zadluzeni, takze podle nekterych lidi ocividne stat hospodari dobre, ale problem je v tom, ze spatne hospodari lide, kdyz se malo zadluzuji. Co bys pak chtel, kdyz se porad nekde vnucuje, ze zadluzovat se je spravne?
Řikám to pořád.
drobnými úplatky v podobĕ nejrůznĕjších dávek, podpor, dotací asubvencí politici korumpují voliče. Nejen to.
Státní byrokracie neustále roste, a to jsou zase voliči snadno korumpovatelní.
Pokud má nĕjaká strana v programu, že propustí 250 tisíc zbytečných ouřadů, je proti ní rázem půl milionů voličů, protože každy z toho aparátu se cítí ohrožen.
Naopak, když nĕkdo slíbí, že zdaní až na dřeň každého, kdo vydĕlá víc než ten ouřada, má rázem půl mega voličů u sebe.
Asi s tím nejde nic dĕlat, než to nechat padnout.
Jj, na to je od 60. let několik ekonomických škol. Třeba taková škola veřejné volby, ta tohle všechno dost pěkně popisuje...
Je hezké, že to vy kluci ekonomičtí víte, ale stejně je nám to platný jak Kalouskovi Laffairova křivka :-)
Bohužel ekonomové nejsou politici a politici ekonomii nerozumí a proto se pak ženou doleva, to proto, že politologové jsou taky pro regulace, ty žádná ekonomika nezajímá....
Copak politologové, ale co teprv právníci.
Prostĕ nadefinují ústavní právo na důstojný život, a o to, kdo na nĕj vydĕlá a z čeho bude hrazen, je už nezajímá. Až budeš doma, kup si toho Kohouta, nebo ti ho dám, stejnĕ se nad tím jen nasírám :-)
Položku "roční úspora výdajů" asi nikdy nepochopím. Na to blondýna prostě nemá...
To jsou ty prachy, který pojišťovna ušetří, když tĕ propustí.
Je to tak srozumitelnĕjší?
Jenže to se zrovna neprojeví ve státním rozpočtu, protože zdravotní daň je z důvodu neprůhlednosti Systému vedena mimo rozpočet.
Navíc mzdové prostředky nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění - ty jsou přidělovány MF podle jakéhosi koeficientu.
To říkám, bez ohledu na výsledky platy zajištĕny, to žádná privátní firma nemá.
Ne že tohle by byla tvoje vina, ty jen z toho špatnĕ nastaveného systému bereš plat.
Naše ZP ale není privátní firma. 1/3 vlastní stát a jsme zřízeni zákonem.
A ano, odvádím práci, tak za ní beru plat. A protože jsem se svou prací víc než spokojena, nemám důvod, cokoli měnit.
To chápu.
Chyba není u tebe. Systém je špatnĕ nastaven.
Ano, je to tak.
Navíc má pojišťovna nĕjakým podivným způsobem nastaveno, kolik sama má právo pro sebe prožrat, a tontaky prožere, bez ohledu na to, jaké má hospodářské výsledky.
Je to daň velmi nehospodárnĕ spravovaná a jak říkáš, zamlženo fest.
Pokud jsou výdaje na zdravotnictví vyšší než příjem ze zdravotního pojištění, pak nikdy nedosáhneš vyrovnaného rozpočtu. Tento jev trvá již velmi velmi dlouho a rozdíl, samozřejmě, narůstá. Toto ale není problém ZP, to je problém celého systému zdravotní péče.
U zdravotní pojišťovny jde dost těžko hovořit o hospodářském výsledku.
A už vůbec se nedá hovořit o tom, že by ho zdravotní pojišťovna mohla nějak zásadně ovlivnit - jak příjmovou, tak výdajovou stránku má poměrně striktně dánu zákony.
Nevím, koukám na to jen jedním okem, stát sanoval zdravotnictvípřímo, nemocnice přes kraje, fakultní snad jinak, všechny prachy přes vzp nejdou, a ta myslím byla už taky dopována přímo z rozpočtu.
Ty náklady, které stát do zdravotnictví pere jistĕ nejsou zanedbatelné, a dĕjí se v tom taky divné vĕci, viz Rath a nemocnice na Kladnĕ.
Celý ten systém financování čehokoliv je u nás nastaven velmi nepřejlednĕ, nĕco z ministerstev, nĕco z krajů, nĕco z obcí a všichni na dluh.
Mýlíš se a z neznalosti věci mluvíš hlouposti.
V mém případě by se neušetřilo nic, protože práci kterou nyní dělám musí někdo dělat, takže by tato pozice byla zase ihned obsazena.
Navíc vzhledem k tomu, že moje práce obsahuje zpracování dat napříč všemi ZP, tak na úhradu nákladů spojených se zpracováním agendy přispívají i ostatní pojišťovny.
Každý je přesvĕdčen, že právĕ jeho pracovní pozice je klíčová a zásadní, tedx do té doby než ji zruší a propustí ho.
Tvoje práce možná potřebná je, o tom vím prd, ale asi to nebude tak horký, když dostáváš pár mĕsíců studijního volna.
Tady jsou z pohledu malinké firmy jen dvĕ možnosti. Buď ta práce je zásadní a pak po dobu tvé nepřítomnosti ji musí dĕlat nĕkdo jiný a pak tedy abych dostal stejný výkon musím zamĕstnávat dva lidi, nebo zásadní není, a klidnĕ to počká, to jest, nevyužitá kapacita pracovní síly.
Obsah a náplň práce nepodstatná.
Nic ti do toho není, ale jen pro ujasnění:
- studijní volno nemám a nemám na něj ani nárok, protože studuji jen o své vlastní vůli a na základě vlastního rozhodnutí, tudíž na jakékoli volno čerpám dovolenou (jako třeba dnes). Zaměstnavatel mi pouze vyšel vstříc v tom, že mohu čerpat dovolenou třeba po jednom dni.
- ani já za sebe nemám zástup, takže svoji práci (alespoň v nezbytném rozsahu denních aktualizací dat) si musím udělat i v době své nepřítomnsoti. Takže jakákoli nepřítomnost v kanceláři pro mne znamená mít zajištěn dálkový přístup
- a určité omezení mám i s výběru termínu dovolené, protože do mé kompetence spadají měsíční uzávěrky a ty mohu udělat jen a pouze z kanceláře (přesun některých dat na server přes dálkový přístup není možný)
Takže jak vidíš, není to až tak odlišné ani od malých firem. Naopak, když jsem pracovala v malé firmě, nebyl problém se uvolnit kamkoli.
Ačkoli si to myslíš, tak práce v kanceláři není holubník. Jakoukoli svojí nepřítomnost musím doložit a pokud nejde o dovolenou tak pěkně napracovat.
Ok, rozumím, omlouvám se.
Máš-li čas (v práci) surfovat na internetu, vychází mi, že nejsi pracovně vytížena.
´Ergo kladívko´ že by práci, kterou konáš, mohla zpracovávat třetina lidí a výsledek by byl stejný.
Už mi bylo vysvĕtleno, že má studijní volno.
Nevím jak moc je pro vzp nutné zvýšení kvalifikace právĕ radky, a jak moc se to vyplatí a proč na tu práci nebyl najat nĕkdo, kdo už kvalifikaci má, stejnĕ jako nevím, kdo tu práci dĕlá, když tam není.
S náma dĕlal student, kterému jsme i jako malinkatí soukromníčci platili dva mĕsíce před státnicí (tou opravdovou, ne v půlce), protože jsme chtĕli aby s náma zůstal. A tak se i stalo.
Kdyby zaměstnavatel spočítal svým zaměstancům čas strávený na netu v pracovní době tak by mu stačilo zaměstnat polovinu lidí.
U úředníku to platí dvojnásobně, ti buď brouzdají nebo hrají hry.
Ale!?
To sis zjišťoval a měřil, nebo ti to někdo řekl?
Ano měřilo se to a nejen u naší firmy (bývalé) a zjištění bylo že polovina zaměstnanců nepracuje jak má. Totéž je u stavebních firem kdy zavítáš do restaurace dopoledne a najdeš tam spousty stavebních dělníku na 2 až 3 hodinovém obědě.
To máte divné mravy.
Tady kolem co vidím staví Vasilostav, a ti snad žijou jen z Hanácké.
Tenhle problém jsem taky řešil, už před mnoha lety.
Chvilku, snad týden, jsme blokovali skoro všechno, co nesouviselo přímo z prací, to se ukázalo neefektivní, pak jsme monitorovali, kdo a kolik, a ukázalo se, že nĕkteří ménĕ jiní více a jednen furt. Tak ten byl odejit, pak ti kteří více se přesunuli do položky ménĕ.
Dneska nemonitorujeme vůbec, cílem je výkon a ne opruz. Když nĕkdo rebuildí trvá to pár minut, proč by se mezitím nekouknul kam chce. Kluci často bývají v práci dýl, jen proto, že to připojení optikou je řádovĕ rychlejší než net co mají doma.
Nezajímá mĕ jak dlouho to dĕláš, ale kdy to dostanu. Ale ne každý se sám dokáže dost ovládat, to máš recht.
No a?
Tohle s emi líbilo v bývalý firmě. Po každém z nás chtěli práci. Tu práci jsme musel stihnout a mít ty výsledky, který chtěl zaměstnavatel. Jestli to budu dělat osm hodin a nebo patnáct je můj problém. Jestli si udělám pauzu a budu koukat na net a nebo se půjdu projít je můj problém. Práce musí být hotová a všechno musí fungovat s výsledky, který zaměstnavatel chce.
Tomu se říká produktivita práce.
Není jedno za jak dlouho svou práci uděláš jestli za 8 nebo 15 hodin, jen v případě že jsi soukromník tak ti to vadit nemusí.
I když soukromník si takové hovadiny dovolit nemůže jelikož by se neuživil.
jak to že není? Je to jedno. Soukromník mě platil za výsledky. Moje věc jestli jsem se s tím mořil i doma a strávil kolik přesčasových hodin a nebo si přes den hodinu povídal s kolegyňkou a dvě hodiny čučel do netu. Pokud jsem měl práci dobře v temrínu, který vyžadoval...
Peněz jsem za to dostal uplně stejně...
Tak polopaticky,
za 1h složím 100ks třeba krabiček a mám za to 100kč.
Když budu 20min rejdit po netu a 10min klabosit s kolegyní tak udělám jen 50ks krabiček což je jen 50kč odměny.
Jestli že ty dovedeš těch krabiček složit 100ks za půl hodiny a půl hodiny se můžeš flákat pak je tvůj zaměstavatel debil že tí dává tak měkou normu jelikož by jsi byl schopen vyrobit jednou tolik a on vydělat jednou tolik. Potažmo by i tobě mohl zaplatit více.
Jenže půlka zaměstnaných se fláka a pak řve že mají málo. A je to tak téměř ve všech oborech.
Kdyby každý dělal jen to co má a neflákal se tak by ani tento stát nebyl ve sračkách.
Tohle ovšem platí jen v případě, že firma má opravdu zcela pravidelný odbyt krabiček. V sériové výrobě by to tak nějak fungovalo, v zakázkové výrobě, ve službách a v obchodě ovšem ani náhodou.
A tam, když zaměstnavatel není debil, tak nebude stanovit normy, ale bude považovat za důležité, aby zaměstnanec vždy zvládl to, co je operativně potřeba.
Nĕkde je to ještĕ horší.
Nemůžu dát programátorovi na palici mĕřák nápadů.
Když bude utahanej, v nepohodĕ nebo nasranej, udĕlá míň.
A fest jo naseru, když mu bloknu intetnet :-)
Mám dojem, že bez přístupu na web se snad dneska ani programovat nedá.
To poflakování a dělání přesčas v některých případech přináší zaměstnavateli zvýšené náklady (světlo, otop)
Úkolovou mzdu jsem zažil i v té podobě, že s počtem vykonaných operací (tedy tím, jak se pracovník zaučil) se snižovaly peníze. To byla úžasná pakárna si spočítat výplatu, člověk musel mít historii kolikrát za dobu, kdy dělá ve firmě už na tom kterém výrobku pracoval.
No nĕco na tom je.
Takhle to funguje v Nĕmecku. Jedou furt, pomalu, ale jedou. Nezakecávají se, netelefonují, nesurfují na netu, 8 hodin sedí u počítače a nĕco dĕlají.
Na píchačkách. I programátoři.
Systém stabilnĕ pomalu jede vpřed.
Naši kluci jsou samá srandička, chodí do práce jak se jim zachce, dĕlají kdy chtĕjí, a jsou dvakrát tak výkonĕjší než jejich nĕmečtí kolegové, teda když dĕlají.
Já sem slyšel, že německý firmy si tady otevírají pobočky proto, aby jim čeští kreativní inženýři ukázali, jak se to dá udělat líp a jednodušeji, protože jsou zvyklí všechno dělat s co nejmenší námahou, zatímco němci jedou jak roboti... Já měl tuhle zkušenost s Rusy, jak roboti...
Myslím si, že původně, tedy někdy počátkenm devadesátých, to bylo trochu jinak. Šlo o to, že Němci poznali, že u nás je kvalifikovaná technická inteligence, která je ochotna dělat 20 hodin denně, v tehdejším kuru koruny k marce, v podstatě za hubičku.
Protože jsem trochu uměl německou normu pro navrhování ocelových konstrukcí, měl jsem asi rok z toho docela slušný příjem, že si mě zvali jako školitele, na den, na dva, a já jim tehdy fakturoval za den tolik, co jsem jako asák na škole doostával za měsíc, a přesto se jim to vyplatilo. V branži tenkrát skoro 80 procent kapacity dělalo nějakým způsobem pro Němce, nejen velké projekťáky, které si koupili, ale i drobní živnostníci.
Už asi deset let nemám přehled co se u nás v branži děje, ale myslím si, že postupně naši dorovnávají ceny a konkurují asi tím, že prostě dokáží dřít mnohem víc, stíhají termíny, které stihnout v Německu by bylo naprosto nemožné. Jednak proto, že jsou fakt kreativnější a jednak proto, že jsou ochotni nastavit čas, když jde o chleba.
Ano, přesně zaměstnavatel mi zaplatí 100Kč za 100 krabiček.
A je moje věc jestli to budu dělat deset hodin a budu mít výdělek 10Kč na hodinu a nebo jednu hodinu a budu mít výdělek 100Kč a hodinu. Zaměstnavatele to bude stát pořád stejně a pokud po mě chce akorát těc 100 krabiček a dohodli je se, že je to to, co po mě chce, tak co?
Ty to nejspíš myslíš tak, že je někdo placen hodiově a´t udělá co udělá a pak je fakt, že když ůl pracovní doby profláká, tak to zaměstnavateli nemůže být jedno.
Mě ale posledních minimálně15 let zaměstnávají soukromníci a dinovou mzdu jsem v životě snad neměl a netuším, že to kromě úřadů ještě vůbec někde existuje...
Tady když jednu z firem, kde provozovali asi dvousethlavý babomat, koupili cizinci tak po nějakém testování přešli na hodinovou mzdu. Ušetřili minimálně tu paní, co opisovala úkoláky do PC a prý se jim kvalita zvedla - lidi nejsou tolik stresovaní. A pohlídat aby se neflákali, od toho tam mají mistry.
Asi nemá cenu to rozebírat jelikož to stejně nikam nevede.
Jen mohu konstatovat že pokud se budu flákat tak efektivita práce je v pr....
Dělal jsem nějaký čas tesařinu a tam opravdu nelze praktikovat to co ty říkáš. Stavím li dřevodomek na zakázku tak mám nějaké termíny dokončení a nemohu se polovinu doby flákat, to by mně čekaly tvrdé sankce.
No - a o to právě jde, ne?
Když zrovna zakázka žádná nebude, tak si nebudeš jen tak pro sebe tesařit jen aby ses neflákal a lámal normy, ale klidně si hodíš nohy na stůl a mrkneš, co nového na netu. A naopak, pokud zakázka bude a ty nestihneš termín, tak argument, že ses přece vůbec neflákal a celou pracovní dobu naplno dělal, ti bude úplně na houby...
Takže i v tomto případě se hraje na to, aby bylo hotovo to, co má být a tehdy, kdy to má být - a jak jsi k tomu došel, bude zákazníkovi zcela fuk.
proč? Pokud to dokončíš v oboustraně domluveným termínu, je tvá produktivita irelevantní
Ještě nikdy jsme nedokončili v termínu :-)
To je to kouzlo termínů :-)
tak to kdybych uděla v práci, tak jí hodně brzo nemám...
Ale nkdy je to výhodný, když se ten termín nestihne. Kupříklady bylo pro nás výhodný, když stavební firma co nám kdysi dělala úpravy na baráku nestihla termín a prodloužila si to o pár měsíců. Nám to ušetřilo spoustu peněz a o pár let zkrátilo placení hypotéky.
jen si nemyslím, že oni z toho měli taky radost :-)
Ty termíny je taková hra, tedy pokud nejde o prachy. Když nestihneš termín, a to zpoždění musíš platizt ze svýho, je to malér, a u projektu co trvá 4 roky nabrat rok zpoždění je klidně možný a dá se s tím počítat.
Na druhou stranu, bez pevného termínu, by se furt něco vylepšovalo a předělávalo, takže ten musí být jasně stanoven a do poslední chvíle se všichni tváří, že z něj nejde slevit ani o minutu.
V takové fázi jsme dneska my, termín září, tak aby bylo jasno, že je to vážný, žádný courání, žádný dovolený, docela humus, aby všichni pochopili, že to nejvyšší bossové myslí smrtelně vážně.
Přitom i oni, protože nejsou blbci, ten rok navíc mají ve svém project manageru dávno zahrnutý. Nezmůžeš nic.
Jsi rád, že po dokončení fáze 1 je naplánovaná fáze dvě, do konce roku 2017, co víc si přát.
Opravdu? A cože děláš tak nezastupitelného? Co konkrétně by se stalo, kdyby Tvé pracovní místo ze dne na den zaniklo?
To dělá jediný a nezastupitelný člověk pro celou republiku?
Sem mĕl pocit, že to by mĕl dĕlat stroj automaticky.
Už před takovými 15 lety, když máma ještĕ sloužila, se každej prd zapisoval do počítače, miliardy narvaný do softu, a on to posčítává človĕk?
To jsou mi vĕci.
Ne, není to plně automatické. Je to tak 50:50.
Jsou činnosti, které ti stroj neudělá.
Tak to maj asi blbĕ napsaný, asi bude potřeba do toho softu pustit dalších 100 mld :-)
Tak tohle je přesně ve stylu bulváru. Nic o tom nevím, ale řešení znám.
Samozřejmĕ.
Do softu a it vybavení se nalilo takových penĕz, že by to chodit už po tĕch 15 letech mĕlo.
Když to nechodí, je nĕkde chyba. Ono je to celé celkem primitivní úloha, že jo, jen tĕch dat je hromada, ale protože není zřejmĕ nutné jako u tĕch registrů předávat data on line, nemĕl by to být problém, zejména za ty prachy, co tenhle celej cirkus stál.
Možná ti ve škole nĕco málo o softíku řekli, tak bys mohla tušit, že by to vyřešit mĕlo jít.
Tuhle vĕc řeším už 20 let. Moc toho o problému nevím, ale musím říci kolik na to chci penĕz a za jak dlouho zo budeme mít hotové. Takhle nĕjak vypadá jednání o sw zakázce v privátním sektoru.
Ve státní sféře je to jinak. Nejdřív se vyčlení prostředky, a pak se hledá, jak je co nejneprůhlednĕji rozputit mezi zainteresované. Samozřejmĕ, že probíhá tyátr s výbĕrovými řízeními, ale furt se rozhoduje jen na úrovni prachů, lidi, co ve finále ten systém napíší, jsou v celém tom guláši zdá se položkou marginální.
Nĕkdy se stává, že systém bojkotují a ničí i zamĕstnanci, co jej mají používat, v obavĕ, že jim bude moc vidĕt pod prsty, nebo příjdou díky počítadlům o šolich. Kámoš co před léty tady začínal se softem pro restaurační zařízení a jídelny s tím strašnĕ zápasil.Ale zdä se, že se to povedlo vyhrát, počítačovou kasu mají i u nás Pod ledem, a funguje to, nakonec.
Nebudu zabředávat do detailů, ale prioritně je nutno si uvědomit, že jde o zpracování dat napříč všemi ZP, tudíž tento SW není záležitostí jedné ZP, ale všech, kteří ho potřebují.
Tudíž to funguje dle dohody všech ZP tak, aby šla zpracovávat data pro všechny ZP.
Vymyslet něco pro jednoho zákazníka je sranda, ale tady je těch zákazníků aktuálně 7.
Já samozřejmě nevím o co jde v tom "vašem" SW. Ale kdysi dávno jsem se potkal s člověkem, který zpracovával data z lékáren.
Co lékarna to jiný SW, takže naprogramoval asi bambilion filtrů. A prý mu to fungovalo.
Tak to je trošku nesrovnatelný případ. Zřejmě si tím usnadnil svoji práci a šlo o SW, který sám obhospodařoval.
Velmi zjednodušeně řečeno - v našem případě ten filtr dělám já. Je nutno si uvědomit, že naše ZP ten SW pouze obhospodařuje a jakákoli úprava je možná pouze na základě dohody všech stran (nejen kvůli financím, ale i s ohledem na to, co používají oni lokálně ve své ZP). Tím pádem je dost nemyslitelné, že by někdo z administrátorů přidělal k tomuto SW sám iniciativně nějaký vlastní modul. To ti asi bude víc než jasné.
PCDoktor, Medicus a nejake dalsi programy data od lekaru dokazou pripravit k odeslani na vsechny pojistovny. Pak ale zacne legrace, protoze jeste vloni uz nevim ktera pojistovna prijimala data jen na disketach. Nedivim se, ze ten bordel mezipojistovni musi nekdo resit manualne, spis se divim, ze to muze delat jeden clovek.
Kecáš...
Platili maníka za to, že stahoval data z ftp a kopíroval to na diskety?
Nevim, co kdo platil, ale vykazane body prijimali pouze na disketach. Ja se snad Alice zeptam, ktera pojistovna to byla, jestli si vzpomenu...
Hele, to předávání na disketách byla docela běžná praxe v dobách, kdy ještě nebyl tak rozšířen internet a nebylo ošetřeno posílání citlivých údajů.
Mám pocit, že to bylo i ve smlouvách uvedeno, že se takto data musí dodat k fakturám a nejsem si jista, zda to náhodou není někde ještě dnes.
Určitě se od toho ale upouští a data se předávají jinak, protože disketové mechaniky z PC poměrně rychle mizí.
Ted to jde pres datove schranky, tusim. Uz Alici nemusim hledat diskety v odpadni casti skladu. Ony totiz pojistovny ty diskety vracely dost laxne.
Nektere pojistovny taky akceptovaly CD a nekam se tusim dalo osobne zajit s flashkou.
(Neplest s flaskou (obalkou), to ty uspesnejsi zdravotni organizace musely taky a vsude, aby mely uvazky a nebyly tolik pokutovany.)
U dat informacniho systemu vedy a vyzkumu je definovan format xml, ve kterem stat udaje prijima. Nevidim zadny duvod, proc by to podobne nemohlo byt u zdravotnich pojistoven.
Zkus to vysvětlit někomu, kdo ještě dnes pracuje s paradoxem...
To neni potreba nikomu vysvetlovat, to proste stat zada befelem. Ale pokud je tam takovy bordel ve formatech, jak to vypada, muze se to treba nekomu hodit, protoze se na tom uzivi vic lidi.
Tak představa je to hezká a v rámci jakéhosi sjednocení přenositelnosti dat by to určitě leccos vyřešilo.
Ale v reálu si nedovedu dost dobře představit, co by takové nařízení vyvolalo za bouři.
Jde jen o to, kdo to zaplatí.
Jak kolegové výše píší, technické řešení by jistě bylo možné, ale jak říká Lucie, on možná ten chaos někomu vyhovuje.
Ale je nysmysl vylepšovat soft na obecně nesmyslný systém naší zdravotní daně, která je vydávána za pojištění. Pokud je zdravotní daň nastavena tak jak je, nemusí existovat nějakých 7 pojišťoven, ale jeden docela malinkej státní úřad, s dost slušným softíkem, který daň distribuuje zdravotnickým zařízením.
"Pokud je zdravotní daň nastavena tak jak je, nemusí existovat nějakých 7 pojišťoven, ale jeden docela malinkej státní úřad, s dost slušným softíkem, který daň distribuuje zdravotnickým zařízením."
Pojistovny maji ruzne zdravotni programy a prispivaji lidem na ruzne veci, az na VZP maji motivaci s penezi aspon trochu setrit. A ze zkusenosti v jinych zemich se neda tvrdit, ze jedna pojistovna znamena mensi nezdravotni vydaje nez vice pojistoven dohromady. Slovni spojeni "docela malinkej státní úřad" je totiz oxymoron.
Nemyslím si, že tohle "právo si vybrat" by znělo jako mocný požadavek občanů, lidé chtěli mít právo si vybrat doktora, jiné pojišťovny si vybírali jen v dommění, že jim budou poskytnuty jiné a lepší služby za stejné peníze, a to se stalo jen ve velmi omezené míře.
Pokud by se mělo jednat o opravdové konkurenční pojistné, nesmělo by být koncipováno jako povinná daň v procentech z příjmu, ale jako skutečné pojistné, jako je třeba pojištění vozidel.
Platí se za auto, a ne za to, jak je bohatý jeho majitel, a navíc, má to pojištění ještě dvě složky, povinnou a dobrovolnou - havarijní.
Pak se ovšem vytrácí onen prvek "solidarity".
Takže, tvrzení, že si lidé chtějí vybrat pojišťovnu, není správné. Lidé si chtějí vybrat úroveň zdravotní péče, a ta se neprojeví tím, jestli mě Vojenská pojišťovna zaplatí víc na obryby brýlí. To byl jen takovej podvůdek, jak si vytvořit teplá místečka v managmentu pojišťoven.
Takže myslíš, Lucie myslíš, že řešením by bylo, aby všichni přešli k nějaké jiné, pojišťovně než je VZP?
Má to drobný háček, u VZP jsou ze zákona děcka a študentíci, nevím jak to mají důchodci,a všichni ti neplatiči pojistného co za ně platí pojistné stát, ve výši, která neodpovídá nákladům.
Tady je čertovo kopýtko.
Celý tenhle pseudosystém je nastaven špatně.
Není to pojistné, je to daň!
K Lucii:
O "hospodárnosti" jakéhokoli státního úřadu, ba ani pseudostátního úřadu si nedělám iluze, ovšem nemám ani iluze o tom, jak vypadá to, že "pojišťovny mají snahu aspoň trochu šetřit".
Taky jsem se setkala (nikoli na vlastní kůži) s případem zaměstnankyně jedné takové zdravotní pojišťovny, co měla snahu aspoň trochu šetřit. Když se u ní projevila poměrně drahá chronická nemoc, dostala nůž na krk. Buď přejde k jiné ZP nebo dostane výpověď. (Pravda, je to historka sice pravdivá, ale už staršího data. Nejsem si jista, zda by to fungovalo i teď, kdy se nějak měnila pravidla pro přerozdělování peněz mezi zdravotními pojišťovnami.)
to Jindra - toto tvrzení není pravda
"...Má to drobný háček, u VZP jsou ze zákona děcka a študentíci..."
Každý si dnes může vybrat, u jaké bude ZP, a to bez ohledu na věk. Děti mohou přeregistrovat jejich zákonní zástupci. U novorozenců pak platí výjimka ze zákona, že mohou být zaregistrováni u ZP dle žádosti rodičů do určité doby po narození (přesně nevím) a není nutno čekat až na datum 1.1.
No vidiš furt nĕco novýho.
Ale i tak je to pitomost, a navíc ponĕkud nefér.
Pokud platím procento příjmu, mĕl bych dostávat solidárnĕ stejnou službu od všech pojišťoven. A ono to, až na ty obroučky na brejle asi tak pro normálního smrtelníka je.
Pak, a opakuji to už po nĕkolikáté, není důvod, aby zdravotní daň vybíralo víc firem. Jak sama dokládáš, jen se zvyšují nákladx. Kdyby se papaláši 7 pojišťoven nemuseli dohadovat na datovém formátu, stačil by jen jeden soft, a ty bys mohla dĕlat nĕco jiného, než zbytečnou práci.
Jsem pro privát a konkurenci, ale v tomhle zdravotním pojišťovnictví je to pseudokonkurence a pseudotrh. Než bych kvůli pár stovkám na obroučky vyplňoval nĕjaký lejstra a obíhal úřady, nechám to tak jak to je. Je možné, že 50 km od nás je levnĕjší benzinka, ale tankovat tam nepojedu. Nevyplatí se to.
Buď opravdové pojištĕní, nebo jeden berňák.
To je samá volba a amnestie, ale aby ses dočetl takovou důležitou věc, jako že Ivan Mládek na DVD, to abys pohledal... :-) http://musicserver.cz/clanek/41482/Ivan-Mladek...
Já četl minimálně dvě zprávy na dvou velkých serverech :-)
A já si vždy myslel, že při vrácení daně z přidané hodny nula od nuly pojde ať je daň 10 nebo 50 %.
http://byznys.lidovky.cz/vyssi-dph-muze...
Maličko mi smysl vracení DPH u turistů uniká. Ale jestli dobře počítám, tak při průměrným nákupu čínskýho turisty stát vysolí při vrácení DPH (tedy vlastně nedostane) asi 2.430 Kč. My musíme utratut v krámě 243.000 Kč, abychom tuhle cifru po tom nutně navýšeném procentíčku státu nacpali a srovnali díru ve výběru DPH. Z toho mi vychází jedno jediné, jen víc movitých čínských turistů...
Nemyslím. To by platilo v případě, že by byl nedostatek zboží a to, co by (bez odvodu daně) koupil čínský turista, by pak nezbylo na tuzemského zdaněného spotřebitele. Tak to ale není; to, co koupí ten Číňan, je "navíc". Tj.na DPH se odvede stejně, jako bez jeho nákupu, ale přispěje to k zisku (a dani z příjmu) toho obchodu, ke zvýšení zaměstnanosti (teda jeden Číňan pochopitelně ne :-), ke zvýšení odvodů z mezd atd.
Takže lákání bohatých Číňanů, aby u nás utráceli, smysl má.
Vím, že to nenakoupí místo někoho jiného a že tady na jiných službách a jiném zboží pravděpodobně utratí taky další peníze. Ale pokud to bude lákání především nákupních turistů, pak to smysl z části ztrácí. Takový turista využívá zdejší služby placené z daně, ale z nákupu ji neodvádí. Na jiných úrovních se projevuje snaha o nalákání turistů jen takovými kosmetickými zásahy a v oblasti tak významné daně dostávají hned stoprocentní slevu. Krapet mi to připomíná nájezdy českých "turistů" do Vídně a vracení MwSt.
Zvlášť mi to přijde šoupnutý vzhledem k turistům z unie, kteří cálují v plné palbě. A úplně stejně divné je to vůči křečovitě držené vysoké sazbě spotřební daně za naftu.
Princip daně z přidané hodnoty je v tom, aby byla placena tam, kde dochází ke spotřebě. Tj. v hospodě, v hotelu, v taxíku a já nevím kde ještě tu daň platí a nikde si nemůže nárokovat její vrácení. Neplatí jen z toho, co odveze ven - o to tu běží. Jestli si ho pak jeho zem zdaní při dovozu, už je její věc. (Když byly ty nákupní nájezdy do Rakouska, tak dražší věci, co byly nad bezcelní limit, se měly správně proclít a příslušné daně z nich zaplatit našemu státu. Že to nikdo nepřiznával a celníci minimálně kontrolovali, už je jiná věc.)
Takže nejde o slevu turistům, jde o to, že z toho, co si spotřebují doma, nemají platit daně u nás.
V rámci EU už to dnes funguje jinak, tam je tím "doma" EU jako celek a na státy už se to víceméně nerozlišuje.
Ideu DPH znám a ideální stav dle té právní idey taky. Z pohledu dnešního světa se mi to ale stejně zdá šoupnutý a krapet zkostnatělý (tak jako systémy povinného ručení, koncesionářských poplatků aj.) Čpí mi z toho (jak se hezky říká :-) nesystémovost. Na jednu stranu se někde honí půlprocentíčka a tady letí celé pětiny.
Nejde mi teď zrovna o tenhle případ nás a pár čínských turistů, ale o systém vracení kompletního DPH turistům jako celek a všude.
No ano, je to s nějakými technickými odlišnostmi celosvětový princip...
Ale nejde v něm v zásadě o vracení DPH, ale o zdanění v místě spotřeby (přičemž je nějaký limit, kdy se tím ta druhá země vůbec nezabývá). Jestli bychom se měli zabývat tím, že někde letí pětiny, tak v tom smyslu, že bychom měli důsledně zdaňovat to, co si čeští turisté přivezou třeba z Ameriky - ne tím, že zdaníme Číňany. Což by ovšem bylo hodně nepopulární a zřejmě i nákladné...
Mě se zdá nákladný a zbytečně složitý právě ten současný systém "lákání" na vrácení daně (s tím, že si to teoreticky můžeš zdanit doma :-)
Co z toho stát má ? Nevybranou daň, víc starostí a papírování (náklady na úředníky) s vracením DPH, další náklady se zdaňováním dovezeného. Podle mě celosvětově udržovaný nákladný přežitek. V čem by byl problém, zaplatit si daň tam, kde se zboží pořídilo a doma nic nevykazovat ? Však by se to celosvětově zas tak nějak plus mínus srovnalo.
A mimochodem, k tomu placení v místě spotřebování mi nějak nesedí názvy daní. DPH je daní z přidané hodnoty. Ta se přidala u nás a přesto je vrácena. O spotřebě tady nebo tam by mohla být řeč u spotřební daně :-)
Ano, chápu, že lákání na utrácení má smysl. Co mě uniká, je ten argument "je u nás vyšší DPH, proto budou k nám raději jezdit"
Protože se jim vrátí víc peněz a to na hodně lidí platí :-)
Něco hodně podobného je vidět u "slev", kde se oznamuje, že "ušetříte", což je taky blbost, pouze se neutratí tolik.
Omyl, sleva se vůbec nevyplatí, protože koupíš to, co by tě vůbec nenapadlo koupit, ale když už je to ve slevě, tak si to vezmu 3x...
Výsledkem pak je, že když jdu pro rohlíky a pro mlíko, tak mě to vždycky stojí tisícovku...
hezký video...
http://www.stream.cz/video/785747-promena-za-3...
Vypada to, ze kola je svou schopnosti rozpoustet predmety i uzitecna. :-)
http://czech.ruvr.ru/2013_01_12/Vedci...
Pokud vím, tak Coca-Cola byla původně žaludečním lékem... Ale nevylučuju, že je to urban legend. I tak vychlazenou kolu na žaludeční potíže poměrně úspěšně používám snad "vodjakživa".
Nápoje typu koly používají jako stabilizátor kyselinu fosforečnou. Tam je asi původ té legendy o rozpouštění.
Jako prostředek na žaludeční problémy mě také funguje i když podle složení by měl být lepší Sprite či podobný nápoj - obsahuje kyselinu citronovou a citronan sodný, kterážto kombinace by mohla lépe upravit kyselost žaludku.
Ale subjektivně mě ta Cola funguje lépe. Asi je tam také vliv toho velkého množství cukru a kofeinu. Naštěstí tyhle problémy potřebuji řešit velmi zřídka, takže nemám dost vzorků.
Ona se na strevni chripky u malych deti pouziva kola i v nemocnici. Jen jsem myslela, ze jen nejak ten zaludek stabilizuje, nevedela jsem, ze tam funguji take ty pokusy, jak das pres noc neco do koly a ono se to rozpusti.
Tak jsem dneska objevila ve skříňce 3/4 balíčku krájené veky z Alberta s datem spotřeby do 26.12.2012.
O Vánocích jsem z ní kus spotřebovala a zapomněla jsem na ní.
A co myslíte, v jakém byla stavu?!?
Po plísni ani památky.
Konzistencí byla mírně gumová. Ztvrdl jen první plátek, ale kdybych ho chtěla na strouhanku, tak bych ho musela nechat ještě vyschnout.
Ani jsem se radši nedívala, z jakých pilin to vyráběli, ale žaludek se mi teda otočil slušně. Šlo to rovnou do koše a myslím, že to byla poslední krájená veka, která navštívila náš domov.
Proboha, čím nás to krmí?!?
umělou hmotou...
(to zjišťuješ fakt brzo:-) )
http://magazin.libimseti.cz/lifestyle/6405-proc...
Tak chleba nám normálně splesnivý za 4 dny, tak mě vůbec nenapadlo, že by pečivo byla takhle trvanlivé...
Když jsem tu veku objevila, tak jsem se nejdřív lekla, že budu muset dezinfikovat skříňku a když jsem viděla, že se plíseň nekoná, tak jsem se vyděsila snad ještě víc.
Dneska lidi ve vy rozezranosti roupama nevedi, co by chteli. Muj neboztik tchan rikal: "Neni umeni ozrat se dobrym pivem, ale ozer se v pet rano prvnima srackama v nadrazni hospode, to je umeni!"
Nechceš mi tím naznačit, že mám tu veku vylovit z koše a sníst, že ne?!? :o)))
Já mám obavu, že bych se s ní nenajedla, ale pročistila si útroby...
To ale není o kvalitě té veky, ale o hlavě. Tou vekou se s největší pravděpodobností neotrávíš (pokud není nějak načatá). Sežrat se dají kdejaké blafy, když je hlad. Někteří Afričani, nebo Asiati by ti mohli vyprávět.
I hraci rugby.
http://www.csfd.cz/film/13214-prezit/?all=1
Podle mě si pleteš dojmy a pojmy.
Jestli něco chytí plíseň už za 4 dny tak to není žádná známka kvality ale spíš to říká něco o dvou věcích.
1. jakou máš v místě skladování vlkost a jak skladuješ ( obecně v plastu nebo neprodyšných krytech je to dost o hubu), chleba se kdysi pekl 1x za týden i za dýl a vydržel na ošatkách zabalený v látce...
2. jakým tepelným procesem při a po upečení chleba prošel a třeba i jestli tam byly či nebyly přidány tvaroh nebo mléčné kultury, které prodlužují trvanlivost, vliv má i mouka při moučení...
Pokud ho rovnou nedopekli nebo upečený nenechali odpářit, tak ti chleba, ale i pečivo zplesniví klidně druhý den.
Taky jim mohl vyběhnout v "ostré peci", když honí plán a vevnitř se zase nedopekl. Pokud na moučení použijí nějaký podřadný, či špatně skladovaný druh mouky..
Taky ho po upečení mohli natřít nepříliš čistou vodou nebo ho vlažili až když už moc vychladl...
Takže je možný, že veka byla , pravděpodobně až na ztvrdnutí úplně v pohodě, pokud byla správně udělaná a skladovaná v optimálních podmínkách. To že by byla napuštěna konzervanty nebo udělána ze špatných surovin je naprostá ptákovina, výrobcům by se to vůbec nevyplatilo...
To že neztvrdla mě zarazilo snad víc než že nesplěsnivěla.
"To že neztvrdla mě zarazilo..."
To mě občas taky...:-)
Třeba to už provozují, akorát se tím nechlubí
http://www.novinky.cz/veda-skoly/286656-chleb...
Volební téma je už plné, tak kam s tím... asi sem, protože mě dané podobenství opravdu zaujalo. :-)
http://www.efektivnitym.cz/scrum-jako...
Lafferova křivka v praxi, tentokrát v podání francouzských socialistů:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika...
Přitom ti zde bylo již x krát dokázano, že Lafferova křivka je přinejmenším asociálním, ale ještě spíše kaptialistickým symbolem útlaku všech pracujících lidů celého světa :)
Lafferova křivka popisuje vztah mezi sazbou daně a jejím výnosem. Milouš nevěří, že takový vztah existuje, a navrhuje následovat Francii:
"„Nevěřím na Lafferovu křivku,“ řekl Zeman a naopak uvedl, že je třeba vrátit se k progresivnímu zdanění."
http://www.novinky.cz/domaci/289682...
Ekonomie není věda. S vědou nemá nic společného. Je to ideologie.
Marně hledám kde je v tématu jediné slovo o ekonomii a o vědě ??
:)
Ale máte pravdu, většina lidí se k vlastním penězům chová ekonomicky a a ideologie vytahují až když se zajímají o peníze druhých ...
Kvóta na Leden byla vyčerpána již v prosinci.
Nemůžu mít, s novým rokem, krásná předsevzetí ?
Jako třeba bez urážek reagovat na celkem rozumné příspěvky všech účastníků fóra ?
Nebo vám tím ruším kruhy ?
Mimochodem ekonomie prakticky funguje už docela dlouho, řekl bych tak o 10,000 let déle než většina nám známých ideologií.
Ekonomie, jako ne zcela exaktní věda, nemá recepty a vzorce stejně jako je nemá sociologie nebo její některé moderní dojmologické klony.
Ovšem je celkem jisté, že valná většina lidí, se chová přísně ekonomicky a studie chování lidských ekonomik přináší praktické výsledky minimálně již několik staletí.
"Ovšem je celkem jisté, že valná většina lidí, se chová přísně ekonomicky"
Nevim presne, co tim chces rict, ale pokud tim chces rict, ze se snazi maximalizovat svuj materialni zisk, tak to naopak vubec neni pravda.
Takže nechovají ?
Já nevím, kupuji na co mám, hledám nejlepší poměry cena výkon podpora národního trhu , kupuji co nejvíc od místních obchodníků, neb tím udržuji jejich přítomnost v místě, investuji v dle mého mínění v nejlepší prospěch mých blízkých a pokud to nazýváš honbou za ziskem tak nevím.
Tak napriklad je ekonomictejsi zit v paru nez sam a podivej se, kolik lidi se tim neridi. Je ekonomicke davat na charitu? Je ekonomicke porizovat si nove veci, kdyz stare jeste slouzi? Neni ekonomicke venovat veskery cas praci a neflakat se zabavou? A podivej se, co vsechno lide delaji jen proto, ze jsou treba vericimi krestany nebo proste jen altruisty... Mne tedy prijde, ze malokdo se (nastesti) chova prisne ekonomicky.
Právě že se tak chová úplně každý...
I dávání na charitu je ve své podstatě aplikovaná ekonomie :)
My jsme například podporovali na škole indickou holčičku celou její školní docházku.
Ekonomicky vzato jsme tím naše peníze investovali v nejlepším zájmu našich dětí, tedy v zájmu aby oni třeba už žádnou další generaci dětí ze svého podporovat nemuseli...
Myslím, že nevyjasněný je především pojem "chovat se ekonomicky". Jestliže maximalizace zisku znamená maximalizace FINANČNÍHO zisku, pak sem určitě nepatří zábava nebo charita. Ale on je zisk a zisk, že, a člověk by měl zacházet ekonomicky také se svými silami a duševním zdravím... A pak dojdeme zákonitě k odlišnému závěru o tom, jestli se lidé chovají ekonomicky či ne.
Z čeho vycházíš, když tvrdíš, že chovat se ekonomicky znamená maximalizovat FINANČNÍ zisk?
Zvláště poté, co tu roky trpělivě vysvětluji, že dle běžných ekonomických teorií člověk nemaximalizuje svůj zisk nýbrž UŽITEK.
Kdyby maximalizoval zisk, nevěnoval by se manželce, dětem (resp. by děti vůbec neměl, neb ty ziskové rozhodně nejsou), nekupoval by si kolo nebo golfové hole, ale jen by vydělával prachy, s nutnými přestávkami na jídlo a spánek. Lidé, co ekonomii nechápou, nebo nechtějí chápat (třeba proto, že její závěry se jim nehodí do krámu) se snaží takovouto parodii ekonomického jednání ekonomům podsunout, ale tak to prostě není.
Víš to jsou lidi, co furt myslí jen na prachy, žijí tím "prázdným a konzumním" způsobem života, a pak jsou ti druzí, kteří žijí plné a hdonotné životy, většinou z daní těch prvních. :-)
Už jseš dost velkej kluk na to, abys to pochopil.
Zisk a prachy = zlo a huntování přírody i sebe sama!
Člověk nemaximalizuje svůj zisk, ale užitek, to je jeden z předpokladů ekonomického myšlení.
Užitek nemusí být jen materiální. Poslech hudby, tlachání na Nakole, nebo čas strávený hraním s dětmi je také užitek. Kdyby nebyl, neměl bych tendenci tyto činnosti dělat, a našel bych si jiné, které mi užitek přinášejí.
Dokonce může být užitek vztažen k užitku jiného člověka. To vysvětluje, proč lidé mají přirozenou tendenci pomáhat slabším, ať již přímou pomocí nebo třeba prostřednictvím charity. Máš užitek ze skutečnosti, že jsi zvýšila užitek jiného člověka.
Ale naopak, někdo jiný má užitek, když snižuje užitek jiného člověka. Vandal, nebo třeba aktivista blokující něčí práci nebo dopravu; to je ale jednání, které poškozuje užitek celé společnosti (snižuje souhrn našich užitků), proto jej normální lidé považují za závadné a takovými subjekty pohrdají.
Tak jsi me motivoval k pohledu na wikidefinici ekonomie, coz me dost pobavilo: "Ekonomie je věda o efektivní alokaci vzácných zdrojů mezi jednotlivá alternativní využití."
Znám, a je to definice nepřesná. Ekonomie zkoumá lidské chování v podmínkách omezených zdrojů.
Definice z Wikipedie předjímá, že využití omezených zdrojů bude efektivní, přitom ekonomie popisuje i vznikající neefektivnosti.
Jen tak mimochodem, uz pri pokusu definovat slovni spojeni "efektivni vyuziti" se dostavame na pole subjektivnich nazoru, takze uz z toho hlediska nic takoveho nemuze byt vedou. Tvoje definice zni lepe. Osobne bych priznala pojmenovani veda i oborum, ktere uz z povahy veci nemohou vetsinou dochazet k absolutnim tvrzenim, ale pouze k vice ci mene presnym hypotezam.
Jak to souvisí s diskutovaným tématem, totiž Lafferovou křivkou?
Ono to některým splývá :)
Jak na ně vytáhneš Lafferovu křivku tak oni vytáhnou, že ekonomie není věda.
Protoře Laffer byl co ? Ekonom :)
A jsme v hajzlu.
Jenže Laffer jen shrnul poznatky jiných ať už praktiků tak i ekonomů z historie již od dob starých řeků, přes arabské matematiky , ministry pokladů a zdrojů, běrní úředníky králů až po Adama Smithe.
Ti všichni si již před staletími až tisíciletími povšimli neexatní a pavědecké souvislosti mezi výší daní a mírou jejich vybírání....
Že Lafferova křivka nemá nic společného s empirickým pozorováním Světa. Takovému pozorování se věnují vědní disciplíny. Je to opravdu jenom o tom jestli tomu věříš nebo ne. Někdo věří na Ježíše, někdo na Marxismus, někdo na Lafferovu křivku.
Jiné vědecké metody než empirické pozorování neznáš?
Jistě, lze věřit dokonce i tomu, že mezi daňovou sazbou a výnosem daně žádná závislost neexistuje, tedy že výnos daně je nezávislý na její sazbě.
Empirické pozorování je nutnou podmínkou.
A už sis vyhledal autora toho citátu?
Takže disciplína, která nepoužívá empirické pozorování, není vědou?
Ekonomie nepoužívá empirické pozorování?
Popravdě řečeno odpovědi na tyto otázky neznám. Možná by nám je pomohl osvětlit někaký obdivovatel autora citátu.
Tak zkus zapojit mozek. Vím, že je to těžké, ale zkus chvíli přemýšlet;-)
Co třeba logika? Používá empirické pozorování Světa? Je vědou?
Například Phillipsova křivka vznikla jako EMPIRICKÝ vztah mezi nominálními mzdami a nezaměstnaností v UK. Takže minimálně jeden ekonom se empirického pozorování dopustil;-)
Nám vtloukali základy logiky do hlavy hned při příchodu (když pominu střední školu). Koukám, že Tobě to na gymplu do hlavy nevtloukli ani za pět let. (Kdo nebyl jarníkován, neudělá matfyz! Pomni, že obrácená implikace neplatí!)
To že někdo udělal v rámci ideologie empirické pozorování ještě nedělá z dané činnosti vědní disciplínu.
A co tedy z dané činnosti vědní disciplínu dělá?
Je logika věda nebo ne? A matematika?
Já ti teda nevím, ale podle mě logika věda je i není.
Rozhodně je to nedílná součást mnoha vědních oborů, protože logické vyvozování závěrů je vlastní nejen matematice.
Matematická logika je pak rozhodně součást matematiky a jestliže matematika je vědní obor, pak, logicky vyvozeno, je vědním oborem i matematická logika :o)))
Zjevně ale nevtloukli :)
http://www.youtube.com/watch?v=nrDcl_xbO64
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vladimir...
http://opona2009.zacit.cz/galerie-elity-naroda...
První dáma by byla potomek nacisty
Therese von Schwarzenberg, rozená Hardegg, se narodila ve Vídni, bývalém hlavním městě Rakouska-Uherska, které si z dob monarchie dodnes hodně uchovalo. Její dětství poznamenaly zmatky válečné a poválečné Vídně, starobylý rod z Hardeggu patřil k těm, na nichž ulpěl stín nacistické minulosti. Hrabě Johannes Hardegg, Theresin otec, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, totiž patřil k přívržencům Adolfa Hitlera a podobně jako mnoho šlechticů očekával od nově nastolených poměrů ve třetí říši především osobní prospěch a výhody. Záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera SA, docházel také do Německého klubu založeného v roce 1908, v jehož stanovách ze třicátých let stojí: „Členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám německého nacionálního socialismu."
Opravdu reprezentativní kousek české první dámy.
Ve třicátých letech prostě lidé věřili socialismu a vstupovali do socialistických spolků jako SA, v nedávné době komunismu, a dnes zase začínají věřit socialismu. To bys musel vyměnit půlku lidstva:-(
Za své rodiče nikdo nemůže, a za svého tchána už vůbec ne. Zrovna tohle je na Schwarzenberga docela laciný útok, zvláště když se nabízí tolik skutečných problémů...
Pořád lepší než mít za prezidenta chlapa, který posílá nájemné vrahy na své oponenty.
A na to jsi přišel kde?
To jsi větší kravinu již vymyslet nedokázal?
"Parlamentní listy", rádobypolitický bulvár nejhrubšího zrna. No, fakt se máš čím chlubit, tohle pročítat :-))
Pleteš nečtu jen to. Je toho všude plný net.
Faktem je že aucajdr zblbnul mladé voliče sým červeným čírem.
O inteligencích takových voličů se dá dost pochybovat obvzvlášť když prohlašují že jej volí z recese.
Víš co. Ty jsi ten poslední, co by tu měl řvát. K volbám nechodíš, ale po nich máš hubu plnou řečí a urážek. Ztichni, zalez a šoupej nohama!!!
A šašek už soudí, kde bereš jistotu že k druhému kolu nepůjdu?
A kde jsi přišel na to že volby již skončily?
Takže ztichni, zalez a šoupej nohama když se dospělí baví.
A i kdych k volbám nešel mám právo na svůj názor a ty se mužeš podělat ale na tom nic nezměníš.
U prvního kola jsi nebyl a řečí máš nejvíc. A snížíš se jen k ubohému urážení (na víc nemáš). Právo na svůj názor máš. Ale miluji tyhle "lidi s názory", když pro zlepšení situace neudělají zhola nic. Ani k těm blbým volbám nejdou!
A děkuji za těch pár mínusů:-) Pobavil jsi mne:-)
Kde stále hledáš ty urážky? Ano ode mně máš jeden minus.
Nevim co zrovna ty jsi světoborného udělal pro nějaké tvé pomýlené zlepšení čehokoliv.
Já jsem na rozdíl od tebe šel alespoň k volbám.
A to co dělám, do toho ti je houbeles. A věř, že něco dělám! Proto mě štvou takové osoby, jako jsi ty. Sedí a nadávají, jak je ten svět špatný.
A urážky? Asi už si ani neuvědomuješ, co píšeš. Bacha na žilky!
Pokud máš na mysli šaška tak to fakt neberu za urážku.
Budeš se divit ale já rozhodně nenadávam na svět ja se mám dobře.
Ty ovšem kritiku suveréně měníš na nadávání.
Z tvé strany je to jak píšeš věcí osobní zášti.
Holt některé slabé povahy kitiku nesnesou.
Misto aby jsi mně to co jsem uvedl vyvrátil tak jen útočíš a argumety ti chybí.
A už jsou to žilky? Nedávno to byly cévky.
Urážíš tady každou chvilku kde koho. Naposledy třeba voliče. Jenže oni se alespoň snaží trošilinku něco změnit (na rozdíl od tebe). To, že jiným směrem než ty, to už je jiný problém. To zas nedokážeš rozchodit ty, že někdo může mít i jiný názor, než ty! Ten tvůj je samozřejmě ten nejlepší. A když s ním někdo nesouhlasí, hned začneš prskat jak uraženej kocour.
Pak zkus třeba vyhledávání. Takové "hovado", "ptačí mozek", "debílek z pomocné školy", "blb", "ubožák", "imbecil" atd atd...určitě u nich najdeš svůj nick. Paměť mi ještě slouží.
Osobní zášť? Ty komiku, ty mne bavíš:-)
Nechtěj abych vyhledal tvé urážky to by ses hodně divil.
Ošem ty mně za tu námahu nestojíš.
Stále mně ale nedokážeš vyargumetovat to co jsem uvedl.
Ty se zmůžeš jen na to hledat kde jsem koho urazil, máš ale smůlu osobně jsem nikoho neurazil.
Že je mládež zblá knížecím čírem je fakt není to ani urážka ani pomluva, o jiných voličích není nikde zmínka.
Ty jsi ovšem přeborník v překrucování.
Hledej. Protože pak zase jen lžeš! A o těch argumentech je to pak naopak. Já tvé sposté urážení našel. Já si osobně zde na sprostá a urážlivá slova dávám pozor. Občas použiji slovo "prd" a zdrobnělinu nicku:-) Viď.
Mládež? To je jaký věk?:-) Já se na netu a na FB pohybuji dost. A znám dost voličů toho "pána s čírem". Ale neznám nikoho, koho by to ovlivnilo tak, že by ho kvůli tomu volili (spíš se tomu jen zasmáli). Ale ty si to myslíš, aby jsi byl důležitý. Tak si to mysli, ale neměj lidi za méně inteligentní jen kvůli tomu, že mají jiný názor než ty. Dost ubohé!!!
No ja jsem si to vyhledal ale nestojíš mně zato.
Nějak jsi se ovšem ve svém překrucování zapoměl zminit proč to tenkrát vzniklo.
Že to byl crow75 který dva dny hnojil jednu diskusi napadáním a urážením to ti nějak nevadilo? A nevadilo to ani partičce.
Ja se jen bránil.
Myslím že nemá cenu se stebou dále bavit protože ty to vidíš v rovině osobní záště.
Každý máme své zkušenosti a zdroje je zbytečné se dohadovat jelikož to nikam nevede, howg.
Takže ty mé sprosté urážky zde na diskuzi nenajdeš? Takže zase lžeš? Nebo ti došly argumenty?
Slušný, moudrý člověk se taky pozná dle toho, že i když je nasrán, znechucen, tak jedná v pohodě, neuráží, nenadává, nepoužívá sprostá slova. To se o tobě říci vůbec nedá!
Pokud můžu mluvit za mládež ze svého bezprostředního okolí - nemyslím, že by šlo o zblbnutí čírem. Nebo jen velmi volně - ceněna je celková schopnost pro sebeironii a humor. Po posledních diskuzích taky to, co by se možná dalo nazvat "aristokratická noblesa".
A až teď jsem si uvědomila, jak moje generace odchovaná už od školky v adorování "hájení zájmů dělnické třídy" a vůbec celého "prvního dělnického prezidenta" už úplně zapomněla si i těchto vlastností všímat. A není marný, když to ta "mládež zblblá čírem" připomněla. A vůbec tím nemyslím, že by nutně kvůli tomu musel každý volit Karla - pro výkon prezidentské funkce jsou zajisté důležité i jiné předpoklady a je na každém, jak moc na které klade váhu. Ale aspoň určitý stupeň úcty by z toho vyplynout mohl, ba měl... si myslím...
Čti si co chceš. Akorát už vím, odkud vítr vane, když tady začneš k něčemu podivně vybublávat ;-)
Nápodobně co ? jako že víš odkud vítr vane ? A odkud ? Já žádný odkaz nedával. Nebo to je jen "zdvořilostní" fráze ? :-))
Jen jsem napsal co mně zaujalo to je vše.
Nebo je snad mnně zakazáno se vyjádřit?
Nejsem ja jediný kdo tu dává různé odkazy.
Nevím proč to někomu vadí a snaží se rozpoutat jakoukoliv rozepři.
A kde je problém ? Nikdo ti to nezakazuje číst, ani se tím pochlubit. Ale pokud na to dáš odkaz, nemůžeš se divit ohodnocení toho zdroje.
Rozdíl vidím v tom že já nikomu neshazuji jeho zdroje.
Jak říkám není to zdroj jediný.
Navíc je to nazor nějakého člověka který mně zaujal a vim že má pravdu jelikož jsem se na TV v ten den díval a je faktem že tam bylo překníženo.
Nebudu se smát nikomu kvůli něčemu, co nemůže ovlivnit, nebo jen těžko. Ale zdroji "informací" se v diskusi, zvlášť politické vysměji kdykoliv. Však je to součástí té diskuse. A na tu mnohočetnost zdrojů ti trefně odpověděl kolega Hrabosh. Kopírují jeden od druhého.
No to je žumpa. Ještě, že autor jasně napovídá za koho kope a čí je volič, ale i kdyby to tam nenapsal, tak se to dá snadno uhádnout.
Totéž mohu prohlásit o tvých zdrojích a použít naprosto stejný text.
Prohlašovat to můžeš, ale také doufám, že napíšeš jejich název.
Opravdu se mi chtělo říci ještě něco sprostějšího ale snad postačí toto :
Kreténe.
Být potomkem někoho neznamená vůbec nic.
Maně si pamatuji, že jeden velmi aktivní český neonácek a antisemita Hitlerofil, byl z obce skinhedmozků vyobcován, poté co se zjistilo, že několik jeho předků zahynulo v německém koncentračním táboře kvůli jejich židovství...
Také jsem četl zajímavý rozhovor se synem říského protektora, kterého zabili parašutisti.
Klidně ti řeknu, že by mi nevadil jako manžel české prezidentky.
Radši než nějaké hovado s iq tykve...
Kreténe, to se fakt mýliš jelikož být potomkem někoho je velmi význačné.
Viz Havel, nebo kniže, taky jsou něči potomci a podle toho se taky chovali-jí.
Neoprávněné restituce, prolomené dekrety.
To hovado s iq tykve jsi vystihnul naprosto přesně, kníže pán jak vyšitý.
Ty jsi taky evidentně něčí potomek. A začínám mi dojem, že k tomu, že jsi potomek, tak ještě jsi zelenej závistí.
Můžeš napsat, čím a jak prolomily dekrety. Ale buď konkrétná, žádné obecné bláboly té žumpy na kterou se tady každou chvíli odkazuješ.
Fakt každou chvíli? Nepřekrucuješ taky jak jistá osoba?
Zjisti si to sám, máš zrovna takové možnosti jako kdokoliv jiný.
A kde ty bereš jistotu že tvé zdroje nejsou žumpa, nebo jsi snad věštec a věštíš z logru?
No ja zapoměl ty čerpáš přímo od knížete.
Takovou žumpu hned tak člověk nenajde.
Jinak pozor na cévky jak stále zde opakuje jeden trapák dokola.
To každému, kdo má jiný názor než ty, vytkneš, že překrucuje?
A nahoře jsem tě o něco žádal. Kydáš tu na ostatní jen špínu, ale nemáš nic podložené. A když tě požádám o fakta, tak "prý ti já za to nestojím".
Není to poprve co se tady na ně odkazuješ.
Ty tvrdíš, že prolomili dekrety, tak napiš čím a jak. Já tvrdím, že ne, ty že ano, tak to dolož, pokud to neuděláš, tak je to jen ubohý nenávistný a závistivý blábol. Nemůžeš se smířit se skutečností, že se vrací majetky, které patří jejich rodinám?
A na cévku si dej pozor ty, já problém nemám.
když nejsi schopen tak tady toho máš celou fůru
https://www.google.cz/search?q=havel+a+bene%C5...
A jen tak mimochodem jak k těm obrovským majetkům přišli?
Že by vlastní píli?
Podbné jako nakradené církevní majetky.
Když jsem četl co jsi napsal, tak jsem ani neměl chuť otevírat odkazy, protože bylo jasné jakým směrem půjdou a nezklamali. Ovšem hned první odstavec prvního odkazu je skutečná perla naznačující co je autor zač. Přečet jsem to celé, ale dál ty snůšky hnoje vážně číst nehodlám. Navíc jsem se tam nedočet nic o tom jakým způsobem byly dekrety prolomeny. Opět to jsou jen ubohé obecné bláboly.
Napiš který konkrétní majetek znárodněný benešovýmn dekretem byl Havlovi vrácený, pokud ne, tak nemá smysl vést další diskusi.
Totéž platí i o Schwarzenbergovi, jakým vráceným majtekem prolomil dekrety.
A jak jinak by k tomu majetku přišli než vlastní pílí. Hloupou závistí určitě ne. Tobě asi hlava moc nebere, že někdo může díky svým znalostem a pílí získat majetek a bohatnout.
Abych byl spravedlivý, zkusil jsem číst další odkazy a ejhle, vše stále jeden text, neustálé kopírování z nějaké žumpy plné závisti a nenávisti.
To je v českých krajích přeci jasné, že tomu, kdo někdy něčeho dosáhl svojí pílí a prací se musí závidět a špinit ho. Nedej bože, když si ten obyčejný člověk ještě vydělal dobrý peníz. Tak to už je automaticky zloděj.
Vina za předky, nenávistná rétorika, závist, shazování šlechty atd atd... Sakra, co mi to jen připomíná (a už skoro čtvrtstoletí vůbec nechybí)
Nějak to platí i opačně tak že si není co vyčítat.
Zas jen aby řeč nestála ? ;-)
Nikoliv mně jen udivuje že je spousta lidí kteří volí člověka který je spouodpovědný za hospodářskou a morální devastaci této země a to opakovaně.
Volí člověka který nikdy nedodržel dané slovo (viz Čunek a spol)
Volí člověka který nemá vlastní názor a jen papouškuje svého loutkovodiče. (viz jeho první postoj k amnestii)
Je toho daleko více a jsou to věci dokonale prokazatelné nikoliv z bulváru.
Jak vidět lokajové se vždy najdou a vrchnosti dobře poslouží.
Ne že bych byl ze Schwarzenberga odvázaný..., ale ta alternativa... Šlouf, Kato-Kavan, Srba, Olovo. Pro mě, protože mám rád ŽP, Atomový dědek. V historii samostatné ČR šel jen jeden minist financí do kriminálu za hospodářskou trestou činnost (Ivo Svoboda i s první náměstkyní za odklonění prostředků z Liberty).
Takže jestli si mám vybrat mezi tímhle a tím co popisuješ ty, tak volím Schwarzenberga. U něj mám alespoň jistotu, že bude vědět jak oslovit královnu, kardinála a velvyslance. Na straně druhé se nabízí chlap v nepadnoucím saku a schopností to narvat do skleněných dveří. Nevím jestli tehdy byla Becherovka polehčující okolností...
Podívej, myslím, že už jsme si to vysvětlili. Ty si můžeš volit koho chceš, eventuálně nevolit nikoho. Nikomu do toho nic není, nikdo tě za to nebude kritizovat a koneckonců volby jsou tajné, pravě proto, aby žádný vítěz nebyl třeba čirou náhodou hnán touhou zkoumat kdo a jak volil.
A platí to také obráceně. Tobě není nic do toho, koho a zda vůbec volí ostatní.
Z čehož plyne: názor můžeš mít a máš právo jej sdělit. Nemáš právo nazývat kohokoliv lokajem!
Mýliš se já mám právo kohokolik nazvat tak jak si zaslouží.
Nikomu neradím koho volit, jen se podivuji nad těmi kecy okolo.
Vyjadřovat se o kandidátech mám zrovna tak právo jako vy všichni a to taky činím.
Líbit se ti to nemusí ale nic stím nenaděláš.
Čekal bych od oponentů nějaké argumenty ale nic takového zde nikdo neudělal, stále jen melou dokola jak je jejich kandidat slušný noblésní a ja nevím co ještě.
Jak je možné že takový slušný člověk neustále podporuje korupční a zlodějskou vládu s jejiž pomocí byli omilostnění ti největší grázli tohoto národa.
Tím že uteče ze sněmovny tak podíl své viny na tom co se zde děje nesmyje.
Je to jen směšné a populistické gesto nic víc.
Opravdu si tohle myslíš?
Takže tebe můžeme taky nazvat tak jak sami chceme, protože si myslíme, že si to zasloužíš a je to naše právo a ty s tím nic nenaděláš. Asi bys neměl tyhle názory tahle prosazovatz, mohlo by se ti stát, že se dovíš kdo a co jsi.
Ano to klidně můžeš dělat a taky to i někteří z vás dělají tak nevidím důvod proč bych neměl já.
Kdo mně dobře zná ví dobře co a kdo jsem.
Tak že je mně opravdu volné kdo si co myslí zde jelikož nikdo mně nezná i když je jetu někdo kodo mně zná ale nestalo se že by jsme se k sobě chovali jinak než jako když se setkáme.
A pokud je mně známo tak lokaj není nic urážlivého. Nebo máš pocit že ano?
Tak se potom hlavně nevztekej když to někdo udělá.
"Mýliš se já mám právo kohokolik nazvat tak jak si zaslouží."
Měl bych pro tebe tolik názvů a výrazů, které by se ti určitě nelíbily. Ale já se na rozdíl od tebe považuji za slušného člověka a tak ty výrazy nepoužívám. Nemám to zapotřebí. Kdežto ty velice rád používáš slovník IV. cenové a ještě se tu bušíš do prsou, jak jsi dobrý.
A o něco jsem tě prosil. Děkuji za odpověď.
Ale jo, já celkem chápu, že pro člověka, který staví komunikaci hlavně na nadávkách, nemá slušnost a noblesa žádnou hodnotu.
Co nechápu, je, že čeká, že mu na nadávky někdo bude odpovídat argumenty.
Nesnaž se taky překrucovat kde stále vidíš nějaké nadávky?
Do kreténu tu nadával někodo jiný já mu to jen vrátil a to ti vadí?
Lokaj ani šašek není nadávka.
Četla jsi ještě něco jiného?
Kde jsi aby jsi moralizovala když to dělá někdo z partičky?
Nebo máš snad dvojí metr na morálku?
Zameťte si vy slušňáci před vlastním prahem a pak poukazujte na jiné.
Slovo "noblesa" zbožňuju.
Budeš-li noblesní, můžeš, že úplatek není úplatek, na příkladu rozdílu úhrady pouliční kurvě a dárku slušné dámě a že zatímco to první je sprostá platba, to druhé je milá pozornost.
A noblesní lidé tleskají, protože vědí, že se prostě neuplácelo, nepodplácelo, jen rozdávali milé pozornosti za jistou protislužbu.
Magoři?
Co mi to jen říká, nebylo to noblesní označení těch zelenými navedených sedláků co blokovali hranice? :-)
Těmto lidem úplatky nevadí když jsou dávány a přijmány s noblesou.
Proto jim taky nevadí že jistý kandidát je spoluzodpovědný za propuštění největších gaunerů a nějak jim nevadí že tím byli poškozeni ti okradeni.
A takoví lidé se zaštiťují noblesou a morálkou.
Je mi z nich na zvracení jsou to obyčejní pokrytci.
Tento pán taky s noblesou navrhne aby okradené odškodnil stát z naších daní.
Nechá osvobodit zločince a s noblesou za ně zaplatí účet.
Byl by nějaký záznam uvedeného tvrzení? Nebo sprostě lžeš?
Že někdo souhlasí s amnestiemi, neznamená že souhlasí s abolicí.
Když někdo řekne, že jezdí autem, není to automaticky kriminálník patřící za mříže jen kvůli tomu že autem jezdí také Trpišovský.
Klid. Svědomí Bobbovi nedovolí zvolit do prezidentského úřadu někoho, koho na základě pochybných zpráv z bulváru považuje za "spoluzodpovědného za propuštění gaunerů".
Totéž svědomí mu zřejmě nezabrání jednoho takového gaunera na Hrad zvolit.
Kde je problém?
:-D
Zeman žádné gaunery nepropouštěl. Ten je jen tahal k moci a bránil v jejich potřestání :)
To máš taky z bulváru?
Hm, no, asi ne. Někteří z nás ještě na devadesátá a raná nultá léta nezapomněli, víš?
https://www.youtube.com/watch?feature=player...
A to je snad nějaký důkaz?
Je to stejný bulvár.
Máš nějaké rozsudky?
Nebo jen tak lžeš.
Najednou píšeš o lhaní, když jsem tě žádal aby doložil prolomení dekretů, tak toho taky nejsi schopný, takže lžeš a jen propaguješ a papouškuješ bulvární žvásty a lži.
Dokaž že lžu, pak se budem bavit zatím se dus lezdoprdelstvím.
Copak, nelíbí se ti co se tam říká? Mě taky ne, ale z jiného důvodů než tobě.
Jo, píšou to Parlamentní listy
Vždy když se jedná o nedotknutelného tak vše je jen z bulváru.
Hned 1 ledna prohlásil noblesa že amnestie je správná a až se milostpán za 16 dnů probral ze zimního spánku tak otočil.
Zdroje si dohledej, nevidím důvod proč bych se měl kvůli tobě namáhat.
Říkám ti to už potřetí Hraboši!
Říkat někomu že lže, je lhář, notabene futrovat to dodatkěm "sprostě lžeš" je velmi silné obvinění.
To žemá někdo na věc jiný názor, neznamená že lže. To že jinak čte nebo si vykládá či chápe informace, vůbec neznamená že lže.
Pokud někoho označíš za lháře, musíš svoje tvrzení dokázat, a to věru není jednoduché. Osočený nemusí dokazovat, že lhářem není, ty musíš dokázat své tvrzení.
Ty tady házíš slůvkama lhář jako by se nechumelilo, a to se fakt těžce nelíbí.
To je prostě jako bych tě označil za zloděje, protože tím, že propaguješ nějaké cyklovopičárny, kradeš prachy z veřejných rozpočtů. Co víc, řekl bych že si sprostý zloděj.
To by se ti asi málo zamlouvalo.
Slovko lhář má k sluvku zloděj velmi blízko, nodnauč se je používat, pokud jde pouze o výměnu názorů.
Noblesa - jemnost, ušlechtilost
- vyšší společenská vrstva
Slovník cizích slov.
Problém slov noblesa, lokaj, šašek a jiných je v tom, v jakém kontextu jej lidé používají. Pak i nevinné slovo může být urážkou.
Mluví-li muž o tom, že má doma pěknou troubu a myslí tím šporák, je to lichotka.
Myslí-li tím vlastní manželku, asi to nic lichotivého nebude.
Hele, hovno zůstane hovnem, a prdel prdelí, a jenom pokrytci se tváří, že když "noblesní" pán řekl "hovno" že to je jiné hovno, než když je řekne hospodský matlák.
Páni (a paní) študiósové, pro vás:
http://www.fotonmag.cz/zajimave-vyuziti-led...
8-)
Nechci být škodolibý, ale špatné zprávy se potvrdily.
http://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek...
Taková přiznání (pod psychickým tlakem) známe. Přiznal se Slánský, přiznala se Horáková, přiznali se Rosenbergovi ...
Mimochodem - Rosenbergovi se nikdy nepřiznali, přestože špiony podle všeho opravdu byli.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika...
Nic překvapivého, tak je to snad ve všech silových sportech
Že stát (resp. superstát) někoho zaměstná proto, aby vysvětloval, co dobrého daný stát (resp. EU) pro lidi dělá, není nic neobvyklého.
http://zpravy.idnes.cz/evropsky-parlament...
Ale že se někdo svým zaměstnavatelům (v tomto případě daňovým poplatníkům) snaží utajit, že tuto práci v minulosti dělal, to mi přijde hodné pozornosti:
http://zpravy.idnes.cz/namestek-hejtmana-sloup...
Vždycky mi udělá velkou radost, když nějakýmu takovýmu praseti něco vadí, zvlášť zveřejnění jeho minulosti.
Tamní lidi si ho zaměstnali, tak s ním budou muset ty čtyři roky vydržet.
Jaké prase? Pochválit organizátora dotačního programu a dárce peněz je přece běžnou součástí každého projektu "vzdělávání", "rozvoje konkurenceschopnosti", "regionálního rozvoje", "systémové dosadby zeleně" a asi milionu dalších dotačních titulů.
Sloup dělal v podstatě tu samou práci, jen o pár desítek let dřív.