http://www.novinky.cz/veda-skoly/281206-ozivit...
... rozjedou ´Jurskej park´ a pak nebudou vědět, co s tím/ním ...
http://sport.tiscali.cz/doping-cyklistickeho...
http://www.novinky.cz/koktejl/281269-extremni...
... co lidi baví, nad tím zůstává rozum stát ...
Mě na to zaujalo, že se závod koná v Národním parku. To teda nevim, jak to ti oškliví američani myslí s ochranou přírody. U nás to bereme vážně, takže hážeme klacky i průjezdu rozptýlených cyklistů po povolených cyklotrasách v parku (1000mil) :o(
Technicky - co tam chceš "chránit"? Ty skály a písky? Stačí jeden dva deště a nikdo nepozná, že se tam nějaký závod jel (koná se to 1 x za rok)...
Oni amíci totiž tu přírodu chrání PRO lidi; ne PŘED lidmi (jako je to u nás). A nějakého pablba typu "český ochranář" by tam hnali vidlemi (je přece placen z jejich daní, takže občany sakra zajímá, co se s jejich penězi děje)...
No to neni možný, si snad nikdy neslyšel o EROZI !
Cyklista pláštěm vytvoří rýhy na štěrkový cestě a už se to dá do pohybu - eroze z nich udělá stružky, pak z toho potůčky, potoky, řeky a ty vyhloubí kaňony - my už jich tu máme moc!!!
No snad bys nechtel mit z nasich narodnich parku nejakej Zion, kam se bikeri tohoto razeni sjizdeji!
Já v Zionu neviděl ani jednoho bikera :-) Ale park je to naprosto luxusní, tam se mi fakt líbilo :-)
... asi nebyla sezóna ...
8-)
28. srpna (či nějak tak), ale je pravda, že jim začíná škola v srpnu :-) Ale to tam určitě fajn, lae ne v hlavním údolí..
Jestli to nebude třeba tím, že takový KRNAP má poloviční rozlohu a tipuji o dva řády vyšší návštěvnost.
KRNAP a o dva řády návštěvnost?!? KRNAP ročně navštíví 270 milionů návštěvníků? Ale no tááák!
http://www.nature.nps.gov/stats
Nojo, to asi i jo (hergot, aby teď ten Krnap nezvětšili!). Ale píšu o cyklotrasách. Normálně tam v sezóně projede průměrně tak 20 cyklistů denně, během 1000mil stovka za čtyři dny navíc. Honza by mohl vyprávět o "jednáních" s ochranáři.
Nebo takový pochod za kvetoucí měsíčnicí (už jsem to tu kdysi psal). Po značených cestách se tam sejde pár desítek pěších a po lesní asfaltce (prochází přímo okrajem rezervace Líska) přijede pár cykloušů. Ale každý rok potřebujou povolení SCHKOLH, SCHKOČS, SCHKOLP, NPČŠ, MŽP a vlády ČR.
Jenže parkaři třeba ten závod ani ty lidi neznají. Možná mají špatnou zkušenost, někde něco povolili a pak se jim to vymstilo. Tak raději zaříznou všechno...
Nooo, mám s ochranáři spíš blbý zkušenosti.
Nebudu říkat lokalitu, ale kdysi jsem tam jezdíval a hlavně máma s tátou tam byli hooodně často. Tak často, že si tykali s budařem a jeho slečnou a sedívali u jednoho stolu z ochranářema. Oni prostě měli pocit, že to, co je chráněný a je pro ně a oni tam klidně můžou jezdit gazem, když je to kratší cesta do hospody, ale ostatní tam nesmí šlápnout pohorkou.
prostě tristní, ale asi typicky český:-(
Špatnou zkušenost - zkusím po paměti ocitovat mluvku Parku: "Cyklisté by mohli srazit pěší turisty, v našem parku zatím k žádnému smrtelnému střetu nedošlo".
Pak se hodí snadné řešení na principu předběžné opatrnosti ...
Nač zatěžovat takové ty malé šedé buňky.
Mě dnes (a teď nevím jestli naštvalo/pobavilo), že nobelovku za mír má EU. Co na to řeknou řeci?
Mě to tak nějak nepřekvapilo. Nobelovka dnes má asi takovou váhu, jako certifikát původu nebo audit technického stavu od AAA Auto. Evidentně to funguje.
Dává se hujerům jako Obama nebo Al Gore a ten mezinárodní panel pro globální oteplování/ochlazování/stagnaci, EU do té rodinky leštěných prdů jen zapadá.
bod. Bohužel musím souhlasit s tím, že nobelova cena míru je výsměch už léta :-(
Ale u tý EU je třeba aspoň přiznat, že se v Evropě už pár desetiletí neválčilo (krom občanských válek) a nejspíš to z části byla i zásluha EU. V současný době to ale spíš vypadá, že EU nějakou válku vyprovokuje :-(
To je pravda, EU dokáže obsazovat země bez nutnosti použít vojenskou sílu, což je mnohem chytřejší.
Nejsem si úplně jist, že EU by měla na brzké válce zájem, nemá totiž nijak závratnou vojenskou sílu, jsou to jednotlivé národní armády, s tím souvisí nekompatibilní systémy velení, jazykové a kulturní bariéry.
EU dávno nemá podporu obyvatelstva ve spoustě členských zemí, a kdyby přišla s nějakými požadavky na prachy, práci, odříkání si nebo dokonce službu v armádě, myslím, že během týdne by přestala existovat:o)
Řek bych, že si to politici uvědomují, proto to volání po jednotném systému obrany, a tedy evropské armádě (vždy, když se mluví o armádě, nazývá se to obranou...).
To bude na Univerzitě v Oslo slávy :)
Ale jen do té chvíle, než José Emanuele Barošo, Herman Rumpuj a baronesa Aštonová ubezpečí předávající Norskou sekci Nobelovic ceny, že přicházejí ve jménu jednoho každého občana EU !
A.... a že tedy žádají peněžní výplatu za všechny, tedy cca 500.000.000 x příslušnou částku ( a přiloží číslo účtu v ECB, která se již těší jak vymění bezcené řecké papírky za peníze z Norského olejového fondu :)
A celá EU , seňor Baroššo, her Šultze, Lumír Zvorálek a další a další budou opět tančit , protože zdroje náhle budou :)
http://www.youtube.com/watch?v=GGbXIw6R2zw
:) spining
Ruzyně na kole
http://www.youtube.com/watch?v=jAiM-6Hmy08&...
Podobnost obou scen.
http://www.stream.cz/vtipky-srandicky/762999...
http://www.youtube.com/watch?v=MrIxH6DToXQ živý přenos skoku hlubokého.
Kalup to byl hezký! Teda dolů...
Podle Blesku to teda byl přímo megafofr... :-DD
Chudák Albert (Einstein), ten se z toho bude v hrobě převalovat měsíc...
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4...
Paráda!
Jen oproti animacím, byl zpočátku asi ten pád dost "neřízený" - v tak řídkém vzduchu se asi moc řídit ani nedá. Ale záběry nádherný, závidim :o)))
Při těch 1100km/h kdy se rychlost ustálila byl dynamický tlak zhruba stejný jako při 200km/h na povrchu. A dynamický tlak je závislý na druhé mocnině rychlosti...
Áááájo, sem trubka - pocitově (i pro řízení) to vlastně pro něj muselo být (od konce zrychlování) úplně stejný jako tady "dole". Tak možná ty rotace, co na videu vypadaly naprosto nekoordinovaně, bylo "metání kozelců" z radosti :o)))
Ale ono to bude trochu složitější. Tenhle "skokan" letěl možná až 1,5M tedy podle teoretického grafu: http://jdem.cz/wjkz8
I když podle jiných grafů, zase od určité výšky (okolo 20km) rychlost zvuku roste ...
Ta řiditelnost nebude tedy stejná jako u běžného volného pádu - v nadzvukové oblasti jsou potřeba jiné výchylky "řídících ploch" (tady tedy rukou?), obvykle větší, co si pamatuju z MiGů 21, byly na pákách plovoucí výškovky servopohony měnící délku ramene v závislosti na výšce a rychlosti. Už si nevzpomenu, jak se to jmenovalo :o(
No a řiditelnost v "přechodové" oblasti, ta asi nebyla žádná - část těla obtékaná nadzvukově a část podzvukově ... to ale většina z nás důvěrně zná z prudkých sjezdů ... :o)
Tak nakonec letěl Mach 1,24. Tady je video přímo z kamery na helmě...
http://www.youtube.com/watch?v=qGlF4Wtf1WM
Jak oni to na tom Kypru delaji, ze maji den danove svobody v breznu a presto maji na cyklostezky? Tohle je kypersky normal, spis jsem jinde ty cyklostezky videla sirsi, vedou i mezi mesty oddelene od silnice zeleni (mimo dalnice je maximalni povolena rychlost 60 km/h, na dalnici 100 km/h, asi nemaji syndrom neustaleho spechu) a cyklistu jsem videla pomalu, takze z hlediska ceskeho politika by byla stavba tech stezek zcela zbytecnou zalezitosti.
http://www.novinky.cz/ekonomika/281959-rychle...
dost bych tomu i věřil...
Ideální výrobek z hlediska prodjce i výrobce je takovej, kterej se posere tři měsíce po záruce...:-)
Cos myslel, ty blahovy, takto to funguje uz mnoho let, vitej v uzasne konzumni spolecnosti. A kdyz lidi nedonutis nekvalitou vyrobku, zalobujes u statu, ktery zmeni normy ci zakony tak, aby te prinutil si koupit neco noveho. A casto jsou tyto zmeny vedeny pod zasterkou lepsich ekologickych vlastnosti noveho vyrobku, ale celkovy dopad na prirodu je vesmes negativni. :-(
No ono to není tak znát na první pohled...
Ale právě proto, že posledních pět let jsem viděl vnitřky elektrospotřebičů denně a staral se o jejich servis po celý ČR, tak ti prostě některý věci dojdou. Dost často se stává, že tak po dvou či třech letech se u něčeho najednou začnou ty samý poruchy. U celý serie. U jiný zase trochu jiná porucha...
Me neuveritelne serou ty debilni plastove spotrebni hracky pro deti, co se rozbijou jeste, nez to dite donese domu, je toho vsude plno a kazdou chvili od nekoho neco takoveho deti dostanou. At zije ropa!
Přesně tak. Ale postupně jsme děti přeučili - z plastu tolerují lego a playmobil, jinak u nich vyhrává plech a dřevo. Zatím...
http://www.kovap.cz/katalog.php
V Novém Hrádku kousek od Dobrošova mají na náměstí kouzelnej krámek.
Jéééééé...
Ty hračky na třetím obrázku, ty jsme měli.
A taky mandelinku :o)))
Tyhle hračky prodávají v nejlepším hračkářství v Česku na Pohořelci.
V pokoji mi jezdila lanovka, ale praklo mi "lano" a teď už nejezdí, ale to vychytám...
No jistě, tyhle věci nám jezdí po pokoji. No, a pokud jde o dřevo, občas se před Vánocema pochlapím, zavřu na pár nocí do dílny - a pak mám radost, když si děti hrají... :-)
https://picasaweb.google.com/balici5/Autobus...
Krásná práce, tak to seš fakt dobrej, závidím a moc :-)
http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx...
Na jaře mi umřel display u Acer notebooku dva týdny po záruce.
K tomu odkazu: je to kurvítko u tiskárny Canon, chyba B200.
Pro případ, že by se Vám to stalo, zde je uveden jednoduchý postup jak problém řešit: http://youtu.be/AyHaxjFg8aI
http://www.nazeleno.cz/nazelenoplus/tenhle...
Naprosto nepoužitelné. Jak dlouho vaříš? A jak dlouho dobíjíš telefon? A na hmotnost zcela tragické. Když vezmu normální vařič a externí baterii, budu na tom lépe- nabíjet mohu kdykoliv (třeba v noci, když spím) a na váhu na tom také budu lépe.
koukal jsi na to video?
Jak na té větší verzi vařili v Africe a v Indii atd.?
Tam to podle mne má skvělý praktický využití.
Jako přenosnej vařič to má využití asi jen, kdybys jel na hodně dlouho a s někým a večer jste seděli třeba dvě tři hoďky u ohýnku a kecali.
A nevyšlo by levněji a jednodušeji (v Africe) použití solárního panelu?
A představa jak večer sedím kolem hromádky mobilů a uprostřed je jakási kovovo- plastová věc... No každý máme jinou představu o hezkém večeru.
možná...
Přesto bych to nezavrhoval. To že já to nepoužiju, ještě neznamená, že je to špatné. Mne na tom zaujal ten princip.
Což o to, technicky to zajímavé je. Ale konstatuji, že pro praktické využití existují vhodnější alternativy.
Kdybych chtěl ausgerechnet vařit na ohni, pořídím dřívkáč: http://www.spacaky.cz/varic.htm (třetinová váha, mnohem lepší skladnost) a na nabíjení si vezmu externí baterku nebo solární panel.
když od tebe to zní vždycky tak tvrdě...
Buď absolutní souhlas nebo absolutní nesouhlas nc mezi tím.
Jo já to taky řeším jinak a nebudu si to v žádném případě pořizovat. Mobil nabíjím ze čtyř tužkových a na kole tahám plynovej vařič kvůli rychlosti a čistotě a pěšky nic, protože je to zbytečná přítěž.
"Na nabíjení si vezmu externí baterku"... přiznám se, že jsem to nepochopila. Nabíjení externí baterky se řeší nějak snáz než nabíjení mobilu?
Řeší se stejně. Nechápu proč se ptáš.
No, právě... mně se taky zdálo, že se to řeší stejně. Já uznávám, že se třeba ptám úplně blbě... ale je fakt, že to dobíjení všemožných udělátek se mi doteď nepovedlo moc uspokojivě vymyslet, takže se snažím dopídit smyslu toho "vezmu si externí baterku". Si ji teda vezmu a...?
Nabiješ si jednou možná dvakrát mobil a pak ji vyhodíš i s tím mobilem, protože mimo město ti tam budou úplně k ničemu a v civilizaci si normálně dobiješ ze sítě :-)
odložíš tím nutnost nabíjení. Pokud jedeš na krátší cestu, tak to tím vyřešíš. Taky mám u foťáku v pozdře vždycky i záložní baterii a v batůžku záložní baterii k mobilu.
Nojo, přišli mi lidi a než jsem odeslala rozepsanou zprávu, už tu jsou odpovědi...
Jasně, kratší výlet není problém, ten zvládnu i s AA baterkama v krabičce s USB výstupem. Nicméně pokud je řeč o výpravách, na které se sebou bere dřívkáč - tak to nic neřeší.
A kolik s sebou potrebujes zarizeni na elektrinu? Ja krome baterky a mobilu nic.
Jasně, pokud jde o to, co POTŘEBUJU, tak vlastně nic. Foťák mi těch deset až čtrnáct dní vydrží nabitý z domu, mobil kolikrát taky, nebo max. s jedním nabitím během cest. Potmě jezdím málokdy, takže i blikačky na kole to obvykle přečkají bez nabíjení.
Ale mám ráda z cest GPS záznamy - a to už chce nabíjet denně (a to obvykle i s tou externí baterkou, celodenní provoz už je docela na hraně). Ale je fakt, že nejde o věc, kterou bych nutně potřebovala.
Na GPS a smartphone ma prave kamarad tu solarni nabijecku.
Tak to by byl zajímavý tip - jakou?
Co jsem zatím viděla, tak jsou buď dobré jen k dobití na nouzové zavolání nebo neúměrně drahé (za ty prachy už bych brala raději SON).
Kamarad ma tohle, ale taky to neni nejlevnejsi: http://www.solarninabijecky.cz/powermonkey...
pokud to chceš na kolo, neřeší to tohle?
http://www.azub.cz/system-s-baterii-pro...
Nojo, viz výš... řeší, ale pro moje potřeby to zatím nemá správný poměr cena-výkon...
Lepší poměr cena/výkon.
http://www.ebay.co.uk/itm/PortaPow-Premium-USB...
to furt nic neřeší ne? Jestli mi to google dobře přeložil, pořád je to jen externí baterie...
Proč nevyužít energii, kteoru na tom kole tak jako tak vyrobí?
Tak třeba já nemám na kole SON. Kupovat dynamo, pak trafo a pak nějaký výstup, tak v tom zahučí sedm, osm, tisíc.
Takhle mám krabičku za osm stovek, kterou jednou za týden nabiju někde v civilizaci (občasný kontakt s lidmi není ke škodě). A nemusím sebou tahat kolo. Což je docela užitečné, když člověk jede do hor.
Ano, je to externí baterie, ale má dostatečnou kapacitu, abych mohl být dostatečně dlouhou dobu autonomní.
Pro případ, že bych jel na Sibiř (ale i tam člověk potká zásuvky...), mohl bych si k tomu mohl přikoupit solární panel, vstup to má, stejně jako mobily, na microUSB-B. A měl bych variabilní řešení podle toho jak daleko a na jak dlouho bych jel. Tuhle potvoru využiju když jedu na (prodlolužený) víkend v Čechách.
jak dlouho tedy vydrží denně dobíjet GPSku, tak jak Ifča chtěla?
No jo no to mě nenapadlo. Já beru "dynamo" jako samozřejmost...
Ale jsou i levnější varianty než SON. Sice horší, ale jsou.
Znam jen Garminy. Vista HCx a Legend HCx byly nejuspornejsi, vydrzely na 2 x 2500mAh kolem 30 hodin. Oregon ty same baterie za 12 az 15 (podle toho, jestli vypnes display).
Ale na pouhe logovani jsou loggery, ktere vydrzi nasobne dele.
Jako foťák a GPS používám mobil. Když na něm vypnu připojení k sítím, tak dva týdny, asi i déle. Telefon musím dobíjet jednou za tři dny až týden (podle toho jak moc fotím). Našťouchám ho z baterky zhruba 5x.
Tedy já používám GPS na to abych se podíval na mapu a pak ji zase vypnu. Jak dlouho to vydrží při neustále zapnuté GPS nevím, nikdy jsem to nezkoušel.
No, nic moc. Já mám PDA - v dnešní době je to už trochu prehistorické zařízení. Pokud pustím jen záznam pri vypnutém displeji, tak mi to jednodenní výlet zvládne. Pokud se na něm párkrát za den kouknu na mapy, nedejbože na chvíli pustím wifinu, či bych si chtěla pustit nějakou jinou aplikaci, už je to bída...
Nicméně proti "chytrému mobilu" hospodaří s energií stále velmi dobře.
Tak to PDA má baterii ve slušném stavu... Zatímco "chytrý mobil" je tak chytrý, že se ještě nikomu z rodiny nepodařilo ho pochopit. Ale to sem nepatří, to je zřejmě nějaký problém s konkrétním přístrojem, v důsledku kterého ho používám jen jako elektrický budík na nočním stolku. :-)
Nový LG Optimus 700 s nepřetržitým GPS Sygic 4 hodiny, LG jsou prý na baterie špatný. To samé Samsung Galaxy Tab 7", ten ale svítí velkým displejem.
Externí battery akupack Raikko (viz Alza) dobije LG 4x na plno.
Ještĕ jsem objevil mechanickou dobíječku, natočíš si šťávu kličkou, nemám ozkoušeno.
Vidím to tak, že jako cyklopočítač co zaznamenává údaje o cestĕ a přehlednĕ ukazuje rychlost, ujeté km, průmĕrku a čas použiji starý GPS Garmin Legend, co jsem chtĕl zahodit, na on line navigaci v nepřehledných a obtížných místech - třeba neznámých mĕstech - mobil a na mapy a net tablet, sle ten je v brašnĕ, ne na řídítkách.
Počítám že s tím akupackem se nechá přežít bez výrazného omezování on-line provozu tak 4 dny. Ale tolik času mimo civilizaci mi nehrozí, se systémem akupack a plný on line gps provoz se dá cestovat tak, že nabiju všechno co se nabíjí (tedy i svĕtlo) vždy přes noc.
Solár se zdá nedostatečný, pokud jde o kapacitu jinou, než mobil na občasné data a hovory.
Koukal jsem na porovnani Nexus 7, kindle fire a new ipad. Prehravani pri plnem jasu nexus 10 h, kindle tusim 8 a ipad 5 az 6. Ma skoro dvounasobnou wataz, co se tyce zravosti displaye.
Jen to porovnani ted nemuzu najit. 8-(
maj i levnější, ale je to bez baterie a nejsem si jistej výstupama, jestli to není jen na jabko, ale můžeš se jich zeptat. kluci jsou vždycky vstřícný...
http://www.azub.cz/biologic-ree-charge-dynamo...
Tak největší položku na tom stejně udělá ten SON... Nojo, je v pořadí. Za Ortliebama. :-)
Jak psal Jurimír....jsou i výrazně levnější a zas o tolik horší nejsou, mám nějaký Shimano a nějaký velký odpory při jízdě nepociťuju a ten Biologic něco jsem si sestavil z běžně prodávaných komponent asi za 1.000.- a na rozdíl od originálu to umí současně nabíjet a z druhýho konektoru zároveň vybíjet (krmit GPS logger a USB nabíječku)
A prozradíš mi na jaké výpravy se bere dřívkáč? A proč to nic neřeší?
Abychom si rozuměli: v horách Ti to je totálně k ničemu. Tam kde je les zas není tak neobvyklé jednou za týden (až dva) potkat zásuvku a baterku tam dobít.
Tak navazovala jsem na váš hovor, kde jste hovořili o Africe, Indii apod. Jak by byl tento fórrichtunk zbytečný, jak by byl lepší dřívkáč a externí baterka. Což se mi prostě v první fázi nepodařilo pochopit - mezitím už došel hovor dál, takže už chápu.
Ja na cestach obvykle nevarim (leda s kamarady dohromady, protoze jsou na vareni nejak zatizeni) a mobil nenabijim, protoze nemuzu jet sama bez deti na dele nez dva tydny a tak dlouho se bez nabijeni obejdu, jelikoz nemam zadny nesmysl se zravym displejem, ale dekuji za recenzi. :-) Kamarad si vozi na nabijeni mobilu maly solarni zdroj.
na zakládání rodiny asi fakt není nikd ypozdě. To mě uklidnilo :-)
http://www.novinky.cz/koktejl/281843-ind-se...
že bych ho začal pít? ;-)
Když mě po něm není moc dobře :-(
a taky být poustevník do 86 se mi nechce. navíc už je možná pozdě, už jsem párkát souložil :-)
Ja myslim, ze ma clovek jist to, co mu dela dobre. Mne nastesti dela dobre k jidlu skoro cokoli. :-)
Kdyz tak ctu, co sem obcas davas, rekla bych, ze "parkrat" je eufemismus. ;-)
no to asi je, ale já to nikdy nepočítal:-)
Většina lidí netuší, co jim dělá nebo nedělá dobře a jí to, k čemu je rodiče donutili...
Mě třeba jako malýho donutili jíst maso, ačkoli to mámě trvalo asi půl roku a dělal kolem toho různý kouzla, aby to do mě nacpala. A pak jsme to tedy do 27 let jedl a chutnalo mi to a měl jsem pocit, že mi to dělá dobře...
A jak jsi prisel na to, ze Ti maso nedela dobre?
vynechal jsme na tři týdny veškerou potravu a začínal znova.
Postupně jsme zkoušel různý potraviny a tělo, který se díky těm třem týdnům vyčistilo něco bralo a něco ne a reakce na různý "špatný" věci byly rychlejší a tedy lépe odhalitelný. Třeba souvislost cukru s vyrážkama apod.
No a maso mi nedělalo dobře, byť jsem to ještě nějakou dobu zkoušel, ale vždycky mi bylo špatně. A to jsem ješt ěběhem těch tří týdnů hladovky mamku prosil a´t toho králíka schová a udělá ho na smetaně až budu moci zase jíst:-)
No a pak jsem zjistil, že zmizely veškerý problémy s trávením od té doby.
Takže je ze mne vegoš a já si konečně nemusel sám pro sebe obhajovat to, že zabíjím, či platím zabíjení a mučení živých a vnímajících tvorů.
Ale co ti vnuklo napad tri nedele hladovet?
nooo. Nevím, jestli se mi to sem chce napsat. Ale budiž.
Rozhodl jsem se hladovět 40 dní jako Ježíš v Negevský poušti s tím, že na mě třeba taky promluví Bůh a řekne mi co dál a když ne, tak že to na tomhle světě zabalím, protože takhle už dál nechci.
Krom toho to byl způsob jak dostat mozek jinýho stavu, kterej jsem ještě nezkusil a to mě taky zajímalo.
Nikdo nepromluvil, ale spoustu věcí jsme si utřídil a začal žít uplně uplně jinak a začlo mě to bavit.
No a zfetovat mozek hladem, byla také velmi příjemná zkušenost. myslím, že jsem byl po většinu času v Alfě, což je v bdělém stavu výjimečné a kupříklady návštěvy galerií v té době jsou zážitkem, na který vzpomínám dodne, by´t už je to tak dávno.
Tak jestli jsi mel ze zabijenim zvirat kvuli jidlu problem, to je i sam o sobe rozumny duvod, proc nejist maso. Jinak jak rikam, kazdemu sedne jiny druh stravy. Ja kdybych deti nenutila trochu jist prilohy, tak by byly schopne se cpat samotnym masem a vajicky. :-)
Tak předpokládám, že každýmu normálně cítícímu člověku schopnýmu vcítění se vadí mučení a zabíjení, pokud to není sadista, ne?
Mne tento nazor na zabijeni zvirat prijde jako prehnany humanismus rozsireny na zvirata.
mrkni na jatka. Nebo jestli chceš, můžu ti poslat odkazy na nějaký videa...
Myslim, ze jatka jsou mnohem humannejsi nez reportaze z Afriky, kde predatori trhaji vnitrnosti z jeste zijici koristi.
Myslím si , že predátoři trhající kořist na kusy , to je příroda , to je normální , ale to , co se děje na jatkách mi humánní moc nepřipadá...
Tohle je pseudohumanita a pretrasalo se to tady nekolikrat. Na jatkach jsem coby vojcl brigadnicil tri tydny. Jak to tam probiha? Hovada vylezou z korby nakladaku a ohradou pochodujou k chlapovi s palici. Ten je prasti do cela, dobytce jde do kolen, je streleny pumpickou zase do cela, dratenym sperhakem se mu rozmixuje mozek a nozem se vypusti krev. Prasata se omracej elektrickymi klestemi a dalsi postup je obdobnej. Domaci zabijacka probiha obdobne krome toho elektrickyho paralyzeru. Tyhle postupy jsou z roku 1970, treba uz zhumannely. Dela se to tak tisice let, kdy zadny jatka jeste nebyly.
Tělo ti to řekne.
Já se párkrát poblinkala a pak mi břicho odmítlo maso strávit. Bylo velmi ibtížné ho z těla dostat zase ven...
Copak dnes uz nejsou exorcisti, vyhnali by ho ajncvaj.
Tak to nevím. Ale než shánět exorcistu, bylo jednodušší přestat maso jíst :o)))
Stejně je to dneska všechno vyhnaný práškama a nakřehčený vodou :o)))
jo kdyby jen vodou, to by ještě šlo. Kromě vody ještě solí, fosfátama, stabilizátorama, zahušťovadlama atd. A třeba v Holandsku se prej jiný kdrůbeží už nedá koupit a je to prý pěknej humáč. Ale nemám vlastní zkušenost. Říkala mi to bývalá přítelkyně, která tam několik let žila.
Jelikoz vsechny pridane latky (vcetne te vody pri procesu zesrackovani masa, kteremu se rika krehceni) museji byt na obale napsane, staci cist si obaly a nebo se reznika zeptat.
Jinak obzvlaste u kureciho masa je rozdil v konzistenci a chuti bezneho a biomasa zcela diametralni.
to platí u všeho, ale většina se na ty malý písmenka u složení prostě nedívá...
To máš jako když bývalá říkala, že jí najednou bolí břicho už asi dva dny. Vyptával jsem se jí na změnu a došlo to ke šťávě a já jí řekl, že ať se nediví, když pije takovej humáč, že je v tom asi patnáct různých Eček. Odvětila, že tam nějaký stabilizátory a konzervanty být musí, když to má vydržet rok až dva.. Musí, ale ne patnáct. Ještě ten den jsme spolu v krámě koupili jinou, kde byl jen jeden konzervant a měla po problému s bříškem...
A co teprve uzeny maso, ktery se pred uzenim v komine (skodlivej kour ze svestkovyho dreva) injikuje sanytrem (E 252) a naklada do laku. A na konci takova pochoutka.
http://hobby.idnes.cz/video-motorove-stavebni...
http://www.penize.cz/dane/243492-velkolepy...
Zajimavy clanek o tom, proc jsou v Cechach diskuse v internetovych mediich u clanku casto zumpa kdezto v zahranici nikoli.
http://www.lupa.cz/clanky/jiri-hlavenka...
Tak tohle
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/282045...
jste určitě nevěděl nikdo ...
Neuveritelny, prstenicek mam o 2,78 cm delsi nez ukazovacek. Jestli to nebude tim, ze mi kus ukazovacku chybi, mam na nem po urazu jenom tri klouby.
Furt mi vrtalo hlavou, jak oni jdou na to všude inzerované "prodloužení". No jestli takhle oklikou přes pazouru, tak pěkně děkuju.
Mimochodem, já už takhle taky "prodlužoval", ale o jeden prstík se mi netrefili, takže zatím netuším, co z toho vyvozovat... :-)
??? A kolik kloubů jsi měl před úrazem ?
Nejmíň pět. A když se dobře vyspal, i šest.
http://www.youtube.com/watch?v=5_PbfnG_25M
risknu lecos, ale tady bych se podělal i kdybych se měl nahoře jen postavit. Natož něco předvádět s kolem...
http://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek...
že by?
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/282165...
Oficiální název je IT Pit Stop, ale já si myslím, že by se to dobře hodilo k různým cykloobčerstvením na cyklostezkách apod., aspoň bych nemusel zamykat a bát se o kolo a oni by ušetřili za židle... :-)
ještě by tam mělo být, že zadním kolem najedeš na nějakej třecí váleček a energii si vyrobíš sám:-)
Třeba něco takovéhleho:
A ještě odkaz:
http://www.cyklo-elektrarna.cz/
http://www.lidovky.cz/zije-ceske-sklo-sympozium...
Jsem rada, ze nemusim bydlet u Chuang-che a pit z ni vodu.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a...
Daně jsou nástroje, kterými se může proti něčemu bojovat. Například proti následkům kouření.
Daň z cigaret tedy logicky napomáhá k boji proti následkům kouření.
Daň z lihu proti následkům nadměrné konzumaci alkoholu.
....atd.
..., ale kdo mi vysvětlí k čemu slouží daň ze mzdy?
Daně jsou nástroje, kterými se ****MŮŽE**** proti něčemu bojovat.
Mohou mít také jiný účel. Nicméně mě těší, že podporuješ koncept ekologické daňové reformy- přenos daňové zátěže z práce na energie a suroviny. Tj. bude výhodné šetřit zdroji a lidé budou spíše motivováni přidat nějakou hodnotu svojí prací, která bude levnější.
Jediným skutečným účelem daní je vybrat co nejvíc prachů pro vrchnost.
Kde jsi přišel na to, že bych měl podporovat nějaký "koncept ekologistické daňové reformy"? (Ono něco takového fakt existuje?)
Soucasti toho je ta pakarna s obnovitelnymi zdroji, kde se nehledi na efektivitu techto zdroju, ale za energii z nich si musis priplatit. Osobne jsem pro obnovitelne zdroje vsemi deseti, ale proc ze vseho udela EU takovy paskvil, ktery nas stat jeste umocni na druhou?
http://www.novinky.cz/veda-skoly/280666...
Konečně se pomaloučku začíná prosazovat i obyčejný "zdravý rozum". Ještě z článku odstranit ty nesmysly o škodlivosti CO2 a změnách klimatu. Místo toho by to chtělo porovnat skutečná zla - jedy, karcinogeny, devastaci přírody při těžbě a elektromobily by utrpěly krutou porážku. Bohužel ... taky by se mi víc líbily, ale fakta jsou fakta.
Mě teda zaujalo, že i když tu mají každý rok zimu, tak jim chodníky kloužou minimálně stejně jak u nás. Sice to občas posypou, ale i tak jsem rád za své "malé" kolo :-)
a co ty televizní poplatky podle příjmu :) slyšel jsi o tom ?
Můžu se poptat, neslyšel :-D
Rozhodl jsem se na zimu vybavit "svého uličního svěřence", dovezl mu ze zahraničí termotrika a teplé mikiny (směšná cena - výprodej skladových zásob Bundeswehru). "Jägrovky" neměli a tak jsem jej vzal dnes ráno na nákup.
A teď ta zajímavost - po vychvalování od některých zdejších jsem se rozhodl pro materiál Merino. V Hudy sportu mi spodky nabídly za 1840,- Kč, o 100 metrů dál jsem je (totožné) koupil o 600,- Kč levněji. Ponožky z Merina jsem koupil o jednu třetinu levněji (240,- Kč) než v Hudy sportu. Nakupujete někdo v Hudy??
Ne. Nakupuji u kamaráda http://www.e-outdoor.cz/
co nemá, to objedná.
Přiznám se, že víc by mě zajímal název toho obchodu o sto metrů dál :-)
Ifčo, přesný název nevím, ale má v názvu "České......" (nevím , zda prádlo). Tento obchod najdeš na Římském náměstí v přímém sousedství s obchodem "České fusekle". Je zde k dostání funkční prádlo spodní i svrchní a dokonce mají akci na cyklodresy (ceny 400,- a 600,- Kč).
A jedna kuriosita - na rohu Josefské a Římského náměstí (vedle Zemanovy cukrárny) Vietnamci prodávali spodky (měli je vyvěšené do ulice) za 20,- Kč kus. Tlusté i slabé (některé dokonce plátěné) a nevypadaly na výrobu v Asii - ty slabé pamatuji, že nosili dědečkové na vsi (kdysi dávno) - nohavice byly zakončeny šňůrkami (což u dědečků na vesnici bylo často k vidění - černý oblek, kotníkové černé boty a z nohavic visely šňůrky).
V Hudy maximálně výprodeje, to se vůbec nevyplácí, smutný je, že mají největší nabídku icebreakera... mají ho fakt draho.... Bohužel tady ho mají snad ještě dráž :-(
Právě po Icebreakeru jsem šel (třída 260).
Já mám triko, už hodně dlouho, kdybych neměl pár direk na břiše (od pásku), tak ho můžu nosit jako svrchní a je dokonalý.... tady je snad dražší jaj u nás :(
Ve Středoklukách je krám na trika?
8-)
U nás v Prahe... :-) Ve Středoklukách máme poctivého vietnamce, díky kterému jsme byli zase v médiích :-D A to mi tam babička nakupuje maso :-D
ne. Tohle ne. Hudy je drahé.
Nakupuju Devold tady:
http://www.termopradlo-devold.cz/
Dá se koupit ještě levněji (vím o dvou dalších možnostech) ale má to nevýhodu jednotné barvy. Tedy barvy ovčí vlny. jako spodní prádlo je to nejspíš jedno, ale občas to nosím i jako jedinou vrstvu a tak zatím preferuju i to, aby se mi to líbilo a nejen aby to plnilo funkci.
Zkoušel jsme i barvit sám to bíložluté levné, ale přes veškerou snahu se to srazilo tak, že to mám ve skříni na půjčení pro svou přítelkyni, která je oproti mě velmi drobné postavy :-)
Koukam, ze bych se asi mela zacit psychicky pripravovat na pubertu svych deti. Stejne mi ale obcas prijde, ze deti ziji permanentne v nejakem obdobi vzdoru, jen se tem obdobim rika jinak podle stari deti. :-)
A prijde mi trochu paradoxni, ze ackoli deti dospivaji driv, tak se neustale oddaluje jejich samostantnost (napriklad prodlouzenim skolni dochazky po zavedeni devitky).
http://www.novinky.cz/zena/deti/282328-puberta...
Buď ráda. Takhle by alimenty mohly skončit v patnácti.
Alimenty konci v okamziku, kdy je dite schopne se o sebe starat samo. Pokud se bude dite zivit od patnacti samo, ztraceji smysl a je tedy v poradku je neplatit.
Ještě pořád je horní hranice 26 let, nebo se to změnilo?
Měla jsem zato, že 27 let. Ale to je asi věk nějak související se studiem VŠ.
Banáne, jak je to ve Švédsku s tím "vyhozením" dětí z domova? Někde jsem četla, že tam je ta vyživovací povinnost rodičů vůči dětem výrazně nižší.
No u nás je to 26 let, mě za chvíli končí...
Ve Švédsku nevím, ale oni tady jsou pekelně navázaní na stát. Občas mi přijde, že tady prakticky zrušili klasickou rodinu, prostě tak nějak vychovají děti, někdy neosobně ve škole a pak je nechají jít...
Ale poptám se. Vysokou můžeš studovat zdarma v každém věku, ale kolej asi nedostaneš... A pokud se fakt čeká na byty 10 a více let...
Do 26 let jsou "státní výhody", nikoli vyživovací povinnost rodičů.
Tak ono je to fakt dokud studuješ a pokud studuješ smysluplně.
http://www.rodinausoudu.cz/vyzivovaci-povinnost...
Myslím, že "dokud se nejsou schopny samy živit". Omezení věkem tam snad ani není.
To jakože by si mohly děti užívat "mamahotel" až do důchodového věku svých rodičů, popřípadě i potom?
"Mami, když já pořád nemůžu zavadit o pořádnou práci."
To posouzení, zda "jsou schopny" by asi bylo v krajním případě na soudu... Koneckonců to platí vzájemně. I vyživovací povinnost potomků k rodičům je dána zákonem (a rodiče v době kdy mají práceschopné potomky už stoprocentně starší šestadvaceti jsou).
To se myslím stalo v Itálii, rodiče požádali soud aby je jejich cca 35 ? letý syn už laskavě přestal vyžírat...
Četla jsem před několika lety v nějakém "ženském" časopise (u kadeřnice): "Poraťe mi, co mám dělat s manželem, který neustále nadává našemu 33tiletému synovi, že se jen fláká doma a nic nedělá. Ale syn už 10 let marně hledá nějakou slušnou práci."
8-)))
Dřív bývalo maximálně do 26 let, proto se ptám na změnu, určitě tam nějaké věkové omezení bude, protože dnes když se nemusí pracovat a studovat se dá nekonečně dlouho by se našlo dost povalečů co by se nechali vydržovat, pak by se mohla zrušit polovina pracáků, když by byla povinnost na rodičích
Studovat se dá nekonečně dlouho, ale proto tam je to "dokud nejsou schopny se živit" a ne "dokud je něco jiného baví vic, než se živit". A pak už je to holt na individuelním posouzení.
Já přijdu o sirotčí důchod s dovršením 26 let, pak už oficiálně není vyživovací povinnost.
Za školu platíš, ale nevím, jestli jen pokud jsi vyčerpala dané roky nebo vždy ve "vyšším věku"...
Každopádně já si budu muset platit zdravotní či co...
A k tomu Švédsku: Studentské slevy končí 26. rokem, ale třeba ve vlaku jsi "Student" a máš těch 30% slevu či kolik...
Tak k VŠ ti můžu sdělit osobní zkušenost :o)))
Bavíme se o státní škole.
Do 26 let máš studium zdarma, pak platíš.
Pokud je ti nad 26 let a nikdy jsi VŠ nestudoval, pak máš nárok na 4 roky zdarma, zbytek si musíš platit.
Kdo VŠ už studoval, tak záleží na tom, jak dlouho, protože se do těch 4 let načítá celkové studium na VŠ. Takže zdarma má jen počet let do dovršení celkové doby studia 4 roky, pak platí.
Jo, tak tak jsem to myslel... Není to 4 roky na bakaláře a tři roky na magistra? Tak to mám já a myslím, i ty...
4 roky na bakaláře a 3 roky na magistra je doba, po kterou jsi povinen studium ukončit podle studijního řádu. Teda alespoň podle našeho. To nesouvisí s placením.
Zdarma máš studium VŠ buď do 26 let nebo nad 26 let 4 roky.
Já jsem se právě teď vešla do těch 4 let zdarma, protože jsem VŠ nikdy nestudovala.
Pokud se rozhodnu pro další studium, tak už ho budu muset platit.
A pokud nedokončím Bc. v tomto roce, tak mám smůlu rovněž, protože teď už jedu ten 4 rok.
Jo a do těch 26 let jsou se studiem spojeny i další výhody jako studentské slevy, ISIC karta apod. To my, starší studenti, již nemáme :o)))
Já si ty slevy už moc neužiju...
U nás je jiný studijní řád, u nás máš placené 4+3 státem a další semestry si doplácíš. U nás na fakultě je průměrná doba studia 7 a kousek semestru...
PS - za správnost svého softu neručím, ale tvrdí mi, že ta věta "pokud nejsou schopny se samy živit" je v zákoně o rodině od roku 1964.
Jo, díky, už jsem to taky dohledal.
A co teprve ty desetileté "sexbomby". Je mi těch holčiček líto, že nemají žádné dětství.
Copak puberta a "sexbomby", to je jenom sranda...
http://www.novinky.cz/koktejl/281195-z-23lete...
Ono je to těžký, dneska jsem byl na Ctěnicích s rodinou a je tam docela pěkná výstava paní Šárky Váchové, proč o tom mluvím ?Jsou tam i její figurky z různých pohádek a zrovna tam jsem si díky naaranžovaným scénkám uvědomil, že ještě před 80-100 léty holčičky žádné velké dětství neměly... prostě dostaly na starost sourozence...
Takže do zaujalo přidám i link pro deštivý den:)
http://www.zamekctenice.cz/
Tohle je strašně zajímavý téma... Včera mi povídala Švédka, že místní ženy nemají ve výchově dětí žádnou výhodu oproti mužům, protože dříve vychovávaly své sourozence, ale nyní skoro žádné nemají.... Takže je jedno, kdo se bude starat na mateřské... Zajímavá teorie...
Ono to má i svá proti - při rozvodu mají oba rodiče stejnou šanci dostat do péče své děti.
Jedna švagrová se právě kvůli tomuhle nikdy nerozvedla, protože její manžel měl větší šance získat děti do své péče (lépe by je fiančně zajistil) a druhá švagrová má střídavou péči.
Nevím, jestli úplně rozumím... to, že otec má k dítěti stejná práva jako matka považuješ za něco negativního?
Blbě jsem to napsala.
Nepovažuji to za nic negativního.
Chtěla jsem říct, že u nás otec získává dítě do své péče s většími obtížemi než matka.
Ve Švédsku berou matku i otce nastejno.
Konkrétní problém byl u mé švagrové - tam bylo reálné riziko, že pokud by se rozvedla, otec by děti sebral a zatrhnul by jí s nimi styk.
A to i přesto, že on se o děti v podstatě nestaral, na domácnost nepřispíval, jako testovací jezdec Volva byl dost často a na delší doby pryč a alkohol mu byl a je víc než bližší.
Tady vidím ten mínus - neposuzují se, resp. nevím jak nyní, ale v době, kdy to bylo aktuální (5 - 10 let zpět), se neposuzovaly tyhle okolnosti.
Ve švajcu je to totéž - rozhoduje snad jen a pouze finanční zajištění. Příbuzná takhle "přišla" o dvě děti. Oba byli v zemi cizinci, otec ale bohatý (proto si ho asi, bláhová, brala ...). O děti se starají (neustále nové) "nany" - chůvy a žádné spotřební zboží, nebo exotický pobyt, jim neni odepřeno. Otec tráví čas s přítelkyněmi a na obchodních cestách (Thajsko apod.). Matka je fyzicky vidí 4-6x do roka na pár dní (v hotelu v sousedním městě). Ještě že je doba internetová, může s nimi "skajpovat" denně po omezenou dobu. S klukem, který je starší to jde, s malou holčičkou je i tohle problém.
http://www.spezialradmesse.de/index.php?nijland...
... to hasičské je sup...
P.S.:
http://www.spezialradmesse.de/index.php...
Včera odpoledne kajakář na Orlici, když si pohodově pádloval proti proudu
Kdo neviděl:
http://www.youtube.com/watch?v=cHMBSh_JCRI
Začíná to až po třetí minutě. Zaujalo mě to dost, nikdy jsem o nich neslyšel...
Janu Švankmajerovi vadí přijímat státní vyznamenání:
http://www.novebohatstvi.cz/2012/10/vsechnu-moc...
Janu Švankmajerovi nevadí přijímat státní peníze:
http://aktualne.centrum.cz/kultura/mff-karlovy...
Tady někdo prodává nějakolik krasavců a to dokonce u nás na vsi:
http://www.blocket.se/vasterbotten/AZUB...
Který si přivezeš?!? :o)))
No zdají se mi nějaké drahé... Já bych raději bromíka, ale i ten se mi moc cenově nelíbí....
Ale budu to muset řešit, protože jsem dneska ulomil řídítka... Uvidíme jestli vyhraje duct tape nebo pěší chůze...
Když jsem kdysi četla Džungli před tabulí, tak jsem si říkala, kdy to objeví i u nás...
No a je to tu...
http://www.novinky.cz/krimi/283052-student...
Drsný. Ale ne nereálný.
Pro odlehčení:
http://www.youtube.com/watch?v=WbHkIqyDn3g
Titulní obrázek ke zprávě o hurikánu:
http://zpravy.tiscali.cz/superboure-sandy-na...
No to fakt musí být maso! Kam nás ty změny klimatu uvrhly!
Ještě že to je jen bujná představa grafika, ale proč to cpou do zpravodajství ?!?
Ono je to už tak dost velká bouře, tak proč si ještě nepřisadit :o(
Jo jasně, že je lepší nebejt v mládí idiot, ale... Mám můj obdiv za to, že se dokázal změnit a vystoupit z kolejí. Není to snadný a pv jeho případě rozodně ani bezbolestný.
http://www.tetovani66.cz/clanek/221-bryon...
Aneb státní podnik v akci? Každopádně kdyby šlo o E.ON nebo jinou velkou elektrárenskou společnost, tak už tam lítají premiéři a vyjednávají, hrozí a u nás se ani nehne kamenem (nesoudím, jen konstatuji)....
Tam už český premiér byl a vyřešil celkem prd...
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika...
Problém celého tohodle podnikání je ve státní regulaci a to jak na straně proudu dodávaného odběratelům tak proudu dodávaného státem distributorovi.
Pokud je distributor nucen zákonem odebírat proud za cenu 2x vyšší než za kterou prodává, tak je celkem jasný, že celkově to asi nebude profitové.
Navíc v Albánsku mají takový nepěkný zvyk, že za proud se neplatí a na auta výběrčích nedoplatků se občas střílí.
Ostatně je to země kde i elektrické hodiny musí být v pancéři a umístněné na vrcholu sloupu tak, aby jejich odstranění nebo pokus o obejití vedl k narušení dodávky odběrateli...
Normální investiční činnost, nese s sebou riziko. Včera ve zprávách tvrdili, že takto investujou v 16 zemích, z toho jediná tato investice je prodělečná.
Naproti tomu tzv. "podpora" "obnovitelných" "zdrojů" byla koncipována jako tahání peněz z kapes daňových poplatníků už od začátku. Ale to asi není zajímavá informace pro Reflux, že.
Jen bych přidal, že české firmy investovaly masivně an balkáně i za první republiky... ČEZ má problémy i v dalších zemích, ale stejné problémy by měla asi jakákoli země, prostě divoký východ...
No já bych třeba největší evropský větrný park na pevnině , což je projekt Čezu v Rumunsku celkem chápal.
Pro mě je vždycky o něco lepší pocit, když část dotace do obnovitelných zdrojů nateče přes dividendy do kapsy státu, než když odteče celá někde přes Kypr do kapes zahraničních investorů nebo vysmátých poslanců i těch zelených :)
Takže když přicházíme o prachy díky "normální investiční činnosti albánských šíbrů", tak to je v pořádku. Zatímco když přicházíme o prachy díky "normální investiční činnosti českých šíbrů", tak to v pořádku není.
Ano, rozumím, pobráno.
Co??? Myšleno tak, že státní podnik nemá potřebu rozmýšlet dokonale rizika... Protože tam jsou šíbři dobře založení.... Trh je o tom, že máš volbu, takže si můžeš vybrat, kterému šíbrovi peníze pošleš...
Mimochodem mě potěšila nedávno zpráva http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika...
Zatímco škodovka brečí a snaží se prodávat přes konexe, tahle firma očividně jede... Totéž ve slovenských "malých" opravnách... Jen ta škodovka se nikam nežene... Proč? Protože je to přece národní stříbro a všechno mu projde...
Snažíš se to překroutit urputně, ale marně. Tohle je jasné každému, kdo nemá v lebce nasráno.
Zahraniční investice jsou pro ČEZ v součtu ziskové, a tím i pro daňové poplatníky, kteří jsou prostřednitvím státu všichni akcionáři ČEZu. Jeden obchod nevyšel, dvacet dalších vyšlo. Říká ti něco pojem diverzifikace rizika?
Dotace obchodníkům s teplou vodou ("obnovitelné zdroje") jdou jednak ze státního rozpočtu, jednak povinně tvoří část ceny elektřiny (de facto tedy skrytá daň z elektřiny) a následně garantované výkupní ceny násobně vyšší než běžná tržní cena energie. Takže běžnému daňovému poplatníku tenhle zelený podfuk tahá peníze z kapsy hned dvakrát. Do kapes zelených firem, a samozřejmě z toho mají své provize příslušně zelení úředníci a zelení politici.
Heeej?
Dovolil bych si nahradit "obchod" slovem "záměr". Přeci jen stát a státní firmy nesledují jen jeden cíl (zisk).
Pokud je záměr snížit závislost země na strategických surovinách z Ruska a Íránu (což jsou ideální obchodní partneři), začít se chovat udržitelně atp. Pak podpora OZE je legitimní investice, která nevyšla.
Kolik bylo těch investic do rozvoje obnovitelných zdrojů? Jedna? No tak nevyšla, se s tím nemusíme stresovat, že?
Ano, záměr. Záměr je vytáhnout lidem z kapes co nejvíc a je jedno kudy.... Závislost se snížila o 2%, potravinová závislost roste každý rok, lidé nemají peníze na výzkum lepších zdrojů. Ti, co se chtějí co nejvíce odtrhnout od ČEZu, nemohou, protože jim to zákon nedovoluje... apod....
Kdyby se po čase zjistilo, že to holt nevyšlo, tak možná. Jenže v tomhle případě se o tom vědělo dost dlouho dopředu a i s tím se do toho šlo. Tahle malá domů byl jeden velký podvod, garantovaný státem. Ví se to a vědělo se to už na začátku. Jen nepoučitelní idealisti, kteří za žádnou cenu nechtějí přijít o své sny - a pak taky hmotně zainteresovaní mohou tvrdit něco jiného.
Vážně? Ono se dopředu vědělo, že modré straky zabrání projednání snížení výkupních cen?
Možná, že modré straky do toho s tímhle šli. Ale pak nechápu, proč tu většina lidí nasazuje Zeleným psí hlavu...
Problém není v podpoře OZE. Problém je v tom, že ODSáci kradou. Tohle si ale musí uvědomit a srovnat všichni kdo jim hází hlasy bez toho, že se tím, že kradou už ani netají.
A je to zase tady... Modré straky, zelené straky, oranžové straky, červené straky, černé straky... Nechceš s těma ptákovinama odletět někam do pryč? :)
Já ale nemůžu za to, že se tu pořád najde dost lidí, kteří kmotrům stále baští pohádky o tom, že průšvih způsobili Zelení (aktivisté) a odmítají si připustit, že problém způsobili zloději. A ještě tu ty zloděje budou do krve hájit. Já s tím nezačal, jen jsem upozornil, že v Albánii zahučelo pár miliard.
Také mi není jasné proč je v pořádku, když státní moc určí fixní částku za elektřinu v Albánii (normálka, pět miliard ročně v hajzu, holt nevyšla investice), zatímco když státní moc určí fixní částku za elektřinu v ČR, tak to je špatné.
Ano, je obrovsky výhodné udělat 20 kšeftů za +100Mega a jeden za -5000mega. V součtu to pak je -3000mega. Diverzifikace zdrojů znamená, že pro případ, že ČEZ neprojede miliardy v Albánii, tak to posichruje možností o peníze přijít v Černé Hoře (kde je také ve ztrátě, takže to není tak jak píšeš, že se to podělalo jen v jedné zemi). Rozumím diverzifikaci správně?
musíš víc polopaticky :)
Takže některým lidem vůbec nevadí, když stát podporuje zelenou energii tak, že výrobcům platí několikrát víc korunek za jednotku než za kolik je schopen si koupit energii jinde.
To je v pořádku protože to platí všicí a všem lidem to musí dělat radost :).
Ovšem když nějaký stát nutí prodávat dodavatele pod jeho nákupními cenami za kterého ho nutí nakupuvat tak se jedná o špatnou investici toho dodavatele:)
Jak říká paní Drábová, blackoutu je nám třeba, pak se i ekosnobové v Německu zamyslí :), o těch u nás nemám celkem iluze, ale ti si zase většinou myslí jen to co si myslí ti zahraniční :) teda snad až na kompost..
Jestli je ekosnob clovek, kteremu zalezi na tom, aby lidstvo zilo na Zemi udrzitelnym zpusobem, a neveri, ze vse vyresi neviditelna ruka trhu, tak jsem ekosnob a neberu to jako urazku. :-)
(Kterezto tvrzeni se nevylucuje s tim, ze se domnivam, ze ekologicke pokusy EU jsou casto dost nestastne, ale existuji i vyjimky.)
Ale ty přemýšlíš racionálně, co je udržitelný způsob? Já teď tady na nějakou udržitelnost smolím seminárku. Je to hromada keců, ideí a cílů, které zpravidla ve spoustě míst nefungovala, ale jednou jo, tak se tomu budeme blížit.... Nezáleží na "vedlejších" efektech, hlavně že budeme mít co dělat a blížit se.... Takže narušíme přirozenou rodinu a pak budeme brečet, že důchodci umírají sami v nemocnicích, že se děti neučí a řešit to státními zásahy (velmi drahými) a plánováním lidských životů... Takhle to funguje ve Švédsku....
Udrzitelny zpusob obsahuje v mem pojeti toto: Neplytvat zdroji (cimz me stve konzumni zpusob zivota, proti kteremu se stejne na statni urovni nic nedela, jelikoz je to financne nevyhodne u spolecnosti zapadniho typu), vytvaret co nejmene odpadu a znecisteni (na skodlivost CO2 moc neverim, ale jsou i jine typy znecisteni, ze?), hledat k neobnovitelnym zdrojum energie obnovitelne zdroje. Nic z toho nesouvisi s narusenim prirozene rodiny, ktere samozrejme probehlo i u nas. Naruseni prirozene rodiny (krome socialniho inzenyrstvi "vsechny deti do jesli, zeny do prace") ma na svem uctu podle me hlavne zanik krestanskych a ekonomickych duvodu k udrzeni rodiny za kazdou cenu.