reklama

Znovu ta crossová vidle Vita TnL

Před rokem jsem měnil vidli RST CT-COMII TL (40 mm) za Rst Vita TnL. Nevím, čím to může být, ale nějak si na kolo s touhle novou vidlí nemohu zvyknout. Přijde mi děsně nepohodlné. Pořád řeším jednu věc, se kterou si nikdo moc neví rady a špatně se mi sděluje: když jedu s kolem po hodně rozbité asfaltce, jako kdybych jel po vypuštěné duši - jako kdybych jel skoro po ráfku, taky když vjedu do nějakého výmolu nebo přejedu nižší obrubník, náraz se přenese dost hlučně na náboj předního kola, přijde mi, že je to dost tuhou vidlicí a taky mě štve, že je vlastně asi o skoro půl kg těžší než ta původní, vyšší o 2 cm a vlastně se mi nezdá, že by měla nějakou extra přednost oproti té původní... kolo je s touhle novou vidlí prostě nějak jiné-méně pohodlné, ta vidle je mnohem mohutnější, ale je nastavena hodně tvrdě, takže toho moc nepohltí, cítím to i na rukou, jak vůbec nepruží, tak pohlcují ruce ty otřesy... jaké jsou vaše názory na důvod, proč tuhle vidli Vita TnL na kole mít?

Může tohle popsané způsobovat ta nová vidle? pozn. pláště mám nahuštěné víc než dost, tím to není...

[ Zpět ]
Datum: 27.06.2012
Autor: tapin

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

         

    uvedená vidle pruží málo a je tuhá sama o sobě.. ještě když k tomu je nahuštěný plášť na beton tak to je jako jízda po kostkách na favoritu.. proto když už tak RST Vogue Air vzduchová

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2012
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

           

      Anebo zrovna pevnou a je klid...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2012
      Autor: crow75
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

         

    Je to hodně tvrdá vidlice. Jakž takž funguje za teplého počasí, když klesnou teploty, tak zatuhne úplně. Možná jde vyměnit pružinu za měkčí, nevím - chceš-li mít odpruženou vidlici, pak bych ji vyměnil za vzduchovou.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

           

      A to je přesně to, co se mi nejspíš stalo: Když jsem si ji pořídil před rokem, byla nastavena tak, že měla pružit, což se projevilo tak, že ji servisman stlačil a zdálo se, že pruží, ale za jízdy se pak ani nehla a na to jsem přišel až později... pak bylo kolo v garáži přes zimu, když začala nová sezóna, bylo už patrné, že je tvrdá jak kámen a ani se nehne.
      Momentálně funguje na heslo, přesněji, když se jí zachce, ale opravdu jen velmi zřídka - asi tak: někdy se odemkne, ale většinou se ani nehne a při jízdě naprosto nepruží... když jedu pomaleji, ještě to nějak jde, ale při ostřejším ježdění po asfaltu je to už celkem znatelný - nepohodlnost bije do očí a hlavně do rukou. Mám opravdu chuť ji nechat stočit a dát tam tu původní, která sice taky nefungovala, ale byla aspoň lehčí, kompatibilnější... pokusit se nechat tu starou přeci jen zprovoznit promazáním, pročištěním...ty vzduchovky budou asi řádově od 3000 Kč nahoru..

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2012
      Autor: tapin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

           

      Zeptám se ještě takhle: má podle Tvého názoru smysl vyměňovat pružinu, popř. nechat ji nastavit ne tak napevno, aby víc pružila - když otáčím doleva levým kolečkem, neděje se nic, ale měla by se změkčovat - kolik aspoň přibližně cenově manévr výměna pružiny stojí, jestli má smysl do této vidle investovat, v servisu si za akce kolem vidlic berou docela hodně, jestli není sofistikovanější tuhle vidli fakt nechat stočit.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2012
      Autor: tapin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

             

        Oni tyhle vidlice mi příjdou jako demoverze normálních plnohodnotných vidlic. Můj osobní pocit je ten že RST dělá vidlice na levnější kola, a tím pádem je ta váha i funkčnost trošku ošizená. Jestli ti mohu doporučit tak se na tuto vidli vykašli a kup si vzduchovou. Mám RST Gila pro tnl a teda bud je tvrdá jako kámen na kočičích hlavách nepruží ale při sjezdu z obrubíku si trošku houpne (a to nejsem žádnej střízlík) a když jí nastavím tak aby pobírala jemnější nerovnosti jako ty kočičí hlavy, tak se zase ta mrcha nechce vracet. Zamáčkne se postupně na půlku možná ještě níž ale nahoru se nevrátí. Projel jsem pád diskuzí kde toto řeší a výsledek byl jednoznačný. Vzduchová vidlice.
        Ale to je můj subjektivní názor.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2012
        Autor: Ozzák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

               

          Ale to je dobrý názor, mám defakto stejný. Gilu jsem měl na cestovním horáku a bylo to v bledě modrým totéž - pouze když bylo kolo nabalený natěžko, tak trochu fungovala.
          Nutno ovšem podotknout, že RST dělá i dobré vidlice - např. firsta.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2012
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znovu ta crossová vidle Vita TnL

             

        To otáčení kolečkem na levé noze u mý vidlice RST nikdy nějak extra nefungovalo. Jediná krossová vidlice, kde tohle "přitvrzování" chodí spolehlivě (a kterou mám), je pružinový manitou na mém airlinkovi.
        Kolik stojí výměna pružiny nevím, do některých vidlic lze zakoupit pružiny o jiné tvrdosti, ale ne do všech - nevím, zda do Tvojí to jde. Stočit pružinu - nemám osobní zkušenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024