:-) ráno jsem přišel do kanclu a nahodil počítač a hned musel restartovat, pak mi naskočila pošta, ALE: včerejší - již otevřené - doručené mejly otevřu bez problému, zatímco když chci otevřít to nově doručené, co mi přišlo přes noc a dneska ráno, tak totální konec, nejde to otevřít, hned to zamrzne, už cca 6 x jsem to restartoval a pořád nic, můj správce sítě dneska zřejmě není - CO S TÍM MÁM DĚLAT, aby se to rozchodilo, jsem na tom závislej a fakt nevím, napadá mě jenom do toho praštit!!!
Děkuju :-)
(internet otevřu bez problémů, poštu zahlcenou nemám na 100%)
Bohužel musím odejít od PC, tak Ti nemohu zkusit helfnout, ale alespoň pro nějakého dalšího.
Jaký máš program na poštu?
Nejde ti otevřít nic, nebo třeba maily bez příloh jdou a s přílohami ne?
Nemáš plný disk?
Jo, tak takhle by to teda asi nešlo - my dva jsme evidentně každej z jiný galaxie :-)
Včera dopoledne jsem odstranil obrovské množství starých mejlů (mám to tu 10 roků zpátky), pak to normálně chodilo až do mýho odchodu kolem 17.tý hodiny, disk má volnou kapacitu docela určitě, už jsem tam dneska dával nějaké věci a tráví to bez problému.
Zkus nechat zkomprimovat datové soubory složek. Pokud jsi mohutně "mazal", bude dobré přeskládat indexy. Podle mého ti to nezatuhne úplně, jen to prostě dlouho maká, protože loví v tém prázdnu, co zůstalo po smazaných mejlech.
Tak naštěstí dorazili ti naši dva síťaři - ukázalo jim to něco vůbec nevím co, nějaký chyby někde v tý bedně pod stolem, takže mi to teď odeberou a spravěj.
Zatím díky:-)
Víš, my tě nechtěli hned strašit, že máš prostě v pr... počítač a že přijdeš o všechna data... ;-)))
No víš, to nejdůležitější z celýho mýho počítače za posledních deset roků jsem "zachránil" včera, kdy jsem o problému ještě nevěděl. Všechno ostatní by mi bylo jedno.
Před chvílí mi to vrátili, takže pokud jde o můj počítač - už zase skáču přes kaluže :-)
Stejně dík, že jste se snažili mi pomoct :-)
To záleží na víc věcech.
- Co máš za program
- Zda máš poštu na serveru a přistupuješ přes IMAP/MAPI, nebo na lokále a taháš to POP3.
- Jestli je mezi klientem a serverem ještě něco (např. Kerio Offline Connector)
Pak teprv se dá přemýšlet, co by mohlo být příčinou. Zavolej správci sítě.
Většinou se dá nouzově použít webmail, zeptej se jej na tuto možnost.
Nejlepší co můžeš udělat je dělat tak abys na tom nebyl závislej. Je to dřina ale jde to.
Přesně tak. Proto doporučuju jako záložní řešení webmail. Pak člověk není závislý na svém počítači - může přistupovat z kteréhokoliv počítače;-)
Dokud nepadne webmail a neprijdes o obsah schranky... 8-(
Replikace na gmail nebo seznam to jistíB-)
...jinak...
Páskové zálohy používají jen lamy: opravdoví chlapi prostě nahrají důležité materiály na FTP a nechají to zbytek světa mirrorovat. ;-)
(Linus Torvalds)
a ještě jinak...
Uživatelé počítačů se dělí na dvě skupiny - na ty co zálohují a na ty, co budou zálohovat.
:-)
Zneužiji Ainkovo necyklo vlákno.
Potřebuji počítadlo. A váhám, zda koupit klasickou bednu nebo notebook. Proč váhám? Asi budu hodně topit a bojím se, že by notebook mohl brzo kleknout. Ale nějak nestíhám vývoj, tak se v tom moc nevyznám. A na druhou stranu výhodu notebooku bych využil (mobilita).
Poběží na tom cadovský program SolidWorks a grafický Photoshop. Tam problém není. Ale mám strach ze Cinemy4D, což je vizualizační a animační program. Některé rendery mi teď běží i několik desítek minut (větší projekty aj několik hodin - ale to bude málo kdy). Teď to motám na čtyři roky starém notebooku. Ale mohl bych na něm dělat vejce a jen se klepu, kdy to klekne...asi brzo.
Přežijí dnešní notebooky ( + třeba chladící podložka) tuhle zátěž, nebo mám zapomenout na výhody notebooku a koupit bednu?
Dík
Kup něco od Dellu s 3-letou NextBusinessDay zárukou. Třeba Latitude E6xxx. Vydrží hodně, a když shoří, máš druhý den servisáka doma. Máme jich ve firmě desítky kusů a nemůžu si stěžovat. Jen to chce ukecat cenu, což není problém. Ta běžně uváděná je docela šílená.
Co to má za grafiku ? Ono přeci jenom pro CAD programy a realtime náhledy modelované scény je potřeba už opravdu slušná grafická karta...
Já bych se na tohle spíš vykašlal... Pochybuji, že by se "pracovní grafická stanice" dala nějak rozumně suplovat notebookem. Samozřejmě to asi půjde, ale bojím se, že se pak budeme pohybovat v násobcích ceny nějakého "lepšího" desktopu...
Já v podstatě žádný dělo nepotřebuji. SolidWorksu stačí průměrná grafárna. Sice výrobce doporučuje jimy certifikované grafárny (dosti výkonné), ale oni se jistí i pro případy, že máš projekt, kde sestava obsahuje několik stovek, tisíc součástí. Což já provozovat nebudu...na to mám krabici v práci.
Photoshop jde na kdejaké lepší kalkulačce. Mám jen strach ze Cinemy4D. Ta když renderuje, tak procesor jede na plný pecky. Ale zas na druhou stranu nebudu renderovat celovečerní animovaný film, ale jen interiéry (statická scéna). Možná když koupím čtyřjádro, tak by render trval podstatně méně času (udávají, že každé jádro zvýšení výpočetní výkon až o 80%). Teď mi na jednom jádru (1,7GHz) trvá render cca 30-90minut.
Vlastně by mi stačil průměrný notebook za cca 20-25tis. Ale jen řeším, zda se to uchladí. Třeba i za použití chladící podložky. Na druhou stranu bych za těch 25tis měl relativně kvalitní krabici, kterou uchladím, a větší monitor.
Pokud se to neuchladí a dokonce snad uvaří, tak bych to s klidem šel reklamovat a okamžitě žádal vrácení peněz... Počítač, a ještě k tomu s "profesionálním" řešením chlazení (které je samozřejmě už v ceně, snad by ty teplotní podmínky uvnitř té krabice měli mít dávno vyřešené...), který se při 100% zátěži upeče, je nepoužitelný krám :-/
No taky si myslím, že by to mělo něco vydržet. Já zas z toho grafickou stanici s totálním nasazením dělat nebudu. Asi to vypadá na notebook s nějakou chladící podložkou a externí monitor.
Teď jde o to, jakou značku notebooku. Dole Joe napsal snad všechny značky co znám a že stojí za prd...:-)))) No to si pak už nemám z čeho vybrat...:-)
To je už celkem jedno. Zastávám názor, že počítač musí zvládnout nepřetržité maximální zatížení už v tom provedení v jakém je prodáván. Pokud se už od výroby počítá s tím, že si chudák zákazník musí ještě dokupovat nějaké pomůcky v podobě chladících podložek, v případě velkého PC vyměnit větrák/y, či dokonce celou skříň, tak je něco hodně špatně a o takový vehikl přestávám mít zájem :-/
Možná by mohla pomoci informace, která tvrdí, že vnitřní rám toho notebooku je kovový, resp. hořčíkový apod. Za prvé by to pak mělo vydržet nějaké hrubší zacházení, a za druhé se dá trochu předpokládat, že rozumný výrobce z těch tepelně namáhaných součástek odvádí teplo právě do toho rámu, kde se pak dá mnohem lépe rozptýlit a tím opravdu hodně odlehčit těm na teplotu háklivým dílům.
Asi bych Ti doporučil zkusit najít nějaké recenze těch adeptů ke koupi, dneska se v nich píše i o teplotách jaké panují uvnitř té které krabice.
Nejsem vubec nejaky odbornik, ale co se parametru tyka tak dnesni notebooky jsou uz zase uplne jinde nez pred 4 lety a pokud vybiras prave podle parametru, nemuze se ti stat ze by ti NTB nestacil, zalezi jenom na castce co do toho chces dat.
Pokud si jako my poridis neco na zpusob DTR (desktop replacement)- bude mit i potrebnou velkou obrazovku a diky rozmerum je i chlazeni a vubec cely HW reseny na dlouhodoby provoz.
Kazdopadne zrovna praci s Photoshopem a spol. bych resil externim monitorem, ale to znas urcite i ty sam.
My plánujeme bráchovi nejspíš vytvořit novej (stávající je troska, která nejspíš už neobživne) a vypadá to, že nakoupíme díly. Máme spočítaný šestijádrový počítač na cca 12 tisíc, je to docela dělo :-)
Ale notebooky to umí taky, takže je na tobě. Jen si nekupuj ty maličký :-D :-D :-D A vraž do toho trochu peněz. U notebooku je docela průšvih, že jsou celkem poruchový, já svůj za 3 roky reklamoval 2x (ale často mojí vinnou). A bednu budeš moc taky vylepšovat... Ale prej je to mrtvej formát, tak nevim..
Záleží, co si koupíš. "Značky" jako Acer, Benq nebo laciné hračky od HP, Lenovo, Fujitsu, Dell, jsou v případě pravidelného užívání vstupenkou do servisu. Pokud je to v kombinaci s kreténským servisním střediskem pro celou střevní evropu v Brně, tak jsou to prachy vyhozené do kanálu.
Corporate řady poznáš podle základní záruky min. 3 roky. A i v nich každý výrobce (bez výjimky) dokáže vytvořit průserový model.
Hele mně to překvapilo, opravili mi ho i když bylo po záruce, asi jsem jim dobře popsal nehodu: "nejde zapnout po střetu se zemí a 60cm dlouhém letu). Ale trvalo to. Dost záleží na servisákovi.
Právě proto je v případě hodně výkonného počítače lepší ten klasický. za 17 tisíc koupíš fakt dělo, na notebooku by stálo minimálně 35 tisíc :-(