reklama

Demontáž klik

Mám 10let starého Superiora a chci vyndat kliky,povolil jsem šroub na levé klice(povoloval jsem do leva) ten šel v pohodě,ale klika nejde sundat.Tak jdu na pravou kliku a ejhle ten šroub mi nejde povolit,tak jsem to zkusil do prava a to mi taky nejde povolit.Asi to dělám špatně! Porad te jak na ně?

[ Zpět ]
Datum: 18.11.2011
Autor: boban
  • Re: Demontáž klik

         

    Šrouby se povolují doleva. Výjimkou jsou šrouby s levým závitem, ty však není důvod na kliky dávat, pročež tam nebývají. Krom toho takový šroub bývá označen (zpravidla písmenem L), takže by sis toho jistě všimnul. Prostě povoluj doleva.

    Jestli klika nejde sundat, zkus mezi ni a osu kápnout nejlépe něco na povolení závitů, ale může pomoci i WD-40 a nechat přes noc navzlínat (ale obávám se, že styčná plocha oceli a duralu bude dost těsná, takže to stejně nepomůže). Hlavně opatrně, mě se kdysi podařilo vytrhnout závit z kliky, on ten ocelový stahovák vydrží mnohem víc než hliníková klika.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demontáž klik

           

      Často pomůže nahřát kliky horkovzdušnou pistolí nebo fénem.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2011
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demontáž klik

             

        Nebo šetrně poklepat.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2011
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demontáž klik

               

          To skoro nikdy nepomůže. Nějaký šetrně je k ničemu;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž klik

         

    Hlavně musíš používat stahovák na kliky ;o))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2011
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demontáž klik

           

      Ha, to mne nenapadlo, že by moh někdo stahovat kliky bez stahováku na kliky;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou

Hledám: Cesta z města za dobrodružstvím a romantikou
15.07.2024
V srpnu chci minimálně na týden vyrazit za dobrodružstvím, romantikou a naprostou pohodou. Uniknout vedrům…

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)

Hledám: Poznejme se navzájem před cestou i po cestě :-)
15.07.2024
Bavit se a povídat si jako nejlepší kamarádi, blbnout jako malé děti, chránit se a držet spolu jako opravdoví…

Hledám: Cyklistku / cykloparťačku

02.07.2024
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné odpolední cyklo-projížďky. Jezdím cyklo-stezky a silnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

445 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 8. část

Civilizace po Kyrgyzsku Mysleli jsme, že na noc zůstaneme někde blízko sedla, ale nakonec jsme ujeli ještě 11…
Peggy | 02.06.2024