Na internetových stránkách jsem narazil na informace ohledně hubnutí s kontrolou tepové frekvence. Je mi 36 let, měřím 182 cm a vážím 90 kg. Jsem dárce krve a tedy nemám problémy s krevním tlakem. Moje klidová TF je kolem 75 tepů za minutu. Píšete, že pro redukci tuk. zásob je nejlepší udržovat tep v rozmezí 55 - 65 % MTF. Na jiných serverech jsem našil i jiné hodnoty, ale v podstatě vždy jde o rozmezí 50-70% MTF. Pořídil jsem si i proto měřič tepu (hodinky Chung shi - model PRO). Jenomže jsem zjistil, že při mojich aktivitách (běh, kolo, rotoped, posilování) se snadno dostávám přes tyto hodnoty. Jedině snad na rotopedu nastavím-li si nízkou zátěž jsem schopen se v tomto pásmu udržet. Při běhání v lese se pod 125 nedostanu a průměrně jsem cca 135 a o jízdě na horském kole ani nemluvě tam se pohybuji ještě výše. Přitom dle výpočtu bych se měl pohybovat pro redukci tuku mezi hodnotami 107 - 127 tepů za min. Do teď jsem chodil tak 3 x týdně běhat po dobu cca 45 minut, nebo jezdím na rotopedu, snažím se cvičit s čínkami (lehce) a stále to na hubnutí nestačilo. Je opravdu příčina v příliš vysoké tepové frekvenci (135 a víc)?
Ale vždyť ona hranice 127 tepů za minutu mi skoro nestačí ani k tomu abych se zadýchal? Je možné pálit tuky i při tak nízkých výkonech? To mám chvilku běhat (trénink) a pak ještě chvíli chodit (hubnutí)? V tom případě můžu na horské kolo úplně zapomenout. A poslední dotaz spočívá v tom, že ony hodinky na měření tepu mi ukazují i spotřebu kalorií (zadával jsem pohlaví a hmotnost), ale vycházejí přitom jen z počtu tepů za minutu. Je to na orientaci dostatečné. V podstatě to měří i když se vydýchávám a mám ještě pořád zvýšený tep.
Kamaf
čau, podívej, potřebuješ se dostat trochu do formy. Ono udržet se v rozmezí 65-75% znamená, pojedeš po rovince, žádný kopce a pojedeš na lehoulinkej převod, a i třeba já mám po zimě problém udržet se v tomto pásmu ve zvlněném terénu (to najedu kolem 12-15kkm).....nebo pojedeš jen na rotopedu, oboje tě přestane bavit. Spíš bych doporučil nepřesahovat 85%, 90% bych zvolil jako maximum. Ono spotřebováváš při vyšší intenzitě více "tuku" + se k tomu přidává i více cukr (ale zase je tady chytrá poučka, že tuky hoří v plamenech cukrů :) či nějak tak ). Takže co bych doporučil je spíš delší trénink nad dvě hodiny v nízké až střední intenzitě a hlavně tě to musí bavit!
píšeš horské kolo, tam se to hlídá podstatně hůř než na silničce. Třeba v zimě jsem najížděl kiláky na jihu od Brna (totální placka), raději jsem nekoukal na rychlost - ta šla od ledna od 22 do 25km/hod, ale spíš jsem sledoval ten tepák a celkem jsem to hlídal. Najížděl jsem od 80 do 160km = cca 4a híce hodin na kole
jo a před šesti rokama jsem vážil nad 90kg :) dnes se motám kolem 68-74 což pořád není optimální, ale dostačující. Zhodil jsem to během roku. Trochu na tom kole nyní i závodím.
85% ?
četl jsem, že nad oněmi 65-70% se již tuky nespalují. Já jsem vždy se snažil jezdit na doraz (z hluboka dýchám, těžko mluvím) a až teď se snažím si víc hlídat onu horní tep. hranici tzn. pro mě cca 130 tepů/min.
Nevím jak jsi zjistil svou maximální tepovou frekvenci, ale bez lékařského zjištějí laktátové křivky ti tepová frekvence asi moc neřekne. Pro efektivní hubnutí hubnutí je podstatné nechat si zjistit laktátovou křivku a tím aerobní a anerobní práh, při zátěžovém testu. Pokud se pohybuješ v tepové frekvenci do AeP, spaluje tělo výhradně tuky a tím nejvíce hubneš. Mezi Aep a AnP tělo již využívá více cukry a nad Anp již jedeš pouze na cukry, svaly zaplavují laktáty a dochází k rychlé únavě. V podstatě když se pohybuješ v aerobním pásmu a spaluješ nejvíce tuků, může ti připadat že se nenamáháš a ani nezhubneš (zátěž není tak velká), ale právě opak je pravdou. Mnozí dělají právě tu chybu, že si nakládají příliš moc a k žádnému hubnutí tím u nich nedochází. Pokud budeš chtít efektivněji trénovat, jdi na zátěžový test a uvidíš že to půjde pak daleko lépe. Jinak spoustu zajímavých informací najdeš třeba na www.kpo.cz.
Jinak jak tu bylo již napsáno, na horském kole se lze těžko udržet v požadovaném pásmu TF, vzhledem k rozmanitosti terénu a trénik není tak efektivní. Na silničce to jde podstatně lépe a pokud budeš jezdit pravidelně v nižších až středních intenzitách, výsledek se brzy dostaví.
No spočítal dle vzorce 220-0,7*věk=MTF
a z toho jsem vzal 55%-65% což je prý idealní pro redukci hmotnosti
Zadýchat se rozhodně nemusíš. Ale třikrát týdně 45 minut na hubnutí je u tebe opravdu směšně málo. Zkus ke každému tomu běhu přidat dvě či tři hodinky rychlé chůze. Několikrát týdně a uvidíš. Na kole tak, jak píše DyEm. Minimálně dvě hoďky, unavit se spíš tou délkou než intenzitou. Ono těch 15 kilo sádla navíc nesleze mávnutím proutku, chce to čas.
V těch návodech opravdu píšou pokaždý něco jinýho. Jediné spolehlivé je lékařské vyšetření.
Já bych se podělila o své zkušenosti, před 10 lety jsem hubla také, a dala jsem dolů 15 kg.
Četla jsem, že ideální pro hubnutí jsou 2 aerobní aktivity denně, nejlépe ráno a večer. Ráno jsem cvičila nalačno, prý dojde hned na tuky, jelikož nemáš v krvi po noci už žádné cukry,Je dobré držet se v aerobní zoně, tedy 60-80% z MTF. MTF se počítá 220-věkx0,75.
Tvé cvičení by mělo trvat minimálně 30 minut, protože až po 30 minutách dojde ke spalování tuků, do té doby spaluješ cukry. U trénovaných prý i po 10 minutách.
Při cvičení by ses měl držet v aerobní zoně, ale někdo zase říká - energie jak energie, z tuků či cukrů, hlavně cvičit.
Aerobní cvičení je třeba běh, rotoped, kolo, posilování ano ale potom doplnit aspoň 20-30 minutami rotopedu, čím dél vydržíš, tím líp, klidně i 60 minut.
To je jen ale polovina k hubnutí, druhá polovina je STRAVA - je třeba upravit stravu - jíst 5-6x denně malé porce, aby jsi nehladověl, jinak si tělo dělá zásoby.
Sacharidy (tmavé pečivo, oves.vločky, těstoviny, rýže, brambory) raději dopoledne, odpoledne raději už bílkoviny(libové maso-kuřecí prsa, bílky, nízkotučné sýry do 30%, cottage sýry, nízkotučné jogurty) a doplnit samozřejmě ovocem(zase spíš dopoledne-sacharidy) a zeleninou (odpoledne, večer). Je lépe po 17 hodině už nejíst.
Pitný režim - alepsoň 2-3 l tekutin denně, neslazených, je dobré zvyknout si na čistou vodu, je zcela bez kalorií.
Myslím, že je to vše. Přeji hodně úspěchů v hubnutí:-)).
No ano, ale když budu 5-6 x jíst a ještě hodinu-dvě po tom nebudu cvičit, tak se ke cvičení vůbec nedostanu :-))
Když se ti to cvičení protáhne, tak můžeš v nejhorším jedno jídlo vynechat. :')
trošku jsem si dělal srandu:-)
Ale jak je to teda s oněmi slavnými hodnotami - 220-0,7*věk=MTF a z té 55-65%. Dokonce jsem se tady dočetl, že se nemusím bát a vyrazit v ústrety 75%-tní hranici, že prý v oblasti aerobního tréninku spálím ještě víc. Někde jsem viděl (www.STOB)dělení na fáze redukční aerobní a anaerobní). Je možné si to takhle zjednodušovat? A je lepší se pohybovat kolem té spodní hranice TF nebo spíše atakovat její horní hranici.
Mě je 51, ANP při cyklistice mám 157, AP 140 a ranní klidovou TF 58. Takže u mě těch 60%-80% celkem vychází (lepší by bylo 65%-75%). Ale to může mít každej jiný, navíc při běhu je to taky jiný, než u cyklistiky (při běhu je zapojenejch víc svalů, takže při stejné hladině laktátu bude vyšší TF). STOB je dobrý, jistě. Ale nedá se jim zas věřit ve všem. Jsou to přece jen podnikatelé v obezitě a asi mají trochu jiný typ klientů. A u nich jiné cíle.
U TF by sis měl hlídat tu horní hranici, tu bys neměl moc přelézat. Že se na kole někdy dostaneš pod tu dolní, to nevadí. Mě se ty hodnoty 107-127 zdaj pro tebe opravdu dost málo. Ale je jasný, že i při nich by to ježdění nějakej význam mělo.
Tady se vzácně shodují požadavky cyklistického tréninku a hubnutí. Cyklisti trénujou v těch nižších intenzitách (také) pro to, aby se jejich metabolismus naučil používat tuky kdykoli je to možné, aby se šetřily cenné zásoby glukózy.
Jak už tu bylo řečeno, hlavně tě to musí bavit. Času máš dost a nejde o to, rychle shodit deset kilo a vykašlat se na to. Teď si pomalu vybíráš pohyb a stravu, který tě už budou provázet celej život. A nějaký to vyšetření u doktora si sežeň, v tom populární brožurky nepomůžou. :')
Ahoj všem.
Je tedy možné, že nesportovec který při rychlejší chůzi, třeba do mírného kopce, má tep kolem 125-135 spálí víc než trénovaný člověk který stejnou dobu běží, ale díky kondici mu to tluče kolem 115 tepů/min. ?
Možné to je, ale nemusí to být pravda. Záleží, jaké rozmezí je pro koho aerobní, čili vhodné ke spalování tuků.
Staršímu cvičenci bude vyhovovat nižší TF a mladšímu vyšší. To si každý musí spočítat jak je to pro něj optimální.
Vůbec neplatí, že čím víc dřu a čím víc se zpotím, tím víc spaluji.
Ideální pro každého prý je 60-80% z MTF, to je aerobní zona.
Takže čím víc budu v kondici tím budu muset vynaložit více energie a času na to abych zmenšil tukový polštářek? To je pak, ale lepší si dát sem tam kafčo a cigárko a to pak bude spalování, to bude tepovka.
:-))
Asi máš pravdu. Moje kamarádka je kuřačka a má o pár kil víc(asi o 7kg) a když spolu jedeme, jí na tepáku valí kcal jako o život a já mám kcal míň, tep nižší. Záleží to prý i na váze, při více kilogramech taky víc spaluješ.
Tak to neni, je to obracene.
Trenovanej organizmus je naucenej jezdit na tuky a to i pri vysokych tepech, borec sedne na kolo a jenom spaluje tuky a ovary.
Ty jako netrenovanej do toho lehce slapnes abys jel svizne, nebo je kopec a uz spalujes cukry , kterych je omezene mnozstvi a po hodine Ti dojdou sily. Mas rozdovadeny cukry, ktery se durazne dozaduji doplneni a tomu se tezko vzdoruje:-)Das si poradnej obed a zakusek a ses na tom hur nez pred vyjetim.
Takze pro netrenovany , nejlepe zhazovat a zvysovat kondici je "pomalu a dlouho"minimum je 2hod.Telo se musi naucit jezdit na tuky.
Napsal jsem to vsechno dost zjednodusene.
Víc energie se spotřebuje patrně při běhu, to na TF moc nezáleží (ale nese-li někdo do kopce 140kg, tak to bude jiné). Hlavní rozdíl je v tom, že chodit může kdokoli třeba několik hodin, ale běh bývá daleko kratší.
Tomu rozumím.
Já měl na mysli případ jednoho člověka. Třeba já jsem dnes ráno byl běhat- no moc jsem neběhal- po včerejším menším mejdánku jsem díky členitému terénu spíš chodil , aspoň do kopců protože tepovka i na rovince lítala kolem 135 a menší kopeček jí vyhnal někam ke 150-160 tepů/min. Takže v podstatě jsem díky nevyspání, kafíčku po ránu, pár panáčků a několika cigaretkám včera spálil dle mého měřiče daleko víc kalorií než normálně za stejnou dobu když jsem ve formě :-)
Takže to je ten případ co jsem třeba měl na mysli. Jestli mi paradoxně špatná životospráva nepomáhá hubnout :-))
To bych neřek. Rychlej tep může bejt způsobenej zmenšením vypuzovacího srdečního objemu, adrenalínem (ten taky zmenšuje vypuzovací objem a zrychluje TF), hodně krve můžou potřebovat játra - rozklad alkoholu i různejch látek z cigaret je náročnej a tak. Nic z toho se ale netýká spotřeby tuku, naopak v takovejch krizovejch situacích metabolizmus spíš bude hledat energii v glukóze.
Ale při jinak stejnejch podmínkách klidně můžeš spotřebovat víc energie při usilovné chůzi do kopce než při úsporném klusu. To by myslím podle TF mělo jít poznat.
vono v tech par panaccich bylo pravdepodobne taky vic kalorii nez dokazes spalit pri naslednym trapeni se....
Energie obsažená v alkoholu se přemění při jeho rozkladu v játrech pouze na teplo. Navíc se při tom spotřebovává glukóza. Žádný jiný užitek z této energie není, ani nepomůže při svalové práci, ani se nemůže přeměnit na glukózu či tuk. Také aklohol žadný tuk "nerozkládá", jak jsem dokonce slyšel. (A s tím teplem samozřejmě pozor, protože se současně roztahují povrchové cévy. Takže smrt z podchlazení v opilosti není nijak vyjímečná.)
Veškeré účinky alkoholu při sportu, regeneraci či hubnutí budou patrně spíš psychické. Že se "po alkoholu" tloustne? No, ono se prej tlouste i "po dětech". Že by tady byl kanibalizmus tak rozšířen? Fuj..
Zalezi ale co spali cukry nebo tuky.
Nesportovec pri125-135 jede na cukry a trenovanej pri 115 jede na tuk a muze tak jet treba celej den.
Jinak teda "anaerobní fáze hubnutí" je, ve vší úctě k PhDr. Málkové, totální úlet. Anaerobní pohyb je tak sprint, či rychlá chůze do schodů. Ale třeba její klientky tomu termínu nějaký svým způsobem rozumějí. No, prostuduj si toho Vojtěchovskýho na www.kpo.cz. Aspoň dvakrát, ono to téma neni tak jednoduchý. :')
Vojtěchovský je super. Je tam toho na dlouhé zimní večery :-)
Ještě si to budu muset několikrát projet.
:-))
5-6x jíst MALÉ PORCE:-))
Větší jídlo bude snídaně, oběd a pak večeře, a mezitím spíš svačiny, např. i jablko je jídlo, i nízkotučný jogurt je jedno jídlo:-))
Pak nemusí být pauza 2 hodiny před cvičením:-) Jak níže píše Joe, má být pauza po větším jídle 3hod,. menším 2 hodiny a třeba po jogurtu o z a hodinu můžeš cvičit
Ono nejde jen o ty tuky spálené při cvičení. Jde také o to, aby se organismus vůbec naučil na ty své cenné zásoby sáhnout. Vždyť třeba dvacet let vůbec nemusel. Proto jsou důležité i ty dlouhé vytrvalostní aktivity. S odstupem aspoň tři hodiny po jídle a samozřejmě při tom nic nejíst, pít však hojně. (Jíst musíš, pokud bys jezdil několik hodin denně.) Klidně na MTB, když se nebudeš honit do kopců. Na tom kole totiž vydržíš daleko dýl, než na rotopedu, na kole se nenudíš. :')
Dlouhé vytrvalostní aktivity josu taky fajn, podnikám je v sobotu a neděli, kdy je více času. Při hubnutí před 10 lety jsem je nepoužívala, hubla jsem naprosto v pohodě 0,5 kg týdně. Dnes se mi zdá, když vyjedu na kole na 6-7 hodin, že to vždy poznám hlavně na nohou, jsou jaksi štíhlejší:-))Je to moc fajn. A díky z a informaci Joe - nevěděla jsem právě, jak dlouho před nimi nejíst, aby efekt byl co nejlepší.
Jo a jízdu na rotopedu si lze zpříjemnit svižnou hudbou, lépe se šlape:-)) třeba když zrovna prší nebo sněží a ven se na kole nedá
Pro sportovce doporučují nejdřív tři hodiny po velkém jídle, dvě hodiny po malém, a nejdřív hodinu po malinkém, rychle stravitelném. Asi tak. A při delším tréninku (nad dvě hodiny) by pak sportovec měl zásobám glykogenu pomáhat asi padesáti gramy sacharidů za hodinu (tak jedna houska a kousek). Jenže sportovec musí do druhého dne zásoby glykogenu obnovit, a navíc jede s daleko větším výkonem, než my. Takže myslím, že normální člověk by vůbec venku jíst nemusel. Já můžu klidně bez snídaně ujet 50 km a mám po tom tak akorát příjemnou chuť na snídani. Ale nemusí to mít každej stejně, zas hypoglykemií by člověk trpět neměl. Jen je potřeba rozlišit, jestli člověk opravdu nějakej sacharid potřebuje, nebo má jen na něco chuť.
Ty krátký intenzivní tréninky můžou bejt zrádný, tak moc toho při nich člověk nespotřebuje, ale hlad dostane třeba velikej. Bude to mít Zdeněk (Kamaf/Famak?) ze začátku těžký, jako všichni. S tou stravou, hlavně. Zvyknout si na to, že párek je jen zahuštěná voda s tukem, že tučnej sýr je opravdu jen pro chuť, že každej čips se počítá. A vůbec, že výrobci potravin prostě nejsou hodní strýčkové, ale čistí obchodníci. Ale stojí to za to, jde o zdraví a o to se člověk musí postarat sám.
Ještě teda koukám, když jedeš 6 či 7 hodin, tak to určitě nějakej sacharid doplňovat můžeš či měla bys. I vývar se doporučuje, mě chutná i banán, taky jabko. Nebo co zrovna najdu na stromě. Nemělo by toho bejt tolik (zvlášť u začátečníka v hubnutí), aby metabolismus začal zpracovávat jen ty sacharidy, které zrovna sní. Měl by být nucen k používání tuků ze zásob.
Někdo totiž ujede kousíček a hned vybalí tatranky a tyčinky a už už zas spěchá na stejk s hranolkama. Tak se mu tělo vůbec nedostane do toho příjemnýho vytrvalostního rytmu. Doma se to pak nerozumě snaží dohnat hladověním. :')
Jasně, když jedu na 6-7 hodin, je to vždy po snídani (oves.vločky, oříšky, jablko)-bez snídaně ani ránu:-))
S sebou vozím většinou tmavý chlbea se tvrdým sýrem a šunkou, taky banán, jablko, musli tyčinky, no a osvědčil se mi i grahamové suchary. Já se nešidím:-.))
Je to tak, člověk se musí naučit vybírat si potraviny s nízkým obsahem tuku, pak zjistí, že se může dobře najíst a zůstane štíhlý.
Máš sice Joe pravdu, ale když ona dieta na lačný žaludek je pěkný svinstvo, jak moudře pravil můj dědeček.
Doporučuji fyziologickou poradnu www.kpo.cz. Tam jsou skutečně zajímavé informace, vše podáno jasnou a čtivou formou, přitom IMHO dostatečně podrobně.
www.kpo.cz je opravdu super. přečetl jsem to teprve nedávno a hodně mě to zaujalo. Hlavně že Vojtěchovský jezdí taky na kole. Koupil jsem si pulsmetr a vyzkoušel jsem ho na kole (MTB). Jel jsem se jen tak projet a většinu času jsem byl pod Aep, a asi 10 minut nad Anp. Jel jsem celkem asi 2 hodiny. Já hubnout nepotřebuju, ale s tím co taky psala Daniela i Joe souhlasím.
Kromě aerobní aktivity jsem zastáncem i kondičního posilování. Svaly mají totiž vyšší "klidový" metabolismus a tak nabráním svalové hmoty člověk více "hubne" i když nic nedělá. Stejně je to běh na dlouhou trať a celkově i o změně životního stylu.Paja
To je pravda, posilování je také důležité u hubnutí. To jsem viděla tak před půl rokem na kamarádce, chodila do posilovny 1x týdně, krom aerobních aktivit (u ní to byl aerobik). Bylo to na ní vidět, byla svalnatější a říkala, že se může i více najíst, prý jí to líp spaluje. Posiluji také, 1x týdně a pak ještě dám rotoped tak 20-30 minut.
Je to tak,Pajo, je to změna životního stylu, a jak píše Joe, najít si sportovní aktivitu, která bude bavit, aby u toho člověk vyržel. Pak je to jako droga-a když člověk nemůže sportovat třeba z důvodu nemoci, poyb mu chybí.
V podstatě témeř vše co zde bylo k Tvému dotazu napsáno je možno brát na zřetel.
Také jsem toho názoru, že pokud je cílem tréniku redukce hmotnosti, je zapotřebí se držet při zátěži v daném pásmu. Z cyklistického pohledu je to zátěž I5, čili vytrvalostní aerobní práce. V praxi to znemená, že pokud mám horní kompenzační úroveň na 125TF a aerobní práh na 155TF, je nutno dle pulsmetru hlídat tepovou frekvenci při zátěži mezi těmito úrovněmi. A nemusí to být pouze jízda na kole, může se jednat o jakoukoli práci. Běh, chůze, bruslení, jízda na běžkách atd. Měla by však být k takovému účelu vybrána činnost, která umožní konstantní zátěž s minimálním tepovým výkyvem, nebo práce kde užijeme střídavou metodu Fartlek v poměru 1 : 3 zátěž, pauza(pauza aktivní). Jednu minutu necháme TF soupat až k hranici AP a potom necháme TF snížením zátěže klesat.
K tomu je zapotřebí upravit jídelníček a přibrat něco ze souboru regeneračních opatření jako masáže, strečink, uvolňovací cvičení, kompenzační cvičení(kolektinví míčové hry, lehké posilování, v zimě běžky, brusle)
Nehledět tedy při této zátěži na subjektivní dojmy jako rychlost jízdy, běhu apod., ale sledovat tepák a hlídat nastavenou zátěž podle něj.
Pokud bychom chtěli na kole rozvíjet další schopnosti jako jízdu do kopce, časovku, speciální sílu, rychlostní (krátkodobou nebo střednědobou) vytrvalost, silovou vytrvalost, sprint atd, museli bychom se ohlédnout po jiném nastavení tréninkových pásem a použít něco z didaktiky sportu o intervalovém tréniku, který nabízí spoustu možností různých kombinací zátěží a odpočinků.
Ještě je možno pro zajímavost zmínit metodu "Airline". Airline se žádnou tepovkou ani dietou nezabýval. Ale jezdil, zpočátku samozřejmě méně, později už hodně. Hlavně pravidelně. Zřejmě tak intuitivně rozvíjel právě tu základní vytrvalost.. A pak odjel na dovolenou, za 33 dnů ujel 5000 km a zhubnul 15 kg (přepočítaval jsem to, možný to je). Normálního člověka by to zabilo.
Chci říct tolik, že zpočátku nemusíš úzkostlivě hledět na váhu, zda už to klesá. I s tou změnou jídelníčku na to můžeš jít postupně, jak ti to bude vyhovovat. Ale s rozvíjejícími se vytrvalostními schopnostmi pak poroste i tvá schopnost záměrné regulace množství tukových zásob. Schopnost běžnými dietami doplněnými občasným cvičením nedosažitelná.
To pro úplnost. Kdyžtak mě Airline opraví. :')
Měl jsem kolegu, co mu nadváha působila dokonce zdravotní potíže. Ale měl silně vyvinutou slabou vůli a proto, i když ho to děsně žralo, nic proti tomu kromě diet, končících jojo efektem, nedělal. A proto jako nejschůdnější se mu jevilo reagovat na tehdy módní inzerát (počátek 90. let), i poslal obnos i ofrankovanou obálku a dostalo se mu odpovědi, kterou vstoupil do dějin firmy: NEŽER TOLIK! Ale k věci. Mám za to, že při redukci nadváhy není bezpodmínečně nutné to přehánět s vědou. Spíš bych se zaměřil na poměr příjem-výdej, a k tomu ti stačí pravidelná intenzívní zátěž spojená s výše uvedeným sloganem. Nikdy jsem se v tomto oboru vědou nezabýval, koupil jsem si kolo, začal jezdit, zpočátku, pravda, to šlo ztuha, ale snažil jsem se o maximální úsilí a za půl roku jsem se zbavil 15 kil. Taky není jisté, že při své výšce je tvoje váha nadváhou. Záleží dost na typu kostry a množství svaloviny. Proto si z toho nedělej hlavu. Tolik mů laickej názor.
Souhlas.
Důležité je se hýbat a také se zajímat už v ochodě jaké potraviny koupím a co jím.
Když jsem před 10 lety hubla, taky jsem neměla tepák, ten mám až dnes. A také to šlo.
Žasnu někdy kolik peněz jsou moje kolegyně ochotné dát za pochybné hubnoucí přípravky, a když s dietou skončí, do týdne jsou tam kdy byly, někdy ještě něco přibude a pořád to nepochopily. Někdo se zkrátka ale nedokáže přinutit, a to pak má smůlu.
Teorie o TF a laktátová křivka, proč ne, hlavně, že člověk začne něco se sebou dělat a také by hubnutí mělo být co nejefektivnější, čím víc o tom člověk ví.
Chcete zhubnout? Navštivte naše stránky: http://www.snama.cz/altea-56/
S námi to jde lehce...
Zhubl jsem a doporučuji. Efektivní programy pro regulaci a udržení váhy. www.skvelapostava.xf.cz
:o)
http://www.youtube.com/watch?v=VpCEjna_4Kg&...
mám dotaz, málo odbočím.
má niekdo skúsenosť s PolaromFS3C, ale ide mi hlavne o bateriu, u meračov tepovej frekvencie sa píše, že bateria je vymeniteľná majiteľom. Otázka - ako dlho vydrží bateria (samozrejme pri používaní, nie vo vrecku :-) ), nie akumulátor
ja ho mam. pouzivam ho na spinning 2x tydne a dostala jsem ho predloni k vanocum. Pres leto ho vyuzivam min, min chodim na spinning, ale zato ho taham na kolo, kdyz nezapomenu :D. a baterku jsem jeste nemenila. snad ti to pomuze
jinak na zakladni funkce dobry, ale mne osobne zacina vadit, kdyz s nim jedu ven, ze nejde pauznout prestavka. takze vysledne prumerne hodnoty jsou trochu zkreslene, podle poctu a dylky prestavek.
Průměrná tepovka za celý výkon je stejně údaj zcela k ničemu, takže je to jedno.
ono je nejlepsi mit takovy, ktery ti vygeneruje jak dlouho jsi se pohyboval v jednotlivych tepovych frekvencich... pravda prumer je naprd
Čas v zónách už je lepší, nejlepší je pak samozřejmě záznam celého průběhu.
Ale i u těchto dvou již použitelných údajů každý musí vědět, jestli je mu i tohle vůbec na něco dobré. Pokud se neprovozuje opravdu seriózní trénink (kde se vyhodnocují předchozí tréninky a na základě toho upravuje tréninkový plán), tak i tohle je k ničemu.
Tím samozřejmě nechci říct, že celý tepák je k ničemu, to naopak. Vozím tepák už přes 12 let i jako turista bez jakéhokoliv náznaku závodních ambicí (ani pro zábavu závody nejezdím) a pro mnoho věcí je výborný. Na všechno ale stačí v postatě jen aktuální tep během pohybu + dobrá znalost svojeho těla (tím myslím jak třeba reaguje tepovka při únavě, apod.) + aspoň přibližná znalost AP a ANP.
ďakujem, pôjdem do toho
Ahoj, mám výborné zkušenosti s vibrosaunou... Manžel mi koupil jako narozeninový dárek pobyt ve welness, kde se týden zaměřovali na mé hubnutí a relaxaci a výsledky byly opravdu vidět. Je to překvapující, ale tak nejvíc "zhuble:)" jsem si připadala právě po vibrosauně. Máte s tím také někdo zkušenosti? Jinak koho by to nalákalo, tak o tom programu najdete víc informací na zlutaraketa.cz. Mějte se